Teraz jest 28 mar 2024 23:37:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Wybór E-Czytnika. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2014 14:10:07
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze na niczym
Post Wybór E-Czytnika.
Witam.
Chciałem zakupić sobie mój pierwszy Eczytnik. Nie znam się na tym w ogóle. Mogę przeznaczyć ok. 400 maks [najlepiej mniej]. Wpadło mi w oko takie coś: http://www.redcoon.pl/B563680-Kindle-7- ... iki-e-book A może coś innego polecilibyście dla mnie.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam :)


26 paź 2014 14:19:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Wybór E-Czytnika.
Napisz jakie masz oczekiwania związane z czytnikiem? Zależy Ci na ekranie dotykowym, slowniku?

Czytnik, do którego podałeś link, to nowy podstawowy Kindle z dotykowym ekranem (na allegro.pl występuje pod nazwami Kindle Touch 2014 lub Kindle 5 All new Touch).

Sam korzystam z Kindle Classic obsługiwanego przyciskami. Uważam, że jest to solidny i stabilnie działający czytnik z dobrą obsługą słownika, choć ma już swoje lata. Został niedawno wycofany przez Amazon ze sprzedaży i zastąpiony właśnie przez Kindle Touch 2014 , do którego podałeś link.

Z kategorii do 400 zł warto wymienić
- Onyx C65 Storia
- Onyx C65S (obsługiwany przyciskami)
- Pockebook Basic Touch
- Pocketbook Basic 2

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


26 paź 2014 15:29:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2014 14:10:07
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze na niczym
Post Re: Wybór E-Czytnika.
Potrzebny mi jest do czytania książek. Żeby nie męczył wzroku.
Te co wymieniłeś są lepsze od tego Kindle Touch 2014?
Dzięki za odpowiedź :)


26 paź 2014 20:45:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2014 14:10:07
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze na niczym
Post Re: Wybór E-Czytnika.
Przepraszam za Spam. Ale teraz pooglądałem wszystkie co ty mi podesłałeś i wpadł mi moooocno w oko ten http://www.morele.net/czytnik-pocketboo ... ly-599548/
Jest śliczny :)
Dużo gorszy od tego Kindle Touch 2014?
Bo i ładniejszy i tańszy.
P.S. I jeszcze jedno czy mogę do tych e-czytników wrzucać pliki - książki z komputera do sprzętu?


26 paź 2014 20:52:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Wybór E-Czytnika.
kamiltun napisał(a):
Przepraszam za Spam. Ale teraz pooglądałem wszystkie co ty mi podesłałeś i wpadł mi moooocno w oko ten http://www.morele.net/czytnik-pocketboo ... ly-599548/
Jest śliczny :)
Dużo gorszy od tego Kindle Touch 2014?
Bo i ładniejszy i tańszy.
P.S. I jeszcze jedno czy mogę do tych e-czytników wrzucać pliki - książki z komputera do sprzętu?

Tak do obu czytników możesz wrzucać książki z komputera. Kidle obsługuje formaty mobi, txt i pdf.
Nie miałem w rękach Kindle Touch 2014, więc się nie wypowiadam. Po Kindle spodziewałbym się płynniejszego i bardziej stabilnego działania, dobrego wsparcia słowników.
PocketBok to obsługa większej liczby formatów, dodatkowe aplikacja, fizyczne przyciski,.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


27 paź 2014 0:36:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: Wybór E-Czytnika.
Jeśli nie bierzesz opcji dopłaty do Paperwhite 2 z oświetleniem (jak proponował athame) to pozostanie przy początkowej opcji (Kindle 7 vel Kindle All New Touch 2014) wydaje się dobrym wyborem na początek - to prosty, ale solidny czytnik z bardzo szybkim i niezawodnym menu, dobrym ekranem i z możliwością wysyłania książek mailem.
Tu szybki test na moim blogu: http://www.eczytniki24.pl/2014/10/najno ... touch.html
Tu test na Świecie Czytników: http://swiatczytnikow.pl/test-kindle-7- ... dle-touch/
Mi nie podobały się materiały czy brak postępu w przypadku ekranu, ale nie zmienia to faktu, że to porządny czytnik na start i nie tylko.

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


27 paź 2014 9:03:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2014 14:10:07
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze na niczym
Post Re: Wybór E-Czytnika.
1. A moglibyście napisać plusy i minusy dla KindleTouch2014 i PocketBook 624 Basic Touch?
2. A w którym wyświetlacz jest ładniejszy?
3. Czy jest w obu Polskie menu?
4. Czy notatnik do pisania palcem jest w obu?
5. A ekran Multi Touch?
6. Do obu będę mógł wrzucać książki, które mam na komputerze i nie będę musiał za to płacić?
Proszę jeszcze raz o pomoc, i dziękuje za nią. Chcę kupić raz ale dobry, bo raczej go już nie będę zmieniał.
Pozdrawiam


27 paź 2014 18:09:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2014 14:10:07
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze na niczym
Post Re: Wybór E-Czytnika.
Jakoś bardziej podoba mi się ten PocketBook. Znasz może jakiegoś dobrego bloga czy coś, gdzie piszą o tym PB? Każdy pisze inaczej, teraz to już nie wiem co wybrać... :(


27 paź 2014 19:33:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Wybór E-Czytnika.
W czytnikach nie ma czegoś jak wyświetlacz, a raczej nazwałbym to zaciemniaczem.
Oba czytniki mają ekran E Ink Pearl. Przypuszczam, że lepiej będzie się prezentował ekran w Kindle.
w Kindle dotyk jest oparty na czujnikach podczerwieni, umieszczonych w ramce, w Pocektbooku jest ekran pojemnościowy - czyli na ekran E Ink nalożona jest dodatkowa powłoka służąca do obsługi dotyków. Co to w praktyce oznacza? Ekran z podczerwienią będzie bardziej czuły i można go obsłużyć w rękawiczkach. W PocketBooku powinna być obsługa gestów.
Polskie menu jest tylko w PocketBooku.
Opcje gryzmolenia paluchem posiada chyba ma tylko Pocketbook, ale nie działa to na takim poziomie, by można robić w miarę szybko notatki.
Za wrzucanie eksiążek z komputera na czytnik nie płacisz. Płacisz, kupując ebooka.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


27 paź 2014 19:37:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2014 14:10:07
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze na niczym
Post Re: Wybór E-Czytnika.
Czyli i ten i ten jest ok. Ale według Was lepszy jest ten: http://www.redcoon.pl/B563680-Kindle-7- ... dle&xtcr=1 i to go powinienem wybrać.
Teraz to już sam nie wiem. Ale na filmikach na yt zauważyłem, że te ekrany są ciemne.
Ma ktoś z Was Kindle 7 albo PB 624 Basic Touch?
Jak się sprawdzają? Warto wydać na Kindla 60 zł więcej?


27 paź 2014 20:35:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2014 14:10:07
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze na niczym
Post Re: Wybór E-Czytnika.
Athane, dziękuję za pomoc. Czy przeszkadza tobie w Kindle ten ekran na podczerwień?
Tak, czytałem o tym Kindle 7 i widzę jednak, że jest dobry. A łatwo wrzuca się książki z komputera? Najbardziej boli mnie to, że nie jest biały. Płynie działa taki Kindle 2014? Widać słabą jakość ekranu?


27 paź 2014 23:38:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Wybór E-Czytnika.
kamiltun napisał(a):
Teraz to już sam nie wiem. Ale na filmikach na yt zauważyłem, że te ekrany są ciemne.
Ma ktoś z Was Kindle 7 albo PB 624 Basic Touch?


Porównałem ekrany trzech czytników bez oświetlenia pod względem jasności tła (nie mam Kindle 7). W kolejności od najjaśniejszego do najciemniejszego:
- Kindle 3 Keyboard (ekran niedotykowy pearl, premiera w 2010 r.);
- Kobo Mini (ekran dotykowy vizplex, premiera w 2012 r.);
- Pocketbook 624 (ekran dotykowy pearl, premiera w 2013 r.).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


28 paź 2014 15:36:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Wybór E-Czytnika.
Wybór czytnika powinien opierać się również na formatach książek, jakie się posiada. Jeśli masz przewagę pdf-ów, to ich czytanie na Kindlu doprowadzi cię do białej gorączki. Najlepiej wybierać czytnik z opcją "reflow", bo wtedy możesz dowolnie powiększyć taki pdf, i zostanie "w locie" przeformatowany do odpowiedniej wielkości.
Jesli posioadasz książki w formacie epub to na Kindlu ich nie przeczytasz, gdyż tego formatu nie obsługuje, to samo jest z plikami doc czy rtf.


28 paź 2014 15:43:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2014 14:10:07
Posty: 13
eCzytnik: jeszcze na niczym
Post Re: Wybór E-Czytnika.
A najczęściej audiobooki są w formatach, które obsłużyłbym na Kindle 7 2014?


30 paź 2014 16:31:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Wybór E-Czytnika.
athame napisał(a):
Bez żartów. DOC, EPUB i RTF konwertuje się byle czym do MOBI i jest gitara.

A po co konwertować jak inny czyta od razu? :P

Co do pdf to mam dokładnie te same odczucia co Ty.


30 paź 2014 18:41:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: