Teraz jest 28 mar 2024 21:56:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Chcę dać znać, że polska wersja programu AlReaeder już gotowa. 8)
Na razie jest tylko w wersji rozwojowej (testowej) programu, w nowej, najbliższej oficjalnej aktualizacji będzie oczywiście zawarta.
Tłumaczenie już sprawdzone i poprawione.
Autor nie chciał uwierzyć, że animacje stron fajnie działają w trybie A2 na Onyxach C65 i wyłączył animacje na ekranach e-ink. Na telefonach czy tabletach są i działają.
Może w przyszłości ktoś go przekona do włączenia tej opcji na e-inku ;)
Z drugiej strony, w trybie A2 czcionki nie są wygładzane, a on zawarł w programie chyba wszystkie możliwe opcje poprawy jakości czcionek (niektóre możliwe tylko w nowszych niż 2.3 wersjach Androida), łącznie z antyaliasingiem, hintingiem, ditcheringiem itd.

Oficjalna wersja programu Alreader na stronie autora: http://www.alreader.com/download.php?file=AlReader.apk (nie zawiera jeszcze dzisiaj polskiej wersji)

Wersja rozwojowa programu Alreader z wbudowanym już polskim językiem menu: http://alreader.com/downloads/DEBUG/AlReader3Activity.apk

Strona autorska programu (po angielsku): http://www.alreader.com/index.php?lang=en (tam też wersje na inne platformy)
Strona forum dyskusyjnego (po rosyjsku): http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=340035 (tam też wersja testowa)
Strona w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neverland.alreader&hl=pl

_________________
W Obrazek też ;)


12 gru 2013 21:29:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Ściągnąłem wersję testową.. Jutro pobawie się trochę.. :)


12 gru 2013 23:24:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 22:34:21
Posty: 27
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Pobrałem i powiem szczerze, że nawet mi się podoba.
Dużo opcji.

Mam tylko pytanie. Jak dam szukaj i wyszukuję słowo to jak dać, żeby podświetliło następny wynik wyszukiwania? Bo mam, np. "Przedwiośnie" Wpisuję Baku i choć nawet na jednej stronie jest ten wyraz kilka razy to on podkreśla tylko pierwszy. Jak przeskoczyć do następnego?


13 gru 2013 19:53:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Trzeba wywołać menu, wybrać "Idź do" i potem "znajdź następny" (zaraz pod opcją "szukaj").
Można na różne sposoby to sobie ustawić...

_________________
W Obrazek też ;)


13 gru 2013 20:30:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 22:34:21
Posty: 27
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
No fakt, nie zauważyłem tego :/
Nawet jest tak opcja jak "Znajdź następny" w szybkich skrótach :)

Ale już za Chiny nie mogę znaleźć moich adnotacji... Zakładki są, można przypisać skrót, ale adnotacji nie widzę nigdzie... Można je dodać, ale jak odczytać?


13 gru 2013 21:13:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Johny3 napisał(a):
Ale już za Chiny nie mogę znaleźć moich adnotacji... Zakładki są, można przypisać skrót, ale adnotacji nie widzę nigdzie... Można je dodać, ale jak odczytać?
AlReader domyślnie zakłada sobie katalog z plikami na karcie SD (tam też są adnotacje).
W wypadku C65, żeby program widział też czcionki dodatkowe, trzeba ten katalog przenieść do pamięci wewnętrznej.
Trzeba to zrobić poprzez: Ustawienia -> Podstawowe -> Ścieżka do pamięci. Tam trzeba skrócić ścieżkę z "/mnt/storage/sdcard/" na "/mnt/storage/".
Program zacznie "widzieć" dodatkowe czcionki, które wrzuca się do katalogu "Fonts" w pamięci czytnika i tam (w katalogu "Alreader") będzie umieszczał swoje pliki.

Adnotacje nie są mi przydatne, ale wiem, że po edycji adnotacji (warto włączyć też w ustawieniach nazywanie adnotacji), nie trzeba wychodzić przez "back" ale wybrać menu (w górnym pasku systemowym) i pojawi się na dole klawisz "Zapisz zmiany".
Wtedy adnotacje znajdzie się w podkatalogu "/sync/cites" w katalogu AlReader.

_________________
W Obrazek też ;)


14 gru 2013 14:03:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 22:34:21
Posty: 27
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Szkoda :/ Miałem nadzieję na szybki i intuicyjny dostęp do adnotacji. Jednak akurat tutaj można zastąpić adnotację zakładkami.

A co do czcionek - nic nie zmieniałem w ustawieniach ścieżki i program od razu czyta czcionki z katalogu "fonts" w pamięci wbudowanej.


14 gru 2013 19:27:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Dzisiaj poczta i słowniki ;)

Program obsługujący słowniki w formacie StarDict i nie tylko, czyli: ColorDict v.3.7.1
Oprócz obsługi formatu StarDict, jest też obsługa WorldNet i program daje dostęp on-line do wikipedii (polskiej i angielskiej), jak ktoś nie chce, trzeba to sobie wyłączyć.
Podobno najlepszy słownik all-in-one na rynku. Można pobierać słowniki do pamięci lub wrzucić tam własne (domyślnie katalog "dicdata").
Program integruje się w systemie, można sobie ustawić jako domyślny w: Ustawienia -> Język -> Słownik.
Gdy się go wybierze w ustawieniach, korzystają z niego (zamiast QuickDic) wszystkie aplikacje.
Dzięki niemu, można w C65 użyć tych samych słowników, które były odpowiednie dla starszych modeli.
Jedyny problem do przebrnięcia to ciemna lista słowników w konfiguracji, ale po wskazaniu palcem pokazuje się wyraźnie jego nazwa (zresztą jest to operacja niekonieczna i w zasadzie jednorazowa).

Bardzo szybki i sprawny program słownikowy: HedgeDict (link ze strony projektu)
Bardzo ciekawy program, bardzo wyraźny i łatwy interfejs (jest też po polsku), używa słowników w formacie .db
Strona projektu: http://hedgedict.com/en
Pobiera słowniki poprzez WiFi (na życzenie), jest na stronie również darmowy konwerter z formatu StarDict: http://hedgedict.com/en/index/convert
Potrafi gadać, czyli przedstawia "dousznie" wymowę ;)
Można go ustawić jako domyślny w CoolReaderze czy AlReaderze...

Program rozszerzający słowniki o Wikipedię w trybie off-line: Aard Dictionary
Można pobrać całą Wikipedię (również polską) - przy większych, od razu trzeba się zaopatrzyć w dużą 8-16GB kartę SD ;)
Strona programu: http://aarddict.org/
Na tej stronie mamy do dyspozycji wielojęzyczne Wikipedie, Wiktionary, Wikiquote i in.
Działa nadspodziewanie szybko przy tak dużych bazach (pliki .aar)
Można go ustawić jako domyślny m.in. w programach: CoolReader, AlReader i.in.

Prosty, mały i szybki program do poczty: Email v.2.1
Poczta przez przeglądarkę może nas zmęczyć, więc taki programik może się przydać. Bardzo przejrzysty i wyraźny.
Przy pierwszej, automatycznej konfiguracji gmaila wywrócił mi się, ale po ręcznym podaniu parametrów (imap) poszedł gładko :)
Można w nim ustawić sobie wiele kont. Bardzo ułatwia odebranie czy wysłanie listu.
Na wszelki wypadek polecam wyłączenie powiadomień i automatycznego sprawdzania poczty w koncie - żeby nie zjadał prądu - bardzo szybko robi to na życzenie.

_________________
W Obrazek też ;)


15 gru 2013 15:39:25
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
A propos pozyskiwania plików apk, polecam serwis:
http://apps.evozi.com/apk-downloader/
Wyciąga apk ze stron google play.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


16 gru 2013 0:14:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2013 12:43:08
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Classic, PW1 / Onyx C65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Witam serdecznie,
I ja też jestem szczęśliwym posiadaczem Onyxa Booxa C65 AfterGlow, testuje go sobie od paru dni... :-)
Generalnie czytnik bardzo ciekawy, światło jest całkiem przyzwoite, no i mamy tutaj Androida...

Przy okazji potestowałem nieco AIReadera ściagniętego bezpośrednio ze strony autora, też jestem pod wrażeniem ogromu możliwości konfiguracji tego programu.
Choć zauważyłem pewien problem z ghostingiem dla AIReadera -- najwidoczniej jest jakiś problem z pełnym odświeżeniem strony. Oczywiście ustawiałem to w opcjach, gdzieś w "Tuning"-->"Hardware..."->"E-ink refresh rate", tam ustawiałem zarówno "Always" jak i "Across the page", ale ghosting jest dalej widoczny...
Co ciekawe FBReader radzi sobie z tym prawidłowo, potrafi odświeżać co stronę bez ghostingu...
A szkoda, bo np. AIReader świetnie wyświetla przypisy -- na tym samym ekranie, pod tekstem, tak jak na papierowych książkach zwykło się to widywać...

Ktoś może się z tym spotkał na C65 AfterGlow?

Przy okazji dziękuję Airs-owi za testowanie aplikacji i linki do paczek -- bardzo przydatne! :-)

Pozdrawiam,
Rafał


16 gru 2013 12:56:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
nerotex napisał(a):
Przy okazji potestowałem nieco AlReadera ściagniętego bezpośrednio ze strony autora, też jestem pod wrażeniem ogromu możliwości konfiguracji tego programu.
Choć zauważyłem pewien problem z ghostingiem dla AlReadera -- najwidoczniej jest jakiś problem z pełnym odświeżeniem strony. Oczywiście ustawiałem to w opcjach, gdzieś w "Tuning"-->"Hardware..."->"E-ink refresh rate", tam ustawiałem zarówno "Always" jak i "Across the page", ale ghosting jest dalej widoczny...
Co ciekawe FBReader radzi sobie z tym prawidłowo, potrafi odświeżać co stronę bez ghostingu...
A szkoda, bo np. AIReader świetnie wyświetla przypisy -- na tym samym ekranie, pod tekstem, tak jak na papierowych książkach zwykło się to widywać...
Nie mam efektu ghostingu (albo nie zauważam) i ustawiłem u siebie odświeżanie w AlReaderze na "nigdy". Ale zauważyłem, że w nowszej wersji tego programu, to odświeżanie jest jakieś takie "pogrubione" - autor programu (n.b. Alan) stara się dostroić pracę programu do ekranów e-ink. Napisałem mu, jak umiałem, o tym negatywnym zjawisku...

A przy okazji: nie używasz polskiego interfejsu, czy masz jeszcze poprzednią wersję programu ?

_________________
W Obrazek też ;)


17 gru 2013 0:02:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2013 12:43:08
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Classic, PW1 / Onyx C65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Cześć,

Faktycznie zainstalowałem paczkę ze strony: http://www.alreader.com/download.php?file=AlReader.apk
czyli sygnowana jako wersja "131123" -- tam polskiego nie widziałem... ;-)
W takim razie spróbuję przeinstalować na polskojęzyczną, zobaczymy jak wygląda... :-)
(opcję "Never" dla "E-ink refresh rate" też testowałem... ;-) )

Dziękuję bardzo za odpowiedź!
Pozdrawiam, Rafał


17 gru 2013 10:34:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2013 12:43:08
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Classic, PW1 / Onyx C65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
I witam ponownie...

Po zainstalowaniu ostatniej wersji AlReadera (131218) wszystko jest idealnie -- problemy z ghostingiem zniknęły od ręki, odświeżenie jest teraz pełne jak być powinno... Najwidoczniej autor coś tam jeszcze pozmieniał w tej kwestii...
I program ma też język polski, doskonale! :-)
Podziękowania dla Airsa za pomoc! :-)

Pozdrawiam, Rafał


18 gru 2013 12:54:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2013 0:30:50
Posty: 2
eCzytnik: Onyx C65 After Glow
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
To mój pierwszy post na tym forum, więc serdecznie wszystkich witam.

Przeszukałem poprzednie tematy, ale nie znalazłem nic co wyjaśnia moją wątpliwość.

Podajecie Panowie linki do google.play, ale czytnik nie może nic ściągnąć, bo jest nierozpoznawany przez witrynę (swoją drogą- wiecie może czy ma się to zmienić? Tyle szumu że urządzenie jest na Androidzie a zero korzyści z tego faktu jeśli chodzi o apki...).

Jest jakiś sposób na ominięcie tego ograniczenia? Widziałem link podesłany przez t3da
Cytuj:
A propos pozyskiwania plików apk, polecam serwis:
http://apps.evozi.com/apk-downloader/
Wyciąga apk ze stron google play.

, ale mają przekroczony bandwitch i aktualnie nie działa.

Chciałbym przede wszystkim zainstalować po raz kolejny Google drive'a.

p.s.- nie strzelajcie za offtop ;) Czy tylko mi podświetlenie działa równomiernie na wszystkich krawędziach oprócz tej dolnej? na dole mam ciemne smugi...

Ja i kolejni szperający z poziomu googla góry dzięki za podpowiedzi.


19 gru 2013 0:43:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2013 16:50:02
Posty: 3
eCzytnik: onyx c65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz tu: onyx-boox-f162/boox-c65-wrazenia-starego-czytnikomaniaka-t14005.html
(google.play nie działa na tym czytniku, występuje ciemna smuga szerokosci ok. 2-3 mm)


19 gru 2013 10:48:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: