Teraz jest 28 mar 2024 14:46:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Czytniki - stabilności i szybkość softu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 wrz 2014 9:51:18
Posty: 14
Post Czytniki - stabilności i szybkość softu
Hej


mam taką zagwozdkę związana z zakupem swego pierwszego czytnika.
Planuje kupić coś w miarę budżetowego choć oczywiście pewna elastyczność jest tutaj mozliwa.

Najchętniej bym zakupił prostego kindla bo miałem z nim do czynienia, ale nie jest już dostępny w oficjalnej sieci sprzedaży. Mógłbym poczekać na nowy model ale w zasadzie nie o tym miało być.

Chciałbym sie dowiedzieć jak to jest w praktyce z oprogramowaniem czytników?
Która firma do tego przykłada uwage by soft był stabliny i dopracowany.
Nie zależy mi na wifi, przgladarkach, słownikach grach czy dropboxie. Czytając i tak mam telefon koło siebie, tak sie przyzwyczaiłem by weryfikować informacje, czy sprawdzać pojęcia.

Zależy mi na czystości, prostocie, niezawodności, szybkości. Ważny jest czas uruchamiania, proste i wygodne usypianie.

Jaką firmą warto sie interesować w takim kontekscie? Pocketbooks, onyx, kobo? Coś jeszcze innego?

Oczywiście ważna jest też gwarancja - na za bardzo łapie zasady gwarancji amazonu wiec na wszelki wypadek wole nie kupować kindli z allegro.


18 wrz 2014 10:08:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2014 10:50:08
Posty: 34
eCzytnik: PocketBook Pro 611, Touch Lux 2
Post Re: Czytniki - stabilności i szybkość softu
Ponad dwa lata mam PocketBook Pro 611 , w tym czasie ani razu mi się nie zawiesił, nie mam problemów, uruchamia się 2/3 sekundy.
Obsługuje sporo formatów bez kombinowania z konwersją, głównie czytam pdf i spisuje się dobrze.

Nie jest co prawda już to najnowsze sprzęt i chciałem coś lepszego ale czytając forum to zrezygnowałem i pozostaje z tym PocketBook Pro 611 :)


18 wrz 2014 10:28:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Czytniki - stabilności i szybkość softu
pikuś napisał(a):
Hej
Najchętniej bym zakupił prostego kindla bo miałem z nim do czynienia, ale nie jest już dostępny w oficjalnej sieci sprzedaży. Mógłbym poczekać na nowy model ale w zasadzie nie o tym miało być.


Czytniki z Allegro też mogą być na gwarancji. Liczy się nie miejsce zakupu, ale rynek pochodzenia czytnika. Ale jeśli kindelek jest z Niemiec (a takich na allegro najwięcej, bo za Odrą kindelki w Europie najtańsze), to faktycznie gwarancji w PL nie będzie.
Ja mam w swoim otoczeniu 6 kindelków z różnych rynków, każdy ma prawie rok lub więcej i żaden naprawy na szczęście nie wymagał. Ale z elektroniką nigdy się nie przewidzi co i kiedy padnie. Można też o nich powiedzieć jeszcze jedno - stabilne i przewidywalne. Więc bym się jednak nad kindelkiem zastanowił. A jeszcze jeśli mieszkasz blisko niemieckich saturnów lub mediamarktów to w ogóle bym się wybrał na wycieczkę i kupił nowego w sklepie za 49 EUR (tu zdjęcie z ceną akurat z Austrii: http://cyfranek.booklikes.com/post/9643 ... ja-czesc-i).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


18 wrz 2014 11:05:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 wrz 2014 9:51:18
Posty: 14
Post Re: Czytniki - stabilności i szybkość softu
Cyfranek napisał(a):

Czytniki z Allegro też mogą być na gwarancji. Liczy się nie miejsce zakupu, ale rynek pochodzenia czytnika. Ale jeśli kindelek jest z Niemiec (a takich na allegro najwięcej, bo za Odrą kindelki w Europie najtańsze), to faktycznie gwarancji w PL nie będzie.
[...]
A jeszcze jeśli mieszkasz blisko niemieckich saturnów lub mediamarktów to w ogóle bym się wybrał na wycieczkę i kupił nowego w sklepie za 49 EUR .


to znaczy w końcu jak to jest z tą gwarancją z Niemiec? Jest czy jej nie ma?

Mieszkam raczej daleko od granicy wiec wyprawa nie ma sensu. Ale jesli miałbym możliwość zakupu np tutaj:

http://www.gravis.de/Smartphones-und-Ta ... on-Kindle/

no i pytanie czy maiłbym gwarancje czy nie?


18 wrz 2014 11:17:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 wrz 2014 9:51:18
Posty: 14
Post Re: Czytniki - stabilności i szybkość softu
athame napisał(a):
Brak tych ostatnich odpychał mnie od PW, ale tegoroczny model pewnie mnie już skusi. Każdy czytnik powinien być stabilny (dawniej to różnie bywało) pod warunkiem, że będziesz je używał "grzecznie" czyli tylko formaty MOBI/EPUB, bez specjalnych udziwnień (z takimi to tylko Kindle zachowuje stabilność), bez ładowania 100-kilku megowych PDF-ów czy innego "testowania" czytnika. To że w specyfikacji urządzeń jest napisane, że obsługuje taki czy inny format, to jeszcze nie znaczy że obsługuje go dobrze, więc lepiej skupić się na MOBI/EPUB (i ew. czytnikowe PDF), a innych używać jak najrzadziej, a najlepiej wcale.


dzieki o to mniej wiecej mi chodziło.

Choć jak byłem wczoraj w saturnie oglądałem onyxy, prestigio, kiano czy larki to z nich wszystkich tylko onyxy wyglądały na używalne. Reszta tak totalnie zamulona tak ze ledwo działały, nieintuicyjne, pokręcone menu, ogólnie tragedia. Za darmo bym tego cie chciał


19 wrz 2014 10:31:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: