Teraz jest 19 kwi 2024 21:33:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Dostosowanie książki do własnych potrzeb 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2013 20:31:59
Posty: 2
eCzytnik: Kindle Classic
Post Dostosowanie książki do własnych potrzeb
Witam, od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Kindle Classic, ale pierwsze kilka godzin używania przyniosło więcej pytań, niż odpowiedzi, w związku z tym proszę o pomoc (można by tymi pytaniami obdzielić kilka działów na forum, ale wolałbym mieć wszystko w jednym miejscu)
1. Podczas konwersji w Calibre, jaki trzeba wybrać typ czytnika? Bo dla zwykłego Kindle wymiary jakie się wyświatlają to 525x640, a w specyfikacji znalazłem 600x800
2. Co zaznaczyć w Calibre, żeby podczas czytania wyświetlała się numeracja stron? Bo raz mi przypadkiem wyszło, ale nie chce kolejny.
3. Czy po zaznaczeniu "stwórz spis treści" stworzy się coś w formie tradycyjnego spisu, z podanymi informacjami, na której stronie zaczyna się następny rozdział itp?
4. Jak zrobić, żeby każdy kolejny rozdział rozpoczynał się od nowej strony? Otworzyłem plik za pomocą Sigil, ale nie mam pojęcia co dalej.


27 paź 2013 21:23:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Dostosowanie książki do własnych potrzeb
1. Kindle. Jak się przyjrzysz to tekst nie dotyka brzegu ekranu...
2. To nie takie proste. Format elektroniczny nie ma podziału na strony, bo wielkość strony zależy m. in. od wielkości czcionki, którą możesz sobie sam ustawić. Do Kindle można przekazać informację o ilości stron w danej książce, bodajże w pliku APNX (ale nie dam sobie za to pensji uciąć). Taką informację trzeba jednak wygenerować. Są do tego wtyczki, możesz również ją pobrać z internetu jeśli w danych książki jest ISBN. To tak w skrócie. Dokładniej będziesz musiał doczytać, bo ja nie mam z tym żadnego doświadczenia.
3. Zależy od formatu. Dla PDF - tak. Dla formatów ebookowych (ePub, mobi itp.) stworzysz spis treści z odsyłaczami do odpowiednich miejsc (w przybliżeniu można powiedzieć, że do kropek na wskaźniku przeczytania książki, na dole). W zależności od formatu wejściowego i konkretnego pliku trzeba to jeszcze dokonfigurować. A i tak nigdy nie wychodzi idealnie :-(
4. Ustaw kursor przed tytułem nowego rozdziału i z menu Edytuj wybierz Podziel w miejscu kursora. Przepraszam, zainstalowało mi się po polsku i nie znam angielskich odpowiedników nazw menu...

Mam nadzieję, że to pomoże. Jak coś pokręciłem to proszę mnie poprawić.

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


13 lis 2013 18:26:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2013 20:31:59
Posty: 2
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Dostosowanie książki do własnych potrzeb
Dzięki wielkie, jeszcze nie sprawdzałem, ale jak już ogarnę, to napiszę, czy działa, czy nie :)


19 lis 2013 22:53:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2013 23:38:48
Posty: 60
eCzytnik: onyx
Post Re: Dostosowanie książki do własnych potrzeb
koliberek - trochę ci sie pokiełbasiło, dzieli sie w miejscu kursora - ale nie w calibre a w sigilu, a w sigilu nie utworzysz mobi, czy azw3 - bo takie czyta kundelek


19 lis 2013 23:13:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron