Teraz jest 28 mar 2024 16:43:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Jak czytać pdfy na i62 espresso? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2013 15:46:20
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox i62 espresso
Post Jak czytać pdfy na i62 espresso?
Witam
Mam czytnik od 2 dni, narazie testuję różne funkcje. Pojawił się problem z PDFami. Kiedy włączam pdf nie mam na dole tej belki z paskiem postępu, godziną etc, czy tak ma być? W jaki sposob sobie zmienić ustawienia przy czytaniu? Na jakimś blogu widziałam, że dziewczyna pokazywała normalnie funkcje działające przy PDFie.
I pytanie nr 2 - co zrobić z przestawiającym się zegarkiem? Minuty się zgadzają, natmiast godzina się przestawia po każdym włączeniu czytnika i wyświetlana jest nieprawidłowa. Ustawiam na nowo, klikam zapisz, działa, wyłączę czytnik i sie już nie zgadza.


30 kwi 2013 15:51:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
Zegar się "przestawia" po odświerzeniu ekranu - na ekranach EInk zegar nie "chodzi" jak w tablecie.

Jak rozumiem PDF'y otwierają się na Pelnym Ekranie - przytrzymaj paler w dowolnym miejscu ekranu - aż pojawi się menu w którym MAsz opcję Pełny Ekran - dotkinij go i wyłączysz tryb Pełnego Ekranu.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


30 kwi 2013 23:20:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
@MałaLo -co do zegara: sprawdż w ustawienia -> "ustawienia strefy czasowej", ustaw właściwą strefę i dopiero ustawiaj godzinę w "data i czas". Przestanie wariować.

f.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


01 maja 2013 7:24:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2013 15:46:20
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox i62 espresso
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
Super, teraz już wszystko działa. Dziękuję bardzo za pomoc :)


02 maja 2013 12:26:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 cze 2013 13:54:47
Posty: 11
eCzytnik: onyx i62
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
Mam pytanie do Was. W jakich programach czytacie pdf i ePub? Czy istnieje możliwość powiększenia czcionki lub zmienić ją na czytelniejszą w pdf? Udało mi się tylko zrobić powiększenie przez co część tekstu mam poza ekranem.


12 cze 2013 22:52:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
Czionki mozna wgrać sobie samemu - jest odpowiedni wątek z gotowymi paczkami. Boox "widzi" dowolną czcionkę w formacie TTF - czyli w zasadzie te z Windows beda pasować.
CZYTELNOŚĆ - to kwestia GUSTU :D :D Ja polecam Apolonię - ale sa tacy, którzy wolą klasycznego Ariala :D

EPub mozna otworzyć przeglądarką PDF'ów (mamy dwie) FBReadere'm lub CoolReaderem. Ja uzywam CoolReader - nie mam z nim problemów.

PDF - mamy Adobe Reader oraz TESTOWĄ przeglądarkę - ja uzywam testowej :D

W PDF'ach mamy mozliwośc powiększenia czcionki w kazdym programie - nazywa się to REFLOW - po otwarciu PDF'a przytrzymujemy palec i z Menu wybieramy CZCIONKA i tam mamy powiększenie samej czcionki.

UWAGA - niektóre PDF'y są SKANAMI - czyli mamy zwykły obraz JPEG "wsadzony" w PDF'a - w efekcie NIE MOZNA powiększysz czcionki. Bo jej NIE MA :D a jest tylko jej "zdjęcie" :D :D

Do tego powiększając czcionkę "rozwala" nam się uklad stron i tektu - wynika to z tego, że PDF jest STATYCZNY i przeznaczony do wydruku - PDF ma TAK SAMO wyglądac na wydruku nie wazne czy drukujemy na laserze, atramencie czy offsecie.
Niestety ekrany są rózne - mają różne powiększenia i stąd kłopoty.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


13 cze 2013 18:34:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 cze 2013 13:54:47
Posty: 11
eCzytnik: onyx i62
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
Pdf to jest to samo co FB2? przy tym mam do wyboru FBRader i Cool Reader


14 cze 2013 12:15:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
FB2 to plik tekstowy i Onyx powinien go otworzyć jak EPUB. Jeśli nie, to może potrzebna konwersja (np. poprzez calibre). To zdecydowanie co innego niż PDF.
Trochę informacji tutaj: programy-i-dodatki-f175/cool-reader-vs-fbreader-w-onyx-boox-t10771.html

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


14 cze 2013 12:31:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
FB2 - NIE JEST plikiem tekstowym - format FB2 czyli FICTION BOOK - jest bardzo popularnym w Rosji i okolicacj formatem PODOBNYM do EPub a wywodzacym się z XML.
FB2 - jesli można porównać to do EPUB - de facto FB2 bazuje na języku XML podobnie jak EPub.

Sam plik FB2 - jest archiwum ZIP w którym znajduje się pojedyńczy plik zawierający kompletną publikację.

Onyx oraz niektóre inne czytniki traktuja rozszeżenie ZIP jako plik FB2.
Stąd można np. zrobić "sztuczkę" w Boox'ach i spakowac plik RTF do archiwum ZIP i zamiast otwierać RTF'y czy DOC'i programem MS Viewer (domyslny dla np. DOC, DOCX, RTF) można otwierać znacznie lepszym FBReaderem czy CoolReaderem.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


14 cze 2013 23:11:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 cze 2013 13:54:47
Posty: 11
eCzytnik: onyx i62
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
ok, chyba coś zrozumiałam :P czyli pdf mogę otwierać w zwykłym programie albo w wersji beta? A te dwa pozostałe formaty? Co to jest?


15 cze 2013 0:01:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
Po kolei : :D :D

PDF - Adobe Reader lub Testowa Przeglądarka (PT)
ePUB - Adobe, PT, FBReader, CoolReader
FB2 - FBReader, CoolReader
CHM - FBReader, CoolReader oraz Przeglądarka HTML
DOC / DOCX / RTF - Picsel File Viewer, FBReader

Przy czym : plik RTF - można spakowac do ZIP'a i wtedy nasz ZIP będzie traktowany jak plik FB2 - pozwala to użyć zamiast Picsel File Viewer czy FBReader'a znacznie lepszego wg mnie CoolReader'a.

CHM - jest to w zasadzie plik pomocy w systemu Windows, :D generalnie to HTML Help skompresowany i skompilowany do postaci binarnej. W zasadzie niespotykany i niestosowany w ECzytelnictwie.

EPUB - najlepszy :D i co najważniejsze darmowy i wolny format. Ma bardzo duże możliwości ALE wymaga STARNNOŚCI w przygotowaniu. Dość latwo spier... skład i obróbkę dokumentu i wychodza potworki. :D Ogólnie to swoisty "kontener" w którym można na przykąld zrobić takie cudo : animacje dla ekranu LCD i statyczny obraz dla czytników, wszystko w jednym pliku, do tego indeksy, odnośniki i wielie innych możliwości.

DOC oraz jedo nowsza wersja DOCX - standardowy format Microsoft Office :D

Ogólnie ja mam ustawione :

PDF - Przeglądarka Testowa
EPUB - CoolReader
FB2 - CoolReader
CHM - CoolReader*
DOC/DOCX - FBReader**

* - nigdy się z nim nie spotkałem :D w ramach testu sprawdzilem na jednym pliku czy działa. Działa - ale nigdy nie widziałem pliku w tzw. obiegu.

** - KAŻDY posiadany plik DOC czy DOCX przekonwertowałem do formatu RTF i spakowałem do ZIP'a - więc używam CoolReader'a - konwersją łatwo zrobić, MS Office czy darmowy LibreOffice, OpenOffice itp.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


15 cze 2013 1:08:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 cze 2013 13:54:47
Posty: 11
eCzytnik: onyx i62
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
już się zgubiłam w tym wszystkim :/
Nie pamiętam w którym programie ale znalazłam szkicownik i mogłam coś odręcznie dopisać coś na książce. W którym programie jest coś takiego?


16 cze 2013 11:09:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2012 12:17:13
Posty: 9
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
MałaLo, Cześć i jak oceniasz odczytywanie pdfów na onyxie boox i62 espresso? Bo chce kupic ale nie wiem czy warto.


09 sie 2013 12:39:46
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
Jeśli pdf jest sformatowany poprawnie, a nie jest to po prostu skan książki w formie obrazka zapisanego do pdf to espresso spokojnie sobie z nim poradzi. Funkcja reflow pozwoli na dopasowanie obrazu do ekranu.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


13 sie 2013 8:05:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Jak czytać pdfy na i62 espresso?
Elemental - z PDF'ami jest ten problem, że generalnie są przeznaczone do DRUKU, chodzi o to by PDF stworzony na A4 nie zależnie od drukarki czy programy ZAWSZE na A4 wyglądał tak samo. Niestety na ekranie jest róznie - mamy różne rozdzielczości i wielkości a PDF zawsze jest sztywny i nie skalowalny. PDF tak ma i tyle :)

I to pojawia się jedna z największych zalet i62 Espresso i reszty Boox'ów : magiczny REFLOW - umożliwia on skalowanie czacionki bez powiększania dokumentu - ALE - musimy się liczyć z "rozwalonym" układem strony - dokument też nie będzie tak "ładnie" wyglądał. ALE i tak jest znacznie lepiej niż w Kindle - tu NIE ma Reflow i po powiększeniu tekst "wychodzi" po za ekran i trzeba przesuwać go na boki.

Sam posiadam i62 espresso i jest to doskonały czytnik dla PDF'ów - oczywiście na M92 czyli 10 calowym czytniku jest jeszcze LEPIEJ - ale dla mnie ważne są wymiary - M92 jest za duży.

Ja staram się unikać PDF'ów - ALE jeśli muszę je czytać - to na i62 Espresso czyta sie bardzo dobrze - Reflow jest niezbędy - i czytnik bez niego jest dla mnie zdyskfalifikowany na starcie - między innymi dla tego przesiadłem sie z Kindle na i62 Espresso - dla wygody czytania PDF'ów.

Tak więc jesli PDF'y sa dla Ciebie ważne to i62 Espresso będzie bardzo dobrym wyborem.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


13 sie 2013 8:18:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron