Teraz jest 28 mar 2024 17:27:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Stało się. Nastał Kobo AURA ! 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
Myriad Pro semi condensed


29 lis 2013 21:20:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2013 12:59:01
Posty: 12
eCzytnik: Kobo Aura HD, PocketBook InkPad 3
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
Caeclia lub Permian Slab


29 lis 2013 21:38:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
bloom napisał(a):
Ja mam Aurę HD od jakichś dwóch miesięcy.
Jestem bardzo zadowolony - podświetlenie w porządku (choć mogłoby być cieplejsze), czcionki wyraźne, szybkość działania też jak najbardziej OK. Czyta się bardzo przyjemnie.
Z początku trochę się rozczarowałem, bo najciekawsze i najbardziej czytelne fonty moim zdaniem (czyli Caecilia, Amasis i Malabar - stworzone specjalnie dla czytników eINK), nie pokazywały polskich znaków. Ostatnia aktualizacja jednak to zmienia i już obsługują pełen zestaw znaków.


A co jeszcze się pozmieniało w wyniku aktualizacji? Czcionki to ważna zmiana ale z tego co pamiętam ten patch Rosjanina poprawiał jeszcze inne rzeczy..
Czy da się już ustawić brak marginesu górnego i dolnego, tak aby całą powierzchnię ekranu pokrywał tekst książki?
Czy zmniejszył się skok ustawiania wielkości czcionek i podświetlenia aby można było regulować bardziej precyzyjnie?

Zamówiłem sobie ten czytnik, skoro nowsze oprogramowanie jest lepsze to od razu zaktualizuję - jak się to robi?


30 lis 2013 12:59:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
W konfigu patcha można wywalić górny i dolny margines, ustawić własne wielkości czcionek, interlinii, wartości podświetlenia :)

Aby zaktualizować oprogamowanie można wykonać "sync' z poziomu czytnika albo ręcznie ściągnąć plik update i wrzucić go na czytniki kablem. Linki są na mobileread


30 lis 2013 18:30:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
grucha44 napisał(a):
W konfigu patcha można wywalić górny i dolny margines, ustawić własne wielkości czcionek, interlinii, wartości podświetlenia :)


jeśli chodzi o patch to wiem, ale ten ruski patch działał chyba tylko i wyłącznie ze starszym softem, pisali żeby nie wgrywać go jak się ma inny niż jeden konkretny typ, a teraz jest nowy soft więc jak ktoś zaktualizuje to strach wgrywać patch...? Chyba że pojawił się jakiś nowy patch, nie wiem, niech mnie ktoś poprawi jak to obecnie wygląda.

Moje pytania co do zmian dotyczyły możliwości po update oficjalnego softu, może ten patch nie jest już potrzebny?


30 lis 2013 22:35:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
Patch jest cały czas rozwijany :) wiec nie ma obaw

W otyginalnym sofcie nadal jest wielka stopka, ktora zabiera czesc ekranu...


01 gru 2013 12:00:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
grucha44 napisał(a):
Patch jest cały czas rozwijany :) wiec nie ma obaw

W otyginalnym sofcie nadal jest wielka stopka, ktora zabiera czesc ekranu...


Zastanawiam się, czy w Kobo tego nie dostrzegają, czy uważają za potrzebne? A pewnie teraz jak jest już na to opcja w patchu, to nie mogą zmienić wielkiej stopki, żeby ich nie ciągano po sądach za łamanie patentów! :nono

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


01 gru 2013 19:21:37
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
Cyfranek napisał(a):
A pewnie teraz jak jest już na to opcja w patchu, to nie mogą zmienić wielkiej stopki, żeby ich nie ciągano po sądach za łamanie patentów! :nono
Niby na jakiej podstawie? Spory takie jak na linii Apple - Samsung są tu wykluczone, między innym dlatego, że autor patcha na nim nie zarabia.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


02 gru 2013 0:09:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
t3d napisał(a):
Niby na jakiej podstawie? Spory takie jak na linii Apple - Samsung są tu wykluczone, między innym dlatego, że autor patcha na nim nie zarabia.


To taki żarcik :mrgreen: , że skoro Rosjanin firmware "spiracił" to już Kanadyjczycy tak samo prosto tego zrobić nie mogą. Muszą więc wytężyć siły aby znaleźć teraz oryginalne i skomplikowane rozwiązanie zamiast zrobić dawno temu coś co pewnie jest banalne (co rosyjski patch wykazał) i powinno być wprowadzone od dawna.
Ale widocznie słaby żarcik mi wyszedł :(

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


02 gru 2013 23:47:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2013 12:59:01
Posty: 12
eCzytnik: Kobo Aura HD, PocketBook InkPad 3
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
Nie, dobry żarcik, ja przynajmniej tę ironię zrozumiałem ;)
A przy okazji zapytam, bo się nie znam - czy ten patch działa jak root w telefonie z Androidem? Czyli że po wgraniu tracimy gwarancję na sprzęt?
I jeszcze mam takie pytanie - czy w Waszych czytnikach podświetlenie też delikatnie mruga przy zmianie strony? U mnie to mruganie pojawiło się ostatnio i zastanawiam się, czy nie jest to objaw czegoś poważniejszego.


03 gru 2013 11:33:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
patch to wgranie zmodyfikowanej wersji jednego pliku - w dowolnym momencie można wgrać oryginalny i wszystko wróci do stanu początkowego.

Nie zauważyłem nigdy migania przy zmianie strony


03 gru 2013 13:52:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
czy można prosić o aktualny link do tego patcha oraz informację co i jak tam się wgrywa?

Te patche to jednak ryzykowna sprawa, może to miganie ma jakiś związek z wgraniem nieoficjalnego programu, tam przecież jest coś o zmianie natężenia diod... W kindlach po jailbreaku też ludzie pisali o różnych problemach. Czy jak się wgra od nowa oficjalny soft to miganie znikło?

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


03 gru 2013 20:33:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2013 12:59:01
Posty: 12
eCzytnik: Kobo Aura HD, PocketBook InkPad 3
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
Tylko że ja tego patche'a nie wygrywałem.
To delikatne mruganie zauważyłem w ostatni weekend, jak czytałem zupełnie po ciemku, przy ok. 10 procent jasności, albo i niżej. Będę to obserwował, na szczęście czytnik ma 2 lata gwarancji i chyba takie usterki ona obejmuje (?)


03 gru 2013 21:29:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
instrukcję już pisałem, wystarczy poczytać inne wątki. Przeklejam ...

- ściągamy paczkę z patchem
- rozpakowujemy
- do głównego katalogu w którym rozpakowaliśmy pliki wgrywamy odpowiedni plik libnickel i plik kpg.conf z podkatalogów
- następnie edytujemy edytorem (ale nie zwykłym tekstowym) tylko takim jak np. Notepad++ zawartość pliku kpg.conf
- generalnie włączanie odpwiednich patchy to zmiana linii patch enable (yes/no) - można też samemu pogrzebać, jak np. zrobiłem sobie własne wartości skoku wielkości czcionki i interlinii
- zapisujemy plik conf i odpalamy plik kpg.exe - przygotuje on a właściwie podmieni odpowiednie bajty w libnickel
- w katalogu głównym jako wynik działania kpg.exe powinniśmy otrzymać plik koboroot.tzg - jest to plik update który wgrywamy na czytnik do katalogu ".kobo"
- rozłączamy się z czytnikiem - powinno nastąpić wykrycie update'a - aktualizacja i reset
- gotowe

Obecnie patch obsługuje firmware 2.6.1, 2.8.1, 2.10, 3.0.0, 3.0.1

Linki do patcha są na http://the-ebook.org/ zakładka forum -> kobo -> wątek o aura HD


04 gru 2013 9:54:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Stało się. Nastał Kobo AURA !
wstawię tu swoje uwagi o Kobo Aura HD któe zamieściłem w wątku o PW, może komuś szukającemu opinii o Kobo pomogą w wyborze.

dostałem dziś w miejsce posiadanego dotąd Kindla PW - nowy Kobo Aura HD 6,8".
Miałem wcześniej w 2 kindle, przelotnie także onyxy i pocketbooki, nie byłem do końca pewien czy czytnik innego producenta jest w stanie konkurować z PW ale...

Aura HD mieści się mi w tym samym futerale co PW (mimo większego o 2cm ekranu ma mniejszą ramkę, więc różnica rozmiarów obudowy nie jest duża). Bez futerału leży wygodniej w dłoni (ma specjalne krawędzie na tylnej części obudowy). Dzięki większemu ekranowi i rozmaitym regulacjom, których brak notorycznie wkurzał mnie w kindlu przy tym samym rozmiarze czcionki na ekranie Aura HD mieści się o 100% więcej tekstu, w końcu można swobodnie czytać przy większym rozmiarze czcionek. Podświetlenie na korzyść Kobo - wyłączane, mniej zimne i równiejsze, do tego superprecyzyjna regulacja światła w zakresie 1-100. Wyrazistość czcionek podobna, ale można ją sobie dopasowywać regulując kontrast i pogrubienie, co przydaje się przy chudych czcionkach. Szybkość działania i prostota obsługi bardzo podobna jak w PW. Do tego więcej obsługiwanych formatów (mobi, epub, txt, rtf, pdf), czytnik kart pamięci i możliwość wgrywania własnych czcionek plus parę prostych gierek, co też jest fajne. Nawet ekran startowy jest zrobiony bardziej pod użytkownika - po włączeniu otwiera się strona ostatnio czytanej książki a jako wygaszacz ekranu wyświetla się jej okładka. Prościej już nie można.

Jednym słowem - zdecydowanie polecam.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


Ostatnio edytowano 06 gru 2013 0:48:00 przez crom, łącznie edytowano 1 raz



05 gru 2013 21:35:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: