Teraz jest 28 mar 2024 22:07:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2014 9:08:53
Posty: 1
eCzytnik: 173
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
I jakie wrażenia z Classica? Właśnie się zastanawiam czy go kupić, chodzi mi właśnie o coś prostego


23 wrz 2014 9:25:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 wrz 2014 14:09:16
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox C65S Classic
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
MarcinFan napisał(a):
I jakie wrażenia z Classica? Właśnie się zastanawiam czy go kupić, chodzi mi właśnie o coś prostego


Niech cię ręka Boska broni.


30 wrz 2014 21:41:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
fiskomp: ale czy są jakieś uwagi co do samego czytania książek, ekranu, itp.

Czy tylko utyskiwania na to że brakuje funkcji rozbudowy. O ile zobaczyłem dotychczasowe "recki" to to ma być czytnik typu cep: Wgrywasz kupione książki* i czytasz. Żadnych innych opcji.
Jeśli ktoś potrzebuje tylko tego, to te ograniczenia mogą mu przypasować.

A i owszem tzw power user będzie kręcił nosem, ale ten czytnik jest po prostu nie dla niego.

* z naciskiem na kupione - a przynajmniej takie które trzymają jakiś sensowny poziom (a takich z alternatywno-chomiczych źródeł łatwo nie znajdziesz).


01 paź 2014 16:11:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Wydaje mi się, że czytnik posiad wszystkie wady Onyxa, a pozbawiony jego głównej zalety (pierdyliona ustawień konfiguracji)

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


01 paź 2014 18:51:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 wrz 2014 14:09:16
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox C65S Classic
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Na dzień dobry człowieka mało nie trafi, wczytałem bibliotekę pozycji na karcie SD. Tam pięknie wszystko pogrupowane w katalogach po Nazwisku autora i poszczególne woluminy po numerach tomów z tytułami.
A Onyx co ? Pokazuje wszystko na raz, wymieszane jak groch z kapustą, niby kolejność alfabetyczna, ale oczywiście pierwszej litery, reszta o kant rozbić. Jak masz 10 książek na krzyż to ok, ale jak pozycji jest 200 to zaczyna być koszmarek. A wystarczyło wstawić funkcjonalność Andka 2.3 jak w moim stareńkim HTC Wilfire S, no ale idźmy w prostotę, heh prymitywizm to mało powiedziane.


01 paź 2014 21:46:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 wrz 2014 14:09:16
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox C65S Classic
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Artii napisał(a):
fiskomp: ale czy są jakieś uwagi co do samego czytania książek, ekranu, itp.

Czy tylko utyskiwania na to że brakuje funkcji rozbudowy. O ile zobaczyłem dotychczasowe "recki" to to ma być czytnik typu cep: Wgrywasz kupione książki* i czytasz. Żadnych innych opcji.
Jeśli ktoś potrzebuje tylko tego, to te ograniczenia mogą mu przypasować.

A i owszem tzw power user będzie kręcił nosem, ale ten czytnik jest po prostu nie dla niego.

* z naciskiem na kupione - a przynajmniej takie które trzymają jakiś sensowny poziom (a takich z alternatywno-chomiczych źródeł łatwo nie znajdziesz).


A czy ty nie rozumiesz, że na czytniku chciałbym czytać nie tylko zakupione książki, ale i różne firmowe pisma związane z moją pracą ? Trzeba aż takiego wąskiego spojrzenia na czytnik, jak kup (za chore pieniądze) ebooka, i nie grymaś ? Nie osłabiaj mnie.


01 paź 2014 21:50:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
fiskomp napisał(a):
A czy ty nie rozumiesz, że na czytniku chciałbym czytać nie tylko zakupione książki, ale i różne firmowe pisma związane z moją pracą ? Trzeba aż takiego wąskiego spojrzenia na czytnik, jak kup (za chore pieniądze) ebooka, i nie grymaś ? Nie osłabiaj mnie.


Ej no kupujesz najprostszy czytnik (który jest reklamowany jako najprostszy) a potem narzekasz na brak zaspokojenia swoich dość dużych potrzeb.
Tak ten czytnik najwyraźniej nie jest dla Ciebie, a jest całe stado bardziej zaawansowanych czytników które już pewnie by lepiej podeszły pod Twe wymagania.

Czy kupując kaszlaka też byś marudził, że nie można się z najnowszym ferari, z pod świateł się ścigać?


02 paź 2014 0:20:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2014 11:23:28
Posty: 39
Lokalizacja: Oświęcim
eCzytnik: Kindle 7 Touch
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Artii napisał(a):
Ej no kupujesz najprostszy czytnik (który jest reklamowany jako najprostszy) a potem narzekasz na brak zaspokojenia swoich dość dużych potrzeb.

Jeżeli założeniem była prostota, to dlaczego zatrzymali się na stacji: prymitywność? Bo, póki co, takie wnioski można wyciągnąć na podstawie pierwszych opinii użytkowników, również i na tym forum.

_________________
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni in angulo cum libro


02 paź 2014 9:27:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
^^ Nie mnie to oceniać, nawet nie jestem fanem onyxa :)
Z drugiej strony: po co np niezbyt ogarniętej komputerowo osobie* fenfnascie tysięcy opcji?
Żeby się jeszcze bardziej zagubić?
A jakoś myślę, że to właśnie dla nich jest dedykowany ten produkt.

Jak na razie to z tego co czytam to poważną wada zgłaszaną przez ludzi to jest brak sensownej biblioteki. I to jest zapewne do poprawy w przyszłych aktualizacjach firmware.

Pojawiło się pytanie czemu andek? Proste, bo onyx ma na tym swoje środowisko, a tak by musiał pisać wszystko od nowa, a to kasa.

* nie koniecznie poprawny synonim osoby starszej.


02 paź 2014 20:53:52
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Panowie, kontynuujcie rozmowy w wątkach dotyczących Classica, nie tutaj.

onyx-boox-f162/onyx-boox-c65s-classic-warto-t14690.html
onyx-boox-f162/boox-c65s-t14686.html

@fiskomp:

Ten czytnik nie spełnia Twoich wymagań, dlatego zapoznaj się z Onyx BOOX Lynx lub Storia/AfterGlow. Classic jed dedykowany osobom, które szukają klasycznego czytania, które z tego co nam Klienci opowiadają: Zgrać 1 plik i czytać. Koniec.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


05 paź 2014 10:04:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2014 0:27:17
Posty: 11
eCzytnik: BOOX C65S CLASSIC
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
@Adam.Kaczmarek - zapisz i przekaż gdzie trzeba - bo to jest najbardziej wnerwiające, a w aktualizacji wypadałoby to poprawić
fiskomp napisał(a):
Na dzień dobry człowieka mało nie trafi, wczytałem bibliotekę pozycji na karcie SD. Tam pięknie wszystko pogrupowane w katalogach po Nazwisku autora i poszczególne woluminy po numerach tomów z tytułami.
A Onyx co ? Pokazuje wszystko na raz, wymieszane jak groch z kapustą, niby kolejność alfabetyczna, ale oczywiście pierwszej litery, reszta o kant rozbić. Jak masz 10 książek na krzyż to ok, ale jak pozycji jest 200 to zaczyna być koszmarek


12 paź 2014 1:48:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2013 15:41:05
Posty: 102
eCzytnik: Kobo Forma / Kindle Oasis
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Wiadomo może coś na temat polskiej dystrybucji M96C?


23 lut 2015 16:12:04
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Odpowiedziałem w tym wątku: onyx-boox-f162/onyx-m96-kilka-pytan-t15078.html

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


24 lut 2015 13:59:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Właśnie zakupiłem ML 96 Carta +.
Opcje po otwarciu pdfa - miodzio. Choć wiem, że jak tylko wyjdzie z lepszą rozdzielczością, to kupię, bo tu jest za słaba, tekst niewyraźny i jednak trochę męczy oczy.

Mam 2 pytania:
1. Jak najprościej bezprzewodowo wysyłać książki na czytnik? Coś doinstalować?
W PocketBooku po prostu wysyłam na adres mailowy czytnika i się pojawiają w czytniku.
DropBoxa nie da się zainstalować - niezgodny z tą wersją systemu...
2. Co zrobić, żebym miał sensowną bibliotekę jak w Kobo czy PocketBooku, tzn żeby jedna książka mogła być na kilku półkach na raz? Taki jest sens biblioteki vs struktura katalogów.
Np:
"II Wojna Światowa na morzu". Na innych czytnikach mam w subbibliotece "Historyczne" i "Marynistyczne".
Często tę samą książkę mam jeszcze w subbibliotece w/g autora.
Np. Norman Davies "Serce Europy" w "Historyczne" i w "Norman Davies".
Jak to zrobić na tym Onyxie?

Czy może przypadkiem ktoś z Arta Tech jest zaznajomiony z tym czytnikiem?


22 lut 2018 15:46:11
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Obawiam się, że z Arta Techu to już tutaj nikt nie zagląda, szczególnie po tym jak rozeszły się drogi ich oraz firmy Onyx.

Ad 1. Poszukałbym starszej wersji APK Dropboxa, może zadziała.

Ewentualnie któryś z androidowych programów do czytania ma możliwość odczytywania plików z Dropboxa. Może Moon+ Reader.

Ad 2. Tej funkcji na starszych onyxach nie było, nie kojarzę też jej na inkbookach. Tak więc wydaje mi się, że nie ma.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


22 lut 2018 18:16:17
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron