Teraz jest 28 mar 2024 19:22:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Telefon z androidem vs Kindle Classic lub inny czytnik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2013 15:42:12
Posty: 6
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 2
Post Telefon z androidem vs Kindle Classic lub inny czytnik
Witam. Posiadam czytnik Kindle Classic. Jestem z niego bardzo zadowolony ale pewne rzeczy nie dają mi spokoju... Jeśli inny czytnik jakiejkolwiek firmy podoła moim "widzi mi się" to bez wahania powrócę z ciemnej strony mocy Amazonu ;) . Na moim telefonie zainstalowałem aplikację Moon + Reader i muszę przyznać że funkcjonalnością leje ona niemiłosiernie Classica. Teraz częściej czytam na telefonie niż czytniku ale wiadomo, że czytnik nie męczy aż tak oczu itp. itd. stąd moje zagwozdki:

1. W telefonie wchodzę sobie w obojętnie jaką książkę i do każdej jest przypisana recenzja. Czy jakikolwiek czytnik daje podobną możliwość?
2. Czy jakiś czytnik oferuje dostosowanie tekstu bez żmudnego jego obrabiania żeby nie było dziur pomiędzy liniami, wyrazami czy akapitami jak tekst jest "niedorobiony"?
3. Ostatnio otrzymałem dość długi tekst i czytam go raz na smartfonie raz na Kindle. Wiem, że jak się kupi książki to można je synchronizować z pomiędzy urządzeniami. A co z tekstem który ktoś mi napisał i muszę go odczytać? Jest jakakolwiek możłiwość synchronizacji ze smartfonem?
4. Ostatnio miałem styczność z Duokanem. Nie musieć konwertować pdfów czy epubów to zjawisko nie do opisania słowami. I te przejrzyste menu. Te z Kindle jest proste łatwe i w ogóle ale Duokan jest znacznie przyjemniejszy dla oka. Jaki czytnik zamiast Classica mógłby mi odpowiadać skoro Duokan mi się spodobał i jego rozwiązania?

Kindle cenię sobie za jakość wykonania i estetykę, szybkość działania i bezawaryjność ale brakuje mi tego co opisałem powyżej. Czy istnieje jakiś czytnik, który przynajmniej częściowo posiadałby wymienione przeze mnie cechy? Wiem, że mogę poczytać na forum ale zrobiłem tak przed zakupem Kindle i teraz wychodzą takie małe nie smaczki. Chciałbym poznać opinie i doświadczenia innych posiadaczy czytników.


29 lip 2013 1:32:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: Telefon z androidem vs Kindle Classic lub inny czytnik
Wiesz, Kindle to czytnik z bardzo prostymi założeniami: ma być prosto i ma działać. Tam już w założeniach było pewne, że będzie mało funkcji.

a co do pytań to:
ad 1) z tego co wiem to żaden, to pewnie raczej zasługa aplikacji z której korzystasz na androidzie (zapewne połączona jest z jakąś bazą danych i stamtąd zasysa recenzje)

ad 2) w kupionych książkach problem o którym piszesz nie występuje,
jeśli masz jakieś chomiki czy inne mniej legalne źródła, to cóż... jak sobie źle skonwertujesz, to będzie to źle wyglądało

ad 3) zdaje się inne materiały przesyłane na kindle też można synchronizować z innymi urzązeniami (choć pewnie będziesz musiał zainstalować w telefonie Kindle for Android)

ad 4) a co cię powstrzymuje przed zainstalowaniem sobie Duokana w swoim czytniku?


29 lip 2013 7:52:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2013 15:42:12
Posty: 6
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 2
Post Re: Telefon z androidem vs Kindle Classic lub inny czytnik
Dzięki za odpowiedzi. A czy po instalacji Duokana jest jakiś odpowiednik dla Kindle for Android?

edit: Już znalazłem ;).


30 lip 2013 21:46:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: