Teraz jest 28 mar 2024 10:06:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Kindle 5 (Czarny) i kilka pytań. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 13:52:06
Posty: 6
eCzytnik: ECTACO jetBook mini
Post Kindle 5 (Czarny) i kilka pytań.
Po długim rozważaniu i namyśle oraz po przeglądaniu czytników, zdecydowałem się że kupię sobie jednak Kindle 5, czyli czarny.
Kupiłem go w Komputroniku za całe 300 zł.

(Jest to mój już drugi czytnik. Pierwszym był Ectaco mini jetbook. Jednak różnica jest kolosalna, ale i bardziej świadomie tego drugiego kupowałem. Pierwszy jest dalej sprawny oczywiście).

Założenie konta na Amazonie to jest bułka z masłem. Wykorzystałem do tego konto na gmail.com
Również zarejestrowanie czytnika to też banał. Szybko to uczyniłem.

Książek na Amazonie raczej kupował nie będę gdyż słabo znam angielski, ale jednak te czytniki jak wszyscy wszędzie piszą są najlepsze, więc i na niego się zdecydowałem.
Wysłanie emailem do czytnika książki czy inne dokumenty to też banał.

Teraz kilka pytań:
1. Jak wyłączyć WiFi i potem włączyć. Nigdzie tego znaleźć nie umiem.
2. dostałem w czytniku email xxx@kindle.com. Przeglądając regulamin empik.com natrafiłem na wpis, że adres powinien być xxx@free.kindle.com czy jakoś tak ponieważ gdy będą wysyłać książkę na adres xxx@kindle.com to mogą być naliczane opłaty. Jakie i dlaczego? Nie rozumiem tego.
3. Czytnik od spodu, w pobliżu złącza USB ma metalowe styki. Jakie mają one przeznaczenie ?
4. Czy mogę go ładować ładowarką od telefonu Samsunga? Parametry to 5V 0,7A? Czy jakąś inną. Te na Allegro z wyglądu są wątpliwej jakości i mimo napisu Amazon wątpię aby były oryginalne, a nie chciał bym tego czytnika uwalić.

Jak mi się jakiś dokument/książka znudzi, czy nie będę chciał czegoś co już jest w komplecie, to jak to skasować z czytnika? Czy poprzez port USB czy w inny sposób (po przez stronę Amazonu), proszę o poradę.

Jak czegoś jeszcze wiedział nie będę to się zapytam.


03 mar 2014 23:33:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2013 23:58:17
Posty: 54
Lokalizacja: SŁUPSK
eCzytnik: InkBOOK Prime HD 2.2.3
Post Re: Kindle 5 (Czarny) i kilka pytań.
1. Wi-fi uruchamiasz po przez wejscie w ustawienia czytnika (setings) następnie wybierasz zakładkę wi-fi i tam już ustawiasz preferowaną przez Ciebie sieć
2. Na to nie odpowiem gdyż jak na razie mimo rejestracji kundla wrzucam przez kabel
3. styki te służą do zasilania etui z wbudowanym oświetleniem
4. zasadniczo możesz ładować dowolną ładowarką ze złączem mini usb

i możesz usunąć książkę/dokument przez kabel usb - jak dokument/plik wrzucony na pamięć flash


04 mar 2014 0:39:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Kindle 5 (Czarny) i kilka pytań.
Tryb samolotowy — tak nazywa się włączanie/wyłączanie wifi w Kindle.
xxx@kindle.com i xxx@free.kindle.com dotyczy wersji 3G. Opłat za to nie ma bo pobierasz przy użyciu wifi.
http://swiatczytnikow.pl/jak-to-jest-z- ... indle-com/


04 mar 2014 1:59:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 13:52:06
Posty: 6
eCzytnik: ECTACO jetBook mini
Post Re: Kindle 5 (Czarny) i kilka pytań.
Witam ponownie.

Po miesięcznym używaniu czytnika, stwierdzam że jestem z niego bardzo zadowolony. Ekran w niem jest super i czyta się książki świetnie - nawet mam wrażenie, że wygodniej niż tradycyjne - papierowe.

Co do przesyłania książek na czytnik - przesyłam je poprzez E-mail. Jest to bardzo wygodne, mało tego - mam tablet Asusa Memo Pad HD 7. Ja wiem że do czytania nie bardzo się nadaje, dlatego kupiłem czytnik. Jednak na krótko można zajrzeć do takiej książki, szczególnie, gdy mam przy sobie tablet, a czytnika nie. Chodzi mi mianowicie o to, w w tablecie mam aplikację Amazonu, do której, gdy się zalogowałem, z automatu mogę pobierać książki pobrane przez e-mail wcześniej do czytnika.

Dodatkowo kupiłem sobie pokrowiec Verbatima - dedykowany do tych czytników (Futerał Folio z oświetleniem LED). Również jest to fajna sprawa. Pokrowiec jest dopasowany do czytnika, ma po bokach wcięcia, pozwalające używać boczne przyciski. No i ma lampkę, którą na razie traktuję jako ciekawostkę :) .


01 kwi 2014 17:08:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lip 2016 18:17:49
Posty: 12
eCzytnik: aktualnie w naprawie wexler flex
Post Re: Kindle 5 (Czarny) i kilka pytań.
To etui faktycznie dobrze świeci ? Przymierzam się do jego kupna


24 sie 2016 12:12:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: