Teraz jest 28 mar 2024 14:47:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Nie bardzo rozumiem...
Od chmury Microsoftu trzymam się z daleka, więc nic nie mogę powiedzieć, ale na C65 (z dowolnym oprogramowaniem) używam zarówno dropboxa, jak i google drive, czy Amazonu, czy oneDrive-a... Preinstalowanych nie ma żadnych, jak się chce to trzeba sobie zainstalować, czy autoryzować, jeśli nie chce się używać natywnego programu - dobry jest TotalCommander ze swoimi wtyczkami.
A, jest coś co chciałem użyć, ale się nie dało: copy.com ;)

Jak wyjdzie nowe oprogramowanie od polskiego dystrybutora, to raczej na pewno będzie preinstalowany ten "Midiapolis Drive".

_________________
W Obrazek też ;)


22 lis 2014 21:16:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Dzięki, źle zadałam pytanie. Chodziło mi o to, czy coś jest preinstalowane, ale i tak odpowiedziałeś;)


22 lis 2014 22:40:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Witam,
Po przywróceniu ustawień fabrycznych w AG nie działa mi słownik. Tzn. skopiowałem wcześniej pliki słownika do kompa i po reinstalacji systemu i czyszczeniu pamięci wewnętrznej, wygrałem je ponownie do pamięci czytnika. Do katalogu "dicts" i do podkatalogów en-pl itd. Ale po wybraniu słowa tekście i kliknięciu słownika pokazuje tylko okno wyszukiwania i nic nie znajduje. Jakby nie widział słownika. Dodatkowo w ustawieniach systemu w zakładce "słowniki" i dalej w zakładce słownik aplikacji mam "Onyx dict", ale już w zakładce "słownik systemu" jest puste okno bez możliwości wyboru czegokolwiek. Dograłem też Color Dict, ale też nie ma go w opcjach wyboru słownika systemu. Jest w opcjach słownika aplikacji, ale po jego wyborze, też nie znajduje żadnego słowa. Tzn. zaznaczam słowo w tekście, klikam słownik, pojawia się okno wyszukiwania zaznaczonego słowa i nic. Proszę o jakąś wskazówki, bo nie chce jeszcze raz formatować systemu i ustawiać wszystkiego od nowa.


28 lis 2014 9:46:24
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
@Zycho

O jakim modelu czytnika mowa?

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


28 lis 2014 9:59:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
After Glow,


28 lis 2014 10:29:22
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Pliki słownika Quick Dic należy wrzucić do słownika należy umieścić w katalogu ''quickDic''.

Wszystko powinno działać jak należy

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


28 lis 2014 11:29:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Pliki słownika wrzuciłem do katalogu quickDic i słownik dalej nie działa. Po zaznaczeniu wyrazu i kliknięciu w słownik nic nie wyszukuje. Po kliknięciu w opcje: wybór słownika, pokazuje "brak słowników". Po kliknięciu w druga dostępną opcję "załaduj słownik ponownie" nic się nie dzieje.
Dodatkowo po wspomnianym przywróceniu ustawień fabrycznych wysypuje się co chwilę FBreader - nie korzystam z niego więc nie ma problemu, ale coś jest nie tak. Po przywróceniu ustawień fabrycznych wszystko powinno być jak po wyjęciu czytnika z pudełka, a jest jak jest... Z kolei Ivona działa bez zarzutu.


28 lis 2014 14:29:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Jeśli w systemie jest program QuickDic to pliki słowników dla niego muszą być w katalogu "quickDic" w pamięci wewnętrznej. Te pliki słowników dla niego mają swoisty format (inny niż stardict) i rozszerzenie *.quickdic (przykład: EN-PL.qiuckdic).
System w czytniku nie daje możliwości wyboru domyślnego pliku słownikowego. Odpowiednia lista w Ustawienia -> Język -> Słownik -> Dictionary, zawsze jest pusta. Domyślny słownik można ustawić, jak i pobrać dowolny inny w menu samej aplikacji, czyli po uruchomieniu tego programu.

Jeśli w systemie jest program "Słownik" (en. "Dictionary Tool", czyli OnyxDict(.apk)) to on obsługuje pliki formatu stardict i muszą one być umieszczone w katalogu "dicts" w pamięci wewnętrznej czytnika. Każdy słownik (wszystkie jego pliki) musi być w oddzielnym podkatalogu (nazwa dowolna), dla którego nadrzędnym jest "dicts". W programie można wybrać, które z dostępnych słowników będą "działały" podczas czytania i można też odsłuchać (za pomocą domyślnego mechanizmu tts) brzmienie słowa.

Przy katalogach uwaga na duże/małe litery.

Przykłady innych programów udostępniających słowniki w trakcie czytania ebooków podałem kiedyś w innym wątku:
post108451.html#p108451

Program słownikowy nie musi współpracować z ustawieniami w systemie, ważne aby aplikacja, której używamy do czytania dopuszczała jego użycie i udostępniała tłumaczenia podczas czytania.

@ Zycho: Odnośnie wysypującego się FBReadera - czy masz jakieś dodatkowe własne czcionki wgrane do czytnika ?

_________________
W Obrazek też ;)


28 lis 2014 18:36:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Odp: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
airs Dzięki za info, bo już się trochę pogubiłem. Pliki słownika en pl w formacie quickDic mam w katalogu "quickDic" tak jak je skopiowałem przed przywróceniem ustawień fabrycznych - po prostu wygrałem do czytnika ponownie. I słownik nie działa. Aplikację "Słownik" mam w aplikacjach, tyle że nie ma tam żadnych słowników - rozumiem że muszę je sobie doinstalować - w formacie stardict. Czy aplikacja "Słownik" to jest coś innego niż Onyx Dictionary? Jak sprawdzić dlaczego pomimo wygrania plików słownika w formacie quickDic do katalogu quickDic, słownik nie działa.
A co do FBReadera to mam wygrane dodatkowe czcionki, które umieściłeś tu na forum. Właściwie to przy każdej próbie znany czcionki to FBReader się wysypuje - ale chyba gdzieś tu na forum już była mowa o tym, że przy dodatkowych czcionkach FBReader może sprawiać problemy.


28 lis 2014 19:10:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Jak w systemie jest QuickDic to jest jego ikonka widoczna w "Aplikacje" (nazywa się tak samo na liście aplikacji).
Co do "Onyx Dictionary" to nie jestem pewien, ale to chyba jest właśnie "Słownik" z grupy "Aplikacje". Do niego trzeba samodzielnie skopiować te pliki słowników w formacie stardict (każdy słownik w odrębnym podkatalogu).

_________________
W Obrazek też ;)


28 lis 2014 19:54:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2014 23:58:20
Posty: 44
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Złożone w jednym miejscu linki do najważniejszych aplikacji czytelniczych na androida:

http://the-digital-reader.com/2014/11/2 ... HuDpnuFl4g

Nic odkrywczego, ale może komuś się przyda.


30 lis 2014 23:00:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Właśnie dostałem odpowiedź z supportu Onyxa (Arta tech) odnośnie nie działającego słownika po przywróceniu ustawień fabrycznych, który opisywałem kilka postów wcześniej. I powiem wprost, Pani która odpisała wkleiła chyba tekst ze ściągawki, bo na tym forum można uzyskać bardziej kompetentne porady i odpowiedzi, od tego co dostałem od oficjalnego supportu. Nie chcę mi się już nawet opisywać szczegółów, w każdym razie słownik jak nie działał, tak nie działa.

@Miłosz ArtaTech
Pliki słownika Quick Dic wrzuciłem do katalogu ''quickDic'', jak napisałeś (a nie jak mi napisała Pani Karolina z supportu do folderu „dicts’’ ) i słownik wciąż nie działa. Po przywróceniu ustawień fabrycznych w czytniku nie ma nawet aplikacji QuickDic w systemie, więc jakie to przywrócenie ustawień fabrycznych, skoro nie jest tak jak było po pierwszym uruchomieniu czytnika.
Od razu dodam, że pliki słowników w formacie stardict po umieszczeniu ich w folderze "dists" też nie sprawiają, że słownik działa. NIE DZIAŁA.


03 gru 2014 1:03:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Zycho, jesli używasz AIreadera, to w opcjach programu musisz ustawić słownik z jakiego będzie korzystać... Też miałam z tym problem na początku.


03 gru 2014 1:46:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Zycho napisał(a):
Czy ktoś może na jakiś sposób na w miarę wygodnie przeglądanie forum internetowego w AfterGlow. Przez przeglądarkę jest trochę kiepsko, zwłaszcza tego forum, gdzie tło jest ciemne. Próbowałem jakąś starą wersję Tapatalk 1.13.5 i niby się instaluje, ale nie mogę wejść w żadne forum, ani się zalogować na swoje konto. Nowsze wersje Tapatalk są na andka 4.0 + więc nie do użycia na AG. Może jest jakaś inna aplikacja do przeglądania forum, lub ktoś ma wersję tapatalk'a która działa dobrze na androidzie 2.3.1

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Dołączam się do pytania - co prawda mam Nooka , ale tapatalk również instaluje się u mnie, ale nie wyszukuje for.

Przy okazji szacunek dla @airsa za tak szczegółowe opisy polepszania wyglądu na Onyxach, ale spora część z tego jest uniwersalna :)


03 sty 2015 10:11:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
W sklepie Play jest informacja, że wersja Tapatalka jest zależna od urządzenia i wersji Androida.
Mogę się podzielić wersją, która się ściągnęła na mój telefon (też Android 2.3 ;) i która działa na C65.
Tapatalk v.2.4.16 (z września 2014r.)

_________________
W Obrazek też ;)


03 sty 2015 14:56:35
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: