Teraz jest 28 mar 2024 14:26:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Onyx vs PocketBook 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2013 12:33:57
Posty: 1
Post Onyx vs PocketBook
Witajcie. Zamierzam kupić sobie w najbliższym czasie czytnik i zastanawiam się nad dwoma modelami.
Co wybrać:
1) Używany Onyx Boox i62 Espresso
2) Nowy PocketBook 624 Basic Touch
Dziękuję za pomoc :)


26 gru 2013 12:39:10
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx vs PocketBook
Ten drugi.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


26 gru 2013 12:50:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2012 19:45:18
Posty: 17
Post Re: Onyx vs PocketBook
Onyx vs Pocketbook? Bez zastanowienia wybrałbym Pocketbooka.

Tylko nie wiem czy kupowałbym 624 Basic. Myślę, że lepiej dołożyć trochę więcej kasy i kupić sobie bardziej rozbudowaną wersję. Ze stosunkowo nowszych modeli jak dla mnie jednym z ciekawszych jest 623 Highlight Touch. Obsługuje wszystkie typowe formaty + mp3. Bardzo fajna jest opcja specjalnego podświetlenia, które nie wali Ci po oczach tylko oświetla ekran od góry do dołu, także możesz czytać w ciemności i nie musisz dokupywać lampki. Poszukaj sobie w necie informacje i poczytaj o nim. Wiem, że w Empiku jest za rozsądną kasę, a tam jest o tyle fajnie, że masz soft Empiku i możesz wygodnie kupować i ładować ebooki na czytnik. Zawsze możesz się przejść do salonu i wziąć do ręki, zwykle są wystawione.


27 gru 2013 14:35:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Onyx vs PocketBook
Zdecydowanie Pocketbook 624 Basic Touch ze względu:
  • lepszy procesor (1 Ghz)
  • obsługę Dropboxa
  • send to Pocketbook
  • gwarancję

Jedyne ograniczenie PB 624 w porównaniu do Onyx I62 to brak obsługi audio i funkcji czytana na głos.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


27 gru 2013 15:48:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx vs PocketBook
skotis napisał(a):
Myślę, że lepiej dołożyć trochę więcej kasy i kupić sobie bardziej rozbudowaną wersję. Ze stosunkowo nowszych modeli jak dla mnie jednym z ciekawszych jest 623 Highlight Touch. Obsługuje wszystkie typowe formaty + mp3. Bardzo fajna jest opcja specjalnego podświetlenia, które nie wali Ci po oczach tylko oświetla ekran od góry do dołu, także możesz czytać w ciemności i nie musisz dokupywać lampki.
W pytaniu były modele trochę tańsze - wtedy zgodzę się, że PB 624 wypada lepiej od porównywalnego cenowo Onyx-a.

Ale w wyższej cenie, mając przed sobą PB 623 Highlight Touch i Onyx BOOX C65 AfterGlow - zdecydowanie wybrałbym tego drugiego (zresztą go mam) - to już inna klasa urządzenia niż poprzednie modele BOOX-ów, inny komfort używania i możliwości.
Natomiast z kolejną częścią wypowiedzi się zgodzę: trzeba pójść do sklepu/salonu wziąć oba czytniki do ręki, spróbować jak działają (jakieś ebooki na karcie ze sobą) i wybrać (ja nie mam wątpliwości, ale to też kwestia upodobania i gustu).

_________________
W Obrazek też ;)


27 gru 2013 19:30:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 maja 2012 10:35:04
Posty: 14
Post Re: Onyx vs PocketBook
W obu przypadkach Pocketbook. To prawda, że C65 AfterGlow jest na wyższym poziomie niż poprzednie modele, ale i tak jestem zwolenniczką PB, w tym wypadku 623 - i ze względów funkcjonalnych i wizualnych również. Widziałam ostatnio w Empiku wersję 623 Highlight Touch i przyznaję, że trzyma poziom. Opcja z podświetleniem bardzo przydatna.


27 gru 2013 21:01:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: