Teraz jest 18 kwi 2024 2:05:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Zmniejszenie stopki w kobo aura 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sty 2014 6:44:47
Posty: 38
eCzytnik: Kobo Aura H2O
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
tomaszek71 napisał(a):
jak przywrócić czytnik do stanu po wyjęciu z pudełka - cofnąć wszelkie zmiany ???


Settings - Device information - Factory reset


14 paź 2014 12:37:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
queven napisał(a):
Edit. Gdyby ktoś chciał podział wyrazów w plikach kobo epub. http://1drv.ms/1ropQYk (plik KoboRoot.tgz wrzucamy do na urządzenie do katalogu .kobo) u mnie kobo widzi polskie książki jako angielskie wiec zmieniona nazwa pliku zasad podziału plików z polskiego na ang (hyph_pl_PL=> hyph_en_US) więc będzie występował problem jak ktoś czyta i polskie i angielskie książki bo te 2 będzie chyba dzielił według polskich zasad.



Po kilku dniach sprawdzania tego niestety muszę powiedzieć że nie działa to dobrze mimo polskich reguł dzielenia. Raz dzieli dobrze. Raz nie dzieli w ogóle (jak dużo krótkich słów w jednej linii), a raz dzieli koszmarnie np występuje podział przed ostatnim znakiem. Więc niestety nie polecam tego do korzystania i przepraszam tych co z tego już z korzystali.

Edit. Ktoś wie jak to w ogóle działa? usunąłem plik hyph_en_US myśląc że skoro czytnik twierdzi że książka jest w języki angielskim to z tego będzie korzystać okazało się że dalej dzieliła wyrazy według reguł z hyph_pl_PL (jest to plik z libre ofice) ale robi to źle czy to jest wina tego pliku są złe w nim reguły czy jakoś inaczej działa to dzielenie wyrazów w kobo zna ktoś się na tym?


14 paź 2014 15:58:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sty 2014 6:44:47
Posty: 38
eCzytnik: Kobo Aura H2O
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
Też trochę potestowałem dzielenie wyrazów i też nie byłem zadowolony.
Próbowałem też podmienić plik na ten z tego wątku:
epub-f157/dzielenie-wyrazow-raz-jeszcze-t13940.html

Wydaje mi się, że było trochę lepiej. Ale koszmarne błędy były dalej. Wróciłem więc do ustawień początkowych, tj. bez dzielenia wyrazów.


14 paź 2014 16:11:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
irukandji napisał(a):
Też trochę potestowałem dzielenie wyrazów i też nie byłem zadowolony.
Próbowałem też podmienić plik na ten z tego wątku:
epub-f157/dzielenie-wyrazow-raz-jeszcze-t13940.html

Wydaje mi się, że było trochę lepiej. Ale koszmarne błędy były dalej. Wróciłem więc do ustawień początkowych, tj. bez dzielenia wyrazów.


No nic trudno będę musiał się objeść bez tego.

Tak z ciekawości da się wyłączyć te numerki z boku przy czytaniu epub? są trochę irytujące.


15 paź 2014 14:06:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
Wchodzimy w menu => settings =>reading settings => strona 2 i tam jest poszukiwana opcja ("show page numbers in the margins") - zdaje się, że masz tam zaznaczone "ON" :)

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


15 paź 2014 16:25:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sty 2014 6:44:47
Posty: 38
eCzytnik: Kobo Aura H2O
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
queven napisał(a):
myślałem że możesz z poziomu książki je zobaczyć jak w książkach z sklepu kobo. Oglądałem filmik kiedyś filmik na yt i tak się dało tylko to była jakaś starsza wersja oprogramowania.


Na oprogramowaniu 3.11 można ustawić wyświetalnie w stopce czasu do końca książki lub rozdziału, albo % przeczytanej książki. Działa w przypadku plików kepub przekonwertowanych za pomocą Calibre.


20 paź 2014 23:27:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron