Teraz jest 28 mar 2024 15:15:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
PocketBook 613 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: PocketBook 613
ediek napisał(a):
- pliki TXT - nie rozpoznaje prawidłowo kodowania, trzeba ręcznie metodą prób i błedów szukać prawidłowego,


Plik .txt otwieram w programie EditPlus (akurat mam zainstalowany na komputerze) i zapisuję go jako text z kodowaniem UTF-8.Otwierając w czytniku - także pierwszy raz muszę zmienić kodowanie z "Automatycznie" - wybieram "UTF-8", czytnik zapamiętuje wybór i przy kolejnym - jest OK (dotyczy to tylko danego pliku tekstowego, z następnym - powtórka procedury)

ediek napisał(a):
- pliki PDF - można powiększyć stronę, jednak po załadowaniu nowej strony to przybliżenie znika, i tak każdą kolejną stornę trzeba powiększać


Na swoim "613" nie zaobserwowałam nic takiego - być może to kwestia software - po zakupie wgrałam wersję "RC 4.0." dostępną na stronie http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=26342&postdays=0&postorder=asc&start=40

ediek napisał(a):
- trochę rozczarowała mnie bateria - wyczerpała się po jednym dniu czytania (ale faktycznie całym dniu) - myślałem, że w czytniki tego typu więcej wytrzymują,


Nie liczyłam z zegarkiem w ręku - ale tak "pi razy oko" - bez problemów 50 godzin czytania na 1 ładowaniu .


15 mar 2013 9:53:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2013 21:35:08
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook 613
Post Re: PocketBook 613
tereza napisał(a):
Plik .txt otwieram w programie EditPlus (akurat mam zainstalowany na komputerze) i zapisuję go jako text z kodowaniem UTF-8.Otwierając w czytniku - także pierwszy raz muszę zmienić kodowanie z "Automatycznie" - wybieram "UTF-8", czytnik zapamiętuje wybór i przy kolejnym - jest OK (dotyczy to tylko danego pliku tekstowego, z następnym - powtórka procedury)


dzieki, wypróbuję :)

tereza napisał(a):
Na swoim "613" nie zaobserwowałam nic takiego - być może to kwestia software - po zakupie wgrałam wersję "RC 4.0." dostępną na stronie http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=26342&postdays=0&postorder=asc&start=40


u mnie wgrany jest 3.3.3 jesli dobrze odczytuje ciag cyferek. troche boje sie wgrywac niesprawdzony do konca soft (to chyba wersja beta?). U Ciebie dziala stabilnie?

tereza napisał(a):
Nie liczyłam z zegarkiem w ręku - ale tak "pi razy oko" - bez problemów 50 godzin czytania na 1 ładowaniu .

a czy poziom baterii skacze Ci czesto w gore i w dol? Bo u mnie jak czytam ksiazke poziom naladowania spada, po zamknieciu nagle sie podnosi - czesto tak skacze. Ale pytalem kolezanki co ma Onyxa i mowi ze u niej podobnie jest.


15 mar 2013 20:31:37
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook 613
Ciekawe, ja na swoim PB 622 nie mam kłopotów o ile plik TXT jest kodowany w UTF-8 - czytnik prawidłowo wyświetla polskie znaki i to niezależnie czy mam plik jest ze znacznikiem BOM czy bez. Jeśli wrzucę plik w innym kodowaniu (np. ISO-8859-2 albo Windows-1250) to dostanę "robaczki" i inne takie.

Jeśli chodzi o oprogramowanie czytnika to przecież jest już dostępna oficjalna wersja 4.0: http://www.pocketbook-int.com/pl/suppor ... -basic-new, więc można spokojnie aktualizować. Nie jest wykluczone, że różne kłopoty, np. z baterią, ustąpią po tej aktualizacji.

EDITED: dopiero zwróciłem uwagę - ta wersja 4.0 ma wczorajszą datę, więc to "świeżynka" jest - jeszcze ciepła ;)


15 mar 2013 21:27:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: PocketBook 613
Oficjalna wersja "4" nie zmieniła "atrakcji" w wyświetlaniu plików w .txt - pozostało "po staremu" - tak więc aby nie szukać "...ręcznie metodą prób i błedów szukać prawidłowego..." - koduję sobie w UTF-8 - i zmieniam w menu czytnika .

Ogólnie - wszystko działa b. dobrze - jedynie nowa wersja ponownie zainstalowała usunięte gry - ale to sobie "poprawiłam" już
ps.ediek - poeksperymentuj z plikami PDF - spróbuj np. skonwertować (Mobipocket Creatorem) pdf do .prc - możliwości dostosowania właściwości wyświetlania treści w tym formacie - to zupełnie "inna bajka" ;)


16 mar 2013 9:51:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2013 13:08:19
Posty: 4
eCzytnik: PocketBook Touch
Post Re: PocketBook 613
Witam
Jestem posiadaczem Touch'a. ekranu ożywam właściwie tylko do kalibracji czcionki, strony przerzucam przyciskami. Denerwują mnie odciski palców na ekranie, a trudno je wytrzeć w trakcie czytania ;). Niestety;-) ilość chętnych do czytania w naszej rodzinie równa jest ilości domowników i zdarzają się zatory przy czytniku zmuszeni jesteśmy wiec kupić kolejne. Stąd moje pytanie do użytkowników 613, najlepiej do tych którzy testowali tez 622, czy zmiana wielkości czcionki jest problematyczna?. Jest to jedyna rzecz gdzie widzę zdecydowaną przewagę ekranu dotykowego. Internetu tez nie potrzebujemy na więcej niż jednym czytniku. Zachodzi więc w naszym przypadku uzasadnione pytanie czy nie lepiej kupić 2 dodatkowe czytniki 613 zamiast jednego 622 ( cenowo prawie to samo)


17 cze 2013 13:45:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 maja 2013 9:50:01
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: PocketBook 613
Post Re: Odp: PocketBook 613
@tomeklodz
Nie mam 622, ale mogę odpowiedzieć jak wygląda zmiana wielkości czcionki w 613. Za pomocą przycisków góra/dół dokonuje się skoku o 3pkt. Zazwyczaj to jest za dużo, więc wchodzę do ustawień i zmieniam wielkość czcionki ręcznie. Jest to minimum 12 kliknięć, co może się wydawać dużą ilością, ale przyciski są wygodne i po chwili obcowania z urządzeniem nawigacja po interfejsie staje się bezmyślna :)


18 cze 2013 10:31:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2012 11:01:39
Posty: 5
eCzytnik: Pocketbook 613
Post Re: PocketBook 613
ale o ile dobrze pamiętam, skok powiększania możesz również ustawić w opcjach nawet co o jeden punkt.

_________________
What are you gonna do, bleed on me?

Można dożyć stu lat, jeżeli odmawiać sobie wszystkiego, dla czego warto te sto lat żyć.


18 cze 2013 12:10:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2013 13:08:19
Posty: 4
eCzytnik: PocketBook Touch
Post Re: PocketBook 613
Dzięki za podpowiedzi zdecydowałem się na 613 zobaczymy w praniu jak to wyjdzie ;-) w porównaniu z 622


18 cze 2013 12:23:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 maja 2013 9:50:01
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: PocketBook 613
Post Re: Odp: PocketBook 613
jakkuz napisał(a):
ale o ile dobrze pamiętam, skok powiększania możesz również ustawić w opcjach nawet co o jeden punkt.


W opcjach nie ma takiego ustawienia, ale po podłączeniu czytnika do komputera można otworzyć plik .cfg w notatniku czy innym edytorze tekstu i tam zmienić poziom skoku.


18 cze 2013 17:00:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2013 13:24:22
Posty: 30
Post Re: PocketBook 613
Drodzy Państwo właśnie wróciłem ze sklepu z PB613 i mam pytanie - odpakowałem urządzenie i na ekranie był napis POCKETBOOK i 6 ikonek z tekstem o tym, co urządzenie posiada. Potwornie realistyczne - myślałem, że to naklejka. Mimo to nacisnąłem On i ekranik załadował opcje (język, godzinę itp), poprzeglądałem opcje i znów przytrzymałem przycisk On, żeby urządzenie wyłączyć. Pojawił się znów ten ekran z napisem POCKETBOOK i ikonkami - to ma tak zostać na stałe? Dodatkowo pod tymi ikonkami widzę ledwo zauważalne cienie pozycji z przeglądanych wcześniej opcji. To również jest 'zdrowe'?


19 cze 2013 14:03:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: PocketBook 613
Nie wydaje mi się by było coś anormalnego w ghostingu czy automatycznie ustawianym wygaszaczu przy wyłączeniu urządzenia (w Prestigio miałem tak samo).

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


19 cze 2013 14:23:40
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook 613
Potwierdzam - taka jest "uroda" wyświetlaczy typu e-ink - nie ma powodu do obaw.


19 cze 2013 14:58:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2012 11:01:39
Posty: 5
eCzytnik: Pocketbook 613
Post Re: PocketBook 613
Cytuj:
W opcjach nie ma takiego ustawienia

zdecydowanie masz rację, mój błąd, pomyliło mi się z odświeżaniem :D ale nie mam pojęcia czemu.

_________________
What are you gonna do, bleed on me?

Można dożyć stu lat, jeżeli odmawiać sobie wszystkiego, dla czego warto te sto lat żyć.


19 cze 2013 19:56:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2013 13:24:22
Posty: 30
Post Re: PocketBook 613
Dobra, pierwsze wrażenia:

Pocketbook 613 biały jest PIĘKNY. Przepiękny. Pomimo posiadania dużego panelu - nagroda za design z mojej strony. Ale jest POTWORNIE delikatny - nie wiem, może mój egzemplarz tylko, ale te przyciski (zwłaszcza cztery kierunkowe na planie koła) dosłownie się muska a nie naciska. Ten 'do góry' już całkowicie - nie czuć nawet, że się dociska.

I nie słucha mnie menda jedna - włączyłem, ustawiłem w opcjach, żeby pytał czy chcę ładować, czy też łączyć się z PC podczas połączenia kablem, a on się zaczął ładować (czego bardzo nie chciałem). Dopiero za drugim razem zaskoczył.

Pisaliście mi, że biały ma tę wadę, że ekran wydaje się szarawy - dla mnie to plus. Przybliża to imitację kartki gorszego gatunku. Nie przeczytałem jeszcze na nim niczego, bo aktualnie jestem w połowie książki papierowej, ale załadowałem parę tomów i wygląda to pięknie - czy słońce pełne, częściowe, wszystko widać.

Dużo opcji formatowania tekstu, marginesy, wielkość czcionki - same plusy.

To tyle, póki co jestem zachwycony. Jedynym minusem jest tragiczna instrukcja 'Szybki start', z której nie dowiemy się NICZEGO, a także to 'ghostingowanie' treści pod aktualnie czytanymi, ale rozumiem dlaczego tak się dzieje.


20 cze 2013 15:49:22
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: PocketBook 613
Biały ma tę wadę, że jak będziesz czytał na słońcu, to odbicia mogą Cię oślepiać, no ale to przeszkadza tylko w niektórych sytuacjach.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


20 cze 2013 16:28:46
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron