Teraz jest 29 mar 2024 2:18:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Icarus Illumina E653 - warto? czy jednak Afterglow albo Aura 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2014 19:14:44
Posty: 4
eCzytnik: Kindle
Post Icarus Illumina E653 - warto? czy jednak Afterglow albo Aura
ma ktos ten czytnik Icarusa? Istotna jest dla mnie obsluga PDF, a to urzadzenie jest na androidzie 4.2(ale nie ma google play- why?) wiec mozna wlasciwie dowolna apke do PDF wgrac... czy moze jednak sprawdzony Onyx (starszy android) albo Kobo Aura (da sie zapewne wgrac androida). A moze poczekac na nowosci w tym segmencie?

Prosze o opinie


18 wrz 2014 21:57:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2014 10:50:08
Posty: 34
eCzytnik: PocketBook Pro 611, Touch Lux 2
Post Re: Icarus Illumina E653 - warto? czy jednak Afterglow albo
Nie pojmuje jak PDF (reflow) ma zniechęcić do czytnika... jeden z głównych formatów i zabawa z konwertowaniem na inny format mija się z celem.
Z początku konwertowałem PDF na inny format ale szybko zrezygnowałem z tego, nie ma różnicy w czytaniu.

Mój obecny czytnik mam ponad dwa lata i głównie są to PDFy.


19 wrz 2014 9:58:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2014 19:14:44
Posty: 4
eCzytnik: Kindle
Post Re: Icarus Illumina E653 - warto? czy jednak Afterglow albo
Puma44 napisał(a):
Mój obecny czytnik mam ponad dwa lata i głównie są to PDFy.

masz na mysli Icarus Illumina E653 czy polecasz cos innego do PDF?

btw. zdaje sobie sprawe, ze modele 9.7 sa lepsze do PDF, ale na razie szukam b. mobilnego i tanszego modelu 6", ktory sobie poradzi z PDF, szczegolnie technicznymi. Istotne dla mnie jest tez robienie notatek do PDF i pozniej ich eksport do PC, a pod Androidem to bedzie zdecydowanie latwiejsze...


19 wrz 2014 10:45:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2014 10:50:08
Posty: 34
eCzytnik: PocketBook Pro 611, Touch Lux 2
Post Re: Icarus Illumina E653 - warto? czy jednak Afterglow albo
Mam PocketBook Pro 611 i jetem zadowolony... jedynie mi brakuje podświetlenia ale w tamtym okresie takich nie było.

Obecnie najbardziej jestem za PocketBook InkPad ale czekam na testy a nie tylko zapowiedzi lub domysły na jego temat.

Ps. Oczywiście każdy będzie chwalił czytnik który ma ;)


19 wrz 2014 10:55:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Icarus Illumina E653 - warto? czy jednak Afterglow albo
Puma44 napisał(a):
Nie pojmuje jak PDF (reflow) ma zniechęcić do czytnika... jeden z głównych formatów i zabawa z konwertowaniem na inny format mija się z celem.
Z początku konwertowałem PDF na inny format ale szybko zrezygnowałem z tego, nie ma różnicy w czytaniu.


Może masz wyjątkowe szczęście, ale co ja próbuje korzystać z różnych roflowów(różnych czytników) to mi tekst robi się przemieszany czy jakieś inne cuda niewidy. Już nie wspominając o zaniknięciu tego wszystkiego co ten pdf miał niby zaoferować czyli ładnie poukładany tekst. Poza tym nadal niestety większość pdf które bym chciał czytać to pdf rastrowe (obrazkowe) i tam reflow nie działa wcale, i 6" to całkowita porażka. Owszem do okazjonalnego czytania można się przemęczyć, ale nie dla normalnego korzystania z tego cały czas.

Jasne zdarzały się pdf które dało się czytać. Ale ja już wolę dostać normalne formaty które z zamierzenia są czytnikowe, a nie się zastanawiać czy zadziała czy też nie.

Każdy musi ocenić co chce - do wygodnego czytania głównie pdf (A4) dowolne 6" jest raczej słabym rozwiązaniem.
Przy okazjonalnym można i na 5" dać radę, ale wtedy bardzo dokładnie się wybiera co ta okazjonalność oznacza (zwykle nigdy* :) ).

* ja dałem raz rade, ale tylko dla tego, że musiałem i nie było mowy o konwersji (skany mocno technicznego tekstu ze sporym zapasem grafiki i wzorów).


19 wrz 2014 12:25:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2014 10:50:08
Posty: 34
eCzytnik: PocketBook Pro 611, Touch Lux 2
Post Re: Icarus Illumina E653 - warto? czy jednak Afterglow albo
Możliwe że mam szczęście, grafiki nie ma w moich PDF to dlatego pewnie mam inne zdanie niż Ty ;)

Może być też inny powód... jest to mój pierwszy czytnik i nie mam z czym go porównać.


19 wrz 2014 14:30:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2014 11:23:28
Posty: 39
Lokalizacja: Oświęcim
eCzytnik: Kindle 7 Touch
Post Re: Icarus Illumina E653 - warto? czy jednak Afterglow albo
maxio2000 napisał(a):
ma ktos ten czytnik Icarusa? Istotna jest dla mnie obsluga PDF, a to urzadzenie jest na androidzie 4.2(ale nie ma google play- why?) wiec mozna wlasciwie dowolna apke do PDF wgrac... czy moze jednak sprawdzony Onyx (starszy android) albo Kobo Aura (da sie zapewne wgrac androida). A moze poczekac na nowosci w tym segmencie?

Prosze o opinie

Tu masz test Icarusa: http://goodereader.com/blog/electronic-readers/icarus-illumina-e653-review

Ponoć PDF czyta się nie najlepiej: The one drawback on the Icarus is with reading PDF files. There is no way to pinch and zoom to isolate a particular part of the document. Instead there are two viewing panes to choose from, the default or extreme zoomed. Once its zoomed you can drag your finger around the screen to find the ideal body of text, but you can’t turn pages in this manner.
The one thing that was very unique about looking at PDFS was the ability to actually alter the e-ink display. There is an option exclusive to PDF files that allow you to physically change the amount of greyscale and black levels. For example, we were looking at the Dungeons and Dragons Monsters Manual and one character looked very clean, I adjusted the blackness levels and suddenly you saw many different shades on his legs, chest and arms. Very cool!
In addition with PDF files, you get the same type of reflow options of text that is much akin to the way the Sony rendering engine performed. You can strip away all of the custom styling sheets and extract pure text.

_________________
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni in angulo cum libro


19 wrz 2014 16:44:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2014 19:14:44
Posty: 4
eCzytnik: Kindle
Post Re: Icarus Illumina E653 - warto? czy jednak Afterglow albo
dzięki wszystkim za porady. W takim razie poczekam troche z zakupem do czasu az pojawi sie wiecej ofert sprzedazy na Icarusa, bo na chwilę obecna tylko jeden sklep wysylkowy sprzedaje (poprawcie mnie jesli sie myle).

Decyzja bedzie albo na Icarusa (nowszy android 4.2) albo na sprawdzony AfterGlow - mysle ze jeden i drugi z racji androida(czyli mozliwosci dowolnych aplikacji) bedzie b. dobrze sobie radzil z PDFami.


21 wrz 2014 9:45:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron