Teraz jest 29 mar 2024 1:46:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Fraszki igraszki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 19:26:27
Posty: 188
Post Fraszki igraszki
Poezja to nie jest przebój współczesnego świata. Jednak istnieje pewna grupa ludzi dla których poezja jest ważna i jest dla nich źródłem istotnych doznań oraz źródłem poznania. Myślę że odbiorcy poezji we współczesnym świecie maja rację i warto się zaliczyć do tej grupy osób, bowiem poezja to coś niezwykle wartościowego, nadającego szczególnej głębi językowi. Tym tropem podąża także autor zbioru krótkich wierszyków – rymowanek, Witold Oleszkiewicz. Jego „Fraszki igraszki” są zabawą słowem, rymem i znaczeniem. Autor skromnie podkreśla że jego dziełko nie jest prawdziwą dorosłą i poważną poezją ale z drugiej strony utwory te niosą w sobie estetyczną wartość i przede wszystkim filozoficzne przesłanki do refleksji nad wieloma dotykającymi nas w życiu abstrakcyjnymi pojęciami. Bo właśnie tym się zajmują „Fraszki igraszki” - abstrakcyjnymi pojęciami, na które często staramy się sobie odpowiedzieć pogrążeni w przyziemnej, bytowej codzienności. Każdy z nas od czasu do czasu wznosi wzrok gdzieś do nieba, ponad drzewa i budowle aby zastanowić się nad celem życia, ludzkim losem czy czymś takim jak przyjaźń albo bieda na świecie. „Fraszki igraszki” proponują nam zamyślenie i konwersację między innymi na takie tematy jak: samotność, dusza, bieda, nasz los, sumienie i inne. Uważam że warto od czasu do czasu w zaciszu swego domu przeczytać parę fraszek czy sentencji z tego zbioru i pomyśleć o tym co autor miał na myśli i co my o tym sądzimy.

http://www.ebooki123.pl/fraszki-igraszki_p288

Obrazek


25 lis 2013 16:47:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron