Teraz jest 28 mar 2024 22:46:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Wylaczenie flashowania przy przeladowywaniu strony 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013 20:38:39
Posty: 19
Post Wylaczenie flashowania przy przeladowywaniu strony
Witam chcialbym zasięgnąc opini na temat mozliwosci wylaczenia flashowania podczas przelaczania strony w czytnikach/

Aktualnie jestem posiadaczem 6 calowego Nooka, na ktorym mam zainstalowany dodatek no-refresh ktory pozwala na calkowite wylaczenie flashowania przy przelaczaniu strony. Jest to nieocenione narzedzie np gdy chcesz plynnie przesuwac strony. Nie mialem stycznosci z innymi czytnikami i chciałbym dowiedziec sie jak to wyglada w przypadku innych urządzeń. Bo o ile czytajac ksiazke (zmiana strony co ~minute) to pewnie takie 'blyskanie' ekranu nikomu nie przeszkadza ale przy probie jakies pracy na tym urzadzeniu czestym przesuwaniu strony praktycznie nie da sie na to patrzec. I teraz moje pytanie jak to wyglada na innych urzadzeniach? Czy taka opcja jest tam wbudowana i ogolnie dostepna? Czy moze tez mozna pobrac jakies dodatki wylaczajace te flashowanie?

Wiem jaki jest cel flashowania wiec nie musicie mnie uswiadamiac ale w przypadku mojego Nooka przy wylaczeniu flashowania ghosting jest praktycznie niezauwazalny - jedynym minusem jest zmniejszenie palety odcieni szarosci. Wiec jak jest w innych urzadzeniach?


23 sie 2014 20:43:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 9:52:57
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Nook 1st, Nook ST Glowlight
Post Re: Wylaczenie flashowania przy przeladowywaniu strony
Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale w kwestii terminologii - to, co nazywasz "flashowaniem", nazywa się zwykle po polsku pełnym odświeżeniem, a po angielsku zazwyczaj "full refresh". "Flashowanie" natomiast, używane w tej formie zarówno po polsku jak i po angielsku oznacza wgrywanie oprogramowania do pamięci wewnętrznej danego urządzenia.

_________________
Pozdrawiam,
Thrackan


23 sie 2014 21:29:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013 20:38:39
Posty: 19
Post Re: Wylaczenie flashowania przy przeladowywaniu strony
Przyjmijmy zatem Twoją terminologie :) Flashowanie w mojej oznaczało błyskanie ekranu przy pełnym odświeżaniu - każdy chyba wie o co chodzi, a że użyłem nieodpowiedniego nazewnictwa to wybaczcie ;)


23 sie 2014 21:58:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Wylaczenie flashowania przy przeladowywaniu strony
Mam Onyxy i mogę napisać, że w nowych seriach C65, T68 jest regulacja częstotliwości tego "pełnego odświeżania", włącznie z ustawieniem na "nigdy", czyli można to wyłączyć.
Po kilkudziesięciu stronach bez pełnego odświeżenia, pojawiają się ślady po poprzednich linijkach tekstu, jeśli akurat jest jakaś część strony nie zapełniona tekstem. Innym efektem na tych czytnikach, są delikatne ubytki, a może bardziej pojaśnienia widoczne na ciemnych czcionkach, które nie przeszkadzają w czytaniu, ale po dokładnym przyjrzeniu się ekranowi, można je zauważyć (zamieściłem kiedyś zdjęcie tego zjawiska w wątku o C65 AfterGlow).
W T68 oba te zjawiska są prawie niezauważalne.

A w obu czytnikach jest też tryb "szybkiego ekranu" (tzw. A2, czy "performance first"), ale w zamian za płynne (możliwe animacje) zmienianie zawartości ekranu, jest obniżona ilość szarości i brak wygładzania czcionek. Jednak przy tych wysokich rozdzielczościach, które oba oferują, te braki szybkiego odświeżania są do przełknięcia.

_________________
W Obrazek też ;)


24 sie 2014 20:45:59
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wylaczenie flashowania przy przeladowywaniu strony
W nowych kindle jest specjalny tryb do szybkiej zmiany stron. odświeża się jedynie fragment ekranu, więc odświeżenie jest szybkie. Pełne odświeżanie nie występuje też przy przesuwaniu grafiki przy powiększeniu. Robi się dopiero jak skończy się przesuwać.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 sie 2014 9:26:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: