Teraz jest 28 mar 2024 19:12:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
M92 i zawiechy 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2013 22:56:08
Posty: 33
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post M92 i zawiechy
Czy to normalne, że M92 przy rozładowanej baterii zawiesza się i nie reaguje w żaden sposób na nic? Mam M92 od miesiąca i tylko dwa razy rozładowałem baterię. Zawsze jak miałem dwie kreski to czytnik zaczynał się nagminnie wieszać. Wtedy wciskałem reset z tyłu obudowy, włączałem czytnik jeszcze raz, pokazywał dwie kreski na baterii i po chwili znowu się wieszał.

_________________
Leon Instruments
Elektronika dla zawodowców :)


22 cze 2013 20:09:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2012 22:48:48
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: M92 i zawiechy
Normalne to nie jest, ale zarówno dla własnego komfortu, jak i utrzymywania lepszego stanu baterii lepiej ją doładowywać wcześniej. Akumulatory litowe nie lubią głębokiego rozładowywania.


22 cze 2013 21:26:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2013 22:56:08
Posty: 33
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: M92 i zawiechy
Zaznaczam, że czytnik wiesza się, gdy mam na ikonie baterii dwie kreski z pięciu, czyli bateria jest prawie w połowie naładowana. Tak czy inaczej jeśli bateria jest rzeczywiście rozładowana to czytnik powinien chyba pokazać jakiś komunikat.

_________________
Leon Instruments
Elektronika dla zawodowców :)


22 cze 2013 22:07:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2013 15:51:22
Posty: 6
eCzytnik: m92
Post Re: M92 i zawiechy
Coś jest nie tak z tymi czytnikami - mi się też potrafi zawiesić jak nie mam pełnej baterii. Przecież człowiek kupował czytnik min. właśnie dlatego, że można długo go uzywać bez ładowania, a tu lipa. Ja jednak mam nagminny problem z rysikiem - czytnik z niewiadomych przyczyn przestaje go widzieć. Teraz po wgraniu nowego softu przez chwilę działał i znowu przestał. Dodatkowo nie mogę przewijać stron joyem.


23 cze 2013 3:14:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2012 21:34:33
Posty: 40
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
eCzytnik: Onyx Boox M92, Kindle Paperwhite
Post Re: M92 i zawiechy
U mnie występuje podobny objaw. Ale nie wiązałbym tego ze sprzętem a z softem. Póki miałem wersję softu 1.7 było ok. Po aktualizacji dzieją sie faktycznie dziwne rzeczy. Ta z zwiechą też. Co dziwne reset nie działa. Tak jakbym nic nie wciskał. No dziwne. Żyć się z tym da ale mam nadzieję, że A.T. rozwiąże ten problem i wrzuci nowy soft na stronę.

_________________
Tworzenie stron www. Programowanie na zamówienie. Netteria.NET - https://netteria.net


28 cze 2013 15:15:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: M92 i zawiechy
Ja za kilka tygodni ponownie wysyłam czytnik do serwisu z tym samym problemem; jeśli wada nie zostanie usunięta skieruję sprawę do UOKiK. Arta Tech, za przeproszeniem, polewa klientów ciepłą uryną i za każdym razem, kiedy czytnik wraca z ichniego serwisu nadmienia, że usterkę usunięto, a sam sprzęt został sprawdzony i przetestowany.


28 cze 2013 16:05:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: M92 i zawiechy
Ja mam wprawdzie I62 ale wskaznik baterii i tutaj to jest temat na dłuższy epos, iście homerycki ...
No jest ... I coś tam nawet pokazuje :mrgreen: Tyle że należy zwracać na niego uwagę nie większą niż na sygnalizację świetlną w Stambule :mrgreen:
A w kwestii ciepłej uryny, Panie Kolego ( witam i kłaniam sie niniejszym ), Matka Medycyna naucza że mocz osoby klinicznie zdrowej jest jałowy, zatem nieszkodliwy. Pozostaje oczywiście kwestia estetyczna ... Czyżby Pan Kolega sugerował istnienie gdzieś u kogoś poważniejszych schorzeń ? :P
Ja wprawdzie w I62 zwiechy miewam sporadycznie, za to nagle ni w kij ni w ryj znika mi dotyk.Przy całkowicie wg. ikonki pełnej baterii. I koniec czytania. Nawet podłaczony do zasilacza - nie działa. Zwykle wraca po jakichś 3-4 h ładowania. Czasem nie wraca wcale i pomaga jedynie kilkukrotna ( 4, a czasem i 6 razy ) instalacja softu. Oczywiście wszystkie zakładki, skróty, ostatnio czytane itd idą się ... na grzyby sobie idą ! Na przycisku "hard reset " to można kankana tańczyć i hołubce wycinać, aż ci się palce zmęczą alibo spinacz pognie w zygzaczek... Mogę dopisać tylko że z tego powodu czytnik już był w serwisie i wrócił "naprawiony" i "dokładnie sprawdzony". Po tej wizycie dotyk "odmeldował się " już w dniu w którym kurier dostarczył mi z serwisu owo szczęście ócz moich,"naparawione i dokładnie sprawdzone" ...
"Reszta milczeniem jest" - jak to ujął Stary Willy ...
Pozdrawiam

f.

P.S. Stawiam skrzynkę House of Haig Dimple że zaraz się tu pojawi Kolega @Rhavir ze swoją dobrą nowiną .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


28 cze 2013 16:50:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: