Teraz jest 29 mar 2024 7:10:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Onyx Boox C65S Classic. Warto? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2014 9:19:19
Posty: 7
eCzytnik: Onyx C65 Classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem w/w czytnika. Skusił mnie ekran o niezłej rozdzielczości, etui i niezaporowa cena. Dostęp do chmury też był dobrym argumentem Do tej pory czytałem "ksionrzki" w postaci cyfrowej na smarkfonie z ekranem 4,7. Zebrałem niezłą całkiem kolekcję ebooków (bookrage.org etc.) i w końcu naszło mnie na zakup czytnika, oczy mnie bolały od LCD.

Przed zakupem nie szukałem za bardzo recenzji ani opinii - ot, potrzebuję czytnika z e-ink'iem który nie kosztuje 600zł i biorę taki. Po otrzymaniu towaru i uruchomieniu urządzenia nie przeżyłem zawodu - menu prymitywne, ale jest wszystko czego potrzebuję: biblioteka, dysk sieciowy, wifi. Także cud i miód dla niedzielnego czytacza.

Z zalet można wymienić:

- niezły ekran
- guziki po bokach
- dostęp do dysku w "chmurze" i rss'ów
- polskie menu
- obsługę wielu popularnych formatów, w tym ebub, pdf etc.

No ale jest parę małych "ale":

- interfejs chodzi wolno, nawigacja bywa męcząca i nieintuicyjna.
- "button" do nawigacji jest również niezbyt ergonomiczny, mógłby być większy
- praktycznie zerowa możliwość personalizacji i konfiguracji. Ot, powiększ - zmniejsz czcionkę
- Sortowanie w "bibliotece" może istnieje a może nie - nie znalazłem takiej opcji.

Gdyby nie wymienione przeze mnie wady to ten czytnik wg. mnie klasyfikowałby się jako "klasyczny, prosty" i spełniałby swoje zadanie. A tak pozostaje lekki niesmak. Może z jakąś aktualizacją oprogramowania część wad software'owych zniknie. O ile użytkownicy doczekają się jakiejkolwiek aktualizacji, w tańszych urządzeniach update'y to temat pomijany przez producentów.


02 paź 2014 9:39:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2014 0:27:17
Posty: 11
eCzytnik: BOOX C65S CLASSIC
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
@Rozbojnik - napisałeś dostęp do dysku w chmurze i rss. W jaki sposób? JAK do jasnej ciasnej, założyć konto? Zarejestrować się? Gdzie? I darujcie sobie już odpowiedzi "zadzwoń do supportu" . Wiesz - to powiedz, nie wiesz -trudno.


03 paź 2014 17:14:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Z tyłu pudełka, gdzie jest opis cech urządzenia, podano adres usługi.
Midiapolis.com


:roll: :roll: :roll:


03 paź 2014 18:39:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
:shock: Działa ;)

_________________
W Obrazek też ;)


03 paź 2014 21:07:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 11:59:28
Posty: 14
eCzytnik: Onyx C65S classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
@ob1wan
O.K. to może łopatologicznie, rejestrujesz się na midiapolis.com. Na pocztę dostajesz mail, w który klikając potwierdzasz tożsamość mailową. Teraz możesz zalogować się na Midiapolis.com i korzystać z chmury lub założyć (dodać) kanał RSS w News np. http://www.tvn24.pl/najnowsze.xml Co ciekawsze, to działa :shock:
Może szybkość nie jest rewelacyjna (jak ktoś pisał korzystanie z internetu w czytnikach odbywa się z szybkością wkur... sorry ślimaka), ale działa i można przejrzeć wiadomości.
Czytnik, aczkolwiek zaliczył już 2 niespodziewane zwisy, zaczyna mi się podobać, gdyby jeszcze usunąć bug-i...


03 paź 2014 22:44:04
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Chciałbym się wszystkim przedstawić. Nazywam się Adam Kaczmarek. Wcześniej, przez 4 lata pracowałem w e-księgarni Nexto.pl, a od stycznia w Arta Tech. W firmie zajmuję się rozwojem sprzedaży on-line oraz marketingiem.

Poniżej postaram się odnieść do kilku wypowiedzi.

Alcek napisał(a):
Poza marketingowym bełkotem i oszczędną specyfikacją nie wiele wiadomo. W ciągu miesiąca (edit: wystarczyły godziny) powinny się pojawić na forum żale pierwszych szczęśliwych nabywców tego cuda, skarżących się, że to i owo im nie działa.
W pierwszej chwili myślałem, że to Onyx Boox C65S Storia poddany jakiejś radosnej twórczości nazewniczej.

W odróżnieniu od storii nie ma zapewne dotykowego ekranu i nie obsługuje dźwięku.


Dlaczego uważasz, że specyfikacja jest oszczędna? Czy czegoś Ci w niej brakuje?
Tak jak Kindle 5 nie posiada ekranu dotykowego, ani portu audio. Jeśli szukasz ekranu dotykowego, czy portu audio, zachęcam do zapoznania się z Onyx BOOX Storia, AfterGlow, Lynx, czy Universe.

Bełkot? ;-)

Krzysztof Kopeć napisał(a):
Nie da się zmienić marginesów, nie ma opcji zmieniania odstępów między wierszami... Tak więc dostosowanie tekstu do własnych wymagań jest bardzo ograniczone.


To jest funkcjonalność, o której wspomniałem również przy testowaniu urządzenia. Chciałbym, aby się jednak znalazła. W serii C65.

Krzysztof Kopeć napisał(a):
Da się również przejść do konkretnej strony - ale moim zdaniem ta funkcja jest ukryta i jeżeli użytkownik się nie dopyta jak to zrobić, to może mieć trudności z samodzielnym jej znalezieniem. Sam musiałem wysłać mail'a do serwisu, żeby się dowiedzieć jak to uzyskać... Na początku jak się bawiłem, to przez przypadek ją uruchomiłem. Później jednak zapomniałem i nie potrafiłem wrócić - dlatego właśnie potrzebowałem pomocy. Jest to moim zdaniem rozwiązane zresztą w sposób dość upierdliwy. Tak, wyświetli ci się klawiatura numeryczna. Ale w żaden sposób nie będzie zaznaczone gdzie dokładnie znajduje się kursor. Najpierw trzeba wcisnąć przycisk akceptacji, żeby w ogóle jakakolwiek cyfra została wybrana - a później licząc wciśnięcia skasować ją lub wprowadzić odpowiednią. I tak samo na czuja ją zaakceptować.


To jest akurat błąd, który został wykryty i zlecony programistom do poprawki.

Krzysztof Kopeć napisał(a):
wpisywania hasła do wifi, jakiegoś słowa czy zwrotu w książce, albo wyszukiwania strony można uruchomić klawiaturę ekranową. To jest stosunkowo proste. Rzecz w tym, że w żaden sposób nie pokazano, w jaki sposób z niej wyjść.


W Instrukcji jest napisane, że przycisk WSTECZ (PREV), który przytrzymasz 2 sekundy cofa Cię. Również zamyka w takim przypadku klawiaturę. Zasugerowałem, aby był przycisk na klawiaturze “Gotowe”, który po zakończeniu wpisywania hasła akceptował login i hasło. Znacznie to usprawni proces łączenia się z Wi-Fi.

Krzysztof Kopeć napisał(a):
Urządzenie w ogóle posiada całą masę swoich humorów.
Książki na ekranie głównym są przedstawione od razu z okładkami i tytułami. Tylko, że w bibliotece ani jedno, ani drugie nie jest pokazywane. Okładki są wyświetlane - ale tylko w przypadku książek, które zostały już czytnik otwarte, wcześniej jest tylko ikonka pliku, w której jest napisane jakie jest jego rozszerzenie. Biblioteka pokazuje również nazwy plików - co prezentuje się średnio. Bo nasi wydawcy oferują w nich takie nazwy jak "Ptasiek_78435612490.epub" czy "angelfall_samantha_ee.epub". Z całą pewnością nie wygląda to tak, jak zostało pokazane na zdjęciach promocyjnych. Informacje o tytule, autorze czy wydawcy, znajdują się w tagach jakie obsługuje format epub. Pocketbook z nich korzysta i wygląda to bardzo ładnie i przejrzyście. Tutaj... no cóż.


Co do okładek - była sugestia, aby dokonywać skanowania, aby e-booki automatycznie wykrywały i okładki i meta-dane np. autora i wydawnictwo. Obecnie ta funkcja w Classicu jest wyłączona. Z tego co wiem, to w drodze jest już aktualizacja oprogramowania, gdzie to będzie domyślnie włączone.

Krzysztof Kopeć napisał(a):
Sama Biblioteka nie obsługuje podkatalogów - można je sobie założyć, ale czytnik i tak nie będzie traktował ich zawartości indywidualnie, tylko wymiesza z plikami z katalogu "Books". Nie ma też żadnego grupowania plików - segregowania ich po autorze, czy gatunku.


Co do samego sortowania - np. autorze. To jest również sugestia, która została przez nas zgłoszona. Druga sprawa, że staramy się, aby to urządzenie było dalej dla użytkowników, którzy okazjonalnie czytają i ich potrzeby nie są zbieżne z Twoimi. Tacy użytkownicy wgrywają 1-2 książki i otwierają je i zaczynają czytać. Nic więcej! Możesz wierzyć lub nie, ale klienci dzwonili do nas i mówili, że urządzenie bardzo im się podoba.

Krzysztof Kopeć napisał(a):
Dlatego moim zdaniem Onyx Classic jest moim zdaniem skrajnie uproszczony. Do tego stopnia, że można sobie zadać pytanie, czy rzeczywiście to co oferuje jest wystarczające...


Pozwolę sobie zacytować:

“Spełnia wymagania stawiane przez Polskich Klientów m.in spolszczony interfejs, wspiera międzynarodowy standard e-booków EPUB, pełne wsparcie i gwarancję w języku polskim - w tym 12 miesięcy w systemie door-to-door na terenie całego kraju.”

“Interfejs użytkownika w Onyx BOOX Classic został z myślą o szybkim i łatwym dostępie do aktualnie czytanych oraz nowo dodanych książek. Przy projektowaniu urządzenia położono nacisk na łatwość korzystania z najczęściej wykorzystywanych funkcji tj. przechodzenia do następnych stron czy regulowania rozmiaru czcionki bez zarzucania użytkownika dużą ilością zaawansowanych opcji, zbędnych przy czytaniu beletrystyki.”

Niektórym niewiele jest potrzebne, aby e-czytać. Wszystko zależy od potrzeb. Zbieram jednak często opinie klientów i przesyłam dalej.

ob1wan napisał(a):
@Krzysztof Kopeć, witaj. Mam ten czytnik od 3 dni. Nie ogarniam go kompletnie, to mój pierwszy czytnik, i pierwsze urządzenie z androidem. Powiedz mi proszę jak uruchomić jakąkolwiek aplikację - choćby STARTUP TUTORIAL( instrukcja obsługi pewnikiem), lub wejść w internet. Czy na pasku na dole jest coś poza tymi czterema ikonami- biblioteka, chmura, news i ustawienia?


Najszybciej otrzymasz wsparcie kontaktując się mailowo / telefonicznie z Serwisem. http://onyx-ereader.pl/pl/kontakt_serwis

Pamiętaj, że to, że urządzenie jest zasilane Androidem, nie oznacza, że uzyskasz funkcjonalność droższych urządzeń np. Lynxa.

fiskomp napisał(a):
Powiem tak:

To najdroższe g.....o jakie było mi dane kupić do tej pory. Za 270 złotych dostałem kawał cegły z funkcjonalnością poniżej jakiejkolwiek krytyki. Oprogramowanie to pewnie pisał naćpany programista. Odradzam zdecydowanie.
Nic, kompletnie nic z tym czytnikiem nie można zrobić. Nawet nie ma zmiany kodowania w tekstach, a jak mam sam ręcznie przekonwertowywać teksty, to ja podziękuję. Sterowanie tym małym pipciem zakrawa na dowcip i kpinę z użytkowników.
Oddaję ten szajs w cholerę bo mnie zaraz trafi na miejscu.


Mocne słowa. Chciałbym jednak usłyszeć bardziej konstruktywną krytykę. Możliwe, że nabyłeś produkt nie dedykowany Twoim potrzebom. Czy zapoznawałeś się może z innymi, bardziej zaawansowanymi urządzeniami - Lynx, Universe?

ob1wan napisał(a):
A wie ktoś JAK w ogóle założyć konto na tym MIDIAPOLIS? i gdzie?


Wejdź proszę na https://drive.midiapolis.com i załóż konto.

fraktal napisał(a):
I tu jest pogrzebany zezwłok psa ... To po cholerę w ogóle Android ? :?


Powtórzę: pamiętaj, że to, że urządzenie jest zasilane Androidem, nie oznacza, że uzyskasz funkcjonalność droższych urządzeń np. Lynxa. Jest to czytnik, dedykowany osobom, które chcą tylko wgrać plik i zacząć czytać. Nic więcej. Czy zapoznawałeś się może z innymi, bardziej zaawansowanymi urządzeniami - Lynx, Universe? Może one spełnią Twoje oczekiwania. tam możesz instalować aplikacje prosto z Google Play.

40rozbojnik napisał(a):
Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem w/w czytnika. Skusił mnie ekran o niezłej rozdzielczości, etui i niezaporowa cena. Dostęp do chmury też był dobrym argumentem Do tej pory czytałem "ksionrzki" w postaci cyfrowej na smarkfonie z ekranem 4,7. Zebrałem niezłą całkiem kolekcję ebooków (bookrage.org etc.) i w końcu naszło mnie na zakup czytnika, oczy mnie bolały od LCD.

Przed zakupem nie szukałem za bardzo recenzji ani opinii - ot, potrzebuję czytnika z e-ink'iem który nie kosztuje 600zł i biorę taki. Po otrzymaniu towaru i uruchomieniu urządzenia nie przeżyłem zawodu - menu prymitywne, ale jest wszystko czego potrzebuję: biblioteka, dysk sieciowy, wifi. Także cud i miód dla niedzielnego czytacza.

Z zalet można wymienić:

- niezły ekran
- guziki po bokach
- dostęp do dysku w "chmurze" i rss'ów
- polskie menu
- obsługę wielu popularnych formatów, w tym ebub, pdf etc.

No ale jest parę małych "ale":

- interfejs chodzi wolno, nawigacja bywa męcząca i nieintuicyjna.
- "button" do nawigacji jest również niezbyt ergonomiczny, mógłby być większy
- praktycznie zerowa możliwość personalizacji i konfiguracji. Ot, powiększ - zmniejsz czcionkę
- Sortowanie w "bibliotece" może istnieje a może nie - nie znalazłem takiej opcji.

Gdyby nie wymienione przeze mnie wady to ten czytnik wg. mnie klasyfikowałby się jako "klasyczny, prosty" i spełniałby swoje zadanie. A tak pozostaje lekki niesmak. Może z jakąś aktualizacją oprogramowania część wad software'owych zniknie. O ile użytkownicy doczekają się jakiejkolwiek aktualizacji, w tańszych urządzeniach update'y to temat pomijany przez producentów.


Dobra wiadomość: update jest w przygotowaniu i będzie wydany ;-) Dzięki za opinie!

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


04 paź 2014 21:07:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 11:59:28
Posty: 14
eCzytnik: Onyx C65S classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
@Adam.Kaczmarek.ArtaTech
Poproszę jeszcze o poprawienie menu jak to było we wcześniejszych boox-ach. Przejście do rozdziału przy rozbudowanym menu (część/księga, rozdział, podrozdział) wymaga przklikania kilku stron.


05 paź 2014 11:51:15
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Markzal napisał(a):
@Adam.Kaczmarek.ArtaTech
Poproszę jeszcze o poprawienie menu jak to było we wcześniejszych boox-ach. Przejście do rozdziału przy rozbudowanym menu (część/księga, rozdział, podrozdział) wymaga przklikania kilku stron.


Nie rozumiem. W menu zaawansowanym jest dostępna opcja Spisu treści i przejście do rozdziału jest normalnie możliwe.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


05 paź 2014 13:48:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 11:59:28
Posty: 14
eCzytnik: Onyx C65S classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Podałem przykładowo, że w książce, która zawiera Księgi, Rozdziały i Podrozdziały menu rozciąga się na :o 25 stron!
W takim starociu jak X61S menu było rozwijalne. Wchodziłeś; były widoczne 3 księgi, rozwijałeś 2-gą Księgę, widać było np. Rozdziały od 12 do 23, rozwijałeś rozdział, widać np. 5 Podrozdziałów. Można wejść w żądany. Teraz trzeba przewinąć 22 strony(!) aby dojść do 3-ciej Księgi w której jest 31 Rozdział i 5 Podrozdział.
Czy to wyjaśnia problem?


05 paź 2014 18:40:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Cytuj:
Dlaczego uważasz, że specyfikacja jest oszczędna? Czy czegoś Ci w niej brakuje?
Tak jak Kindle 5 nie posiada ekranu dotykowego, ani portu audio. Jeśli szukasz ekranu dotykowego, czy portu audio, zachęcam do zapoznania się z Onyx BOOX Storia, AfterGlow, Lynx, czy Universe.


To trochę nie jest całkiem tak...
Zainstalowany sprzęt i oprogramowanie nie obsługują dźwięku - ale obudowa jest wzięta z modelu, który dysponował podobną funkcjonalnością. Obok wejścia na karty widać plastikowy krążek o bardzo specyficznej wielkości 8) .

Po za tym moim zdaniem środkowe przyciski są strasznie małe i niewygodne.
Ten od potwierdzania czy wychodzenia do menu sprawia wrażenie, jakby był cały czas wciśnięty.

Więc moim zdaniem różnica jest dość zasadnicza.
Kindle 5 od początku był projektowany jako urządzenie bezdotykowe, sterowane wyłącznie przyciskami. Których ma też znacznie więcej.
Onyx Classic to taka trochę wypadkowa przyjętych rozwiązań - dobrego ekranu, systemu adroid i bebechów. Oddzielnie wszystko działa całkiem dobrze. Tylko nikt u was nie przysiadł, aby jakoś scalić to w jedną całość...

Cytuj:
W Instrukcji jest napisane, że przycisk WSTECZ (PREV), który przytrzymasz 2 sekundy cofa Cię. Również zamyka w takim przypadku klawiaturę. Zasugerowałem, aby był przycisk na klawiaturze “Gotowe”, który po zakończeniu wpisywania hasła akceptował login i hasło. Znacznie to usprawni proces łączenia się z Wi-Fi.


A ile osób czyta instrukcje?
Jeśli chcecie, by użytkownicy się z nią zaznajamiali, to albo niech uruchamia się ona na samym początku - i jej lektura była obowiązkowa (co moim zdaniem byłoby wskazane) - albo niech będzie ona dostępna bezpośrednio na czytniku.

Po za tym szczerze: na tym czytniku łatwo jest wejść w opcje klawiatury (na lewo od spacji) i zobaczyć takie kwiatki, jak stwierdzenie, że w celu zmiany ustawień językowych trzeba PRZESUNĄĆ PALCEM PO SPACJI. W urządzeniu, które nie ma dotyku. Ponadto, tu nie da się uzyskać polskich liter. A w każdym razie mnie się nie udało...

Cytuj:
Co do okładek - była sugestia, aby dokonywać skanowania, aby e-booki automatycznie wykrywały i okładki i meta-dane np. autora i wydawnictwo. Obecnie ta funkcja w Classicu jest wyłączona. Z tego co wiem, to w drodze jest już aktualizacja oprogramowania, gdzie to będzie domyślnie włączone.


Za przeproszeniem: jaja sobie robicie?

Obrazek
Tak wygląda biblioteka w Onyxie.

Obrazek
A tak w pocketbooku.


Wasza konkurencja prezentuje książki w sposób o wiele bardziej schludny.
Wyście napaćkali na ekran na wszystko co tylko wam przyszło do głowy.
I też moim zdaniem wy chyba w ogóle nie kupujecie plików w naszych księgarniach.
Bo inaczej doskonale byście wiedzieli jak to wygląda.

Cytuj:
Co do samego sortowania - np. autorze. To jest również sugestia, która została przez nas zgłoszona. Druga sprawa, że staramy się, aby to urządzenie było dalej dla użytkowników, którzy okazjonalnie czytają i ich potrzeby nie są zbieżne z Twoimi. Tacy użytkownicy wgrywają 1-2 książki i otwierają je i zaczynają czytać. Nic więcej! Możesz wierzyć lub nie, ale klienci dzwonili do nas i mówili, że urządzenie bardzo im się podoba.


To są kpiny panie Adamie.
Chcecie aby urządzenie było skierowane do osób nie zaznajomionych z techniką - ale zamiast stworzyć obszerną, dostępną od ręki dokumentację, którą klient mógłby przeczytać w przypadku wystąpienia problemów, to każecie mu dzwonić lub pisać do działu pomocy.
Najbardziej frustrujące w tym wszystkim jest to, że sprawy, które są tu poruszane – czy to w przypadku barku polskich liter w klawiaturze, czy przechodzenia do konkretnych stron – wyszłyby na jaw od razu, gdyby tylko dać prototypy do ręki postronnym osobom. Gdyby inżynierowie zabrali je do domów, przekazali rodzinom – po czym spisaliby doświadczenia.
Po za tym jeżeli urządzenie jest skierowane do osób czytających mniej – to po co zaoferowaliście 4 giga pamięci? Przecież książki mają w porywach do kilku mega… Żeby to zapełnić potrzeba by kilkuset plików – a w takiej sytuacji będzie to już taki burdel, że się w ogóle tego nie ogarnie…

Moje potrzeby są wyłącznie takie, aby urządzenie które kupuje było łatwe, proste i przyjemne w obsłudze. Nic więcej. Bym mógł je z czystym sumieniem polecić bliskiej osobie. Bo to do mnie będzie się ona zgłaszać w przypadku wystąpienia problemów.
Tymczasem tutaj ewidentnie jest tak, że wy wszystko koniecznie chcecie robić po swojemu. Musi być tak jak wy chcecie, z takimi rozwiązaniami jakie wam się podobają – i nic was nie zmusi do zmiany stanowiska. Kindle może wyświetlać okładki, Pocketbook może wyświetlać okładki, Cybook może wyświetlać okładki – a u was EWENTUALNIE się to pojawi. EWENTUALNIE będzie obsługa metadanych…


05 paź 2014 20:20:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
fraktal napisał(a):
I tu jest pogrzebany zezwłok psa ... To po cholerę w ogóle Android ? :?


Adam.Kaczmarek.ArtaTech napisał(a):
Powtórzę: pamiętaj, że to, że urządzenie jest zasilane Androidem, nie oznacza, że uzyskasz funkcjonalność droższych urządzeń np. Lynxa. Jest to czytnik, dedykowany osobom, które chcą tylko wgrać plik i zacząć czytać. Nic więcej. Czy zapoznawałeś się może z innymi, bardziej zaawansowanymi urządzeniami - Lynx, Universe? Może one spełnią Twoje oczekiwania. tam możesz instalować aplikacje prosto z Google Play.



No akurat funkcjonalności LYNXa to może lepiej nie polecać :lol:
Poza tym widzę że nowy Harcownik Arta Techu z miejsca zabrał się za cięte riposty nawet nie sprawdzając komu odpisuje. Gdzie ja napisałem że mam Classic'a ? Tak dla porządku - przy avatarze piszącego jest informacja o posiadanym czytniku. Zazwyczaj. Może wypadałoby nie tylko przeczytać post ale zapoznać się choćby jednym rzutem oka z profilem autora ? Mam C65AG i po doinstalowaniu AlReadera EInk bardzo go sobie chwalę. Mam tylko zastrzeżenia do faktu że w bibliotece nie wyświetlają się okładki, brak możliwości wyczyszczenia listy "ostatnio czytane" i incydentalnych zwiech lunchera zaraz po uruchomieniu. Ale moje zadowolenie dzielę równo, między sam czytnik ArtaTechu i twórcę AlReadera, Alana. Ze wsparciem w postaci AlReadera to bardzo dobry czytnik.
A Boox C65S Classic ? Coż, ArtaTech przyzwyczaił mnie już do sinusoidalnej jakości i możliwości kolejnych wypuszczanych czytników.
I nie dziwią mnie komentarze "szczęsliwych nabywców". Cena w okolicach 250 złotch mówi wszystko, niestety...

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


06 paź 2014 0:08:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
fraktal napisał(a):
Gdzie ja napisałem że mam Classic'a ?

Ekhem przeczytaj tytuł wątku może.

Skoro piszesz w wątku dedykowanym Classic to się później nie zdziw, że takie założenie odpowiadaczowi przyszło do głowy. Wypadało by pisząc wątku jakiegoś innego urządzenia, podkreślić wyraźnie że sprawa dotyczy czegoś innego.


Panowie może mniej naskakiwania na człowieka z artetechu bo się faktycznie zwinie, albo na wszelkie problemy będzie jedna odpowiedź: proszę zgłosić się do serwisu.

/nie jestem pracownikiem tej czy innej firmy związanej z czytnikami/


06 paź 2014 14:04:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Artii napisał(a):
Ekhem przeczytaj tytuł wątku może.



Ekmem, przeczytałem.
I napisałem że jeśli w o wiele lepszym czytniku jakim jest AG funkcjonalność którą powinien zapewnić fabryczny soft zapewnia dopiero zainstalowanie AlReadera, to sensu w wypuszczaniu czytnika bez instalatora .apk nie widzę żadnego. Coś jeszcze mam wytłumaczyć ?
A co do, jak to ująłeś, "człowieka z artatechu" ( ten człowiek ma nicka, doczytaj może ) to jak na razie nie zaprezentował nic poza umiejętnością wielokrotnego cytowania w jednym poście. Nie jest to umiejętność rzadko spotykana, więc - wybacz słownictwo - "dupy nie urywa".
Pozdrawiam.
f0

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


06 paź 2014 15:13:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
fraktal napisał(a):
I napisałem że jeśli w o wiele lepszym czytniku jakim jest AG funkcjonalność którą powinien zapewnić fabryczny soft zapewnia dopiero zainstalowanie AlReadera, to sensu w wypuszczaniu czytnika bez instalatora .apk nie widzę żadnego.


Ale to twoje zdanie. Ja tam spokojnie czytam na ADE (opcji aż 5) - bo zapewnia najładniejszy wygląd i odwzorowanie zamierzone przez wytwórcę i po prostu zamiast tracić czas na ustawianie setek opcji, spokojnie czytam już książkę :P. Ale też czytam raczej rzeczy "profesjonalnie" złożone, a jak nie są to zgłaszam odpowiedniej księgarni.

Możliwe, że przyzwyczaiłeś się do alredera i każdy inny program będzie zły, no ale czy to powód jechania na sprzęt "klasy" classic (tj mocno okrojona ze wszystkiego wersja*).

* nie mnie oceniać (nie mam tego sprzętu) czy nie okroił za dużo. Ale z tego co czytam tutaj to raczej nie, a większość problemów, to problemy wieku dziecięcego**, i ma być rozwiązana w następnym updacie.

** których być nie powinno :P, no ale teraz mamy "szybciej szybciej". Ja tam źle nie wychodzę na zasadzie kupowania sprzętu który ma już jakiś update dostępny.


06 paź 2014 22:22:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2014 9:19:19
Posty: 7
eCzytnik: Onyx C65 Classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
@ob1wan

Jak już zdążyli napisać poprzednicy wystarczy wejść na stronę https://drive.midiapolis.com/.
Oczywiście brak możliwości rejestracji z poziomu czytnika z "wajfaj" i reklamowanym dostępem do dysku jest nieporozumieniem.

@Adam.Kaczmarek.ArtaTech

Mam nadzieję że poprawki wprowadzą udogodnienia o których pisałem, a przede wszystkim: sortowanie i sposób wyświetlania pozycji w Bibliotece. Dodanie możliwości rejestracji w midiapolis też byłby nie od rzeczy, zwłaszcza dla nowych użytkowników. Jestem co prawda niedzielnym czytaczem (brak czasu) ale pozycji w czytniku mam już ze 60 (ach ten bookrage.org). Ich prezentacja i responsywaność interfejsu zostawia wiele do życzenia.


07 paź 2014 16:29:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: