Teraz jest 28 mar 2024 13:51:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Nook Simple Touch - kilka pytań 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lip 2013 10:48:55
Posty: 2
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Nook Simple Touch - kilka pytań
Witam. Jestem świeżakiem czytników i mam kilka pytań. Kupiłem niedawno Nooka Simple Touch.

1. Czy są jakieś bardziej pancerne etui? Ja kupiłem coś podobnego http://allegro.pl/etui-pokrowiec-barnes ... 68022.html , ale jeżdżę komunikacją miejską i trochę się boję (czytnik chcę mieć w plecaku).


2. Rozumiem, że czytnik nie wyświetla w kolorze. Wszystkie czytniki nie wyświetlają w kolorze?

3. Czy w tym czytniku można folderować książki. Ja na komputerze mam je posegregowane. Natomiast wyświetlają mi się bez folderów.

4. Mam kilka książek w formacie .djvu i rozumiem, że trzeba je skonwertować. Pewno macie doświadczenie - co polecacie?


13 lip 2013 10:57:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 cze 2013 13:13:07
Posty: 7
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Nook Simple Touch - kilka pytań
Co do .djvu, problem w tym, że ten format zapewnia właśnie bardzo dobrą kompresję zorientowaną na tekst :P Przy konwersji do PDF (a faktycznie JPG, który siedzi w środku) plik rośnie kilkakrotnie.

Niestety nie udało mi się znaleźć jakiegoś stacjonarnego programu do konwersji DJVU => PDF, a kiedyś szukałem..Natomiast korzystałem z narzędzi sieciowych (wpisz w google "djvu to pdf") i efekty były w miarę akceptowalne z tego co pamiętam. Widzę, że tutaj obiecują nawet "searczowalność", więc pewnie Nook będzie potrafił wychwycić tekst i przystosować do ekranu..

A co do folderów, one są widoczne tylko z komputera, na czytniku masz półki (shelves) :)


14 lip 2013 21:58:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lip 2013 10:48:55
Posty: 2
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Nook Simple Touch - kilka pytań
wielkie dzięki za odpowiedzi i rozjaśnieniu kilku spraw


5. Czy kopiowanie plików pdf z Pceta do Nooka odbywa się tak bardzo błyskawicznie? Dla mnie to odbywa się nawet za bardzo szybko.

6. Czy ja muszę paluchem zmieniać te strony - czy jest jakaś inna opcja przewracania stron?


15 lip 2013 10:24:08
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nook Simple Touch - kilka pytań
Szmer napisał(a):
Niestety nie udało mi się znaleźć jakiegoś stacjonarnego programu do konwersji DJVU => PDF,

http://djvu.sourceforge.net/
Używałem swego czasu na gentoo.

Dziwię się tylko, że nie kupiłeś pocketbooka (lub ewentualnie onyksa), one mają wsparcie djvu.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 lip 2013 10:36:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Odp: Nook Simple Touch - kilka pytań
6. Językiem możesz spróbować....ew. penisem chociaż w autobusie miejskim może to wzbudzić oburzenie u pewnej grupy osób.


15 lip 2013 14:18:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 cze 2013 13:13:07
Posty: 7
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Nook Simple Touch - kilka pytań
Cytuj:
http://djvu.sourceforge.net/
Używałem swego czasu na gentoo.

Jakoś mam najnowszą wersję DjView4 z repozytorium Fedory 17, numer wersji zgadza się z tym podanym na stronie. A wszystko, co mogę zrobić (poza wrzucaniem pojedynczych stron do JPG itd.), to przekonwertować cały dokument do PostScript. W wolnej chwili mógłbym wypróbować różne okrężne konwersje np. za pomocą ImageMagick, ale nie wiem, czy takie czarymary interesują autora tematu ;) Zresztą najlepiej niech zacznie po prostu od twojego linku, może u niego będzie ok.

A jeśli pytanie o czytnik jest (też) do mnie, to Nook był wybierany jako pierwszy i na razie jedyny, nie znałem się i zaufałem znanej marce :P Ale złego słowa nie powiem.


15 lip 2013 15:52:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013 20:38:39
Posty: 19
Post Re: Nook Simple Touch - kilka pytań
Językiem nie polecam :P


25 gru 2013 16:21:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron