Teraz jest 29 mar 2024 4:27:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Cybook Odyssey HD Frontlight - wrażenia z użytkowania 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2013 12:55:55
Posty: 5
eCzytnik: Cybook
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight - wrażenia z użytkowania
:) Witam Was serdecznie
mam głupie pytanie.. jednak liczę na zrozumienie. Zatwardziale korzystam z czytnika :oops: ale nie wiem kiedy najlepiej podłączyć kabelek i go naładować.. mam 2 kreseczki na wyświetlaczu baterii. Czekać do całkowitego rozładowania i wtedy go podłączyć?
Proszę opowiedzcie o swoich doświadczeniach. pozdrawiam i liczę na zrozumienie :eee


05 lut 2014 18:42:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight - wrażenia z użytkowania
Jak czytnik będzie głodny to sam da znać, że pora karmienia.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


05 lut 2014 19:18:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2014 23:01:47
Posty: 2
eCzytnik: Cybook Odyssey Frontlight HD
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight - wrażenia z użytkowania
Gosik napisał(a):
:) Witam Was serdecznie
mam głupie pytanie.. jednak liczę na zrozumienie. Zatwardziale korzystam z czytnika :oops: ale nie wiem kiedy najlepiej podłączyć kabelek i go naładować.. mam 2 kreseczki na wyświetlaczu baterii. Czekać do całkowitego rozładowania i wtedy go podłączyć?
Proszę opowiedzcie o swoich doświadczeniach. pozdrawiam i liczę na zrozumienie :eee



Aby możliwie zwiększyć żywotność baterii Litowo-Polimerowej, ładowanie powinno odbywać się przy stanie 30%.
Nie zaszkodzi jej rozładowanie do 0% (3,1V ~ 3,4V w zależności od typu) o ile będzie naładowana w ciągu kilkudziesięciu godzin lub możliwie szybko. Jeżeli chcesz przechowywać urządzenie dłuższy okres bez używania to optymalny poziom baterii do "leżakowania" to ~70%.
Elektronika dba o napięcia ładowania i o ile wszystko sprawne nie przeładujesz baterii ani nie rozładujesz do 0 totalnego czyli poniżej 2,6V na ogniwo. Urządzenie wyłącza się przy napięciu około 3,2V ~ 3,4V. Pamiętaj, że bateria niepodłączona do żadnego odbiornika sama ulega rozładowaniu (rezystancja wewnętrzna :) czyli trzeba ładować jak najszybciej po rozładowaniu bo jak poleży kilka miesięcy to może już się nie ładować lub bardzo stracić pojemność.

Pozdrawiam


05 lut 2014 23:13:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2013 12:55:55
Posty: 5
eCzytnik: Cybook
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight - wrażenia z użytkowania
ok :)
dziękuję za pomoc
jutro po pracy podłączę do ładowania ;) mam nadal 2 kreseczki na baterii

edit: będę ładować kablem usb do komputera, ile czasu zajmie całkowite załadowania baterii?
jak często ładujecie swoje czytniki?


06 lut 2014 23:45:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2014 22:58:48
Posty: 16
eCzytnik: Kindle Oasis
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight - wrażenia z użytkowania
Witam,

żeby nie zakładać nowego tematu chciałem zapytać o firmware. Aktualnie mam wersję 5.2 ale znalazłem w internecia wersję 6.2 http://goodereader.com/blog/electronic-readers/giant-cybook-odyssey-firmware-update-available Jaką Wy macie wersję? I jeśli 6.2 to czy widzieliście ją pod podłączenia do wifi? U mnie nic nowego nie pokazuję.

Pozdrawiam

Edit:

Już mam wyskoczyło mi jak wszedłem w sklep Thalia.


12 gru 2015 16:59:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2014 2:07:13
Posty: 2
eCzytnik: Cybook Od. hd
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight - wrażenia z użytkowania
Jaka jest najnowsza wersja ?Ja mam Boo reader v. 6.3 (build 2446) -nowszej chyba nie ma bo urządzenie po podłączeniu do wi-fi nowszej nie znajduje?

Drugie pytanie, czy to normalne, że jak przewijam na nową stronę to w momencie ładowania się strony czcionka i grafika są wyraźne (czarne) a po chwili są już wyblakłe. To książka w pdf z ilustracjami (wygląda to chyba na skan). W innych pdf ach nie zauważam tego efektu.


29 lip 2017 10:47:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron