Teraz jest 29 mar 2024 9:22:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
AlReader w języku polskim 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: AlReader w języku polskim
Alan dokończył kolejną wersję AlReadera - poszło również uzupełnione i poprawione tłumaczenie, powinna się lada dzień ukazać.
Z nowych komunikatów wynika, że oprócz poprawek i udoskonaleń technicznych, zostały rozwinięte funkcje obsługi zdalnych katalogów i bibliotek sieciowych.

W tłumaczeniu poprawiłem "światła" i "pola" na marginesy w "szybkiej konfiguracji", również kilka innych nieścisłości (np. operacje na plikach/książkach).
domryba napisał(a):
EDIT: A teraz obiecana korekta tłumaczenia:
1. Ustawienia -> Ekran -> Pasek statusu i nagłówek ->Stan baterii na linii postępu: Pokaż kropkę wskazującą naładowanie na linni postępu
2. Ustawienia -> Biblioteka -> Przycisk BACK przenosi poziom wyżej: (...) zamiast zamkniecia okna
3. Ustawienia -> Dostrajanie -> Preferencje okien dialogowych -> Nazwij szybkie zakladki
4. Ustawienia -> Dostrajanie -> Czcionki -> (dwie pierwsze opcje): Ustawienie opcji może nie mieć wpływu wygląd tekstu
5. Ustawienia -> Dostrajanie -> Końcowa obróbka tekstu -> Inicjał -> Pełne wyróznienie dla interpunkcji
6. Ustawienia -> Dostrajanie -> Ustawienia sprzętowe i wydajność -> Realny tryb pełnoekranowy (Android 4+): (...) Prewijanie stron możliwe klawiszami głosności
Przeglądając wątek, natrafiłem na Twoje korekty, których jak się okazało, nie uwzględniłem w poprzednich poprawkach - ponad pół roku czekały :depresja:
Przepraszam i bardzo dziękuję za wyłuskanie literówek.

_________________
W Obrazek też ;)


08 wrz 2014 12:06:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: AlReader w języku polskim
Testowałem ten program na swoim T68. Niezły program, ale nie znalazłem w nim opcji, która odpowiada za "obsługę" watermark-a w epub-ach. Zazwyczaj mają styl zawierający "color:white; font-size:1px;" (inline lub z css). Niestety, program zamienia ten styl na własny i zawartość watermark-a jest pięknie wyświetlana (w dodatku pogrubiona). Wszelkie porady (z wyjątkiem edycji epub-ów) mile widziane.


08 wrz 2014 13:39:07
Zobacz profil
Post Re: AlReader w języku polskim
airs napisał(a):
Alan dokończył kolejną wersję AlReadera - poszło również uzupełnione i poprawione tłumaczenie, powinna się lada dzień ukazać.
Z nowych komunikatów wynika, że oprócz poprawek i udoskonaleń technicznych, zostały rozwinięte funkcje obsługi zdalnych katalogów i bibliotek sieciowych.


Od siebie dodam że w nadchodzącej wersji rozwiązano drobne problemy wynikające ze stosowania w ebookach znaku SOFT-HYPHEN. Znowu będę mógł komfortowo czytać książki z Wolnych Lektur bez zabawy z Calibre.


macnuts napisał(a):
Testowałem ten program na swoim T68. Niezły program, ale nie znalazłem w nim opcji, która odpowiada za "obsługę" watermark-a w epub-ach. Zazwyczaj mają styl zawierający "color:white; font-size:1px;" (inline lub z css). Niestety, program zamienia ten styl na własny i zawartość watermark-a jest pięknie wyświetlana (w dodatku pogrubiona). Wszelkie porady (z wyjątkiem edycji epub-ów) mile widziane.


Moja rada - opisz problem Alanowi. Gwarantuję Ci, że sprawa zostanie bardzo szybko rozwiązana.


08 wrz 2014 15:38:05
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: AlReader w języku polskim
Dzięki domryba. Wysłałem przez goole play. Zobaczymy co będzie dalej.

Myślałem, że wielu z Was ma epub-y ze "znakami wodnymi" i że rozwiązanie jest już zaszyte gdzieś w opcjach.


08 wrz 2014 17:31:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2014 12:02:00
Posty: 6
eCzytnik: Onyx AfterGlow
Post Re: AlReader w języku polskim
Witam!

Jako iż jest to mój pierwszy post na forum witam wszystkich serdecznie :)

Od paru miesięcy czytam książki na czytniku przez co czytam o wiele mniej bo nie jest to wykonalne w każdej sytuacji. Rozwiązaniem mojego problemu byłaby synchronizacja książek między czytnikiem a telefonem, czy ktoś mógłby opisać jak to zrobić i jak to działa?

Z góry bardzo dziękuje ;)

EDIT: Oczywiście chodzi mi o program AlReader :)


11 wrz 2014 12:17:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: AlReader w języku polskim
Jest taka funkcja, ale nie ustawiałem jej, więc nie umiem podać konkretnych kroków.
Faktem jest, że AlReader nie synchronizuje wgranych książek, a jedynie postęp ich czytania. Tam są dwie opcje w Ustawienia -> Dostrajanie : przez sieć i przez katalog w pamięci.
Był gdzieś na forum dokładniejszy opis tego, jak można wykorzystać "monitorowany" podkatalog w pamięci z którejś z chmur typu Dropbox.

_________________
W Obrazek też ;)


11 wrz 2014 13:52:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2014 12:02:00
Posty: 6
eCzytnik: Onyx AfterGlow
Post Re: AlReader w języku polskim
Właśnie o coś takiego mi chodzi, wgrywam książkę na telefon i na czytnik. W pracy czytam trochę a jak wracam do domu otwieram tą samą książkę na czytniku i otwiera się w tym samym miejscu co skończyłem na telefonie. Takie jest założenie tylko jak to wykonać :D
Konto na Dropboxie mam i jestem świadomy opcji synchronizowania przez sieć tylko co dalej...

Szukałem na forum ale nie znalazlem nic w powiązaniu z AlReaderem...


EDIT: Udało mi się to zrealizować między dwoma telefonami. Trzeba zaznaczyc synchronizacje przez sieć i podać swojego maila (nie wiem na jakiej zasadzie to działa...). Natomiast wersja programu na czytniku nie przyjmuje maila, wpisuje i klikam ok, znika okienko do wpisywania ale nic się nie zmienia...


11 wrz 2014 19:59:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: AlReader w języku polskim
A czy jest możliwość bo nie znalazłem w opcjach żeby program odczytał oryginalną czcionkę z zakupionych epub???


11 wrz 2014 21:32:26
Zobacz profil
Post Re: AlReader w języku polskim
andmow napisał(a):
Udało mi się to zrealizować między dwoma telefonami. Trzeba zaznaczyc synchronizacje przez sieć i podać swojego maila (nie wiem na jakiej zasadzie to działa...).


Wpisany adres e-mail to Twój unikalny identyfikator na serwerze synchronizacji.

Przy okazji: dostępna jest już aktualizacja programu, oznaczona numerkiem v1.51.140911


11 wrz 2014 22:13:15
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2014 12:02:00
Posty: 6
eCzytnik: Onyx AfterGlow
Post Re: AlReader w języku polskim
A co to są za serwery?

Po aktualizacji do najnowszej wersji dalej nie przyjmuje maila :(


12 wrz 2014 10:50:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: AlReader w języku polskim
Airs jako że jesteś naszym Guru ponawiam pytanie: czy jest możliwość bo nie znalazłem w opcjach żeby program odczytał oryginalną czcionkę z zakupionych epub czyli książka wygląda tak jak sobie wydawca wymyślił?


12 wrz 2014 12:21:43
Zobacz profil
Post Re: AlReader w języku polskim
andmow napisał(a):
A co to są za serwery?

Gdzieś tam w Odessie, na dalekiej Ukrainie stoi sobie serwer, który przechowuje dane o postępie czytania. Z tego co wywnioskowałem z dokumentacji programu, każdy z użytkowników identyfikowany jest poprzez ciąg znaków wpisany w pole adresu e-mail.

Co do Twoich problemów z tą usługą na czytniku, to ja niestety nie jestem w stanie sprawdzić czy działa ona u mnie, ponieważ nie dysponuję drugim urządzeniem z Androidem.


12 wrz 2014 13:43:52
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2014 12:02:00
Posty: 6
eCzytnik: Onyx AfterGlow
Post Re: AlReader w języku polskim
Na telefonie po wpisaniu w to pole swojego maila on tam zostaje, po ponownym wybraniu tej opcji w przyszłości otwiera się to okienko już z wpisanym naszym mailem natomiast na czytniku zawsze okienko jest puste (z czego wnioskuje że jakoś tego nie zapisuje czy coś...).

Tak więc nie potrzeba innego urządzenia, wystarczy sprawdzić czy adres e-mail zostanie zachowany :)
Byłbym bardzo wdzięczny za taką próbę 8)


13 wrz 2014 1:23:57
Zobacz profil
Post Re: AlReader w języku polskim
U mnie jest tak samo... ale udało mi się zmusić synchronizację do działania. W wolnej chwili napiszę co i jak.


13 wrz 2014 8:27:31
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2014 12:02:00
Posty: 6
eCzytnik: Onyx AfterGlow
Post Re: AlReader w języku polskim
Oki będę czekać z niecierpliwością :)


13 wrz 2014 8:51:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: