Teraz jest 29 mar 2024 13:00:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Ładowanie KOBO 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2014 18:21:22
Posty: 3
eCzytnik: KOBO
Post Ładowanie KOBO
Witam,

w czerwcu dostałam czytnik marki KOBO. Przez jakiś miesiąc może nawet nie, czytałam na nim książki, ładowałam i żyliśmy sobie we względnej harmonii. Przez wakacje jednak go nie używałam, leżał przez dobre dwa miesiące w "sleep mode" aż w końcu się rozładował. Teraz kiedy napadła mnie szalona chęć czytania, mój czytnik odmawia współpracy. Ładuję go całymi dniami, a wieczorem i tak mogę poczytać 3-4h po czym się rozładowuje. Wcześniej przy codziennym czytaniu ładowałam go raz na tydzień, a teraz jakby w ogóle się nie ładował. Nie dostałam do niego nic, ani instrukcji ani ładowarki, bo czytnik jest używany(stał na wystawie). Od początku ładowałam go ładowarką wpinaną do kontaktu, do tego podpinany odpowiedni kabel USB. Wcześniej nie było z tym problemu, ładowała do końca i trzymało tydzień spokojnie. Czy to dlatego że całe wakacje leżał włączony i teraz odrabia jakieś straty? Mam go ładować przez np. tydzień bez przerwy?
Na ładowarce jest dioda która świeci się na czerwono kiedy sprzęt jest rozładowany, a na zielono kiedy jest naładowany. Dioda bez przerwy jest czerwona, nie przechodzi nawet w pomarańcz. Na czytniku też cały czas jest czerwona kropka. Kiedy wchodzę w menu, bateria nie jest w ogóle naładowana. Mimo to trzyma te 3-4h ale potem pada. O co tu chodzi? Bateria jest już uszkodzona? :eee
Za wszelką pomoc będę wdzięczna :)

PS. tak wygląda ten czytnik, nie wiem nawet co to za odmiana :
http://www.fabuloussavings.com/blog/wp- ... -Kobo1.jpg


16 wrz 2014 18:34:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Ładowanie KOBO
Model wygląda na Kobo wifi z 2010 roku. Jeśli długo leżał na wspomnianej wystawie a teraz długo była rozładowana bateria, to możliwe, że po prostu nadszedł jej kres. Generalnie tego typu baterie nie powinny być całkowicie rozładowane i trzeba ją podładować raz na miesiąc jeśli czytnik nie jest używany.
Chyba nic się z tym nie da zrobić, ale na początek to bym całkiem wyłączył czytnik i potestował go z inną ładowarką, może silniejszą na przykład oraz potrzymał podłączony do niej czytnik przez pół dnia. Ale jakoś nie jestem pełen optymizmu w tej kwestii.
Powodzenia!

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


16 wrz 2014 22:53:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2014 18:21:22
Posty: 3
eCzytnik: KOBO
Post Re: Ładowanie KOBO
Wymieniłam ładowarkę na taką samą, kabel USB też, niby przez jakiś czas się ładowało, bo dioda była pomarańczowa, w menu połowa baterii naładowana a dioda na czytniku niebieska, ale teraz znów jest na czerwono wszystko(mimo, że pół baterii naładowane) może faktycznie ładować go przez długi długi czas, bez odłączania co wieczór żeby poczytać?


17 wrz 2014 16:12:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2014 18:21:22
Posty: 3
eCzytnik: KOBO
Post Re: Ładowanie KOBO
Chyba rzeczywiście wystarczyło zostawić na długi czas do ładowania. Teraz bateria jest w pełni naładowana, ale ładowało się baardzo długo do osiągnięcia zielonej diody (niemalże 3 dni bez przerwy). Ciekawe czy wytrzyma tak długo jak przedtem czy znów wystarczy na 3-4h :?


18 wrz 2014 20:52:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron