Teraz jest 28 mar 2024 15:09:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Szukam tanieg czytnika do nauki języków (vocabulary builder) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2014 23:17:10
Posty: 4
Post Szukam tanieg czytnika do nauki języków (vocabulary builder)
Witam!
Jestem zainteresowany kupnem pierwszego czytnika, a w doborze najważniejsza jest dla mnie cena, jak i fakt, żeby w czytniku dostępne były różne słowniki (niemiecko- polski, angielsko- polski) dostępne po kliknięciu na słowo. Ponadto chodzi mi o czytniki z opcją wrzucania sprawdzanych słów do schowka, czyli wspomnianego vocabulary buildera. W związku z powyższym raczej musi to być czytnik dotykowy; nie zależy mi na dużej rozdzielczości, dostępie do neta, podświetleniu, mile widziane za czytanie wielu formatów. Z góry dziękuję za sugestie :)


16 paź 2014 23:26:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Szukam tanieg czytnika do nauki języków (vocabulary buil
Myślę, że nowy Kindle Touch spełni podstawowe oczekiwania. Najtaniej byłoby zamówieć wersję sponsorowaną za 59 euro w niemieckim Amazoniez a pośrednictwie znajomych w Niemczech. Na allegro.pl kosztuje ok. 350 zł.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


17 paź 2014 9:28:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Szukam tanieg czytnika do nauki języków (vocabulary buil
Alcek napisał(a):
Myślę, że nowy Kindle Touch spełni podstawowe oczekiwania.
Ale pojechałeś z tą reklamą, zwłaszcza w kontekście "vocabulary buildera" :D

Ja mogę zaproponować Onyx Boox C65 Storia za 319 zł (w Agito) z Androidem (v.2.3) na pokładzie i dowolnymi słownikami dostępnymi na tegoż Androida.
Albo bardziej wypasiona wersja Onyx Boox T68 Lynx (z większym ekranem 6,8 cala, wbudowanym doświetleniem) i nowszym Androidem v4, ale to już za 750 zł.

_________________
W Obrazek też ;)


17 paź 2014 18:54:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Szukam tanieg czytnika do nauki języków (vocabulary buil
airs napisał(a):
Alcek napisał(a):
Myślę, że nowy Kindle Touch spełni podstawowe oczekiwania.
Ale pojechałeś z tą reklamą, zwłaszcza w kontekście "vocabulary buildera" :D

Ja mogę zaproponować Onyx Boox C65 Storia za 319 zł (w Agito) z Androidem (v.2.3) na pokładzie i dowolnymi słownikami dostępnymi na tegoż Androida.
Albo bardziej wypasiona wersja Onyx Boox T68 Lynx (z większym ekranem 6,8 cala, wbudowanym doświetleniem) i nowszym Androidem v4, ale to już za 750 zł.


Kindle Touch 2014 ma to samo oprogramowanie co Paperwhite, więc także Vocabulary Buildera.

Ciekaw jestem ile czasu trwa sprawdzenie słowa w tekście w Onyxie Storii a ile Kindle Touch 2014?

Jeśli już polecasz Onyxa Storię to bądź uprzejmy zarekomendować jakąś aplikację, która spełni oczekiwania użytownika i będzie poprawnie działała na tym czytniku.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


17 paź 2014 19:45:18
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Szukam tanieg czytnika do nauki języków (vocabulary buil
airs napisał(a):
Ja mogę zaproponować Onyx Boox C65 Storia za 319 zł (w Agito) z Androidem (v.2.3) na pokładzie i dowolnymi słownikami dostępnymi na tegoż Androida.
Albo bardziej wypasiona wersja Onyx Boox T68 Lynx (z większym ekranem 6,8 cala, wbudowanym doświetleniem) i nowszym Androidem v4, ale to już za 750 zł.

Ale vocabulary builder to nie słownik, tylko mechanizm do nauki słówek które się wcześniej "sprawdzało" przy czytaniu. Podsuwa ci te słowa kolejno, razem ze zdaniem z książek z których przyszły. Jednym pacnięciem przechodzisz do słownika, albo oznaczasz słowo jako opanowane. Masz coś takiego w onyksach?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


17 paź 2014 22:12:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Szukam tanieg czytnika do nauki języków (vocabulary buil
@t3d: Wiem, czytałem artykuł Roberta ze "swiatczytnikow.pl", przybliżający tą funkcjonalność. Po prostu uśmiałem się, że gość pyta o coś, co tak łatwo wyszukać i jak łatwo znajduje "doświadczonego" który podpowiada oczywistość.
Taka funkcjonalność i wiele innych jest do zainstalowania za pomocą aplikacji androidowej. Oczywiście nie będzie tak zintegrowana z programem do czytania, jak w Kindle, ale za to w otwartym systemie.

@athame: Jesteś w błędzie. 3 lata to szmat czasu, inna epoka w urządzeniach elektronicznych. Owszem, Kindle ma wygodną obsługę jednego słownika ;)
Myślę, że kiedyś zrozumiesz, że jedno proste i zamknięte rozwiązanie może odpowiadać wielu, ale nie jest dobre na wszystko.

_________________
W Obrazek też ;)


17 paź 2014 23:40:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Szukam tanieg czytnika do nauki języków (vocabulary buil
airs napisał(a):
@t3d: Wiem, czytałem artykuł Roberta ze "swiatczytnikow.pl", przybliżający tą funkcjonalność. Po prostu uśmiałem się, że gość pyta o coś, co tak łatwo wyszukać i jak łatwo znajduje "doświadczonego" który podpowiada oczywistość.
Taka funkcjonalność i wiele innych jest do zainstalowania za pomocą aplikacji androidowej. Oczywiście nie będzie tak zintegrowana z programem do czytania, jak w Kindle, ale za to w otwartym systemie.

@athame: Jesteś w błędzie. 3 lata to szmat czasu, inna epoka w urządzeniach elektronicznych. Owszem, Kindle ma wygodną obsługę jednego słownika ;)
Myślę, że kiedyś zrozumiesz, że jedno proste i zamknięte rozwiązanie może odpowiadać wielu, ale nie jest dobre na wszystko.

Przeciętnego użytkownika nie obchodzi czy system jest otwarty czy zamknięty, tylko czy i jak dzałają funkcjonalności, których oczekuje od urządzenia.
Tutaj użytkownik dość wyraźnie określił swoje oczekiwania (vocabulary buider i dostęp do słownika jednym pacnięciem. Jeśli twierdzisz, że Storia spełnia te oczekiwania to bądź uprzejmy też doradzić autorowi postu jakie aplikację powinien zainstalować.

Cytuj:
Oczywiście nie będzie tak zintegrowana z programem do czytania, jak w Kindle, ale za to w otwartym systemie.

Zdanie jak z podręcznika PR - eksponowanie nieistotnej dla użytkownika zalety, by przykryć kluczową wadę.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


18 paź 2014 8:47:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Szukam tanieg czytnika do nauki języków (vocabulary buil
Piszcie co chcecie, a ja nie zamieniłbym Onyxa z Androidem na Kindle nawet jakby mi ktoś dopłacał :)

_________________
W Obrazek też ;)


18 paź 2014 9:27:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2014 23:17:10
Posty: 4
Post Re: Szukam tanieg czytnika do nauki języków (vocabulary buil
Cytuj:
Jeśli twierdzisz, że Storia spełnia te oczekiwania to bądź uprzejmy też doradzić autorowi postu jakie aplikację powinien zainstalować.

Dokładnie. Wybrałbym bez szemrania Kindla, ale wszelakie chmury, cudawianki lekko mnie przerażają i liczyłem, że a nuż jakaś inna firma oferuje coś bez tych bajerów (które mnie nie są potrzebne), a mógłbym dzięki temu oszczędzić na cenie. Konkretne aplikacje byłyby bardzo mile widziane :)
Nowy Kindle Touch oferuje więc Buildera? Jak ma się sprawa z korzystaniem z 2 (bądź więcej) słowników?


18 paź 2014 12:35:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Szukam tanieg czytnika do nauki języków (vocabulary buil
Edocsil21 napisał(a):
Cytuj:
Jeśli twierdzisz, że Storia spełnia te oczekiwania to bądź uprzejmy też doradzić autorowi postu jakie aplikację powinien zainstalować.

Dokładnie. Wybrałbym bez szemrania Kindla, ale wszelakie chmury, cudawianki lekko mnie przerażają i liczyłem, że a nuż jakaś inna firma oferuje coś bez tych bajerów (które mnie nie są potrzebne), a mógłbym dzięki temu oszczędzić na cenie. Konkretne aplikacje byłyby bardzo mile widziane :)
Nowy Kindle Touch oferuje więc Buildera? Jak ma się sprawa z korzystaniem z 2 (bądź więcej) słowników?


Ma Bulidera. Co do toucha polecam test na http://swiatczytnikow.pl/test-kindle-7- ... dle-touch/ bo kliknięciu na słowo pojawia się definicja słowa w 1 słowniku i z możliwością przełączenia się na inny na inny słownik w tym oknie. Chyba kindle ma najmniej "zbędnych" bajerów. Co do chmury dzięki niej możesz przesłać książki bez podłączenia do komputera, oczywiście możesz w ogóle nie korzystać z chmury ani nie powiązać swojego kindle z kontem amazona. Touch pewnie będzie spełniał wszystkie Twoje zachcianki, ale na Twoim miejscu zastanowił bym się nad paperwhite bo według mnie lepiej i wygodniej się czyta książke na czytniku z wbudowanym oświetleniem niż przy lampce. Co do formatów mobi praktycznie zawsze idzie w parze z epub a jeśli go nie masz jest wiele programów posiadających bez problemowa konwersje z epub do azw3 lub mobi.


18 paź 2014 18:14:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2014 23:17:10
Posty: 4
Post Re: Szukam tanieg czytnika do nauki języków (vocabulary buil
Dobra, czyli wybór pada raczej na Kindla. Skłonię się raczej do Toucha, bo cena też gra dosyć istotną rolę, a Peperwhite to jednak lekki przeskok.


18 paź 2014 20:21:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: