Teraz jest 28 mar 2024 11:27:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2014 12:04:16
Posty: 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Super :) Bardzo dziękuję, decyzja podjęta ;)
Domryba - ten program też fajnie się prezentuję, na pewno wypróbuję na czytniku ;)


19 paź 2014 10:40:05
Zobacz profil
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Roksieczka napisał(a):
Super :) Bardzo dziękuję, decyzja podjęta ;)


Świetnie! Przy tak pokaźnej bibliotece jaką zgromadziłaś szkoda Twoich oczu na czytanie z telefonu.


19 paź 2014 12:12:03
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
airs napisał(a):
To dla ciekawych trzy (pomniejszone) ekrany MoonReadera na C65:

Obrazek

airis, czy udało Ci się schować górną belkę systemową również na T68Lynx? Próbowałem w ustawieniach aplikacji, ale jedynym efektem było jej "wyczernienie" (tekst na belce był prawie czarny), sama belka dalej działała (np. odświeżanie ekranu). Powodowało to dodatkowy problem: górna belka z Moon+ Reader Pro (ta, która jest wyświetlana po puknięciu w środek ekranu) wyświetlana była z dodatkowym przesunięciem w dół o dodatkową (niepotrzebną) wysokość belki systemowej, czyli 2x wysokość belki systemowej licząc od fizycznej górnej krawędzi ekranu.


21 paź 2014 11:59:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Niestety nie, tylko na C64 górna belka chowa się. Na Lynxie jest wyczerniona, natomiast nie zauważyłem, żeby się "podwajała".
Znalazłem natomiast 2 ekrany (dość zagłębione i mało ważne), na których nie widać treści opcji do wyboru. Tekst jest biały na białym tle - widać tylko poziome belki i kółka wyboru. Tam kolorystyka nie jest dostosowana do ekranu e-ink. Może w przyszłości autor to poprawi.

_________________
W Obrazek też ;)


21 paź 2014 18:02:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2014 19:46:34
Posty: 1
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Kurczę skusilem się na tego booxa dzięki temu wątkowi i lekko się rozczarowałem.
Mam problem ze zmianą czcionki w fb reader, za każdym razem wywala mnie z programu a na ekranie wyświetla się informacja o fatal error. Przy podświetleniu wyświetlany obraz jest mało wyraźny, jakby ustawiony był za słaby kontrast, a nie wiem jak go zmienić. Tekst malekko postrzępione litery i to co widzę na moim wyświetlaczu ani trochę nie przypomina tego co widziałem na print screenach w tym wątku.
Czy trafił mi się wadliwy egzemplarz czy ja mam jakieś wygórowane wymagania i nie mam pojęcia o czytnikach? Przyznam się, że to mój pierwszy czytnik.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.


21 paź 2014 19:57:25
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
@pozorny
Jeśli plik epub ma zaszyte w sobie domyślne czcionki dla e-booka, próba zmiany czcionki może powodować wykrzaczanie się FB readera.
W przypadku kontrastu, spróbuj powiększyć/pogrubić czcionkę, lub też nmniejszyć nieco poziom doświetlenia.

Printscreeny zamieszczone w wątku są robione systemowo, bez udziału ekranu.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


22 paź 2014 10:57:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
domryba napisał(a):
Roksieczka napisał(a):
...z pomocą i wybawieniem przyszła mi aplikacja Moon reader pro.
Zakochałam się w niej, a gdy ujrzałam że na tym Onyxie można doinstalować tą aplikację to byłam w siódmym niebie.

Znam to uczucie, tyle że moja miłość poszła w nieco innym kierunku. ;)
Roksieczka napisał(a):
Głównie chodzi mi o "widok" biblioteki, na telefonie miałam ładnie pokazane wszystkie książki w formie okładek a po naciśnięciu i przytrzymaniu danej pozycji pokazywały mi się metadane a mianowicie opis książki i która to część cyklu. I o to chciałam zapytać. Czy to działa na Onyxie?

Gdyby z Moon Readerem coś poszło nie tak, to z czystym sumieniem mogę Ci polecić przetestowanego przez forumowiczów wzdłuż i wszerz AlReader'a.

Widok książek w bibliotece (z możliwością skonfigurowania ilości wyświetlanych kolumn):

Obrazek

Sposoby przedstawienia naszej biblioteki (funkcja "Filtr" pozwala np. wyświetlić książki określonego języka, gatunku, czy roku wydania):

Obrazek

Co na pewno Cię zainteresuje, możliwe jest również wyświetlenie książek należących do danego cyklu/serii wydawniczej:

Obrazek

I na koniec właściwości wybranej książki:

Obrazek

Jak widzisz, możliwe jest podpatrzenie opisu e-booka oraz numeru książki w danym cyklu.


W jaki sposób można skonfigurować liczbę kolumn wyświetlanych w bibliotece?
Tzn. wywołałam to menu przytrzymując palec na dole na środku ekranu, ustawiłam 3 kolumny i teraz nie mogę tego zmienić, bo gdy chcę znowu tam nacisnąć, otwiera mi się menu danej książki


22 paź 2014 12:11:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
pozorny napisał(a):
Przy podświetleniu wyświetlany obraz jest mało wyraźny, jakby ustawiony był za słaby kontrast, a nie wiem jak go zmienić. Tekst malekko postrzępione litery i to co widzę na moim wyświetlaczu ani trochę nie przypomina tego co widziałem na print screenach w tym wątku.
Realne zdjęcia czytnika z zawartością ekranu możesz zobaczyć w postach:
post111610.html#p111610 (z innego wątku)
z tego samego wątku:
post108324.html#p108324 (zdjęcia porównawcze do Kindle PW2 by Vroo)
post108333.html#p108333 (na tle "analogowej" książki)
i najdokładniejsze
post108942.html#p108942 (zbliżenia ekranu)

A zdjęcia innych czytników i ekranów, w wątku "Ekrany ePapierowe - porównania":
ogolnie-o-eczytnikach-f155/ekrany-epapierowe-porownania-t9373.html

Jeśli, jak piszesz, czcionki są lekko postrzępione, sprawdź czy nie masz włączonego szybkiego trybu odświeżania "A2" (takie kółko, u góry z prawej, na belce systemowej) - porównaj z opisem w wątku o T68 - tak samo się przełącza:
onyx-boox-f162/3-tryby-ekranu-w-onyx-boox-t68-t14717.html

Jeśli po porównaniu i ew. przełączeniu, nadal będzie źle, to może zrób zdjęcie, jakieś zbliżenie ekranu i wrzuć na forum - zobaczymy...

_________________
W Obrazek też ;)


22 paź 2014 15:37:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
airs napisał(a):
To dla ciekawych trzy (pomniejszone) ekrany MoonReadera na C65:

airs,

Testuję Moon+ Readera na moim C65AG i nie mogę trafić w to menu na dole. Czego nie próbuję nacisnąć, czytnik zachowuje się jakbym puknął środek ekranu, a nie przycisk (załączam niżej plik z netu, nie ściągałem rzeczywistego, dolne menu jest takie samo). Przez to Moon+ Reader nie daje się używać:

Obrazek


27 paź 2014 16:59:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
U mnie te ikonki na dole, jak się pojawią, to dobrze reagują, również ta "zębata" wywołuje ustawienia na środku ekranu.

_________________
W Obrazek też ;)


27 paź 2014 22:14:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
airs napisał(a):
U mnie te ikonki na dole, jak się pojawią, to dobrze reagują, również ta "zębata" wywołuje ustawienia na środku ekranu.

Czy po wywołaniu dolnych przycisków menu, górna belka (z tytułem i suwakiem przewijania stron) jest u Ciebie na prawidłowym miejscu? Bo u mnie jest jakby ciut niżej niż powinna, przez co nad nią widać niezasłonięty tekst.
Możesz podać wersję Moon+ Readera, którą masz (ja najnowszą)?

Dzięki.


28 paź 2014 11:52:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Tak, ta górna belka też jest u mnie niżej, tak jak piszesz, nad nią jest odsłonięty ok. 1 cm tekstu...
Mam zainstalowaną wersję 2.6.5 Moon+ Readera.

Jeśli bardzo Ci zależy na tym MoonReaderze, a nie działa poprawnie, można spróbować zrobić "full reser" czyli ustawienia fabryczne (Ustawienia -> System -> Polityka prywatności), co wymaga później instalowania, ustawiania i wgrania wszystkiego od nowa w czytniku.
A jeśli nie to, trzeba by się zastanowić, jakie ustawienie w systemie, czy doinstalowany program, mogły by mieć wpływ na funkcjonowanie dolnego paska w tym programie.

_________________
W Obrazek też ;)


28 paź 2014 14:15:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
airs napisał(a):
Tak, ta górna belka też jest u mnie niżej, tak jak piszesz, nad nią jest odsłonięty ok. 1 cm tekstu...
Mam zainstalowaną wersję 2.6.5 Moon+ Readera.

Jeśli bardzo Ci zależy na tym MoonReaderze, a nie działa poprawnie, można spróbować zrobić "full reser" czyli ustawienia fabryczne (Ustawienia -> System -> Polityka prywatności), co wymaga później instalowania, ustawiania i wgrania wszystkiego od nowa w czytniku.
A jeśli nie to, trzeba by się zastanowić, jakie ustawienie w systemie, czy doinstalowany program, mogły by mieć wpływ na funkcjonowanie dolnego paska w tym programie.


Dzięki. Po iluś tam próbach udaje mi się w pasek trafić, sęk że to czytnik żony, a ona nie ma takiej cierpliwości jak ja ;) Będę sprawdzał. Mam najnowszą wersję 2.6.6, ale z tego co kojarzę na poprzedniej było tak samo. Używam wersji PRO, ale nie wydaje mi się, żeby to było to. W ostateczności zrobię hard reset, chociaż nie bardzo wierzę, że to pomoże. A na MoonReaderze mi zależy, bo to moim zdaniem najlepszy czytnik.


28 paź 2014 14:44:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
mam ten sam problem, co malubook.
też nie mogę wcisnąć żadnej ikonki na dole :/
dodatkowo nie mogę importować książek do biblioteki, jako adres jest wpisane sdcard/Books, ale gdy klikam Ok, wyskakuje i okienko, że zaimportowano 0 książek.
dzieje się tak zarówno w wersji 2.6.5 jak i 2.6.6.

EDIT: ok, też udało mi się wejść w ustawienia. mi pomogło klikanie trochę powyżej ikonki :)
jednak dalej nie wiem, czy da się zaimportować hurtowo książki di biblioteki, czy trzeba je otwierać po kolei w tym programie.
kolejny problem, to że program nie widzi wszystkich czcionek w katalogu fonts


28 paź 2014 18:05:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
agatucha napisał(a):
dodatkowo nie mogę importować książek do biblioteki, jako adres jest wpisane sdcard/Books, ale gdy klikam Ok, wyskakuje i okienko, że zaimportowano 0 książek.
(...)
kolejny problem, to że program nie widzi wszystkich czcionek w katalogu fonts
Książki importują się automatycznie, jeśli jest włożona karta SD i na niej jest katalog "Books" - jeśli chcesz z pamięci wewnętrznej, to trzeba ustawić ścieżkę na:
Kod:
/mnt/storage/Books
U mnie widzi wszystkie czcionki z katalogu "Fonts", tylko są niemiłosiernie pomieszane (on czyta każdy plik czcionki osobno, nie kojarzy je w kroje w/g wyznacznikow: regular, bold, italic itd.). Jesli jakiejś nie widzi to może ma nieprawidłowy format, np.: rozszerzenie ttf a plik jest otf ?
Spróbuj skorzystać z paczki czcionek, które wrzuciłem w innym wątku:
http://forum.eksiazki.org/post108654.html#p108654
i następne posty.

_________________
W Obrazek też ;)


28 paź 2014 22:23:21
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: