Teraz jest 28 mar 2024 20:33:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Posłaniec prawdy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:59:22
Posty: 268
eCzytnik: sony
Post Posłaniec prawdy
Książka podaje logiczne(!) odniesienia do wybranych wersetów Pisma św. - bazując na III wyd. Biblii Tysiąclecia. Odwołuje się do proroczych wierszy ST, uzasadniając zapanowanie Wielkiego Babilonu (pomieszania wyznań). Pozbawiona dewocji, ale z pasją logicznego zgłębiania tematu.
Krytyczna wobec interpretacji pseudo teologów Krk. Wnioski, wyciągane z uprzednio cytowanych wierszy Pisma. Nowe postrzeganie Piotra, którego wysforowano na przywódcę (prymat władzy).
W przenośni: „zaocznie – po śmierci, poprowadzono go tam, gdzie on sam by nigdy nie podążył”.
Krytyka przywódców religijnych i politycznych, którzy przyczynili się do prosperity „Nierządnicy i Bestii, która ją dosiada”.
„Prezentuje” autora niezwykłą symboliką - nazewnictwa; imion, nazwiska, miejsc, oraz wydarzeń i doświadczeń.

Obrazek
Autor jest przedstawiony w książce długim selektywnie podanym doborem charakteryzujących go opisów. Subiektywnym wyborem tego, co sam uznał za właściwe, by spełnić swą pasję (misję?). „W domniemaniu misji”; ukazać prorocze Prawdy Pisma św. - w logice pojmowania Tegoż Słowa.
Wzoruję się na sposobie ukazanych (opisanych) w proroctwach Pisma „osobach”, więc i daleki od biograficznego życiorysu „nie gwiazdora, jeno grafomana”.
Dlatego też, podaję niezwykły zbieg okoliczności(?), niezależnych ode mnie, które mnie znacząco określają. Korelacje w nazewnictwie ( nomenklaturze pojęć): imion, nazwiska, m. urodzenia, itp.
Analogia sylogizmów, czyli podobieństwa zestawione ze sobą, które tworzą szczególną „jakość” - przesłanki do wnioskowania, i wyciągnięcie konkluzji ze zbieżności tylu przesłanek.
Ale nie w filozoficznym zacięciu, bo moją pasją (namiętnością) jedynie logiczne(!) poznawanie Prawd Pisma św. Zaś tak niedawno; tylko sport, polityka i błogie lenistwo.

_________________
przeczytane


12 wrz 2014 12:23:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: