Teraz jest 28 mar 2024 19:59:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Onyx Boox C65S Classic. Warto? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
exent napisał(a):
Mi nie dają spokoju znikające obrazy. Chodzi o to że jeśli w książce jest jakiś obraz to nie będzie wyświetlany po powiększeniu czcionki. Aby zobaczyć obrazy trzeba zmniejszyć czcionke. Czytanie książki gdzie jest mała czcionka i dużo tabelek, obrazów jest praktycznie niemożliwe.
Ale dopisz, że chodzi dokładnie tylko o pliki PDF i tryb reflow ;)

_________________
W Obrazek też ;)


29 wrz 2014 9:51:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2014 9:36:40
Posty: 2
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
W sumie sprawdzałem tylko w PDF. Przydał by się na to jakis fix.


29 wrz 2014 9:59:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Vroo napisał(a):
Myślę, że post Krzysztofa powinni przeczytać wszyscy pracownicy ArtaTechu, przetłumaczyć na chiński i wysłać do producenta.


Podpisuję sie. I czekam niecierpliwie na taki model ONYXa w którym żadnej z obiecanych funkcji nie da sie uruchomić, za to będzie robił świetne gofry. Ale i to zostanie odkryte przypadkiem przez szczęśliwego, acz nieco zdesperowanego nowego posiadacza :mrgreen:
I coś mi szepce do ucha, jakiś chochlik niechybnie, że już nie będę czekał długo :idea :mrgreen:

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


30 wrz 2014 14:53:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 wrz 2014 14:09:16
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox C65S Classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Powiem tak:

To najdroższe g.....o jakie było mi dane kupić do tej pory. Za 270 złotych dostałem kawał cegły z funkcjonalnością poniżej jakiejkolwiek krytyki. Oprogramowanie to pewnie pisał naćpany programista. Odradzam zdecydowanie.
Nic, kompletnie nic z tym czytnikiem nie można zrobić. Nawet nie ma zmiany kodowania w tekstach, a jak mam sam ręcznie przekonwertowywać teksty, to ja podziękuję. Sterowanie tym małym pipciem zakrawa na dowcip i kpinę z użytkowników.
Oddaję ten szajs w cholerę bo mnie zaraz trafi na miejscu.


30 wrz 2014 17:32:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
fiskomp napisał(a):
Powiem tak:

To najdroższe g.....o jakie było mi dane kupić do tej pory. Za 270 złotych dostałem kawał cegły z funkcjonalnością poniżej jakiejkolwiek krytyki. Oprogramowanie to pewnie pisał naćpany programista. Odradzam zdecydowanie.
Nic, kompletnie nic z tym czytnikiem nie można zrobić. Nawet nie ma zmiany kodowania w tekstach, a jak mam sam ręcznie przekonwertowywać teksty, to ja podziękuję. Sterowanie tym małym pipciem zakrawa na dowcip i kpinę z użytkowników.
Oddaję ten szajs w cholerę bo mnie zaraz trafi na miejscu.

Nie znam czytnika, który by miał możliwość zmiany kodowania w tekstach. Onyx ciągle jest w niezłej dyspozycji jeśli chodzi o doprowadzanie do frustrcaji użytkowników.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


30 wrz 2014 19:20:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Onyx za szybko wydaje nowe czytniki i przez to są niedopracowane.. Bo dobrym After glow.. Nędzy Classic i zrobiony byle jak Lynx..


30 wrz 2014 19:34:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Alcek napisał(a):
Nie znam czytnika, który by miał możliwość zmiany kodowania w tekstach.
Taką możliwość oferują wszystkie starsze modele Onyx Boox, począwszy od A60, aż do i62 Espresso i AngelGlow. W programie FBReader jest odpowiednia opcja, gdzie jest do wyboru kilka stron kodowych z polskimi znakami i z dziesięć innych...
W C65 i nowszych z Androidem ta możliwość jest mocno okrojona "z pudełka", ale można sobie doinstalować AlReadera, który oferuje także pełną gamę stron kodowych, które można sobie również ręcznie przełączać, w wypadku błędnego zadziałania detekcji automatycznej.

Nie wiem jak jest w Classicu, czy tam jest OReader (mod AlReadera na Onyxy) i czy w FBReaderze jest niedostępna ta opcja.

PS. Ja za najlepsze i najbardziej udane modele Onyx Boox uważam C65 AfterGlow i Storię :)

_________________
W Obrazek też ;)


30 wrz 2014 20:07:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Cieszę się airs że masz takie same zdanie co ja, nie jestem więc osamotniony. Szkoda mi Lynxa, bo jego wielkość , możliwości bardzo mi odpowiadały. Chciałbym żeby powstał Lynx II.. poprawiony i stanowiący prawdziwa konkurencję dla Kindla..


30 wrz 2014 20:49:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 wrz 2014 14:09:16
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox C65S Classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
airs napisał(a):
Alcek napisał(a):
Nie znam czytnika, który by miał możliwość zmiany kodowania w tekstach.
Taką możliwość oferują wszystkie starsze modele Onyx Boox, począwszy od A60, aż do i62 Espresso i AngelGlow. W programie FBReader jest odpowiednia opcja, gdzie jest do wyboru kilka stron kodowych z polskimi znakami i z dziesięć innych...
W C65 i nowszych z Androidem ta możliwość jest mocno okrojona "z pudełka", ale można sobie doinstalować AlReadera, który oferuje także pełną gamę stron kodowych, które można sobie również ręcznie przełączać, w wypadku błędnego zadziałania detekcji automatycznej.

Nie wiem jak jest w Classicu, czy tam jest OReader (mod AlReadera na Onyxy) i czy w FBReaderze jest niedostępna ta opcja.

PS. Ja za najlepsze i najbardziej udane modele Onyx Boox uważam C65 AfterGlow i Storię :)


Nic nie doinstalujesz, nie ma możliwości doinstalowywania czegokolwiek. i to mnie najbardziej wk..... Ohy i ahy jaki to wspaniały czytnik, a okazuje się co innego. Chyba, że Ty znalazłeś jak tego dokonać z pliku z karty SD. Będę wdzięczny za poradnik.


30 wrz 2014 21:38:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Rozumiem, że w C65 Classic, po kliknięciu w plik *.apk wkopiowany do pamięci nic się nie dzieje, mimo zaznaczenia opcji "Nieznane źródła" ?
Jeśli tak jest, to tej opcji nie powinno być widać, jak wielu innych naturalnych dla Androida, które w czytnikach są ukryte. Czyli wycięty też apk-installer. Nie miałem go w rękach więc nie wiem.

Ale gdzie widziałeś te "ochy i ahy" nad tym czytnikiem? To jest nowość, opis na stronie dystrybutora, mimo iż skąpy, jednak wiele mówiący przy porównaniu z AfterGlow czy Storią. To ma być prosty czytnik - użyszkodnik wrzuca plik z księgarni i czyta jak Pan Bóg przykazał, czyli redaktor zdefiniował, bez kombinowania z ustawieniami ;)
Podobnie jest w Kindle.

Niepokój budzi wprowadzenie usług, o których nic nie wiadomo (Midia-cośtam). W poprawnym świecie powinno być odwrotnie, czyli najpierw przez internet można wejść do chmury, zobaczyć jak to działa na komputerze/tablecie, a potem pojawia się czytnik zintegrowany z tą usługą.
Widocznie w firmie nie dało się zapiąć wszystkiego na ostatni guzik na czas i tak wyszło - ze szkodą dla czytnika.
Powstaje pytanie, czy te usługi są w planie dla dotychczasowych modeli z androidem ?
Po części rozumiem plan dystrybutora, niezależne chmury ciągle wprowadzają jakieś zmiany/udoskonalenia przez co na takich urządzeniach z wbudowanym klientem usługa przestaje działać i to zawsze z zaskoczenia. Trzeba "na gwałt" robić aktualizacje. Lepiej mieć swoją usługę, dostęp do wszystkich odwołań i ewentualne ulepszenia wprowadzać z planem, wcześniej przygotowując klientów przez aktualizacje.

Coraz bardziej mnie kusi, żeby go zobaczyć, ale jeszcze go nie ma w stacjonarnych...

_________________
W Obrazek też ;)


30 wrz 2014 21:58:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2014 0:27:17
Posty: 11
eCzytnik: BOOX C65S CLASSIC
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
A wie ktoś JAK w ogóle założyć konto na tym MIDIAPOLIS? i gdzie?


01 paź 2014 9:09:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Jeśli nie ma pomocy w czytniku, proponuję telefon do przyjaciela, tzn. do serwisu ;)

_________________
W Obrazek też ;)


01 paź 2014 9:51:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2014 0:27:17
Posty: 11
eCzytnik: BOOX C65S CLASSIC
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
C65S nie ma nawet na liście urządzeń. Na chwilę obecną nie potrzebuję aż tak tego konta w Midiapolis, i zwyczajnie nie chce mi się przekopywać przez te tabelki. Myślałem po prostu, że ktoś wie o co chodzi.


01 paź 2014 10:11:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Lista nieistotna, chodziło mi o telefon :)

_________________
W Obrazek też ;)


01 paź 2014 10:14:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
airs napisał(a):
Rozumiem, że w C65 Classic, po kliknięciu w plik *.apk wkopiowany do pamięci nic się nie dzieje, mimo zaznaczenia opcji "Nieznane źródła" ?
Jeśli tak jest, to tej opcji nie powinno być widać, jak wielu innych naturalnych dla Androida, które w czytnikach są ukryte. Czyli wycięty też apk-installer.



I tu jest pogrzebany zezwłok psa ... To po cholerę w ogóle Android ? :?

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


01 paź 2014 21:05:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: