Teraz jest 29 mar 2024 1:32:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona
Onyx T68 
Autor Wiadomość
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx T68
W T68 Lynx ma Google Play i będzie go mieć.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


12 cze 2014 8:47:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2012 18:21:11
Posty: 27
eCzytnik: M92, T68
Post Re: Onyx T68
Powtórzę pytanie Johna z przed kilku dni - a kiedy można spodziewać się i86?

Oraz drugie pytanie - kiedy pojawią się etui na T68?!


12 cze 2014 13:14:43
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx T68
Etui na T68 pojawią się w lipcu.
i86 jest w fazie projektowania i testowania. Nie planujemy jeszcze daty wypuszczenia urządzenia na rynek.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


12 cze 2014 13:16:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Onyx T68
Niemcy już przetestowali. najwięcej negatywnych uwag otrzymało oświetlenie - na najniższym poziomie jest dwa razy mocniejsze niż na Kobo Glo - dodatkowo górna część oświetlenia posiada brzydkie zażółcenie ...

http://allesebook.de/wp-content/uploads ... -t68-b.jpg

https://translate.google.com/translate? ... n-47614%2F


14 cze 2014 20:06:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
Przepraszam za sarkazm ale czytając test niemiecki ... wyszło jak zwykle. Niestety produkty firmy czy to afterglow czy inne cechuje " bylejakość "


15 cze 2014 11:23:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2014 20:50:27
Posty: 11
eCzytnik: Onyx T68
Post Re: Onyx T68
Mam ten model czytnika i akurat na doświetlenie nie mogę narzekać, jak dla mnie wygląda dobrze, chociaż na maksymalnym poziomie to może prawie za "latarkę" robić.
U mnie jest taki problem że po po może dwóch godzinach testowania programów do czytania na kilku książkach w różnych formatach, padł Cool Reader i nie da się już go uruchomić na żadnej książce. Przy próbie wybrania jako programu do czytania Cool Readera, ekran robi się na przemian biały-czarny-biały i powraca do okna wyboru książek. Czy istnieje jakiś sposób przeinstalowania Cool Readera? Próbowałem zresetować do ustawień fabrycznych ale nic to nie dało.
Kolejną wadą jest wybudzanie za każdym razem czytnika malutkim przyciskiem "Power" na dolnej krawędzi obudowy, jest to bardzo niewygodne. Trzeba go wymacać i dosyć mocno przycisnąć, jest malutki i ledwo co wystaje poza obudowę (długo to on chyba nie pociągnie). Lepiej gdyby można wybudzać czytnik tym dużym okrągłym przyciskiem pod ekranem, znacznie wygodniejsze by to było. Podobnie obawiam się o wytrzymałość bocznych przycisków, zwłaszcza tego z lewej, dolnego "Wróć". Jak na razie tylko nim jestem w stanie zamknąć otwartą książkę, innych sposobów nie znalazłem oprócz zostawienia czytnika żeby się sam wyłączył (uśpił). No i zostaje jeszcze brak jakiejś rozszerzonej instrukcji oprócz malutkiej broszurki zawierającej najbardziej podstawowe informacje o czytniku, mi by się przydała bo jest to mój pierwszy czytnik i pierwsze urządzenie z Androidem. Praktycznie rozgryzam go stopniowo metodą prób i błędów


15 cze 2014 21:39:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2014 23:58:20
Posty: 44
Post Re: Onyx T68
Kolejne "pierwsze wrażenia", również niezbyt pozytywne(choć zarazem skąpo opisane).

http://the-digital-reader.com/2014/06/1 ... 8-arrived/

Muszę przyznać, że jestem zawiedziony. Planowałem kupić ten czytnik ze względu na większy ekran i androida, bo potrzebuję czytnik również do PDFów. Chyba lepiej będzie jeśli poczekam na Inkpada od pocketbooka...

PS: Polecam lekturę komentarzy...


16 cze 2014 16:28:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2012 18:21:11
Posty: 27
eCzytnik: M92, T68
Post Re: Onyx T68
Tutaj recenzja video, gdzie nie wygląda to tak źle jak można by sądzić z the digital reader:
http://allesebook.de/e-book-reader/onyx ... ten-47614/

wręcz wygląda bardzo dobrze! Z komentarzy na digital reader też można wysnuć wniosek, że rozczarować się można spodziewając się tabletu a nie czytnika....


16 cze 2014 22:47:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2014 23:58:20
Posty: 44
Post Re: Onyx T68
Masz rację co do ogólnego wydźwięku komentarzy i rozczarowań odnośnie bycia czytnikiem. Dodatkowym pocieszeniem jest fakt iż nikt nie pisał o nierównomiernym podświetleniu, choć o trochę zbyt dużej intensywności już owszem.

BTW: nie pomyliłeś przypadkiem linku?


16 cze 2014 23:06:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx T68
http://www.youtube.com/watch?v=yDNvtuCp7F4#t=577


17 cze 2014 7:29:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2012 18:21:11
Posty: 27
eCzytnik: M92, T68
Post Re: Onyx T68
T68 ma preinstalowane aplikacje Cool Reader i FB Reader.
Nie zrozumiem dlaczego Arta Tech uwielbia komplikować sobie i swoim klientom życie. Bo aktualizacja tych programów jest z poziomu Google Play niemożliwa! Podejrzewam, że muszę czekać na aktualizację producenta dla czytnika!
A taki FB Reader już się wywala przy uruchomieniu książek i nie mam możliwości ani reinstalacji, ani aktualizacji.
W teorii Android na pokładzie miał dawać swobodę działania. No i tyle było z tej swobody.... :(


21 cze 2014 8:33:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Onyx T68
a nie da się ściągnąć np. fbreadera jako apk i korzystając z apps2sd zainstalować jego 2 kopię na czytniku ?


21 cze 2014 10:24:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx T68
Może lepiej zainstalować AlReadera?


21 cze 2014 10:31:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2012 18:21:11
Posty: 27
eCzytnik: M92, T68
Post Re: Onyx T68
Spróbuję objeść Google Play. Alreader jest również zainstalowany od nowości, ale wolę Cool lub FB readera. CoolReader bez problemu pobiera dodatkowe czcionki umieszczone w folderze Font. Pozostałe nie udało mi się na razie zmusić do łyknięcia dodatkowych czcionek.

Edit: niestety bezpośrednio z pliku APK także nie przyjmuje tych aplikacji..... Plugin FBReader dla pdf został zainstalowany ale system nie daje możliwości wyboru go przy otwarciu książki. Wkurzające jest to, że tych preinstalowanych aplikacji nie ma nawet na liście aplikacji. Po prostu są zaszyte gdzieś w systemie.... po co?!


21 cze 2014 11:30:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
wolviex napisał(a):
T68 ma preinstalowane aplikacje Cool Reader i FB Reader.
Nie zrozumiem dlaczego Arta Tech uwielbia komplikować sobie i swoim klientom życie. Bo aktualizacja tych programów jest z poziomu Google Play niemożliwa! Podejrzewam, że muszę czekać na aktualizację producenta dla czytnika!
A taki FB Reader już się wywala przy uruchomieniu książek i nie mam możliwości ani reinstalacji, ani aktualizacji.
W teorii Android na pokładzie miał dawać swobodę działania. No i tyle było z tej swobody.... :(
Ta sprawa wymaga szerszego spojrzenia (dotyczy wszystkich czytników z Androidem).
Firma Onyx (nie ArtaTech), tworząc czytnik ebooków (nie tablet), chce zadbać o obsługę jak najszerszej gamy formatów e-książek. Dlatego oprócz swojego launchera i programu "Onyx Reader", który jest przerobionym i rozbudowanym czytnikiem PDF i epub mającym źródła w Adobe, wbudowuje w system i integruje z nim dwie z najbardziej wszechstronnych aplikacji do czytania czyli FBReader i CoolReader (najnowsze dostępne stabilne wersje w momencie tworzenia oprogramowania czytnika), załatwiając w ten sposób obsługę pełnej gamy formatów ebooków z całego świata. Integracja z systemem oznacza dość dużą ingerencję w interface tych programów, dla ujednolicenia, przejrzystości i wygody obsługi czytnika (takie same opcje w tym samym schemacie menu). W ten sposób mamy czytnik umożliwiający obsługę e-książek "out of the box".
Instalacja nowszej, oryginalnej wersji FBReadera czy CoolReadera oznaczała by zmianę sposobu obsługi niektórych ebooków i w konsekwencji zamieszanie, lub obniżenie funkcjonalności całego czytnika. W tym zakresie użytkownik jest zdany na aktualizacje robione przez Onyx.
ArtaTech dodaje do systemu program do księgarni Legimi, który ma własny interface i sposób obsługi - można go aktualizować.

Wracając do FBReadera i CoolReadera, to jeśli któryś z nich się wywala (co się może zdarzyć przy niektórych ebookach) to trzeba sprawdzić, czy na danym ebooku nie wywala się też inna wersja, czy inny program (na komputerze, tablecie) co oznaczało by, że plik jest wadliwy. Natomiast jeśli gdzie indziej otwiera się prawidłowo, to należy taki błąd zgłosić do ArtaTech, który przekaże go do poprawki do Onyxa (taka rola dystrybutora).

Jeśli natomiast komuś nie wystarcza oferowana przez czytnik funkcjonalność, to tu rozpoczyna się rola Androida, który umożliwia instalację dodatkowych aplikacji do zupełnie innych celów lub obsługi ebooków w inny sposób (czego nie ma w innych czytnikach).
Tu AlReader jest fenomenalny, bardzo dobrze ogarnia sprzętowo czytniki z ekranen e-ink i dodaje obsługę docx czy odt :)

Pisałem o tym w innym miejscu, że funkcjonalność oryginalnego FBReadera można uzyskać instalując w czytniku z Androidem program Go Read (http://goread.org/), który jest FBReaderem poszerzonym o dostęp do serwisu Bookshare i o obsługę bibliotek sieciowych (OPDS) - wydaje mi się, że korzysta z tych samych ustawień, co systemowy FBReader.
Natomiast poszerzoną wersją CoolReader-a jest program EBook Reader (https://play.google.com/store/apps/details?id=ebook.epub.download.reader) - dokładnie z tego linku, ma popularną nazwę ;) proszę go nie pomylić z innymi programami, aktualna wersja 3.1.9 - też korzysta z katalogów i ustawień systemowego CoolReadera.

Jeszcze innych aplikacji do czytania jest mnóstwo na Androida i naprawdę szkoda marudzić, że jest ograniczona swoboda działania...
W takim znaczeniu to swoboda działania na Androidzie jest dopiero wtedy gdy mamy zrootowane urządzenie ;)

@wolviex: Wrzuciłeś pliki czcionek (*.ttf) do katalogu "Fonts" w pamięci wewnętrznej czytnika i programy ich nie widzą ?? Sprawdź pliki czcionek i spójność systemu plików bo to mało prawdopodobne...

_________________
W Obrazek też ;)


21 cze 2014 12:52:54
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron