Teraz jest 29 mar 2024 15:56:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Czcionki dodatkowe dla Booxów 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014 22:50:41
Posty: 2
eCzytnik: Paperwhite 2
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
airs napisał(a):
W efekcie w paczce jest:
3 kroje "skryptowe", czyli 10% - raczej nie nadają się do regularnego czytania, ale efektowna ciekawostka na ekranie
Kolejne 15% to specyficzne polskie czcionki - było sporo edytowania, żeby ustalić wersje "medium" jako podstawowe
Następne 20% to czcionki używane w innych czytnikach (z najnowszej wersji FW)
Tak ok. 25% krojów to powtórki występujące już w tym wątku, sprawdzone na ekranie HD
Pozostałe 30% to czasem znane kroje, ale bardzo rzadkie w wersji specjalnie "wzmocnionej" (też edytowane metadane) dla dobrego wyglądu na ekranie e-ink (zwłaszcza HD).

Paczka jest do pobrania tu: Fonty_dodatkowe_dla_E-inkHD.zip (rozmiar ok. 13MB)


Witam, to mój pierwszy post na forum i pierwszy czytnik c65 AG (jutro odbieram z Vobisu)
Mam problem ze ściągnięciem pliku "Fonty_dodatkowe_dla_E-inkHD.zip". Wyskakuje mi okienko z czerwoną kłódką i napisem: "Nie można połączyć się z prawdziwą witryną dl.dropboxusercontent.com. Coś zakłóca bezpieczne połączenie z dl.dropboxusercontent.com." Czy może wiesz jak rozwiązać ten problem ?


05 mar 2014 13:43:30
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Jakiej przeglądarki używasz? Chrome? Jeśli tak to najprawdopodobniej Chrome wykrył jakieś problemy z certyfikatem używanym do zabezpieczenia połączenia. Proponuję porządnie przeskanować komputer (kilkoma różnymi anty-wirusami i programami typu anty-adware/spyware) bo wygląda mi to na efekt działania jakiegoś złośliwego oprogramowania (wirus/trojan). Inne możliwości to firewall albo efekt uboczny antywirusa.

p.s.
Może to też być jakiś atak na Twój router (np. podmiana konfiguracji DNS albo tablic routingu), jeśli dostęp do internetu masz przez jakieś łącze typu neostrada ...


05 mar 2014 15:24:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
A może wystarczy usunąć cookies i cache przeglądarki


05 mar 2014 16:33:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Czytałem pozytywne opisy czcionki Kobo Nickel z czytnika o tej samej nazwie.
Chciałem zobaczyć tą czcionkę u siebie, jednak nie da się jej wyciągnąć z paczki aktualizacyjnej, bo jest zakodowana :| Po dłuższych poszukiwaniach, doczytałem (jeśli ta opinia jest prawdziwa), że jest to czcionka Rockwell dostosowana do e-inku ze zmodyfikowanymi znakami interpunkcyjnymi.
Znalazłem taką czcionkę (trochę mi zajęło dorwanie wersji z polskimi literami) i jest całkiem niezła na czytniku (również na ekranie HD) - coś z okolic Caecilia i Museo...
Jeśli ktoś chciałby spróbować to jest tutaj spakowana: Rockwell.zip

_________________
W Obrazek też ;)


11 mar 2014 1:39:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2014 0:25:05
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa/Jędrzejów
eCzytnik: Oyo Thalia S2
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Witam,

Drodzy, ja to chyba przechodzę wszystkie te problemy pokolei....
Próbuję zainstalować czionkę, mam taką paczkę wypakowaną, wgrałem sobie przez midiapolis ponieważ inaczej nie mam jak znaleźć pliku w czytniku i próba uruchomienia skryptu kończy sie uruchomieniem alreadera i pokazania mi kodu skryptu... Jak usunąłem alreader wtedy dostawałem komunikat, że nie ma czym tego otworzyć(nie w dosłownym znaczeniu tych słów) szukałem po ustawieniach czy da się do rozszerzenia oar wybrać czym ma być otwarte, ale nic niestety nie znalazłem.

Pomożecie?

_________________
Pozdrawiam, fi9o.


19 gru 2014 0:15:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Jaki masz czytnik? Dla czytników z androidem wystarczy założyć folder fonts w pamięci wewnętrznej czytnika i wrzucić tam wybrane czcionki.


19 gru 2014 1:03:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2014 0:25:05
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa/Jędrzejów
eCzytnik: Oyo Thalia S2
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Wybacz, nie wspomniałem, że posiadam Onyx Boox C65 classic bazujący na androidzie.
Czyli jeśli dobrze rozumiem podłączam czytnik, otwieram go jako pamięć przenośną, tworzę katalog fonts i to wszystko? W nim umieszczam czcionki?

_________________
Pozdrawiam, fi9o.


19 gru 2014 13:23:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Yup. Po tej operacji każdy program powinien nowe fonty widzieć - z tego co pamiętam ktoś na forum pisał z problemem fbreadera, który poprzednio otwarte pliki otwierał z błędem po wgraniu nowych fontów.


19 gru 2014 13:38:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
fi9o napisał(a):
Próbuję zainstalować czionkę, mam taką paczkę wypakowaną, wgrałem sobie przez midiapolis ponieważ inaczej nie mam jak znaleźć pliku w czytniku i próba uruchomienia skryptu kończy sie uruchomieniem alreadera i pokazania mi kodu skryptu... Jak usunąłem alreader wtedy dostawałem komunikat, że nie ma czym tego otworzyć(nie w dosłownym znaczeniu tych słów) szukałem po ustawieniach czy da się do rozszerzenia oar wybrać czym ma być otwarte, ale nic niestety nie znalazłem.
Pliki .oar to skrypty do wykonania na czytnikach z systemem Linux, czyli starszych wersjach Onyxów (A60, X60, i62 itp.)
W czytnikach z Androidem nie trzeba niczego uruchamiać, wystarczy skopiować same pliki czcionek (*.ttf) do pamięci czytnika. Muszą się znaleźć w katalogu "Fonts", żeby aplikacje do czytania (wszystkie oprócz Onyx Reader i Neo Reader) je "widziały".

Na C65S najłatwiej to zrobić po prostu podłączając czytnik do komputera i zakładając w widocznej z komputera (dysk jak przy pendrive) pamięci katalog "Fonts", a następnie kopiując pliki czcinek (*.ttf) do tego katalogu.

Zastanawiam się, czy jeśli da się na C65S zainstalować AlReadera, to czy nie udało by się też dograć jakiegoś prostego menadżera plików, którym dało by się operować bez dotyku...

_________________
W Obrazek też ;)


19 gru 2014 18:28:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2014 0:25:05
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa/Jędrzejów
eCzytnik: Oyo Thalia S2
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
airs, bez Ciebie ten dział to byłby nic nie wart. :)
Zaczynam pojmować fenomen czytników Onyx :) I chyba z czasem kolejny czytnik jaki kupie również będzie od nich :)
Jeszcze takie pytanko, czasem wydaje mi się, jakby dana czcionka była niepoprawnie wyświetlona, nie w całości...
Potem jak ekran się odświeży w całości tekst wygląda poprawnie - z czego może to wynikać.

Jeśli nie jest to właściwe miejsce na to pytanie, to przepraszam.

_________________
Pozdrawiam, fi9o.


19 gru 2014 19:09:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Czas płynie i powstają nowe kroje na czytniki. Znamy googlowy projekt czcionki Literata i jej amazonowy odpowiednik Bookerly. Tymczasem w innym dziale forum, @Fafrocel zasugerował darmowy odpowiednik, podobny do tamtych o nazwie Bitter. Można go zobaczyć tu: post118620.html#p118620 (jest też link do pobrania).

Z wcześniejszych czcionek najczęściej wracam do tych z projektu LinuxLibertine.org, na stronie projektu trochę widać ale na e-inku wyglądają świetnie. Są darmowe (na licencji GPL i OFL), można tam pobrać, ale dla ułatwienia dorzucę link: LinuxLibertineBiolinum.zip

_________________
W Obrazek też ;)


16 cze 2015 21:23:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2015 20:40:18
Posty: 12
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Rzeczywiście, jak na darmowe to doskonałe rozwiązanie i osobiście uważam, że nie ma potrzeby wydawania pieniędzy skoro można skorzystać z takiego rozwiązania. Przydatna informacja :)


18 cze 2015 19:30:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2013 13:20:11
Posty: 29
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
airs napisał(a):
fi9o napisał(a):
W czytnikach z Androidem nie trzeba niczego uruchamiać, wystarczy skopiować same pliki czcionek (*.ttf) do pamięci czytnika. Muszą się znaleźć w katalogu "Fonts", żeby aplikacje do czytania (wszystkie oprócz Onyx Reader i Neo Reader) je "widziały".

Na C65S najłatwiej to zrobić po prostu podłączając czytnik do komputera i zakładając w widocznej z komputera (dysk jak przy pendrive) pamięci katalog "Fonts", a następnie kopiując pliki czcinek (*.ttf) do tego katalogu.


Airs, pobrałam twoje czcionki na mojego AG2 i są super. Lecz niestety tylko na FBReaderze mi działają, więc je sobie mogłam chociaż pooglądać :), lecz ze względu na to że FBR jest "skopany" a aktualizacji jak nie było tak i nie ma, (nie mogę z niego korzystać podczas czytania bo po wyłączeniu czytnika, i ponownych uruchomieniu wywala mi błąd na danej książce i koniec zabawy).

Więc czekając na aktualizację czy cokolwiek co ten problem załatwi (o ile tego dożyję), przerzuciłam się na OReader (to co innego niż, Onyx Reader, prawda? bo u mnie widnieją oba) lecz on nie "widzi" tych czcionek - niestety. Czy jest jakiś sposób aby to zmienić?


16 lip 2015 19:24:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2015 9:41:52
Posty: 15
eCzytnik: kindle PW2, Onyx M96
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
Na M96 trzymam czcionki w dwóch folderach - wspomnianym "fonts" i jeszcze "adobe/resources/fonts". W ten sposób wszystkie programy (NeoReader, OnyxReader, OReader, FBReader ...) widzą dodatkowe czcionki. Sądzę że w AG2 powinno być podobnie.


16 lip 2015 19:58:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2013 13:20:11
Posty: 29
Post Re: Czcionki dodatkowe dla Booxów
MaciekWM jesteś genialny! Działa :) Dzięki wielkie.


16 lip 2015 20:20:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron