Teraz jest 28 mar 2024 23:21:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Łatwe rootowanie: Nook menedzer 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2013 4:32:28
Posty: 3
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Pomocy ! Nook się nie włącza :(
"Całkowicie wyłączamy Nooka (power off), sprawdziwszy wcześniej czy jest naładowany -sugeruję minimum 20% baterii, a najlepiej jak będzie więcej. Wkładamy przygotowaną kartę do slotu Nooka i odpalamy urządzenie"

Postępowałem zgodnie z poradnikiem tutaj i zatrzymałem się na tym etapie, włożyłem przygotowaną kartę do slotu nooka wcisnąłem tylni przycisk do włączania i nic nook w ogóle się nie włącza cały czas jest ekran wyłączonego nooka jak wyciągnę kartę ze slotu to nadal się nie włącza dodam że przed miał 100% baterii ! jak to naprawić ? :(


14 lut 2013 5:59:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Hmmm... Dziwna sprawa, bo to nie ma w tym momencie nic wspólnego z rootowaniem - do tego etapu jeszcze nie doszłaś. Może zbyt krótko trzymasz włącznik? Przełączenie Nooka do stanu czuwania to tylko jeden klik, natomiast przy całkowitym wyłączeniu/włączeniu trzeba trochę przytrzymać - a tym drugim przypadku do pokazania się ekranu ładowania. Na razie nic innego mi do głowy nie przychodzi.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


14 lut 2013 16:12:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2013 4:32:28
Posty: 3
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
;) Rozwiązałem sprawę wychodzi na to że się nagle całkiem rozładował :eee
Podłączyłem nooka znowu do laptopa przez port usb dioda świeciła tak jak wcześniej na zielono, przytrzymałem wtedy przycisk do włączania nooka przez 6 sekund, wtedy dioda zmieniła się na czerwoną, a po kilku sekundach pojawił się ekran z ładującym się nookiem i informacją, że mam poczekać 15 min i tak już czekałem 30min i ciągle ten sam napis więc odłączyłem go od usb komputera i podłączyłem do zwykłej ładowarki do której wejście pasuje i wtedy się włączył. Bateria pokazała 14% . Przez tą całą sytuacje odechciało mi się zabawy z rootowaniem pomimo tego że pewnie włożyłem kartę do nagle rozładowanego nooka :P
Jedyne co nie daje mi spokoju to pytanie dlaczego nook się wtedy rozładował w ciągu kilkunastu minut skoro miał 100% ? :shock: i dlaczego musiałem przytrzymać przycisk włączania kilka sekund żeby dioda zmieniła się z zielonej na czerwoną i dopiero wtedy zaczął się ładować ?


14 lut 2013 19:12:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 gru 2012 0:11:47
Posty: 2
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Cześć! Zainstalowałem NookManager. Wszystko ładnie działa prócz jednej rzezy - nie mam możłiwości odblokowania nooka czyli przesunięcia paska. Po kliknięciu przycisku nook sam się odblokowuje. Troszkę to uciażliwe jeśli mam nooka w plecaku czy coś. Ktoś pomoże?


17 kwi 2013 22:41:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2013 18:23:57
Posty: 4
eCzytnik: Nook
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Witam i proszę o pomoc bo powoli się załamuję :(
Proces rootowania zgodnie z opisem użytkownika Kirek50 wyszedł mi bezproblemowo, niestety pokusiła mnie opcja CWM Recovery,Kernel (OC 1GHZ,Multitouch,FastMode),Gapps z opisu użytkownika TheCrush, która nie do końca się udała (wcześniej pozbyłam się roota przy użyciu kopii zapasowej). Przy instalacji Kernela były problemy z użyciem dwóch przycisków jednocześnie i wejściem do CWM, ostatecznie Kernel zainstalowany, GAPPS nie (kilkukrotne info że installation aborted), obecnie czytnik po włączeniu z karta i wciskaniu dwóch przycisków normalnie sie włacza :/ Więc nie mogę pozbyć się Kernela wg tych wskazówek: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1475613
Co robić?!! Czy mogę spróbować użyć tej wcześniejszej kopii zapasowej?! Zrobionej przed rootowaniem wg metody Kirek50??
Czuję się jak kobieta we mgle :( i bardzo proszę o pomoc :( Wierzę, że jest jakiś skuteczny sposób...


26 sie 2013 18:28:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Jeżeli zrobiłaś wszystko zgodnie z opisem to masz kopię zapasową oryginalnego systemu Nooka i możesz ją przywrócić wg instrukcji. Później zrobić znowu root wg instrukcji i będzie OK. Dopóki coś Cię nie skusi... :)

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


31 sie 2013 14:34:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2013 18:23:57
Posty: 4
eCzytnik: Nook
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją, ale że partycja z backupem jest niewidoczna to mi się "przypadkowo usunęła" ;) Osowiecki mnie pięknie za rączkę poprowadził, za co mu bardzo dziękuję, i już wszystko ładnie gra ;) (mimo braku audio :P)


31 sie 2013 16:41:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Kto z aktualnie obecnych ma zrootowanego nooka prawidłowo? Po moim kombinowaniu chyba nie dało się zarejestrować czytnika, bo bateria starczała na 5-7dni.

1) Chcę przywrócić czysty soft z jakiejś kopii zapasowej. Szukać wersji 1.1 czy 1.21?
2) Czy istnieje jakaś aplikacja która połączona z wtyczką do przeglądarki na PC pozwoli mi na ruch w stylu zaznaczeniu tekstu w Firefoxie i poprzez chmurę przeniesienie go na czytnik? Bez zapisywania, uploadowania itp?
3) CoolReader umożliwia wgranie słownika Ang-Pol i tłumaczenia słów poprzez zaznaczenie czytanego tekstu?


04 wrz 2013 16:46:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Ok, Nook zrootowany. Mam jednak problem z rejestracją. Przed rootem ominąłem ją. Teraz aplikacja do rejestrowania niby to zrobiłem, ale nadal zjada baterię jak niezarejestrowany. Jak to naprawić?

I czy mam możliwość do wrócenia na soft 1.1 (jednak lepszy kontrast) bez tracenia roota?


06 wrz 2013 21:29:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Oczywiście zawsze trzeba sobie przed jakimikolwiek działaniami "adaptacyjnymi" zarejestrować Nooka, należy też uaktualnić firmware do najnowszego. Później podstawową czynnością jest backup istniejącego systemu, a dopiero później zabawy w rootowanie itp.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


07 wrz 2013 11:44:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
piecho napisał(a):
Kto z aktualnie obecnych ma zrootowanego nooka prawidłowo? Po moim kombinowaniu chyba nie dało się zarejestrować czytnika, bo bateria starczała na 5-7dni.
1) Chcę przywrócić czysty soft z jakiejś kopii zapasowej.


Jeżeli postępowałeś zgodnie z instrukcją to masz własną kopię zapasową, jeżeli nie postępowałeś - żałuj. Wcześniej w tym wątku chyba dałem link do pliku obraz z backupem - trzeba przejrzeć.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


07 wrz 2013 11:48:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Oczywiście zawsze trzeba sobie przed jakimikolwiek działaniami "adaptacyjnymi" zarejestrować Nooka, należy też uaktualnić firmware do najnowszego. Później podstawową czynnością jest backup istniejącego systemu, a dopiero później zabawy w rootowanie itp.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


07 wrz 2013 12:06:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Dobra, czyli wgrywam czysty system 1.1 i rejestruję Nooka. Czy wtedy mogę rootować Nook Managerem? Zależy mi na 1.1, bo odświeżanie jest lepsze a energii więcej nie pobiera.


07 wrz 2013 12:41:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 16:04:06
Posty: 1
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Witam :)

Z łatwością zrootowałem Nook'a opisanym tu sposobem (świetnie wytłumaczone), jednak mam problem z dostępem do ekranu z ikonkami aplikacji.
Po włączeniu gdy wchodzę w ReLauncher mam na dole ciąg przycisków:
- 1wszy pokazuje używaną pamięć i włącza managera zadań
- kolejne 3 są do aplikacji (ostatnio używane, wszystkie, ulubione)
- ostatni pokazuje stan baterii i stan wifi.
Podczas gdy włączę jakąś książkę, albo wystarczy, że przejdę do zwykłego ekranu Nook'a a następnie wrócę do ReLaunchera, to ten rząd przycisków znika i trzeba urządzenie kompletnie wyłączyć i włączyć, by znów je widzieć.

Też tak macie? Są jakieś sposoby radzenia sobie z tym? A jeśli nie, to może powinienem jeszcze raz go zrootować?


14 wrz 2013 16:16:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 gru 2011 23:12:45
Posty: 7
eCzytnik: szukam idealnego
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Po trzech wieczorach męczarni udało mi się zrootować nooka.
W pierwszym dniu nie podłączyłam firmowego kabla i nie mogłam zrobić dobrze obrazu, mój kabel z nokii nie pozwalał na dobre nagranie obrazu na karcie - zatem jak używać to kabla od nooka.
Jak już udało mi się nagrać obraz to nie chciał wejść w tryb nook managera (rozpakowywałam NookManager-0.5.0.zip do swojego folderu w komputerze i wkładałam kartę 8gb do czytnika, uruchamiałam Image Writera i wskazywałam plik NookManager.img i karta ładnie się zapisywała. Niestety po wyłączeniu i ponownym odpaleniu nooka nie przechodził w stan managera, tylko włączał się ponownie normalnie i pisał, że karta nierozpoznana wymaga formatu). Więc kartę włożyłam bezpośrednio do komputera, tam zrobiłam wszystko z obrazem nookmanagera, potem wsadziłam kartę do nooka i bez problemu zastartowało.
I teraz nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłam, i tu moje pytanie zupełnego laika :oops: - jakie znaczenie ma że ten obraz nookmanagera robiłam przez komputer a nie slot w czytniku?
mam zrobiony backup i root


23 paź 2013 21:19:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron