Teraz jest 29 mar 2024 8:14:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2012 9:44:18
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
+1 do softu dla A60. Jestem "za". Mogę służyć swoim czytnikiem jako świnką doświadczalną.


20 cze 2013 22:51:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
Jeśli panowie z ArtaTechu to czytają, to przydałoby się, żebyście pogadali z chińczykami aby udostępnili źródła system_manager'a, wtedy o wiele łatwiej i szybciej będzie usprawnić customowy system pod względem zarządzania energią. Tyle ode mnie, z resztą już się uporałem.

_________________


22 cze 2013 18:29:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2012 22:48:48
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
Powrót do ostatnio oglądanej strony uruchamiany klawiszem sprzętowym, np joystickiem.
I szerzej - możliwość własnego zdefiniowania funkcji joysticka.
Porządny czytnik pdf tzn taki, który nie głupieje i nie wyświetla co któregoś kolejnego znaku innym rozmiarem czcionki, podczas gdy na komputerze i tablecie wygląda to normalnie.
Możliwośc otwarcia dwóch dokumentów w oknach (np ekran podzielony na części góra-dół) ( Nieraz przydaje się też wyświetlanie dwóch różnych stron tego samego dokumentu)
Odczytywania formatu doc i docx bez czekania długich minut na otwarcie.
Odczytywania formatu .lit.
Wprowadzenia możliwości umieszczania swoich poleceń z menu narzędzi w pasku na dole strony, coś jak pasek zadań w Windows.
Wyświetlania formatu RTF bez gubienia przypisów na dole strony.
Kalendarz z terminarzem.


Uff.. nazbierało się życzeń do złotej rybki.


22 cze 2013 21:57:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
LIT podobnie jak bliźniaczy CHM umarł :D i nie bawmy się w nekromancję ożywiając trupa. Niech spoczywa w spokoju. :D

Pamiętam MĘKI i tortury jakie cierpiałem przez format LIT - był dostepny na PDA z 10 lat temu i non-stop miałem z nim kłopoty. Lepiej skonwertować lub zdobyć pozycję w lepszym formacie.

Obecnie jest martwy i niech tak zostanie. Wysiłek lepiej włożyć w coś innego.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


23 cze 2013 18:07:20
Zobacz profil
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
Mi, podobnie jak Tzigi, niczego nie brakuje w oprogramowaniu czytnika. Być może jest to spowodowane tym, że służy mi on tylko i wyłącznie do czytania, a w takim wypadku FBReader + dostęp do Dropboxa to szczyt moich marzeń.

Jeżeli jednak mielibyście zbudować Wasze oprogramowanie na jądrze linuksa z serii 3.x (z tego co widzę w moim czytniku mam 2.6.35) i przez to okazałoby się, że czytnik szybciej się uruchamia czy też dłużej działa na jednym ładowaniu baterii to nie miałbym nic naprzeciw :)


26 cze 2013 10:47:14
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 17:41:30
Posty: 38
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
Mulltitasking po tysiąckroć.


26 lip 2013 15:20:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
Multitasking OK


26 lip 2013 16:07:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2013 18:19:18
Posty: 4
eCzytnik: BOOX i62HD Angel Glow
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
xaper napisał(a):
Jadoone napisał(a):
Mnie brakuje multitaskingu

Multitasking jest, ale w fazie beta, trzeba doinstalować samemu:
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=211425


Witam. Doinstalowałem ten multitasking w Angel Glow i pięknie hula, tylko z menu głównego zniknęła ikonka Booxsource i chmury. Chciałem się zapytać, jak je przywrócić i czemu tak się stało? Soft mam z sódmego kwietnia tego roku, czyli aktualny.


26 lip 2013 23:27:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012 6:23:07
Posty: 41
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
W i62espresso również działa i też zeżarło ikonki.


27 lip 2013 5:42:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2013 18:19:18
Posty: 4
eCzytnik: BOOX i62HD Angel Glow
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
Comandante W napisał(a):
W i62espresso również działa i też zeżarło ikonki.


Przeinstalowałem soft i ikonki wróciły, ale mulitasking zniknął. Wersja beta...:D


27 lip 2013 11:32:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 17:41:30
Posty: 38
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
Tak jak pisałem poprzednio dużo czytam na czytniku i62 (czarny z białego). Po wgraniu softu wreszcie świetnie działają słowniki i zacząłem czytać książki anglojęzyczne i generalnie wzbogacać słownictwo. Pod tym kątem oceniam teraz ten czytnik i:
- koniecznie multitasking (1. możliwość czytania książki oryginalnej i szybkie przełączenie na książkę tłumaczoną 2. możliwość szybkiego zrobienia notatki, ze słownictwem - robię sobie dla nauki taki szybki słowniczek w trakcie czytania)
- czytanie przez angielską Amy wyrazów z słownika uruchamianego z poziomu czytanej książki (czyta jeżeli słownik uruchomimy niezależnie ale jak już z poziomu książki to już nie)
- i jeszcze jedno czytanie zaznaczonego wyrazu w notatkach.
Ciekawe czy są to bardzo skomplikowane rzeczy dla producenta softu.


29 lip 2013 10:06:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sie 2013 9:28:42
Posty: 4
eCzytnik: M92
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
Cieszę się i dziękuję za tę inicjatywę.

Mam na tę chwilę takie propozycje (nie mam zielonego pojęcia o programowaniu, więc nie wiem, czy to jest możliwe), przepraszam, jeśli wyrażam się nieprecyzyjnie:
1. pokazanie pod osobną ikonką i zapamiętanie konfiguracji sieci bezprzewodowych (korzystam z dwóch, w różnych miejscach i w momencie, gdy skonfiguruję jedną, ta wcześniej zapamiętana zostaje zapomniana, w efekcie muszę wciąż na nowo je konfigurować);
2. wskaźnik poziomu zużycia baterii (jak w telefonach komórkowych, czy laptopach);
3. to już ktoś wspominał: możliwość przeglądania wielu książek jednocześnie;
4. możliwość ustawienia katalogów z plikami DRM także na dysku SD lub w ogóle w różnych miejscach (mam katalogi z tekstami do czytania utworzone tematycznie);
5. możliwość dowolnego ustawiania ikon na pulpicie.


Dodam jeszcze ostatnie spostrzeżenia, choć nie wiem, czy one tutaj pasują, czy do innego wątku, bo mowa o nowej przeglądarce PDF:
6. Czytam trochę książek w j. angielskim, dość często korzystam ze słownika, czasem słucham te książki dzięki IVONIE, często robię adnotacje. Niestety żeby robić jedną z tych rzeczy trzeba wyłączyć inną. Czy nie dałoby się zrobić tak, aby np. można było osobiście dostosować dolny pasek narzędzi podczas czytania, aby te funkcje tam umieścić (są dostępne trzy warianty Status Bar icons, ale pasek statusu każdorazowo się zmienia, jeśli wychodzimy poza daną kategorię, np. adnotacje), a nie każdorazowo robić kilka kliknięć (wejście do menu, wejście na odpowiednią kategorię i wejście na odpowiednią ikonkę)? Oczywiście idealne rozwiązanie, to gdyby można było to wszystko robić jednocześnie, tzn. odsłuchując stronę móc kliknąć dwa razy na słowo i widzieć je w słowniku oraz w razie potrzeby zrobić adnotację (szkic). Na ten czas tyle moich uwag, mam nadzieję, że wyraziłem się precyzyjnie i moje uwagi będą pomocne.

Pozdrawiam pomysłodawców i forumowiczów.


05 sie 2013 10:06:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lip 2013 17:58:13
Posty: 28
eCzytnik: ONYX Boox i62 Espresso
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
zróbcie jakiś do i62 ;)
a przydałoby się:
1) stan uśpienia który fakycznie pobiera mniej energii(słłyszałem że z nim lipa)
2) żeby była opcja przenoszenia na początek strony po zmianie strony w pdf'ach
3) żeby można było wyłączyć sobie opcję zmiany strony za pomocą ekranu dotykowego.


06 sie 2013 20:45:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
Artur Stachecki, mam pytanie do praktyka:

Poprawiam cr3 (na i62e) i zauważyłem, że skompilowany plik waży ok. 4.5 MB. nawet bez zmian w kodzie. "Oryginał" jest ponad 2x lżejszy. Wiesz może jak odchudzić plik wynikowy?. W jakimś wątku na MobileRead widziałem cr3 custom build-a i też ważył ponad 4 MB, ale może jest jakiś sposób. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.
Domyślam się, że powodem jest linkowanie statyczne. Nie udało mi się go prawidłowo wyłączyć, tzn. tak by z bibliotekami z BooxSDK linkował dynamicznie, a "swoje" (jeżeli są jakiekolwiek) linkował statycznie. Sposób kompilacji znalazłem na stronach wiki M92 (chyba, niestety nie dodałem do zakładek): najpierw BooxSDK z build:arm:static, później linki pod src do tych z boox-opensource i edycja konfiguracji by uwzględniał cr3 i znowu BooxSDK z build:arm:static.


Przepraszam wszystkich za może zbyt techniczny wpis, ale wynik przecież będzie z pożytkiem dla ogółu . ;) ;) Szczegóły: http://forum.eksiazki.org/programy-i-dodatki-f175/popawiony-cool-reader-na-i62e-i-podobne-t13683.html


10 sie 2013 11:53:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lip 2013 17:58:13
Posty: 28
eCzytnik: ONYX Boox i62 Espresso
Post Re: Nasze własne customowe oprogramowanie do Boox'ów
Pewnie już musztarda po obiedzie ale zauważyłem 3 dość istotne mankamenty, gdyby ktoś zerknął; temat linku jest świeży, więc może oryginalna wersja ma jednak którąś z tych możliwości, jeśli tak proszę o odpowiedź w tu niżej temacie ;)
onyx-boox-f162/3-istotne-problemy-w-i62-espresso-t13791.html


13 wrz 2013 1:22:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron