Teraz jest 28 mar 2024 10:56:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
Wersja 1.8 wzbogaciła Cool Reader-a o funkcję przerzucania stron palcem na ekranie. Porzuciłem zatem mego starego druha, FB2, tylko po to by przekonać się, że nie wszystko działa jak należy. Poprawiłem kilka funkcji (opis niżej) i z chęcią wszystkim zainteresowanym udostępnię, ale najpierw prosiłbym użytkowników CR3 o informację, czy CR3 prawidłowo zapamiętuje ostatnio czytaną stronę (zamknięcie CR3 a następnie ponowne czytanie tego samego pliku). Moja wersja przy ponownym otwarciu wyświetla stronę "obok" - nie pamiętam w którą stronę. Jeżeli w "oryginalnym" jest OK, to przed udostępnieniem mojej wersji będę musiał to poprawić (nie chcę prezentować zonków w merge requestach do onyxa) - stąd moja prośba do obecnych użytkowników CR3.

Aby zachęcić do powyższych testów, przedstawiam opis zmian (nie znam się na e-pub ani podobnych, po prostu co mnie denerwowało to starałem się poprawić):

1. Ignorowanie czcionek wbudowanych w ePub; można zmieniać czcionkę i rozmiar podobnie jak w FB2.

2. Jeżeli CR3 nie znajdzie "swoimi sposobami" w ePub okładki to jako okładkę potraktuje pierwszy obraz zdefiniowany w ncx (podobną opcję widziałem kiedyś w Calibre).
To trochę przez przypadek, podczas pracy nad 1). Efekt jest taki, że w 'ostatnio czytanych' zamiast "zrzutu" bieżącej strony jest okładka (a może to już tak działało w firmware 1.8?). Myślę, że tu może tkwić źródło mojego problemu.

3. Dodałem obsługę <style>...</style>. Zauważyłem, że w niektórych książkach obrazki całostronicowe (np. okładki) są formatowane stylami nie z głównego "książkowego" pliku css (wewnątrz ePub) lecz stylami zawartymi bezpośrednio w pliku html. Efektem był np. brak wyśrodkowania obrazków (w tym okładki) w tychże książkach.

4. Zauważyłem też, że CR3 ignoruje style zdefiniowane dla: body { .... } - przynajmniej dla ePub-a. Poprawiłem to.

5. Spis treści - usunąłem ograniczenia dla 2 poziomów.

6. Czytniki dotykowe: dodałem obsługę odnośników. W kodzie źródłowym znalazłem komentarze, że CR3 obsługuje tylko odnośniki zewnętrzne. Te które wskazują elementy na tej samej stronie (pliku html ePub, to może być np. rozdział) w sposób względny mogą nie działać. Ciekawostką jest to, że odnośniki działają też w oryginalnym CR3, ale tylko w trybie "citation" i/lub jest otwarty słownik. To jest prosta poprawka - lekko zmieniona procedura obsługi dotknięcia ekranu. Odnośniki, które nie działają w oryginalnym CR3 przy otwartym słowniku nie zadziałają i w poprawionej wersji. Odnośniki, które odwołują się do "kolekcji" wyjaśnień na końcu książki (wszystkie moje ePub-y), zadziałają.

7. Czytniki dotykowe: "podwójne kliknięcie" na słowie otwiera słownik. To podwójne kliknięcie musi zmieścić się w 0.4 sek. Jak można się domyśleć, obsługa pojedynczego kliknięcia jest opóźniona o te właśnie 0.4 sek. O tyle wydłuża się normalne przerzucanie stron dotykiem.

6. & 7. w czytnikach bez dotyku:
Tak naprawdę dotyk to mysz z punku widzenia programu. Jeżeli Wasze czytniki mają swoje "myszy" to poprawki dotyczą też Waszych czytników.

Na razie żadna z tych zmian nie podlega wyłączeniu, albo wszystkie albo wersja oryginalna CR3. To się oczywiście zmieni w przyszłości.


10 sie 2013 11:51:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
Sprawdziłem sam sprawę otwierania na poprzedniej stronie w stosunku do ostatnio aktywnej i okazało się to być kolejnym błędem CR3.

Dopisuję do listy poprawek:

8. CR3 nieprawidłowo wyliczał nr ostatnio aktywnej strony w przypadku gdy dokument był otwarty w trybie pełnoekranowym.

Jeżeli ktoś ma ochotę, to zamieszczam link do archiwum zawierającego plik instalacyjny, który przed nadpisaniem oryginalnego stworzy jego kopię jako cr3.backup w katalogu uruchomienia. Kolejne uruchomienia pliku instalacyjnego nie nadpiszą tej kopii, dlatego nie można jej usuwać. W archiwum jest również deinstalator, który przywróci oryginalną wersję CR3 z pliku cr3.backup. Ponadto, zarówno instalator jak i deinstalator tworzą logi tekstowe.

Zawartość archiwum należy rozpakować do jednego katalogu.

Uwaga: nie odpowiadam za żadne szkody związane z używaniem udostępnionego archiwum, używanie na własną odpowiedzialność osób, które zdecydują się na powyższą wersję. Może to również oznaczać utratę gwarancji. Pobranie i używanie udostępnionego archiwum oznacza zgodę na powyższe warunki.

To rzekłszy, dodam że tej wersji używam na swoim i62e jako głównego czytnika i działa. Niedługo (mam nadzieję, że w przeciągu miesiąca, muszę dorobić do tego konfigurację wyłączenia) prześlę wszystkie te poprawki jako merge request-y do onyx-a, jest zatem szansa, że przynajmniej niektóre z nich zostaną uwzględnione w nowej wersji fw (to info dla tych, którzy chcieliby, ale przestraszyli się czerwonego).

EDYCJA 2013-08-13:
Poprawiłem skrypty instalowania i deinstalowania (dzięki radzio27), teraz powinny działać z dowolnego katalogu, nawet jak ma spacje w nazwie, ważne by zawartość archiwum była w jednym katalogu.
Każdorazowe uruchomienie skryptu instalacji / deinstalacji powoduje wygenerowanie logu odpowiednio CR3InstallLog.txt i CR3RestoreLog.txt zawierających w szczególności daty i rozmiary plików po wykonaniu operacji. Odpowiednie pliki powinny mieć te same rozmiary (np. ./cr.new i /opt/onyx/arm/bin/cr3 przy kopiowaniu) a data pliku /opt/onyx/arm/bin/cr3 powinna być "sprzed chwili".

Pamiętajcie, przy pierwszej instalacji zostanie utworzona kopia zapsowa oryginalnego cr3 jako cr3.backup. Nie usuwajcie tego pliku, ponowne instalacje (porawek) powinny się odbywać z tego samego katalogu, plik cr3.backup nie zostanie zmieniony).

Przed pierwszym uruchomieniem należy usunąć katalog cr3/cache z pamięci wewnętrznej. Nie trzeba usuwać całego katalogu. Postępując w ten sposób zachowacie zakładki, info o ostatniej oglądanej stronie (to tak na prawdę też taka wewnętrzna zakładka cr3).

W tym poście nie będę więcej zmieniał opisu, musicie sprawdzać kolejne, w tym kolorze. Tutaj będzie tylko link do najnowszej wersji.

Link: https://docs.google.com/file/d/0Bw4WcPTIYK07MzZwR0d4RUcyN1U/edit?usp=sharing


Ostatnio edytowano 13 sie 2013 17:39:59 przez macnuts, łącznie edytowano 4 razy



12 sie 2013 10:47:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
Hej, zaraz przetestuję u siebie i zdam relację. Jeśli to co piszesz to prawda, to może w końcu przestanę marudzić na ten czytnik ;)


12 sie 2013 14:44:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
Dzięki radzio27, zawsze najgorzej jest gdy ta sama osoba koduje i testuje...
Wszelkie uwagi mile widziane; mam nadzieję, że nie będę musiał się wstydzić. ;)


12 sie 2013 15:14:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
1. Uwaga do tych co będą instalować czytnik, a macnuts, o tym nie wspomniał - folder do którego wypakowujemy pliki musi nazywać się "cr3", inaczej czytnik się nie zainstaluje. Można wrzucić go na kartę sd. Jak poznać czy się zainstalowało? Musi powstać plik z backupem cr3.
2. Po instalacji nowego CR, mój biały i62 przerobiony updatem od Artura na wersję espresso nadal działa. Wniosek - forumowicze więcej zrobili dobrego dla nas, niż pseudofachowcy z Artatech.
3. Przypisy - część działa, część nie. Ja natrafiłem na problem przy książce "Miecze i mroczna magia" oraz w metro 2033, w których nie trybią.
4. Zmiana czcionki działa
5. Jakiś dziwny błąd natrafiłem w serii Igrzyska Śmierci - po przerzuceniu 5-6 stron, następuje powrót do strony 1 :| i w nich nie działa spis treści. Usunięcię folderu cr3 z pamięci wewnętrznej nie pomaga :|

Jak na coś jeszcze wpadnę to dopiszę, ale ogólnie jest dużo lepiej niż było.


12 sie 2013 15:59:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
Dzięki za testy. Katalog nie musi być cr3 (dlatego o tym nie napisałem ;) ). Starałem się napisać skrypt dość uniwersalnie, sprawdzę skrypt później w sprawie spacji w nazwie.

radzio27, dzięki za testy, przykro mi z powodu 3 & 5. Wysłałem Ci PM, ale na razie utknęło to w "Do wysłania".


12 sie 2013 17:35:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
Aktualizacja:
nowa wersja zawiera pełniejszą obsługę odnośników (dzięki radzio27): odnośniki w obrębie strony, obsługę odnośników do "pustych treści", większa tolerancja na chybienia dotknięć w odnośniki. Odnośniki otwierają się po podniesieniu palca po puknięciu, podobnie jak pozostałe akcje (zmiana strony, otwarcie słownika). Dzięki temu puknięcie otwiera odnośnik a przesunięcie po nim zmienia stronę.

Poprzednio opisane zmiany dot. okładki w żaden sposób nie wpływają na interfejs.

UWAGA: koniecznie trzeba usunąć katalog cr3/cache z pamięci wewnętrznej czytnika. W przeciwnym przypadku odnośniki w obrębie dokumentu nie będą działać. Nie trzeba usuwać całego cr3, wystarczy podkatalog cache.


Jest jeszcze przynajmniej jeden poważny błąd w cr3, mianowicie jeżeli w trakcie działania cr3 zmienimy książkę na inną z menu ostatnio czytanych, to po zamknięciu onyx nieprawidłowo nadpisze metadane, tak że na liście będą występować dwie identyczne pozycje (jeżeli wyświetlany jest tytuł zamiast nazwy) do czasu kolejnego otwarcia (i zamknięcia książki). Poprawiłem kod w cr3, tak że zapisywane przy zamknięciu programu dane odnoszą się do prawidłowego pliku, ale to zapisuje się gdzieś w danych cr3, onyx przetwarza to jakoś inaczej (pewnie na poziomie menadżera uruchomień). Ale nie wiem nawet, czy kod źródłowy tego menadżera jest dostępny.


13 sie 2013 17:42:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
macnuts,
jesteś ku..rde wielki :o :o :o :o :o poprawiłeś to, na co ja bluźniłem od samego początku posiadania Onyx Shita :D W końcu to gie ładnie wyświetla książki bez żadnego kombinowania z Calibre. Na razie cały czas będę jeszcze testował ale na tą chwilę jest mega 8) 8) 8)

Artatech sucks :lol: :lol: :lol:


13 sie 2013 20:16:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013 20:04:31
Posty: 4
eCzytnik: Boox T68, i62
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
Czy ta poprawka zadziała na BOOXe X61E z firmware 1.7?


25 sie 2013 21:56:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
Poprawka jest przygotowana na urządzenia z procesorem imx508 i systemem linux (nie android). Są to te modele z '92' i '62' w nazwie, które nie mają androida.

Nie wiem jaki jest procesor w X61E, ale inne '61'ki mają procesor marvell166e, czyli odpowiedź brzmi nie. Jak dojdę do ładu z kodem źródłowym cr3 to myślę, że nic nie będzie stało na przeszkodzie by przekompilować całość na inne procesory - ale te inne wersje to dla mnie są jak czarne pudełka - nie mam sprzętu by je testować.

Na razie staram się zmienić wersję cr3 w booxach z wersji 3.0.51-28 na 3.1.2-34. Zawiera ona przynajmniej część wyżej przedstawionych poprawek oraz dodatkowo inne pomocne przy czytaniu epub-ów. Jeżeli coś z moich poprawek jeszcze nie funkcjonuje w nowszej wersji cr3 to zgłoszę takowe bezpośrednio do twórcy cr3 - nie ma innej drogi by zagościły one na stałe w oficjalnych 'firmware' onyxa (choć i tak droga to bardzo długa).


26 sie 2013 13:53:15
Zobacz profil
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
Zainstalowałem Twoją wersję CoolReader'a i jestem pod ogromnym wrażeniem - program wreszcie nadaje się do użytku. Dobra robota!

P.S. Jakieś wieści z pola walki o wersję 3.1.2-34 na onyksy?


15 wrz 2013 19:35:38
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
Czytam uważnie wątek i mam pytanie, czy na A62s Evo ta nowsza wersja CR będzie działać czy lepiej nie eksperymentować?


16 wrz 2013 1:48:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
Jeżeli A62s Evo ma procesor imx508 i system Linux (działają pliki xxx.oar publikowane na forum) to możesz spróbować, jak nie zadziała to albo wróci do ekranu głównego albo zawiesi czytnik. Wtedy można przywrócić poprzednią wersję.

domryba napisał(a):
P.S. Jakieś wieści z pola walki o wersję 3.1.2-34 na onyksy?

Na razie jestem zawalony projektami zawodowymi, powrót do cr3 pod koniec miesiąca...
Wysłałem jakiś czas temu kilka drobnych poprawek do autora cr3, ale jest on zajęty innymi fragmentami, nie na czytniki i na razie bez odzewu. Jeżeli nie odpowie, to będę utrzymywał "własną" poprawioną wersję i uaktualniał z poprawkami autora, które uznam za przydatne. Wtedy należy zapomnieć, by kiedykolwiek te poprawki znalazły się w wersji oficjalnej onyxa.


16 wrz 2013 11:36:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 paź 2013 16:29:44
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox i62HD Angel Glow
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
Witam serdecznie,

Chciałbym się dowiedzieć czy autor poprawek jeszcze się tym zajmuje czy porzucił już ten projekt? Pytam gdyż znalazłem dość upierdliwy błąd w tej wersji Cool Readera. Mianowicie w jednej z książek w formacie epub skleja mi wyrazy. Początkowo myślałem, że jest to wina źle przygotowanego pliku jednak w standardowym czytniku mojego Boox i62HD AG wszystko jest jak należy.

Pozdrawiam,


04 lis 2013 11:00:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lip 2013 12:47:18
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Popawiony Cool Reader na i62e (i podobne)
wersja się rozwija?


04 cze 2014 20:09:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: