Teraz jest 28 mar 2024 23:04:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2) 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
http://www.pocketbook-int.com/pl/suppor ... ok-basic-2

jest nowy firmware do czytnika PocketBook 614W

Plik nosi nazwę: sw_20141120_614_W_br_4.4_1218_0_daily_-rr_-sync_user.zip

Ktoś już instalował?

Pozdrawiam.

edit: poprawiony link

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


Ostatnio edytowano 25 lis 2014 20:48:03 przez kriss.kg, łącznie edytowano 1 raz



25 lis 2014 16:26:05
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
link się źle wkleił

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 lis 2014 16:30:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
No i zainstalowałem....
Błędy są te same...
1. Poprawiono działanie funkcji "rozpływ" teraz zamiast max 12 linii widzi aż 17. Po dojściu do końca strony nie przewraca na następną stronę.
2. Chyba poprawiono albo zaktualizowano adobe bo poprawnie czyta epub których wcześniej nie czytał. :nie:
3. System dostał jakiejś czkawki :( Często trzeba dwukrotnie naciskać jakiś przycisk aby zadziałał.


to tak na szybko.

Pozdrawiam.

edit:
dotyczy pkt 2. Niestety nie poprawiono. Adobe nadal błędnie czyta niektóre ePuby. FB czyta je prawidłowo.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


02 gru 2014 15:27:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
Pisałem już, to te epuby są fatalnie złożone i w sumie masz pretensje do adoba (i do czytnika) że postępuje (co dziwniejsze) zgodnie ze specyfikacją. :D

FB ignoruje większość stylów i dlatego działa "prawidłowo".

Przykre to trochę, bo z jednej strony fajnie że ktoś przestrzega specyfikacji (i fajnie by robili tak wszyscy) - a z drugiej wiesza się psy na takich w miarę poprawnych implementacjach przy niepoprawnie zakodowanym dokumencie, więc w wyniku tego nadal mało kto będzie się tą specyfikacją przejmował.

Ech, bardzo mi to przypomina stare czasy IE vs reszta świata, gdzie kodowało się strony tylko pod ie (a nie zgodnie ze specyfikacją HTML/DOM/CSS) i reszta miała duże problemy.

No ale dobra, jako zwykły użytkownik pewnie mało Cie to obchodzi, ale zauważ że masz wybór 2 aplikacji by móc czytać i te słabe epuby - więc nie jest tak źle. Nie w każdym czytniku tak jest. :P


02 gru 2014 16:45:26
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
A tak z ciekawości: czy Calibre nie byłby w stanie "posprzątać" takich problematycznych epubów?


02 gru 2014 23:07:24
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
Właśnie posprzątałem jedną z książek przy pomocy Calibre. Jestem pod wrażeniem możliwości i wygody tego narzędzia.


03 gru 2014 10:31:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
Artii napisał(a):
....No ale dobra, jako zwykły użytkownik pewnie mało Cie to obchodzi, ale zauważ że masz wybór 2 aplikacji by móc czytać i te słabe epuby - więc nie jest tak źle. Nie w każdym czytniku tak jest. :P


Dlatego po twojej podpowiedzi (za co jestem dozgonnie wdzięczny) wreszcie mogę czytać epuby.
Niestety tryb "rozpływ" nadal nie działa a ja właściwie wybierając czytnik stawiałem kryterium posiadania przez czytnik takiego trybu jako warunek odcinający.\
Jest - ok, nie ma - czytnik odpada. Teraz niestety zostałem z niedziałającą funkcją, która mimo aktualizacji oprogramowania nadal nie została naprawiona.
Z tego co mi wiadomo - we wcześniejszej wersji czytnika - funkcja ta działała poprawnie. :(

athame napisał(a):
Cieszę się że mamy zadowolonego użytkownika calibre - to świetne narzędzie, bez którego dziś ciężko sobie wyobrazić jak wyglądałby "półświatek" e-bookowy. Niestety razu jednego czy drugiego postanowiłem zajrzeć "do środka" tego co wyprodukował calibre i momentalnie odechciało mi się używać tego narzędzia.


mógłbyś rozwinąć trochę swoją wypowiedź?



Pozdrawiam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


03 gru 2014 11:46:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
athame:
pff tylko te uszkodzone pliki zrobiło calibre z docx bo ktos nie fortunnie włączył opcje konwersji "Disable font size rescaling" i jak w doc(x)ach/odt sa stosowane pt, cm i inne "niezumowalne" jednostki to są tak przedstawiane i ADE wprost się do nich stosuje. gdyby ta opcja nie była zaznaczona to nie było by tego tematu (no może o reflow tylko)

A o "śmieceniu" i zmianach metadanych można sobie rozmawiać i rozmawiać a dla "zwykłego użytkownika" to ma znaczenie zerowe, dla niego liczy się efekt na ekranie.

Ale też mocno oszukujesz z tym całkowitym ignorowaniem styli. Owszem nadaje większości nazwę calibreXX ale są one wynikiem sumarycznym styli obecnych przy tagach wcześniej.
Jest to pewne uproszczenie kodu pod względem wyliczeń dla oprogramowania czytnika (mało zagnieżdżeń, style przypisane wprost do tagu i brak późniejszych redefinicji tychże)- można tego nie lubić, ale w wolniejszych czytnikach takie dokumenty są parsowane szybciej.

Ja tam też tego nie lubię (ale w sumie to mnie ani grzeje, ani ziębi), ale nie wyobrażam sobie ściągnięcia wiadomości (z czego głównie korzystam) bez takiego podejścia. Wystarczy sobie zobaczyć na ostylowanie i html blogów czy innych gazet by zacząć mieć dreszcze.

=============
Reflow
zauważyłem (na gigantycznej próbce aż 3 pdf) że czasem się przycina a czasem nie ma żadnych problemów. Nie trafisz.
pisz do pp-int że nie działa, może coś z tym zrobią.


03 gru 2014 16:56:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
Napisałem e-maila na adres dostępny na stronie z aktualizacjami do firmware mojego czytnika. Nawet nie raczyli odpowiedzieć. Nawet automat nie odpowiedział.
To daje pogląd na traktowanie użytkowników tych urządzeń przez producenta lub dystrybutora. Nie ma odpowiedzi nie ma problemu.
Czytnik fajny ale drugi raz bym juz nie kupił. Znajomym też nie polecam.
Pozdrawiam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


06 gru 2014 12:56:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
Że nie odpowiedzieli, to źle. Odkąd (październik 2014 r.) mam PocketBooka 624 to były na niego dwie aktualizacje oprogramowania. Z tego wnoszę, że im jednak zależy. Muszę sobie przypomnieć w czym był Twój problem z rozpływem i sprawdzę u siebie. Mój nie radzi sobie z rozpływem przy książce w postaci rozkładówki.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


06 gru 2014 14:04:12
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
kriss.kg napisał(a):
Napisałem e-maila na adres dostępny na stronie z aktualizacjami do firmware mojego czytnika. Nawet nie raczyli odpowiedzieć. Nawet automat nie odpowiedział.
To daje pogląd na traktowanie użytkowników tych urządzeń przez producenta lub dystrybutora.

Hmm, ja kontaktowałem się z PB ze dwa, trzy razy i zawsze było OK, przy czym kontaktowałem się z "centralą" a nie z pośrednikami z Polski. Na jaki dokładnie adres wysłałeś maila?

Z mojego archiwum mailowego widzę, że najpierw wysłałem maila na pomoc@71media.pl, gdzie nie uzyskałem wiążącej odpowiedzi. Potem korespondowałem z help@pocketbook-int.com - zacząłem po angielsku, ale szybko okazało się, że bez problemu można przejść na polski :) Może warto spróbować napisać na service@pocketbook.com.ua?


06 gru 2014 14:59:35
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
Dyskusja dotycząca trybu reflow została wydzielona do tego wątku: pocketbook-f169/tryb-reflow-na-pocketbook-ach-t14856.html


10 gru 2014 15:33:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Nowy firmware do PocketBook 614W (Basic2)
kriss.kg,
Ostatni "stary" firmware na angielskiej stronie dostępny offline z tego co widzę to - sw_20140318_614_W_us_s2pb_bookstore_br_4.4_661_user
https://web.archive.org/web/20140813151 ... 1_user.zip

Jak widać jest on z marca 2014 - nie wiem czy go miałeś i czy na nim działał reflow.


12 lut 2016 14:25:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron