Teraz jest 29 mar 2024 10:45:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Kindle 4 - masa pytań 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2013 22:55:38
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 4
Post Kindle 4 - masa pytań
Witam,
jestem tutaj zupełną świeżynką :-)
Miesiąc temu zostałem "szczęśliwym" posiadaczem Kindle 4.
"Przyfrunął" do mnie prosto ze Stanów, pięknie zapakowany.
Sądziłem, że sobie poradzę z prostym urządzeniem, czytam już sobie
od jakiegoś czasu (i być może bark wiedzy) i naszły mnie takie refleksje:

I. SAM CZYTNIK:
Gdybym wydał na niego własne pieniądze, to bym żałował.
Nawigacja, to - mówiąc najprościej - tak siermiężna, że przebija wczesnego Gierka.
Wrzuca się wszystkie książki do jednego katalogu (dajmy na to 1000 sztuk), a powrót
jest zawsze na stronę POCZĄTKOWĄ (czyli pierwszą). Czyli przeglądanie, to wertowanie stron do nr 1.
Nie udało mi się uruchomić opcji NEW COLLECTION (nieaktywna), sortowanie systemowe, to mówiąc
kolokwialnie BADZIEW (przykładowa książka: by TITLE - Jacquemard Serge - Jeśli zabijam; by AUTHOR - bodzio)...
Najfajniejsze byłyby foldery dla poszczególnych autorów, ale chyba nikt jeszcze na to nie wpadł...

II. PLIKI MOBI:
Tak sobie pomyślałem, że takie czasy, że byle d. chce sobie jakiś opublikować plik na czytnik, coby się pewnie
pochwalić dziewczynie. Wychodzi z tego taka żałość, że po dwóch-trzech stronach rezygnuję z czytania,
no bo SIĘ NIE DA (pewnie taka maniera, ale jak się wiele lat pracowało przy elektronicznej obróbce tekstu, to zgody
na pewne rzeczy być nie powinno).

III. CALIBRE:
Piękna maszynka, ale jakoś nie mam serca (a i pewnie wiedzy), aby się tym zająć na poważnie.
Ale jak tak dalej będzie, to opanuję temat.


IV.
Napiszcie - proszę - czy jestem osamotniony w swoich odczuciach, czy może jest jakaś recepta
(jedyne, co słyszę na forach: musisz sobie wgrać TO, zainstalować TAMTO, zjaberłokować OWO.
Wydawało mi się, że jeżeli ktoś ma ochotę na czytanie na czytniku, to nieba mu przychylą,
ale złudzenia wolno mieć


10 sie 2013 23:24:40
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle 4 - masa pytań
I. Możesz sortować wg tytułu/autora/ostatnich. Wpisanie litery (przy sortowaniu wg tytułu/autora) lub numeru strony i zatwierdzenie enterem przenosi cie na konkretną stronę. Więcej tutaj: http://swiatczytnikow.pl/skroty-klawisz ... e-classic/

New Collection jest wyszarzona, bo nie masz zarejestrowaniego czytnika.

Jak masz nieprawidłowo nazwane tytuły i autorów, to miej pretensję do dostawcy książek.

II. A jak to robisz?

III. Co to znaczy na poważnie?

IV. Odnoszę wrażenie, że wrzuciłeś na czytnik 300 książek ściągniętych z chomika i narzekasz że się nie można połapać. Wrzuć 5 i czytaj.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


11 sie 2013 0:41:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle 4 - masa pytań
Wszystkie twoje 'problemy' wynikają z tego, że piracisz, a pojęcia o tym nie masz. Pliki KUPIONE w księganiach zazwyczaj są schludne (chociaż ja mam pretensje o brak justowania. Od zawsze czytam z wyrównaniem do lewej i prawej, więc żaden bełkot, że poszarpana prawa strona jest lepsza do mnie nie trafi)
Metdane można zmienić w Calibre poprzez wpisanie poprawnych i ponowną konwersję na ten sam format.
Ja spędziłam multum godzin nad Calibre, ale po opanowaniu tego włączam go raz na ruski rok, jak chcę sobie metadane poprawić albo przekonwertować PDFa (który wygląda calkiem znośnie!).
Wymagasz uczciwości (sensownego wyglądu i metdanych) sam uczciwym nie będąc, więc albo użyj minimum sprytu w kwestii piracenia albo się męcz.


11 sie 2013 13:05:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Kindle 4 - masa pytań
nowyczytacz - nie rozumiem pytania 2. Masz pretensje odnośnie formatu MOBI, bo ...? Żalisz się nam na jakość (merytoryczną) książek w necie? jest na świecie wielu grafomanów, których pracę zwykle nie są przez nich samych czytane. O redakcji i poprawkach nie wspominając.
By korzystać z Kindle nie potrzebujesz NIC poza treścią. Większość, jeśli nie wszystkie polskie księgarnie oferują wysyłkę automatyczną na Kindle zakupionych tytułów.
Jeśli dasz sobie radę z systemem katalogów na dysku/chmurze - to zapomnij o Calibre.
Jest zalecane kiedy masz duża eBibliotekę, ma ułatwić korzystanie i zarządzenie nią.

A teraz weź kilka głębokich oddechów, spisz swoje pytania, poczytaj to forum jak i kilka najpopularniejszych blogów o kindle'u. Jeśli zrobisz to uważnie i ze stosowną motywacją - Twoje problemy zostaną wyjaśnione.


11 sie 2013 20:30:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012 14:18:37
Posty: 23
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle 4 - masa pytań
Ja się tylko zastanawiam po co ktoś miałby wrzucać na czytnik kilkaset książek... na każdy dzień nowa książka? To i tak zapas na rok...

Ale nawet jeśli ktoś robi zapas na kilka lat, to drugie pytanie: czytasz 10 książek naraz, czy cała twoja rodzina i sąsiedzi korzystają z czytnika, że musisz biegać po menu i przedzierać się przez te kilkanaście/dziesiąt stron?

Jak dla mnie to te zarzuty są trochę zabawne, a trochę straszne - bo czytnik nie służy autorowi do czytania, ale do kolekcjonowania książek i pomyślał, że wykorzysta czytnik jako elektroniczny klaser.

_________________
http://lubimyczytac.pl/profil/93658/emill


12 sie 2013 15:30:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2013 22:56:08
Posty: 33
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Kindle 4 - masa pytań
Ja obecnie mam 223 pliki i jakoś sobie radzę :) większość z nich to są dokumentacje techniczne w PDF i Kindle sprawuje się całkiem nieźle.

_________________
Leon Instruments
Elektronika dla zawodowców :)


12 sie 2013 19:31:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 23:55:11
Posty: 36
eCzytnik: kindle5 classic
Post Re: Kindle 4 - masa pytań
leonow32 napisał(a):
dokumentacje techniczne w PDF i Kindle sprawuje się całkiem nieźle.

ale korzystasz z lupy kindlowej,jak rozumiem. Albo jakies wielkie czcionki w pdf-ie sa, rysunki wielgachne takoż.... Albo sam juz nie wiem, jaka metoda "calkiem niezle" obslugujesz w kindle pdf-y : )
Pytam, bo ja zwyklych ksiazki w pdf-ie czytac to raczej nie moge (wygodnie).

ps.
a, bo u Ciebie Onyx...


07 sty 2014 0:54:30
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle 4 - masa pytań
Onyx 10-calowy :) choć jak Leonow komentował to używał chyba Kindle.

A Kindle nie daje rady po przekręceniu ekranu?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


07 sty 2014 13:16:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 23:55:11
Posty: 36
eCzytnik: kindle5 classic
Post Re: Kindle 4 - masa pytań
Vroo napisał(a):
A Kindle nie daje rady po przekręceniu ekranu?

dla mnie to beznadzieja, kiepskie max
ale z lawiny odpowiedzi rozumiem, ze poki co zadnego rozwiazania (np. dla kindle5 classic) nie ma. No, zapewne - z tego, co pobieznie wyczytalem tutaj - poza jailbreak i tym innym "systemem operacyjnym" dodatkowym (na litere D :) ... (slabe poki co mam w tym rozeznanie)


07 sty 2014 14:11:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: