Teraz jest 28 mar 2024 16:01:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Pocketbook 624 - skutecznie zawieszony 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2014 15:30:32
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook 624
Post Pocketbook 624 - skutecznie zawieszony
Witam,
podczas czytania - a konkretnie to podczas zmiany strony - czytnik zawiesił się tak skutecznie, że nie działa na niego resetowanie opisane w instrukcji (przytrzymanie 2 sek przycisku home). Od godziny widzę ostatnio czytaną stronę, tak samo cały czas świeci się przycisk 'on/off'. Czy ktoś miał podobny problem? Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, aby przywrócić czytnik do życia...
Od razu dodam, że nic z czytnikiem nie robiłam - ani nie bawiłam się modyfikacjami oprogramowania, ani niczym podobnym. Czytnik nie ma za sobą żadnych upadków ani innych mechanicznych uszkodzeń. To pierwsza taka sytuacja z tym sprzętem.
Będę wdzięczna za każdą pomoc.


15 cze 2014 15:39:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Pocketbook 624 - skutecznie zawieszony
Spróbuj zresetować fizycznie. Za przeproszeniem – drucik (np. ze spinacza) w dziurkę i przytrzymać


16 cze 2014 11:36:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2014 15:30:32
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook 624
Post Re: Pocketbook 624 - skutecznie zawieszony
Dziękuję za odpowiedź. Czytnik udało się wybudzić, choć nadal sprawia drobne kłopoty. Zdesperowana, podłączyłam go do komputera, i efekt był taki, że po godzinie ładowania 'ruszył'. Wcześniej bateria była naładowana (2 na 5 kresek), przynajmniej tak pokazywała grafika. Choć po sprawdzeniu naładowania po tej godzinie, czytnik wskazał tylko niecałe 30%. Niestety, kilka godzin później powtórzyły się problemy z zawieszeniem. Podłączyłam czytnik do pełnego naładowania. Po 3 godzinach, gdy sprawdziłam stan czytnika, ponownie nie chciał się wybudzić. Tym razem pomógł sposób podany przez helpdesk, czyli twardy reset.


Twardy reset urządzenia z próbą reinstalacji oprogramowania - równoczesne wciśnięcie klawiszy 'strona do przodu' + 'strona do tyłu' + 'power'. Należy przytrzymać długo - ponad 20 sekund. Jeśli na urządzeniu nie ma pliku z oprogramowaniem, wykonany zostaje reset, a instalator po chwili kończy swój proces działania.


Na razie zobaczę, jak czytnik będzie działał po tych operacjach. W ostateczności wyślę go do naprawy gwarancyjnej, choć wolałabym tego uniknąć.

SwFr, a gdzie miałabym resetować fizycznie czytnik? Nie widzę na obudowie żadnej dziurki, w którą mogłabym upychać drucik. Sposób zasadniczo jest mi znany - reanimowałam tak laptop.


16 cze 2014 21:31:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Pocketbook 624 - skutecznie zawieszony
Dolna krawędź obudowy. U mnie pomiędzy USB a slotem karty. Jest nawet mikroskopijny napis "reset".
Ja mam PB623. Twój wygląda identycznie (obudowa) i mam nadzieję, że tak samo jest z gniazdami.


17 cze 2014 11:25:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 cze 2014 13:11:40
Posty: 1
eCzytnik: PocketBook 624 Basic Touch
Post Re: Pocketbook 624 - skutecznie zawieszony
624 nie ma fizycznego resetu.


19 cze 2014 23:32:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: