Teraz jest 29 mar 2024 0:06:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Skoro jest czytnik z tym znanym systemem i można instalować programy jak na zrootowanym Nook Touch, SONY PRS-T1/T2, czy Kobo Glo, to warto wskazać programy, które mogą się komuś przydać na czytniku.

W Onyx BOOX z Androidem nie trzeba niczego rootować, czy hackować - wystarczy po prostu potrzebną aplikację skopiować do pamięci (lub na kartę) i uruchomić poprzez wbudowany menadżer plików dostępny pod opcją "Pamięć Wewnętrzna".
Jeśli ktoś chce to zrobić, musi wcześniej w ustawieniach czytnika, w Ustawieniach Aplikacji (grupa: Rozszerzenie) wstawić "ptaszek" przy opcji "Nieznane źródła". Napotka wtedy komunikat ostrzegający przed konsekwencjami instalacji wadliwych aplikacji. Po potwierdzeniu zrozumienia komunikatu można działać.
Czyli rozumiemy, że ta część oprogramowania, którą zainstalujemy sami, działa na naszą własną odpowiedzialność. Nie tracimy gwarancji, ale nie zawracamy głowy serwisowi problemami z aplikacjami, które sami zainstalowaliśmy.
Listę aplikacji zainstalowanych osobiście można zobaczyć w zakładce "Pobrane" pod opcją "Zarządzaj aplikacjami" w ustawieniach systemu.
Na własne aplikacje jest 500MB miejsca (osobno zarezerwowane) w pamięci czytnika. Jest to oddzielny obszar pamięci, oprócz tej, która jest dostępna na pliki (ebooki i in.) Gdyby jej zabrakło, system pozwala przenosić aplikacje na kartę SD, ale trzeba pamiętać, że nie będą działać jeśli zmieni się kartę na inną lub wyjmie ;)

Ważne uwagi:
1. Aplikacja musi być zgodna a wersją 2.3 Androida, bo taka jest w serii C65 (T68 i M96 mają wersję 4.0.4, C67 AfterGlow 2 - 4.2).
2. Aplikacja może wymagać dostosowania w opcjach, zanim stanie się "używalna" na czytniku (ekran e-ink).
3. Sporo aplikacji, zwłaszcza (ale nie tylko) te, które używają połączeń sieciowych, pozostaje w pamięci po wyjściu z nich i wybudzają urządzenie powodując zwiększenie zużycia prądu, a co za tym idzie, poważne skrócenie czasu pracy na baterii. Czyli na kilka sposobów (zasoby, energia, ekran...) mogą mieć wpływ na pracę systemowych programów i czytnika.

Opiszę kilka takich, które dla mnie okazały się przydatne i sprawdziłem ich działanie u siebie. Wszystkie bezpłatne (free) :)
Jeśli ktoś będzie chciał dopisać swoje propozycje, warto by było, żeby sprawdził jak sprawują się na czytniku z ekranem e-ink, a również opisał co i jak trzeba ustawić w opcjach, żeby można ich było używać w miarę komfortowo.

Program do czytania ebooków Alreader (od autora) Spoiler! nieaktualne: Na razie w wersji angielskiej (tłumaczenie na j.polski w drodze) - dostępna już polska wersja (kilka postów niżej link).
Wydawało mi się, że zintegrowane w systemie aplikacje FBReader i CoolReader (obie w nowszych wersjach niż w BOOX-ach z systemem Linux) jako dwa najlepsze kombajny do czytania różnorakich ebooków i dokumentów, w zupełności wystarczą. Ale ten program, nie dość że dodaje obsługę istotnych formatów dokumentów (DOCX, ODT), to jeszcze dostarcza możliwość ręcznego wyboru strony kodowej, na wypadek złego wyświetlania polskich znaków w jakimś dokumencie, oraz dodatkowe możliwości zaawansowanego formatowania tekstu, pełna konfigurowalność wszystkich aspektów, gestów itd.Spoiler! i na koniec, dla chętnych, płynne zmienianie kartek na ekranie (gdy się włączy odświeżanie A2 ) - autor programu wyłączył tą funkcję na razie dla ekranów e-ink.
Program posiada specjalny schemat dla urządzeń z ekranem e-ink.
Po zainstalowaniu i otwarciu jakiejś książki, trzeba wejść do opcji (Options) i w grupie "Main" zaznaczyć "ptaszkiem" linię "E-ink Adaptation".
Oczywiście pozostaje jeszcze ustawienie sobie preferowanego wyglądu tekstu (np. program ma domyślnie ustawione duże kapitaliki na początku akapitów, co nie każdemu może się podobać), języka dzielenia wyrazów (są polskie reguły), schowanie "Button Panel" (mi przeszkadzał).
Program posiada możliwość synchronizowania pozycji czytania przez sieć, lub katalog (chmura).
Domyślnie, po zainstalowaniu, obsługuje boczne klawisze w czytniku do przewracania stron. 8)
Edit: Jeśli obsługa jakiegoś formatu przez ten program komuś się spodoba, jest możliwość ustawienia go jako domyślny (zawsze można zmienić).
Ebooki i dokumenty otwarte w tym programie, wpisują się i aktualizują na głównym ekranie (Ostatnio czytane) więc spokojnie - "pełna integracja" ;)

Popularny program do zarządzania plikami i nie tylko Total Commander v.2.03
Wiele osób zna go z Windows, wersja androidowa działa na e-inku. Przydaje się nie tylko do podglądania ukrytych katalogów, ale i do pakowania/rozpakowania archiwów (ZIP, RAR...), ma klienta FTP, WebDAV, do sieci LAN (pluginy).
Po zainstalowaniu, trzeba koniecznie w Ustawieniach (zakładka "Konfiguruj") powiększyć czcionkę - w przeciwnym wypadku bez lupy na ekranie HD nie podchodź ;)
Nie polecam w ustawieniach włączać opcji "Ukrywanie paska powiadomień" - nie ma wtedy jak wywołać menu.

Znana "chmura" Dropbox v.2.3.11.4
W systemie jest już "Dysk Google" i "SkyDrive", ale ja najczęściej używam Dropboxa, który w dodatku ma najbardziej przejrzysty (jak dla mnie) interfejs na czytniku.
Po zainstalowani i zalogowaniu się, działa "od ręki" - nic nie trzeba dostosowywać.

Przeglądarka internetowa Opera Mini v.7.5.3
Wbudowana przeglądarka Google daje radę. Ale dla niektórych może być lepsza Opera ;)
Działa. Potrafi skalować i przesuwać obraz na ekranie za pomocą dwóch palców.
Edit: Nowsza wersja z grudnia 2014: Opera Mini v.7.6.3

Księgarnia zza oceanu Amazon Kindle v.3.8.2.4
To po to, żeby się połączyć z Amazonem i skopiować sobie książki z Kindla na BOOX-a, które po zsynchronizowaniu można swobodnie czytać dalej od miejsca w którym się skończyło ;)
Dodaje obsługę książek w formacie mobi (azw) zabezpieczonych DRM przez Amazon.
Oczywiście jest dostęp do sklepu Amazona i zakupów on-line.
Tu objawiła się "zemsta Amazonu", gdyż na górze tekstu jest pokazywany przeźroczysty pasek z tytułem publikacji, który troszkę przysłania tekst (daje się czytać) i nie pozwala włączyć trybu odświeżania A2 na czytniku.
Drugi problem był moment, gdy opcje ustawienia tekstu nie chciały mi się zamknąć - zostałem uwięziony w książce ;) Jedynym sposobem, żeby je zamknąć było uśpienie czytnika na moment, po obudzeniu pokazał się górny pasek Androida, którym wywołałem opcje Kindla, i przeszedłem do "Home" aplikacji. Po powrocie do książki, wszystko było tak jak ustawiłem i można było czytać.

Kalkulator RealCalc v.1.7.3
Czasem potrzebuję coś policzyć, a ten kalkulator jest znany i uznany, oferuje zaawansowane funkcje, a co najlepsze działa dobrze od razu po zainstalowaniu - jest duży i wyraźny.

Gra Minesweeper v.2.0
Nie obyło by się bez gry. Prosty, nowiutki program do zabawy w wolnej chwili. Można ustawiać własne pola i ilość min ;)

Narzędzie Android Status v.0.2b
Dla dociekliwych, ten prosty ale dokładny program pokaże co się dzieje w czytniku.
Można dokładnie dowiedzieć się czym zajęty jest procesor, jak i w jakim stopniu wykorzystywana jest pamięć, jakie połączenia sieciowe nawiązuje nasz czytnik.
Przy zaawansowanych opcjach niestety przyda się lupa.

_________________
W Obrazek też ;)


Ostatnio edytowano 24 gru 2014 12:25:53 przez airs, łącznie edytowano 3 razy



06 gru 2013 2:58:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Wśród tych zachwytów proponuję jednak dodanie do tytułu konkretnego modelu czytnika, na którym było to testowane, bo z Androidem jest też Onyx BOOX i65S METROPOLITAN. Ktoś sobie tu zaglądnie, potem kupi i65S i będzie płacz.


06 gru 2013 7:52:22
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
A czy w AG jest możliwość wywołania klawiszy menu i back nie tylko przy pomocy dotyku, ale i jakiejś kombinacji klawiszy fizycznych? Miałem tak na Nooku gdy testowałem Nexto Reader - spośród aplikacji księgarni wypadał najlepiej, ale trzeba było zamapować funkcje menu/back, bo inaczej zostajemy uwięzieni.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


06 gru 2013 9:50:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
zz12 napisał(a):
proponuję jednak dodanie do tytułu konkretnego modelu czytnika, na którym było to testowane, bo z Androidem jest też Onyx BOOX i65S METROPOLITAN. Ktoś sobie tu zaglądnie, potem kupi i65S i będzie płacz.
Dzięki za słuszną uwagę. Nie wiem jak jest rozwiązane sterowanie kursorem w modelu i65S, który nie ma ekranu dotykowego. Mam nadzieję, że ktoś z tym czytnikiem podzieli się z nami informacją, czy w ogóle daje się tam instalować aplikacje z pamięci i czy jest jakiś sposób obsługi ekranu. Jest tam klawisz "Menu" i Joystick, ale czy daje radę to nie wiem...
Ja instalowałem i używam tych programów na modelu C65 z ekranem dotykowym.

Vroo napisał(a):
A czy w AG jest możliwość wywołania klawiszy menu i back nie tylko przy pomocy dotyku, ale i jakiejś kombinacji klawiszy fizycznych? Miałem tak na Nooku gdy testowałem Nexto Reader - spośród aplikacji księgarni wypadał najlepiej, ale trzeba było zamapować funkcje menu/back, bo inaczej zostajemy uwięzieni.
Nie znam takiego sposobu... Podobna sytuacja spotkała mnie w aplikacji Kindle - nie mogłem wyjść z książki z wysunietym menu "View option", które nie chciało się schować. Dopiero po uśpieniu, wybudzenie czytnika wywołało Androidowy górny pasek, co dało możliwość zadziałania.
Spoiler! (Przy dużej dozie dobrej woli, można uznać, że taką "awaryjną" kombinacją klawiszy fizycznych wywołującą menu, jest uśpienie i obudzenie czytnika. Jednak na pewno to nie działa w systemowych aplikacjach do czytania, a w innych to by trzeba sprawdzić...)
W większości aplikacji do czytania, wskazanie palcem na środku ekranu (lub na środku dolnej części ekranu), wywołuje menu opcji. W pozostałych trzeba zadbać o zachowanie górnej belki systemowej na ekranie, czyli nie włączać opcji "pełny ekran" gdy nie jest się pewnym, że okno aplikacji daje dostęp do menu.

_________________
W Obrazek też ;)


06 gru 2013 11:43:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
airs napisał(a):
Nie wiem jak jest rozwiązane sterowanie kursorem w modelu i65S, który nie ma ekranu dotykowego. Mam nadzieję, że ktoś z tym czytnikiem podzieli się z nami informacją, czy w ogóle daje się tam instalować aplikacje z pamięci i czy jest jakiś sposób obsługi ekranu.
Oto 2 recenzje, których autorom nie udało się zainstalować aplikacji na i65S:
http://www.dobreprogramy.pl/Czytnik-ebo ... 49055.html
http://www.spidersweb.pl/2013/11/onyx-b ... litan.html
Nie wiem, czy ewentualne aktualizacje oprogramowania systemowego czytnika coś zmieniają w kwestii aplikacji.


06 gru 2013 21:14:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
zz12 napisał(a):
Oto 2 recenzje, których autorom nie udało się zainstalować aplikacji na i65S
To jest Metropolitan, mimo że ma już Androida, jest jeszcze w starej obudowie (seria "i") i nie posiada ekranu dotykowego.
Ja mam C65 AfterGlow (seria "C"), który jest równoważny do modelu Onyx BOOX C65 Storia (różni się tylko brakiem wbudowanego "światełka") następcy Espresso.

Podsumowując, aplikacje Androidowe dają się zainstalować i niektóre działają poprawnie (ekran e-ink) na nowej serii czytników Onyx BOOX C65 Storia i AfterGlow.

Kolejne, które sprawdziłem i które mogą się przydać:

Oryginalny program od Adobe do czytania PDF, czyli Adobe Reader v.10.1.1
Jeśli ktoś miałby wątpliwości co do obsługi PDF czy trybu reflow we wbudowanej w systemie aplikacji OnyxReader, może sobie zainstalować i porównać prezentację pliku PDF przez aplikację od Adobe.
Program jest po polsku, ma tryb reflow (opcja: Ponowne wlewanie tekstu).

Czytanie stron internetowych "później" i nie tylko: Pocket ReaditLater v.5.1
Znana aplikacja do czytania artykułów z sieci i nie tylko. Umożliwia wysyłanie ich też na adres mailowy, można wszystko przeczytać w wolnym czasie na czytniku.
Uwaga! Aplikacja może wybudzać czytnik w celu aktualizacji on-line i przez to skracać czas pracy na baterii.

Program do czytania ebooków: Go Read v.4.1.0
Jest to program na bazie FBReader-a, posiadający dodatkowe ułatwienia dla osób z ograniczeniami (niepełnosprawnych). Posiada bezpośredni dostęp do serwisu Bookshare. Czytanie na głos (IVONA) jest dostępne we wszystkich systemowych aplikacjach czytnika, ale oprócz serwisu on-line, jest w tym programie dostęp do większości opcji charakterysztycznych dla FBReader-a.

Większość programów nie jest dobrze dostosowana do ekranu e-ink (małe ikonki, drobne literki w ustawieniach), ale działają poprawnie i po przebrnięciu przez ustawienia, nadają się do codziennego używania.

Tutaj jest olbrzymie pole do popisu dla programistów biegłych w aplikacjach dla Androida. Każdy program można dostosować, dodać mu opcję zgodności z ekranem e-ink. Przykładem może być aplikacja Legimi, dostępna od dawna na telefony czy tabletu, a sprawująca się całkiem dobrze na czytniku.

_________________
W Obrazek też ;)


10 gru 2013 13:54:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
airs, pisałeś cos o tłumaczeniu programu Alreader .. Kiedy można się spodziewać?


11 gru 2013 7:21:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 9:19:12
Posty: 26
eCzytnik: A62S oraz C65 AfterGlow
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
zainstalowałem ColorDict i działa prawidłowo.


11 gru 2013 9:38:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
daro napisał(a):
airs, pisałeś cos o tłumaczeniu programu Alreader .. Kiedy można się spodziewać?
Wersję "beta" już mam, poprawki zrobione. Program będzie gotowy może nawet dziś wieczór ;) Nie wiem kiedy autor udostępni nową wersję u siebie.

clintoons napisał(a):
zainstalowałem ColorDict i działa prawidłowo.
Dobra wiadomość :)

_________________
W Obrazek też ;)


11 gru 2013 13:06:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
airs napisał(a):
daro napisał(a):
airs, pisałeś cos o tłumaczeniu programu Alreader .. Kiedy można się spodziewać?
Wersję "beta" już mam, poprawki zrobione. Program będzie gotowy może nawet dziś wieczór ;) Nie wiem kiedy autor udostępni nową wersję u siebie.

Super..Pogoń autora trochę.. ;)


11 gru 2013 13:12:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 22:34:21
Posty: 27
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Dodam coś od siebie :)
Jak ktoś lubi szachy to ta gra u mnie dobrze działa:
https://www.dropbox.com/s/hho31tww75ylc ... _1.2.2.apk

I jeszcze da się zagrać w wisielca, zbyt komfortowo może nie, ale jak ktoś lubi :D
https://www.dropbox.com/s/8kcc0ygx5lx96 ... %201.6.apk


11 gru 2013 19:12:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2013 15:53:23
Posty: 6
eCzytnik: kobo Glo
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
jak sprawuje się aplikacja Google Books?


11 gru 2013 23:20:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2013 13:48:41
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox C65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Witam serdecznie Wszystkich, szczególnie airs'a (!) jako żółtodziup początkujący. Dla takich jak ja Twoje opisy airis są bezcenne (:-), Właśnie zaczynam czytać na Onyx Booxie C65 AG. Dotychczas to robiłem na tablecie . Codziennie ponad godzinę poświęcałem na czytanie rss na feedly. Czy ktoś mógłby mi doradzić jaką aplikacja do czytania rss na OB C65 AG należałoby ściągnąć ze sklepu Play Googl'a ? Z góry duże dzięki za sugestie.


12 gru 2013 16:06:21
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Może sparse RSS się nada? https://play.google.com/store/apps/deta ... erss&hl=pl Jest bardzo prosty, bez żadnych reklam, sporo ustawień, w tym rozmiar czcionki.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 gru 2013 16:47:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2013 13:48:41
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox C65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
t3d napisał(a):
Może sparse RSS się nada? https://play.google.com/store/apps/deta ... erss&hl=pl Jest bardzo prosty, bez żadnych reklam, sporo ustawień, w tym rozmiar czcionki.


Super.Serdeczne dzięki za pomoc. Miłego wieczoru.


12 gru 2013 17:17:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron