Teraz jest 28 mar 2024 16:32:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
PB 623 Lux z Empiku 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post PB 623 Lux z Empiku
Cześć wszystkim,
Po 2 miesiącach skrytoczytania Forum przechodzę do fazy pisania :)

Mam PB 623 Lux z Empiku.
Jak na razie super choć parę minusów znalazłem. Ale nie o tym...

Chcę zainstalować nowy firmare czyli 4.3. Bardzo zależy mi na dropbox.

Na stronach PB jest ale do czytnika niebrandowanego.
Napisałem do B.Obsł. - odpisali, że nie zalecają, ale bez wyjaśnień dlaczego.

1. Czy ktoś z Was mimo to próbował zainstalować 4.3 na empikowym czytniku?

2. Czy można doinstalować aplikację Empik.com do oprogramowania nie empikowego?

Pozdrawiam


27 wrz 2013 23:26:58
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
Nie mogę się wypowiadać na temat PB 623 bo go nie posiadam, natomiast w przypadku PB 622 Touch oprogramowanie Empik i niebrandowane można było swobodnie wymieniać. Napisz do biura obsługi i zapytaj o wersję 4.3 Empik - nie jest wykluczone, że już taką mają i udostępnią linka do ściągnięcia. Aha, nie wiem gdzie pisałeś, ale moim zdaniem lepiej jest pisać na wsparcie ukraińskie a nie polskie - lepszą wiedzę mają u źródła ;)

Z doinstalowaniem aplikacji Empik do oprogramowania nie-empik będzie kłopotliwe bo trzeba to "wydłubać" z systemu (nie jest to zainstalowane jako aplikacja użytkownika).

Tak przy okazji - czy próbowałeś aktualizacji z poziomu czytnika? Mi tam to nigdy nie zadziałało, ale co szkodzi spróbować.


28 wrz 2013 8:48:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
Pisałem do centrali ukraińskiej.
Wczoraj wysłałem ponownie maila z pytaniem o wer. 4.3 empikową.

Odpisali cyt. "Firmware 4.3 w wersji brandowanej Empik pojawi się wkrótce. Gdy on będzie dostępny, jego instalacja uruchomi się automatycznie przez Wi-Fi. Proszę upewnić się że aktualizacja automatyczna jest włączona"

Chyba pozostaje mi tylko czekanie...


28 wrz 2013 12:45:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2013 15:03:05
Posty: 1
eCzytnik: 623
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
Dziś kupiłem rozmawiałem z supportem - potwierdzili 2 rzeczy:
-nie zalecają instalacji softu 4.3 niebrandowanego (ale nie dopytałem czemu),
-trzeba poczekać na aktualizację ok. 2 tygodni ale - uwaga - konsultant twierdził, że to będzie wersja 4.4 a nie 4.3.

Pożyjemy zobaczymy :)


11 paź 2013 15:07:34
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
Na forum the-ebook.org jest już beta softu 4.4 niebrandowanego ...


11 paź 2013 20:13:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
No i jest firmare 4.3 Empik


I. Błędy:

1. Notatki
a. Nie ma ikony do zrzutu ekranu.
b. Nie działają cytaty - ikona "udostępnij"

2. Czytanie (Adobe Viewer - *.epub)
a. Książka otwiera się z czcionką ustawioną na 30 pkt. (w poprzedniej wersji 14 pkt) - czyli na stonie jest kilkanaście/...dziesiąt liter zamiast całej strony.
b. Nie działają czcionki wbudowany przez wydawcę.
c. W tekście książki nie ma pogrubień (bold)

II. Nie ma DropBox

Napisałem do Ukraińców, czekam na odpowiedź a w międzyczasie popatrzyłem w lustro - nie jest dobrze - w oczach mam chęć mordu!

________________________

18.10.2013 r.

Nie doczekałem się odpowiedzi... Napraszać się nie będę. Kij im w oko.

Zainstalowałem oprogramowanie 4.3 niebrandowane.
Poza aplikacją empik.com - wszystko działa. DropBox też !

Odradzam instalację softu Empik PB623.4.2.180 (nie ma jej na stronie wsparcia PB - instaluje się automatycznie przez WiFi)

Pzdr


18 paź 2013 19:02:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2011 10:29:43
Posty: 15
eCzytnik: eBook 7"
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
Zakupiłem PocketBook 623 w Empiku i teraz trochę żałuję, czytając posty użytkowników obydwu: brandowanego i nie. Było lepiej dołożyć te kilkadziesiąt złotych i kupić ten niebrandowany. Wydaje mi się, że Empik totalnie olewa sprawę aktualizacji, bo to oni powinni nalegać na przygotowanie update do nowej wersji softu (niebrandowany: wersja 4.4 już od grudnia chyba jest dostępna; Empik ciągle wersja 4.3 jest tylko dostępna), a nie użytkownicy, szczególnie jeśli jest pełen niedociągnięć. Ważniejsze chyba dla nich jest, żeby była działająca aplkacja Empik (chociaż przyznam nie testowałem, bo ceny mają takie sobie), a nie satysfakcja użytkownika z urządzenia. Sorry, ale jestem :[ ...

Potwierdzam problemy wersji 4.3 zauważone przez SwFR i dorzucam jeszcze:
3. Po włączeniu PocketBooka nie działa opcja otwierania na ostatnio otwartej stronie (Adobe i fbreader). Otwiera się zawsze strona główna, niezależnie czy w opcjach jest to zaznaczone, czy nie (w wersji 4.2 było OK).
4. Zakładka nie działa w prawym górnym rogu. Po otwarciu książki otwiera na stronie zakładki +/- jedna strona i nie ma na górze rysunku zakładki, chociaż w opcjach Zakładki miejsce zakładki jest zapisane (no problem wersja 4.2).

Zaktualizowałem (do MiPR - aktualizacja z poziomu czytnika zadziałała bez problemów) do wersji 4.3 (tylko taka była dostępna). Potestowałem (krótko używałem wersji 4.2 z którą kupiłem czytnik, ale mimo tego nie zauważyłem w niej większych błędów - pewnie dlatego, że nie miałem punktu odniesienia jak teraz... ;) ). Ogólnie dla mnie wersja 4.3 to kicha i niewypał w wersji Empik.
"Pan zauktualizuje software", mówili przy zakupie, "będzie lepiej działać", mówili.... :evil:
Czekam na wersję 4.4 w wersji Empik, która może poprawi te błędy, ale pewnie dłuuugo będę czekał, dlatego coraz poważniej rozważam instalację wersji niebrandowanej. Btw., oficjalnie support nigdy nie powie prawdy, czy można stosować softy zamiennie, bo ma biznes z Empikiem, a w sofcie Empika jest aplikacja do kupowania książek w Emiku. 1+1=2. Jak ludzie zaczną zmieniać soft z "Emipkowego" na niebrandowany bez preinstalowanej empikowskiej aplikacji, to Empik się wkurzy i będzie koniec biznesu. Mają umowę.

Sorry za długi post i moje wylane żale, ale przechodzę do sedna. Mam pytanie do SwFr: Jaka ci działa czytnik po zmianie softu na niebrandowany? Nie ma problemów ani zawieszeń? Zrobiłeś już update do wersji 4.4?

I mam jeszcze ogólne pytania:
1. Zauważyłem, że PocketBook w niektórych książkach (EPUB) nie widzi nazwy serii, tzn. nie pokazuję jej w tej stopce z informacjami. Wkurzające, bo mi wtedy źle listuje po serii. Sprawdzałem pliki opf - wszysko jest (seria jest tam zapisana), wszystko wygląda identycznie jak w innych epubach, ale jedne wczytuje z serią, a inne nie. Czy ktoś może wie, jak może być przyczyna i jak to poprawić?
2. Czasem też brakuje ikonki okładki w preview, chociaż wszędzie w ebooku jest wyświetlana bez problemu, dlatego wydaje mi się, że to jakiś kolejny bug w sofcie PocketBook, ale nie jestem pewien. jw - czy ktoś wie??
3. Lamerskie pytanie: Jak dostać się do plików systemowych PocketBooka?
4. Jak już się tam dostanę: gdzie są zapisywane dane do wyśwetlania w preview przez PocketBooka (ikonka okładki, mazwa serii, postęp czytania itd)?

Dzięki dla tych, którzy dobrnęli do końca mojego postu... :D


05 lut 2014 11:30:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2013 20:51:38
Posty: 8
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
Witam,
Byłem / jestem użytkownikiem PB 623 made by Empik. Uwagi do niego niżej:
Byłem:
Kupiłem jakiś czas temu czytnik i byłem w miarę zadowolony (soft 4.2). Po jakimś czasie akualizacja do 4.3 i podane wyżej problemy. Postanowiłem zainstalować ponownie (bo może błąd przy aktualizacji jakiś był) i pobrałem ze strony PB wersję 4.4. Jak się później okazało niebrandowany 4.4. Czytnik po aktualizacji się wykrzaczył - ekran startowy nie reagował na dotyk, nie można było włączyć żadnej książki a powrót do wcześniejszego softu nic nie pomagał. Więc odesłałem do naprawy - dostałem zwrot kasy. Zatem niestety odradzam aktualizację na soft niebrandowany.

Jestem:
Po dostaniu zwrotu zakupiłem znów czytnik na Empiku (z racji że był kupiony za karty podarunkowe to zwrot był na konto Empikowskie) ale tym razem dla mojej lubej (jej akurat wyżej wymienione problemy nie przeszkadzały) a dla siebie się czaję na niebrandowany 626.

Pozdrawiam i mam nadzieję iż pomogłem
Łukasz


05 lut 2014 11:57:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
kwapa,
wersja 4.2 empikowa była IMO najlepsza, ale nie miała dropboxa.

wersja 4.3 NIEbrandowana jest równie dobra i ma dropbox. Czytnik nie zawiesił mi się ani razu. Zero problemów. Trzeba tylko zrobić porządek z plikiem userstyle.css.

wersja 4.4 niebrandowana - już o tym pisałem - wyrzuciłem. W niej zmieniono coś z czułością (a raczej przeczuleniem) ekranu i to coś nie znika przy powrocie do wersji 4.3. Trzeba się na nowo przyzwyczaić, nie jest zbyt upierdliwe.

Co do przeskakującej zakładki +/- strona. Też to miałem. Znika po sformatowaniu pamięci - trzeba wyczyścić cache - tu mała uwaga - po formatowaniu trzeba ustawiać wszystkie parametry czytnika - jak po zakupie. Cache można wyczyścić ręcznie ale to bardziej pracochłonna zabawa niż konfiguracja czytnika.

Cytuj:
3. Lamerskie pytanie: Jak dostać się do plików systemowych PocketBooka?

Podłączasz się kabelkiem i przeglądasz jak dysk. Musisz tylko włączyć w komp. pokaż pliki systemowe i ukryte.


05 lut 2014 12:21:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2011 10:29:43
Posty: 15
eCzytnik: eBook 7"
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
SwFr & lszlacht,
Wielkie dzięki odpowiedzi. Ale za to teraz to dopiero mam zagwozdkę - wychodzi, że to loteria przy zmianie softu na niebrandowy. Obecne rokowania: 50/50 he he ;) . Dropbox by się bardzo przydał...
A jest możliwość przywrócenia/załadowania softu Empik 4.2? Z tym niebrandowym to chyba nie zaryzykuję teraz, bo jestem akurat daleko od jakiegokolwiek Empiku, więc w razie ewentualnej zawiechy systemu jak u lszlacht, musiałbym czekać do Wielkanocy na złożenie reklamacji. Przypuszczam, że powrót do ustawień fabrycznych przywróci te ustawienia w wersji, którą mam w tej chwili, czyli empikowa 4.3.

@SwFr
:? Myślałem, ze do tego momentu to ogarniam. Podłączyłem oczywiście kabelkiem i mam podgląd plików systemowych i ukrytych na kompie włączone "by default" na wszystkie katalogi. Problem w tym, że po otwarciu katalogu głównego widzę tylko katalogi z książkami i parę oryginalnych plików z PocketBooka (instrukcja i wersje demo książek, zdjęć itd). I tyle - nie ma nic jak system files, settings czy tym podobne. Ale sprawdzę jeszcze raz - może muszę włączyć opcje widoku ukrytych i systemowych plików extra w tym katalogu po podłączeniu PocketBooka jako dysku (wieczorkiem, bo teraz jestem poza domem).


05 lut 2014 13:29:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
Ja zainstalowałem bez problemu niebrandowany 4.3 i trzymam się go. Dropbox wart jest mszy.
Dzwoniłem wcześniej bezpośrednio do serwisu pocketbook i pytałem co będzie jak się operacja nie uda.
Powiedzieli, że w takim przypadku przywracają - na gwarancji! - oprogramowanie fabryczne i nie zwracają uwagi jaka jest aktualna wersja. Więc zaryzykowałem i nie żałuję.
Poczytaj wątek dla PB 622. To ten sam czytnik tylko bez światełka. Dowiesz się wielu interesujących rzeczy.


05 lut 2014 13:41:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2011 10:29:43
Posty: 15
eCzytnik: eBook 7"
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
Witam ponownie,
Pierwsza sprawa: rzeczywiście miałem pokaż ukryte foldery włączone, ale plików systemowych już nie. :oops: @ SwFr d- zięki za :idea: .

Złamałem się, zaryzykowałem i przeinstalowałem system (po zrobienie uprzednio kopii wszystkich plików systemowych)....i działa. Zainstalowałem bez problemu wersję niebrandowy firmware 4.3. Czytnik chodzi bez problemu, łączy się z siecią. Nie sprawdziłem tylko jeszcze Dropboxa, ale powinien działać - zrobię to dzisiaj. Ale jak SwFr sprawdził już, to musi działać. Parę moich uwag:
1. Większość problemów opisanych wcześniej znikło. Ogólnie działa bez zarzutu - mam nawet wrażenie,że jakby kontrast był lepszy, ale tylko w menu - w książkach nie widzę różnicy, czyli to pewnie tylko wrażenie.
2. Nie rozwiązane problemy:
a) otwieranie na zakładce +/- strona, albo bez znaczka zakładki. Zrobiłem formatowanie dysku przed re-instalacją jak sugerował SwFr, ale widocznie nie pomogło. Da się z tym żyć.
b) mój problem z seriami pozostał, a nawet się nasilił. Teraz czytnik nie widzi serii nawet w książkach, z którymi wcześniej nie było problemu. hmmm :? . Trochę wkurza, bo nie mogę sortować po serii, co dla mnie było ważne.

Nie wiem jak daleko mogę kusić los, ale się rozochociłem tym sukcesem i myślę już o zupdatowaniu do wersji firmware 4.4. Ale nie wiem, czy warto, bo jak pisał SwFr to soft ma coś z czułością ekranu nie tak, chociaż ma parę przydatnych nowości (aktualna pozycja w spisie treści). A może firmware 4.4 rozwiąże mój problem z seriami? Pomyślę, czy warto.

W każdym razie dzięki z a pomoc w podjęciu decyzji - potwierdzam, warto było.


06 lut 2014 13:58:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
To dziwne, że problem z zakładkami nie zniknął. U mnie powodem było to, że robiłem korektę w trakcie czytania wg schematu:
1. czytam - zaznaczam błędy (jako notatki).
2. poprawiam w komputerze
3. przerzucam na czytnik (nadpisuję na starym pliku)
4. otwieram (na ostatniej otwartej stronie - czytnik ją pamięta z poprzedniego pliku) - robię nową zakładkę.
znowu pkt. 1 i tak parę razy.
Jak się pojawił problem z zakładką - zaglądnąłem do cache - a tam był taki bajzel z zakładkami, że sam się pogubiłem.
Sformatowałem pamięć + kartę (tylko tam trzymam ksiązki) i problem zniknął.

Nie umiem ci pomóc z seriami - bo nie używam. Mam ustawione wyświetlanie wg folderu\autora. Jeśli mam więcej książek jednego autora - zakładam osobny katalog i tam je wrzucam.

4.4 - odradzam. Poczytaj na mobileread.com o tej poprawce
Ale jak się upierasz to powodzenia. Na szczęście da się wrócić do 4.3

Pzdr


06 lut 2014 14:40:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 wrz 2014 18:26:44
Posty: 1
eCzytnik: kindle
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
Witam!
Czy Empik zaktualizował swoje oprogramowanie do 4.4.614?
Jeżeli tak, to czy posiada już Send-to-PocketBook i DropBox-a?


29 lis 2014 14:19:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 12:43:43
Posty: 18
eCzytnik: psp
Post Re: PB 623 Lux z Empiku
Empik sprzedał mi z ver.4.2. Szybka aktualizacja i teraz mogę zacytować autora tego tematu:
"zainstalowałem bez problemu niebrandowany 4.3 i trzymam się go. Dropbox wart jest mszy" :D


16 gru 2014 17:20:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron