Teraz jest 29 mar 2024 3:31:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
Witam,

Stoję właśnie przed zakupem czytnika ze światełkiem :) Zainteresował mnie ten model, ponieważ przeczytałam o nim sporo dobrych opinii i chyba najbardziej spełnia moje wymagania :) Rozważałam jeszcze Cybooka Frontlight HD, Kobo Aura, Kindle PW2 i Onyx Angel Glow, ale w każdym jest jakieś "ale".

Jako że czytam teksty głównie po rosyjsku (głównie doc, pdf i epub) i bardzo zależy mi na "edytowaniu" czytanego na czytniku tekstu, chciałabym zapytać jak wyglądają te opcje (powiększanie, zaznaczanie, dodawanie zakładek i notatek) na 623. Czy działa to sprawnie i lekko, czy trzeba trochę pokombinować? Czy obsługa pdf'ów jest sprawna i płynna?
Interesuje mnie także obsługa słowników w czytniku. Wiem, że na czytnikach nie działa ta opcja superszybko i sprawnie, ale wolałabym uniknąć większych problemów. Mam obecnie Onyxa x61s i kupiłam go z myślą właśnie o możliwości korzystania ze słownika, a bardzo się zawiodłam (tyle to trwa, że wolę otworzyć słownik w formie papierowej).

Byłabym bardzo wdzięczna za opinie, rady dotyczące tego modelu. Chętnie poczytam też o jego zaletach i wadach. Moja studencka kieszeń nie pozwala na wiele i taki wydatek muszę mieć dobrze przemyślany :)


12 lis 2013 17:55:43
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
Nie odpowiem na Twoje pytania - ale biorąc pod uwagę, że Pocketbook to czytnik ukraiński :) to powinni dać radę z cyrylicą.

Rzuć też okiem na to forum: http://www.the-ebook.org/forum/viewforum.php?f=82

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


12 lis 2013 18:42:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
agnieshka napisał(a):

(powiększanie, zaznaczanie, dodawanie zakładek i notatek) na 623. Czy działa to sprawnie i lekko, czy trzeba trochę pokombinować? Czy obsługa pdf'ów jest sprawna i płynna?


powiększanie: czyli skalowanie tekstu bdb. Można sobie ustić co 1 pkt. Z menu lub na ekranie za pomocą gestów.
dodawanie zakładek: bdb
notatek: w założeniu bdb - w praktyce - trzeba dotknąć palcem wyrazu który się chce zaznaczyć i chwilkę przytrzymać - czasem się udaje za 1 razem, a czasem nie. Nie wiem od czego to zależy - czy od tzw "cela" czy grubości palców, a może treningu... Nie robię ich zbyt wielu, więc cierpliwości mi wystarcza, ale nie spodziewaj się, że będzie tak łatwo jak to się myszką w komp.

pdf'y - nie jest źle, czyta się z przepływem i skalują się (tyle, że dosyć wolno). Z praktyki wiem, że najlepiej robić to (skalować) za pomocą gestu (uszczypnięcia rozbieżnego :) [termin. mój])

Czytnik b. stabilny. Jeszcze mi się nie zawiesił


12 lis 2013 18:52:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
Dzięki za informacje :)

A jak z tym zaznaczaniem? Da się jakoś zaznaczyć trwale fragment w książce i zapisać tak, by było to widoczne przy każdym włączeniu książki?

Mógłbyś mi powiedzieć jakie są wgrane słowniki?


12 lis 2013 19:10:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
To co zaznaczysz - masz od razu w katalogu notatek.
Możesz się do nich dobrać z poziomu książki (działa dokładnie tak jak zakładka)
albo z poziomu menu głównego (aplikacja "notatki") - tam jest zbiór wszystkich notatek we wszystkich książkach, w których je robiłaś.
Jest jeszcze funkcja notatek odręcznych, ale nie używałem ich ani razu, więc nie wiem jak (i czy wogóle) to działa.

Standardowo zainstalowane: (wg. nazwy plików)
en-en.dic
en-ger.dic
EnRus-korolev.dic

A zgłaszają się w zakładce "słowniki"
en-de, en-rus, de-en, en-fr, fr-en, en-pl, websters 1913 dic

Ale przyznam, że jeszcze z innych (poza en-pl) słowników nie korzystałem

Tu masz link do supportu.
http://www.pocketbook-int.com/pl/suppor ... -touch-lux
Tam jest instrukcja jak zainstalować dodatkowe słowniki.

Jeśli mogę coś radzić to w wolnej chwili (przed zakupem :)), podjedź do Empiku i pobaw się czytnikiem, posprawdzaj słowniki, funkcje itp
bo moje oczekiwania w stosunku do urządzenia mogą być inne, niż Twoje.


12 lis 2013 20:34:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
Aha, to tak to działa :) Wyobrażałam to sobie jako takie zaznaczenie typu highlighter :)

Jakoś właśnie nie potrafię bawić się sprzętem w sklepach :D W MM jest najlepiej, bo stoisz przed tym stoiskiem ile chcesz, ale w Vobisie, Empiku czy Sferisie nie dość, że o sprzęt trzeba poprosić to jeszcze nie można swobodnie się przyjrzeć ;)

Szkoda, że nie ma wgranego słownika rus-pl. Ale pewnie jest jakaś wersja do dogrania.


12 lis 2013 20:46:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
W empikach PB623 stoi na pulpicie - podchodzisz, włączasz i działasz. Obsługą się nie przejmuj. Nikt Ci tam łaski nie robi.


12 lis 2013 21:20:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
U mnie w empikach niestety nie widziałam - kiedyś było takie stanowisko na Irivera, a teraz wszystko za szybką. Ale pójdę pooglądać :)
A jeszcze miałam zapytać - czy klawisze przy przewracaniu stron głośno "klikają" ? Bo w moim Onyxie przewracanie stron stało się nieznośne...

Wcześniej nie patrzyłam na PocketBooki, ale ten model mnie zainteresował: ma światełko, slot na kartę, przyciski, możliwość sprawnego powiększenia tekstu ;) Chciałam kupić Kindle, ale w zasadzie nie potrzebny jest mi Amazon i chmura, bo często przenoszę na czytniku swoje teksty.

A jak z baterią - sporo trzyma? Mój Onyx trzyma bardzo długo, ale on nie jest dotykowy i nie ma wifi.


12 lis 2013 21:39:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
To w jaki sposób Amazon i jego chmura miałyby Ci przeszkadzać w przenoszeniu na czytnik? Jak często przenosisz wlasne teksty, to właśnie by przemawiało za Kindlem, bo on umozliwia wysyłkę na czytnik przez mejla. Większość użytkowników Kindle w Polsce nie kupuje nic w Amazon, bo nie ma tam dla nich oferty.
Dotykowość przy czytaniu jest potrzebna w czytniku jak świni siodło, podobnie jak wifi bez integracji ze sklepem czy jakąś aplikacją.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


12 lis 2013 21:56:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
Ja zgrywam wszystko na kartę, bo z tego drukuję w punktach ksero, bibliotece itp kiedy tylko tego potrzebuję. Podobnie jest z wymianą książkami czy notatkami ze znajomymi - poprzez karty. Trochę by było zachodu z tym przesyłaniem przez maila, bynajmniej tak mi się wydaje. No i Kindle ma ograniczoną pamięć wewnętrzną, a ja korzystam jednocześnie z wielu dokumentów i nie wiem, czy by mi tego miejsca nie zabrakło.
Przyciski są dla mnie ważne, ale to tylko tak dla własnej wygody. Ideałem by był zwykły czytnik bez dotyku, ale wtedy mogłabym na nim tylko czytać i nic poza tym :)
Wifi mi jest niepotrzebne w zasadzie, bo i tak nie korzystam w zasadzie z księgarni internetowych, a nie odczuwam takiej potrzeby, by się łączyć z internetem każdym urządzeniem, które posiadam :)

Rozważam właśnie te 2 typy: PB623 i Kindle PW2.
Cybooka odpuściłam, bo mimo iż fajnie wyglądają jego możliwości, to wygląda mi na bardzo plastikowy. I jego cena regularna jest taka jak Kindle czy PB (chyba, że ten po 300zł, ale z tego co czytałam to nie zawsze trafi się dobry model).
Kobo Aura odpada ze względu na to, że czytam w języku rosyjskim i w zasadzie nie wiem, czy mi wszystko odczyta. Za tym nie przemawia też cena.
Onyx Angel Glow - fajny, ale mam jednego Onyxa, najbardziej podstawową wersję i często się zacina. Nie chciałabym pieniędzy wyrzucić drugi raz i nie być usatysfakcjonowana z zakupu.


12 lis 2013 22:14:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
agnieshka napisał(a):

Szkoda, że nie ma wgranego słownika rus-pl. Ale pewnie jest jakaś wersja do dogrania.


Jak się zdecydujesz na Pocketbooka - sprezentuję Ci słowniki pl-rus/rus-pl


13 lis 2013 11:39:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
tereza napisał(a):
agnieshka napisał(a):

Szkoda, że nie ma wgranego słownika rus-pl. Ale pewnie jest jakaś wersja do dogrania.


Jak się zdecydujesz na Pocketbooka - sprezentuję Ci słowniki pl-rus/rus-pl


Więc już chyba wybrałam czytnik :) Pójdę jeszcze go pooglądać, a jak tylko dostanę pieniądze to zakupię :)


13 lis 2013 11:56:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Niespodziewanie okazało się, że już dziś mogłam zakupić czytnik :) Póki co, zrobił na mnie duże wrażenie. A funkcja zaznaczania jest dokładnie taka jaką chciałam, czyli highlighter w tekście :)

Będę testować. Póki co jestem zadowolona :)


13 lis 2013 18:08:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: PocketBook 623 Touch Lux - cyrylica
Za mną pierwsza książka - ponad 500 stron w formacie mobi. Strony przewracają się bardzo szybko, aż sama jestem zaskoczona :) Czytanie na tym Pocketbooku to czysta przyjemność :)
Wprawdzie jeden zgrzyt był przy aktualizacji, bo wybrałam opcję "aktualizacji automatycznej" przez wifi i po jej zrobieniu czytnik na nic nie reagował. Nie działały żadne klawisze, ani nic. Już byłam skłonna nieść go do serwisu, ale pomyślałam, że spróbuję zaktualizować go ręcznie. Okazało się, że czytnik pobrał aktualizację dla innego modelu :? I dlatego nie działało.


Mam takie pytanie dotyczące "strony głównej" czytnika. Czy można na niej wyświetlić ostatnio czytane książki, ale żeby pokazywały się okładki? :)


16 lis 2013 16:32:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron