Teraz jest 29 mar 2024 3:23:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Peri Noid napisał(a):
W ciągu 2 tygodni używania PW mojej żony 2 razy zdążył się zawiesić. Trzeba było go restartować. Dziwne, ale najwyraźniej możliwe bo na stronie Amazon jest instrukcja postępowania na taką ewentualność (właśnie restart).

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2


A ile masz zajętej pamięci ?


16 maja 2013 18:41:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
744MB free - tyle raportu je urządzenie. Intuicja podpowiada mi, że to może być związane z sieciami (to wersja 3g, może cos się potrafi skaszanić jeśli są kiepskie parametry sygnalu). Ale co na prawdę - nie mam pojęcia.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2


16 maja 2013 23:20:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Peri Noid napisał(a):
744MB free - tyle raportu je urządzenie. Intuicja podpowiada mi, że to może być związane z sieciami (to wersja 3g, może cos się potrafi skaszanić jeśli są kiepskie parametry sygnalu). Ale co na prawdę - nie mam pojęcia.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2


To zawaliłeś sprzet książkami. Jakieś 500MB ?
Spowolnienie meldowali użytkownicy już przy mniejszej ilości danych w pamięci....


17 maja 2013 0:15:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Ja nic o spowolnieniu nie piszę bo o tym już wiem i dziwne to nie jest, ale o tym, że raczył się był 2 razy powiesić.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2


17 maja 2013 18:42:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Ilość książek nie ma znaczenia, o ile są poprawnie przygotowane. Najwyraźniej masz jakiegoś 'trefnego ebooka', który spowalnia i 'knoci' działanie czytnika. Prawdopodobnie, to kwestia 'błędnego indeksowania'. Sprawdź poprawność numerów ISBN swoich ebooków. Możesz je spokojnie wykasować, gdyż różni wydawcy różnie je podają i z tego wynika później problem.

:)
ps. Swego czasu ten problem był już omawiany.


22 maja 2013 23:42:43
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Ech... "Wieszanie" się PW, przynajmniej w moim przypadku, nie występuje np podczas przeglądania listy, a ot tak sobie. Czytasz, zamykana okładkę i... Podświetlenie się nie gasi, chociaż wygaszacz się włącza (i wyłącza po otworzenie okładki, ale światło wciąż świeci). Albo odwrotnie (drugi przypadek), gdy podświetlenie reagował poprawnie, ale wygaszacz nie chciał się wyłączyć. Po prostu poszczególne wątki składowe potrafią się zawiesić. To nie jest zależne od książek. I nie ma nic wspólnego z prędkością. Do tego jest niedeterministyczne i rzadkie, gdyby było zależne od książek to by się zdarzało notorycznie.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2


23 maja 2013 8:33:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2011 21:05:34
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wi-fi
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Na zawieszanie podświetlania pomaga reset Kindla. Jest o tym w wątku o problemach technicznych i na stronie amazon. Póki co ten typ tak czasem ma.


23 maja 2013 16:45:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Indeksowanie działa w tle - niby na niższym priorytecie wobec innych procesów, jednak ma bezpośredni wpływ na wydajność działania czytnika, a tym samym zużycie baterii. Jego zawieszenie powoduje częściową blokadę i zwiększenie pracy procesora. W efekcie pętli czytnik zwalnia swoje prawidłowe działanie i procesów mu przyporządkowanych, co może skutkować różnymi niespodziewanymi reakcjami, które zaobserwowałeś.
Czemu się tak dzieje? Prawdopodobnie przez jakąś 'trefną książkę', w której są błędy. Jak temu zaradzić? Najprościej byłoby namierzyć ów 'błędnego ebooka' i go usunąć. Ale który to jest? W tym tkwi problem.
Rozwiązaniem zatem pozostaje usunięcie wszystkich ebooków i późniejsze ich wgranie w małych partiach.
Czy warto to zrobić? Myślę, że warto. :) Ale decyzję pozostawiam Tobie.
Na przyszłość, aby uniknąć podobnego typu problemów, warto pamiętać o kasowaniu numerów ISBN, które są jedną z przyczyn złego indeksowania. Możesz to robić edytując metadane w Calibre.
Powodzenia :)
ps. Reset na niewiele się zda, bo nie usunie przyczyny problemu, a chwilowo go powstrzyma. Ale oczywiście można spróbować. ';-)


26 maja 2013 9:13:03
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 maja 2013 15:30:40
Posty: 2
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Ja podczas czytania książek nie miałem żadnego problemu z czytnikiem. Kilka razy zdarzyło mi się, że zawiesiła się przeglądarka podczas oglądania polskich serwisów, ale to wszystko. Na Kindle Paperwhite mam zainstalowane ok 30 książek, w tym część konwertowana z innych formatów do mobi oraz parę PDF. Urządzenie działa szybko i póki co nie sprawia żadnych problemów. Z zakupu jestem w pełni zadowolony.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak działają pliki pdf na Kindle Paperwhite:


18 cze 2013 21:29:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2011 18:57:48
Posty: 8
eCzytnik: K 3G
Post Re: Odp: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Kindle PW też mi się zawieszał, aż nie zmieniłem okładki. Ta z magnesem powodowała wieszanie się Kindla.


08 lip 2013 21:58:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2013 15:44:24
Posty: 2
eCzytnik: iRiver Story HD
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Witam, zastanawiam się nad kupnem KPW, ale nurtują mnie dwa pytania - czy podświetlenie nie powoduje znacznie szybszego zużycia baterii i czy podświetlenie nie powoduje bólu oczu etc.?


10 sie 2013 16:04:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Myślę, że najlepiej podsumował to Robert: http://swiatczytnikow.pl/test-kindle-pa ... go-uzywac/. Podświetlenie można zawsze zminimalizować i otrzymujesz "zwykły" ekran a przy włączonym podświetleniu wzrasta kontrast i wrażenie "białości" ekranu. Można rozjaśniać np. tylko wtedy, gdy światło naokoło ewidentnie jest za słabe do komfortowego czytania.
Diody są bardzo oszczędne, ale brak mi dłuższych doświadczeń, więc nie mogę się na ten temat wypowiadać.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


10 sie 2013 17:42:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2013 22:56:08
Posty: 33
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Kiedyś na PW miałem jakiś błąd przez co podświetlanie się nie wyłączało. Mimo świecenia przez 24h czytnik wytrzymywał ponad tydzień. Czyli te diody są bardzo energooszczędne.

_________________
Leon Instruments
Elektronika dla zawodowców :)


10 sie 2013 19:26:48
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron