Teraz jest 29 mar 2024 7:15:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 54  Następna strona
Onyx T68 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2012 18:21:11
Posty: 27
eCzytnik: M92, T68
Post Re: Onyx T68
A co konkretnie się zmieniło wraz z aktualizacją i gdzie można zobaczyć listę zmian?


08 lip 2014 20:29:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
Echh, tak gorąco...
Choćby to, że AlReader (który teraz nazywa się OReader ?!? ) potrafi już przełączyć się na pełny ekran (dłuższe przytrzymanie na środku ekranu) i nie musi się czytać w nim z włączonym górnym paskiem (z godziną na środku) ;)
Zmiana nazwy umożliwiła też bezproblemową instalację oryginalnego AlReadera (dla e-ink też), który śmiga i ma trochę więcej opcji...

PS. Nie pamiętam, gdzie to widziałem, ale wydaje mi się, że oficjalnie aktualizacja zawiera:
- poprawę działania dotyku (z którym nie miałem jakiegoś problemu)
- poprawę zarządzania energią...

_________________
W Obrazek też ;)


08 lip 2014 21:20:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2014 0:14:10
Posty: 2
eCzytnik: Onyx T68
Post Re: Onyx T68
Witam!
Mam głupie pytanie (chociaż niektórzy twierdzą że nie ma głupich pytań): jak zmienić głośność przy odtwarzaniu muzyki za pomocą aplikacji "Muzyka" ? Od razu mówię że nie posiadam oryginalnych słuchawek ONYXa z możliwością regulacji głośności. Próbowałem włączyć equalizer w trakcie odtwarzania utworu ale ten jakoś nie chce współpracować. Jedyny sposób jaki dotąd znalazłem to po włączeniu odtwarzania muzyki przejście do biblioteki, otwarcie dowolnej książki i użycie funkcji "czytaj na głos", wtedy dopiero pojawia się suwak z regulacją głosu. To jest mój pierwszy czytnik (świeżo nabyty), więc wszystkiego jeszcze nie "ogarniam", ale wydaje mi się że w aplikacji odtwarzającej muzykę regulacja głośności to jest dość istotny aspekt (chyba że taka heca jest tylko na moim egzemplarzu T68 i jest to jakiś błąd w programie, albo ja coś źle robię). Proszę więc o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników, albo przedstawicieli ArtaTech również obecnych na tym forum.
Z góry dziekuję.


10 lip 2014 13:35:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
Nie słuchałem jeszcze i widzę, że tu jest problem z regulacją głośności - nie ma takiego "ogólnodostępnego" regulatora, jak w C65, w którym wystarczy wskazać na górną belkę systemową i są regulacje dźwięku, doświetlenia, WiFi...
Brakuje po prostu systemowej regulacji głośności :( W odtwarzaczu też nie działają "efekty dźwiękowe" czyli equalizer...

Dobry pomysł z tym regulowaniem podczas czytania, ale co wtedy gdy ktoś używa innej aplikacji do czytania niż te wbudowane w systemie ?
Chyba w kolejnej aktualizacji powinni napisać jakąś wtyczkę do paska systemowego, do sterowania dźwiękiem...

_________________
W Obrazek też ;)


10 lip 2014 17:18:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2014 0:14:10
Posty: 2
eCzytnik: Onyx T68
Post Re: Onyx T68
Z tego co piszesz wynika że to jednak sprzęt niedomaga a nie ja :D.
A tak na poważnie to jest to moim zdaniem koncertowa niedoróbka. To tak jakby w OReaderze przewracać strony za pomocą aplikacji Muzyka. I skoro mówisz też że C65 miał taki regulator systemowy to po kiego to zmieniali? Można było żywcem brać sprawdzone rozwiązania, a nie "lewą ręką do prawego ucha...".
P.S. Dzięki airs za szybką odpowiedź. Teraz przynajmniej mi raźniej że nie jestem z tym problemem sam :):):)


10 lip 2014 22:16:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
Tak, w C65 jest Android 2.3.1 i tam jest regulacja dźwięku zawsze dostępna, a tu widocznie coś za dużo w systemie "wyczyścili"... Nie znam na tyle Androida 4.0, ale w wersji 4.2 jest regulacja głośności choćby w ustawieniach.

_________________
W Obrazek też ;)


10 lip 2014 22:39:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2011 16:04:29
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 3, Nook ST, T68 Lynx
Post Re: Onyx T68
No i znowu jestem trochę rozczarowany.
Właśnie dzisiaj stałem się posiadaczem T68 i niestety nie mogę napisać, że szczęśliwym. Podobnie jak w AG Coolreader jest skopany. Mimo, że jest to natywna aplikacja, nie zapamiętuje czytanej strony. (E-book uruchamiany jest ze strony startowej, gdzie statystki są podawane poprawnie, ale książka uruchamia się od pierwszej strony.) Znowu poprzestawiane są klawisze nawigacji po książce. klawisz < przerzuca stronę do przodu, a klawisz > do tyłu. Pisałem już w tej sprawie do ArtaTechu przy okazji tego samego problemu w AG. Potraktowali mnie jak co najmniej niedorozwinięte dziecko i olali sprawę. Nie wiem dlaczego ponownie kupiłem Onyxa. Chyba tylko dlatego, że lubię androida.

Czy ktoś wie jak odinstalować preintalowanego CoolReadera i na zainstalować CR z Google Play już jako nienatywna aplikację? Pewnie trzeba zrootować? Czy są już jakieś możliwości w tej kwestii?


11 lip 2014 0:09:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
oteksamptis napisał(a):
Podobnie jak w AG Coolreader jest skopany. Mimo, że jest to natywna aplikacja, nie zapamiętuje czytanej strony. (E-book uruchamiany jest ze strony startowej, gdzie statystki są podawane poprawnie, ale książka uruchamia się od pierwszej strony.)
Ależ nieprawda, zawsze zapamiętuje :)
Piszesz o sytuacji, gdy wcześniej otwarłeś daną książkę inną aplikacją, doczytałeś np. do strony xy. Po zamknięciu na ekranie startowym pokazany jest postęp czytania na tejże stronie. Potem uruchamiasz inny program (np. CoolReader) i on otwiera książkę na innej stronie, dlatego, że każdy program zapamiętuje w swojej konfiguracji ostatnio czytaną stronę i w momencie zamknięcia, przekazuje informację o postępie do systemu, który wyświetla otrzymany postęp czytania. Jednak przy otwarciu tego samego ebooka innym programem, otworzy on na stronie, którą ma zapisaną "u siebie" a nie w poprzednim programie, w którym była otwarta wcześniej.
Uważam, że jest to wystarczające, bo zwykle daną książkę czytam w jednym programie (ustawiam go sobie jako domyślny). Natomiast żeby ten postęp czytania ujednolicić, musiało by się również ujednolicić i zintegrować sposób zapamiętywania punktu czytania we wszystkich używanych aplikacjach (dla plików epub jest ich w systemie 4), czyli praktycznie zrobić z nich jedną, czego sobie nie wyobrażam.

oteksamptis napisał(a):
Znowu poprzestawiane są klawisze nawigacji po książce. klawisz < przerzuca stronę do przodu, a klawisz > do tyłu. Pisałem już w tej sprawie do ArtaTechu przy okazji tego samego problemu w AG.
Tylko dlaczego nie napiszesz, że taka sytuacja występuje tylko i wyłącznie w przypadku, gdy obrócisz ekran do góry nogami? Rozumiem, że chcesz, żeby w momencie obrotu tekstu do góry nogami, były również przemapowywane klawisze fizyczne... Ciekawy jestem, czy wszystkie inne czytniki mają funkcję obrotu tekstu w dowolną stronę i mapują odpowiednio klawisze. Jak wielu ludzi używa czytnika "do góry nogami" ? Sam jestem leworęczny, a jakoś nie mam na to ochoty ;)
Przy czytaniu pionowym "normalnym" i w trybie landscape (poziomym, w obie strony) klawisze działają zgodnie z rysunkiem (">" w przód, a "<" w tył).

oteksamptis napisał(a):
Czy ktoś wie jak odinstalować preintalowanego CoolReadera i na zainstalować CR z Google Play już jako nienatywna aplikację? Pewnie trzeba zrootować? Czy są już jakieś możliwości w tej kwestii?
Tak, masz rację. Kilka postów wstecz (na poprzedniej stronie), jest link do strony z instrukcją rootowania T68 - trzeba tylko rozważyć utratę gwarancji jak sądzę.
Po zrootowaniu, można sobie zainstalować np. Titanium Backup, zrobić kopie systemowych programów do czytania, następnie odinstalować je i wtedy zainstalować oryginalny CoolReader, czy FBreader. Nie wiem jednak czy wtedy te aplikacje będą obsługiwać fizyczne klawisze zmiany stron i czy potrafią wyłączyć tą górną belkę systemową z godziną na środku. Utraci się również w ten sposób ujednolicone menu ustawień oraz aktualizację postępu czytania na stronie startowej.
Wyjątkiem jest AlReader, przemianowany ostatnio na OReader, którego można zainstalować "obok" (bez rootowania), również wersję optymalizowaną dla ekranów e-ink. Oryginalny AlReader aktualizuje również poprawnie postęp czytania na stronie startowej :)

_________________
W Obrazek też ;)


11 lip 2014 1:11:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2011 16:04:29
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 3, Nook ST, T68 Lynx
Post Re: Onyx T68
Drogi Airs
Dlaczego uważasz, że nie wiem co robię? Nie obracam ekranu. Po co? Inne aplikacje działają normalnie. Problem mam tylko z CR.


11 lip 2014 10:06:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
To dlaczego nasze doświadczenia z tym programem tak bardzo się różnią?
Znajdźmy przyczynę takiego zachowania CoolReadera u Ciebie. Może zmiana jakiejś opcji, z tych zaawansowanych (Więcej -> Ustawienia), powoduje taki błąd, że mu się przestawiają/uszkadzają funkcje ? Może masz zainstalowany jeszcze jakiś inny program do czytania, który używa ustawień CoolReadera i je przestawia ? Może masz jakiś ebook, z którym CoolReader sobie nie radzi i psuje mu się wtedy konfiguracja ?

Spróbuj wykasować cały katalog ".cr3" wraz z zawartością z pamięci czytnika (widać go po podłączeniu czytnika do komputera, lub np. w Total Commanderze) i wtedy uruchom CoolReader i sprawdź, jak reaguje na klawisze i czy zapamiętuje pozycję w książce.

Jeśli zadziała prawidłowo, to wtedy trzeba poustawiać sobie opcje tak jak się lubi (bo będą domyślne) i monitorować, kiedy wystąpi błąd, jeśli znów wystąpi.

_________________
W Obrazek też ;)


11 lip 2014 10:31:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2011 16:04:29
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 3, Nook ST, T68 Lynx
Post Re: Onyx T68
Dzięki, pomogło usunięcie katalogu .Cr3 z karty i pamięci czytnika.


11 lip 2014 11:32:28
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx T68
No dobra, mam wreszcie swój egzemplarz T68. Czy seria restartów na dzień dobry Wam się zdarzała? Podłączyłem go do ładowania, może to cos pomoże.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


14 lip 2014 12:36:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
Włącz WiFi i w ustawieniach (O nas -> System aktualizacji) sprawdź czy jest najnowsza wersja. Powinna być: 2014-06-26_16-16_1.5.0_c3193d0

_________________
W Obrazek też ;)


14 lip 2014 13:03:00
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx T68
Restarty nie pozwalały włączyć WIFI nawet, ale po podłączeniu do prądu wreszcie się udało, aktualizacja ściągnięta. Doładuję do końca i wieczorem zacznę zabawę. :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


14 lip 2014 13:40:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2014 16:25:23
Posty: 10
eCzytnik: Kindle PW, Onyx Boox T-68
Post Re: Onyx T68
Witam,

Od wczoraj posiadam T-68 zrobiłem update do wersji z 26-06-2014. Zainstalowałem aplikację Legimi która mi się przy uruchomieniu wywala i zamyka :( . Ktoś ma jakieś sugestie ???

pozdrawiam

ted


14 lip 2014 16:29:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron