Teraz jest 28 mar 2024 17:54:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
CWM Recovery,Kernel (OC 1GHZ,Multitouch,FastMode),Gapps 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2009 12:50:05
Posty: 11
Post Re: CWM Recovery,Kernel (OC 1GHZ,Multitouch,FastMode),Gapps
Jeszcze dwie rzeczy odnośnie wątku.

1. NoRefresh i FastMode to 2 różne programy, które działają inaczej.

2. Jak chcesz zmniejszyć ghosting to albo przesiadasz się na starszy firmware 1.1.X albo po uruchomieniu FastMode usypiasz urządzenie po czym je wybudzasz. Pełne odświeżenie ekranu czyści ghosting.
W NoRefresh nie musisz tego robić bo programik sam wykonuje pełny "błysk" ekrenu zaraz po starcie.

Do FW1.2.X używasz wersji "debug 2" NoRefresh
Do FW1.1.x używasz normalnej wersji NoRefresh

https://github.com/marspeople/NoRefreshToggle/downloads

programik trzeba uruchomić 2x, żeby zaskoczył.
Pierwsze uruchomienie startuje demona.
Drugie zmienia trzyb odświeżania ekranu.


11 cze 2013 23:40:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Re: CWM Recovery,Kernel (OC 1GHZ,Multitouch,FastMode),Gapps
NoRefresh czy FastMode działa lepiej?

Podobno ten lepszy nie włączymy/wyłączymy bez odpowiedniej zmiany w notatniku. Jest do ominięcia tego jakiś program, coby włączać/wyłączać przyciskiem albo gestem. Macie jakieś dokładniejsze informacje?

Byłbym wdzięczny za napisanie krok po kroku, jak wgrać optymalny soft 1.1 (rozumiem, że daje mniejszy ghosting), odblokować Androida i wrzucić aplikację do zablokowania odświeżania uruchamianą gestem/klawiszem.
Pierwszy post jest niezwykle chaotyczny a przez ten czas na pewno trochę się zmieniło.


24 cze 2013 22:20:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2013 16:07:59
Posty: 3
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: CWM Recovery,Kernel (OC 1GHZ,Multitouch,FastMode),Gapps
Osowiecki - dzięki za pomoc :)

Piecho - opisze w jaki sposób ja zmodyfikowałem Nook-a.
Na początku wróć do wersji 1.1 wg Marioximus z tego tematu: barnes-noble-nook-f159/rootowanie-nook-simple-touch-nie-dziala-t13467.html
Następnie "zrootuj" metodą podaną w temacie http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1343143
Później wgraj CWM, kernel i fastmode.apk z obecnego tematu.

Napisz do mnie, jeżeli czegoś nie będziesz wiedział.


02 lip 2013 22:06:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Re: CWM Recovery,Kernel (OC 1GHZ,Multitouch,FastMode),Gapps
Który kernel pobierać:

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1906507

czy

http://forum.xda-developers.com/showpos ... 5252824037

Pytanko - Polecicie jakąś aplikację do czytania, gdzie moglbym wrzucić słownik Ang-PL? Na telefonie z Androidem używałem duety ColorDict i Monn Reader. Dobrze, jakby aplikacja wspierała fizyczne przyciski.

[s]I jeszcze chyba najgłupsze pytanie - jak na zrootowanym urządzeniu wyjść ze standardowej aplikacji B&N i wejść do pulpitu Androida?[/s] Znalazłem te klawisze skrótów.

Za to cały czas nie wiem, jak instalować aplikacje z karty pamięci. Nie znalazłem tutaj nic w stylu menadżera plików.

I powiedźcie jeszcze, gdzie można zmieniać częstość odświeżania ekranu.

Pozdrawiam!


05 lip 2013 16:31:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Re: CWM Recovery,Kernel (OC 1GHZ,Multitouch,FastMode),Gapps
Zrobiłem wszystko krok po kroku. Nook pochłania baterię błyskawicznie. Dla pewności przywróciłem ustawienia fabryczne i jeszcze raz się zalogowałem do konta.

1) WiFi musi być raz na 24 godziny włączone, by połączył się z księgarnią? W celu oszczędzania baterii.
2) Jak mam instalować aplikacje? Nie widzę w systemie file managera.
3) Nie działają mi niektóre systemowe aplikacje, preinstalowane np Opera. Jak to naprawić?


21 lip 2013 11:47:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2013 18:23:57
Posty: 4
eCzytnik: Nook
Post Re: CWM Recovery,Kernel (OC 1GHZ,Multitouch,FastMode),Gapps
Witam,
Przechodziłam pięknie przez proces z pierwszego posta do tego etapu:
"Pobieramy instalkę zip kernela http://forum.xda-developers.com/attachm ... 1353238773 wrzucamy na zwykłą kartę microsd (byle jaką)
wyłączamy urządzenie, wkładamy kartę z wrzuconym luzem plikiem install-kernel-174. Teraz przytrzymujemy na 3-sekundy Power, po pojawieniu się ReadForever należy przycisnąć na raz prawy i lewy dolny przycisk po bocznych stronach nooka."
Czytnik po prostu się włączył w normalnym trybie, przy drugim podejściu to samo, przy trzecim....... pojawił się biały ekran i tak to "wisi" już jakiś czas :/ co teraz? Karta sd w środku. Nie wiem co robić i jak go ratować?!!!

Hmm jednak przy użyciu przycisku power udało się zainstalować Kernela, ale..... nie udaje mi sie zainstalować GAPPS (pomijam już że dopiero przy x próbie udaje mi się wejść do menu instalacyjnego, w pozostałych przypadkach czytnik się włącza normalnie), to przy GAPPS dostaje info installation aborted :( dlaczego?


25 sie 2013 19:11:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2013 18:39:22
Posty: 12
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: CWM Recovery,Kernel (OC 1GHZ,Multitouch,FastMode),Gapps
Wgrywac gapps i tak nie polecam, nook jest słaby a sklep go jeszcze dobije, niewiele apek działa na nim wystarczy pobrać je samemu na kartę i zaintslować


31 maja 2014 23:20:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2014 10:23:52
Posty: 5
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: CWM Recovery,Kernel (OC 1GHZ,Multitouch,FastMode),Gapps
tu się nie zgodzę, NST daje radę ze sklepem, działa więcej aplikacji niż się spodziewałem, niektóre które wcześniej próbowałem instalować z apk nie działały, a ze sklepu ruszyły (np. Evernote)
problem jest przy pdfach zrobionych ze skanowanych książek, coolreader nie wyrabia w ogóle, APV z bólem.

Przy korzystaniu z Evernote się przywiesza, czasami też przewijanie palcem nie działa jak trzeba, jak maźne żeby przewinąć długi tekst dalej to często się cofa, w 1/3 przypadków,
przy czytaniu pdf w apv też się zdarza, ale jak włączy się Fastmode problem ustępuje, w Evernote niestety to nie pomaga,
Jak myślicie, da się to jakoś zniwelować?


26 cze 2014 10:01:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sie 2013 20:50:51
Posty: 30
Post Re: CWM Recovery,Kernel (OC 1GHZ,Multitouch,FastMode),Gapps
Czy istnieje jakiś sposób żeby mieć w NST Glowlight oprogramowanie 1.1.x oraz możliwość włączania/obsługi światełka? Chciałbym doświadczyć prawidłowego działania aplikacji fastmode lub norefresh :) na obecnym oprogramowaniu (1.2.1) zarówno fastmode2 jak i norefresh-debug2 funkcjonują bardzo dziwnie. Fastmode działa płynnie ale czcionka w pdf jest podobna do czcionki ze słabej jakości kserokopiarki (inaczej nie potrafię określić :)) a przy użyciu norefresh występuje bardzo duży ghosting, kompletnie uniemożliwiający czytanie :(


06 paź 2014 15:15:20
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: CWM Recovery,Kernel (OC 1GHZ,Multitouch,FastMode),Gapps
Cytuj:
Fastmode działa płynnie ale czcionka w pdf jest podobna do czcionki ze słabej jakości kserokopiarki (inaczej nie potrafię określić :)) a przy użyciu norefresh występuje bardzo duży ghosting, kompletnie uniemożliwiający czytanie :(

Ale to właśnie o to chodzi. Kosztem jakości obrazu masz szybsze działanie...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 paź 2014 23:12:04
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron