Teraz jest 29 mar 2024 12:26:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
BOOX A62S Evolution 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 maja 2013 20:19:37
Posty: 1
eCzytnik: Onyx Boox a62s Evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
Miał ktoś z was taki problem jak ja? :D

Chodzi mianowicie o soft po aktualizacji, zauważyłem, że często podczas czytania czy nawet buszowania po menu pojawia się na ekranie kontrolka głośności bez mojego udziału :D nie naciskam na klawisze głośności a ikonka potrafi wyskoczyc po kilka raz pod rząd co jest baaaaardzo irytujące. Proszę o odpowiedź :D


03 maja 2013 20:27:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2013 9:11:47
Posty: 1
eCzytnik: jeszcze celuloza :)
Post Re: BOOX A62S Evolution
Wielka prośba do użytkowników tego modelu - podzielcie się wrażeniami z użytkowania słowników w trakcie czytania tekstu. To dla mnie w sumie najważniejsza cecha czytnika, a nie mogę znaleźć konkretnych informacji.

Interesują mnie następujące sprawy:
1. Czy we wszystkich formatach można korzystać ze słownika (nie chodzi mi o format słownika, tylko o format czytanego tekstu, z poziomu którego wywołujemy słownik)? Ktoś pisał tu, że w epub nie bardzo działa.
2. Czy można zaznaczać słowo do tłumaczenia przy pomocy klawiszy czy tylko przez podwójne puknięcie? I czy to podwójne puknięcie nie jest "mylone" przez czytnik z komendą przewrócenia strony, jeśli wyraz jest na brzegu ekranu? Ktoś tu pisał, że miał taki problem w CoolReaderze.
3. Jaka jest szybkość działania słownika? Długo trzeba czekać od zaznaczenia do pojawienia się definicji? I jak właściwie się ona pojawia - jako osobne okienko czy w inny sposób? Nie znalazłem żadnych zdjęć czy filmów, które by to obrazowały.

Będę wdzięczny za wszelkie info. Noszę się z zamiarem kupienia A62S, ale muszę się upewnić, co do kilku cech - to ma być mój pierwszy czytnik i nie chcę zaliczyć falstartu.

Pozdrawiam Wszystkich.


12 maja 2013 10:29:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2013 18:22:05
Posty: 1
eCzytnik: Onyx Boox A62S Evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
Witam.
Przekopałem się przez forum , ale nie znalazłem konkretnej informacji . Oto mój problem . Dzisiaj zakupiłem urządzenko. Oczywiście się nie odpaliło . Podłączyłem do ładowania . Ładuje się już prawie 5 godzin i nadal nie można go odpalić . Podświetlone jest tylko na niebiesko środkowe kółko "OK" .
Ktoś miał taki problem? Czy wada urządzenia ? Czy jeszcze czekać bo jeszcze się ładuje ?
Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam.


12 maja 2013 18:31:44
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: BOOX A62S Evolution
Po 5 godzinach powinien się na pewno odpalać. Długie przytrzymanie przycisku zasilania nie skutkuje?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


13 maja 2013 15:55:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2013 19:28:13
Posty: 1
eCzytnik: Onyx Boox A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Witajcie :)

od dzisiaj stałam się posiadaczką modelu a62s :) i mam jedno pytanie...
czy u Was, tak jak u mnie, przy każdym klikaniu ekran mryga na czarno -> biało i dopiero się coś ładuje? Zastanawiam się czy to normalne, czy może to jakaś wada, albo mam coś źle ustawione w ustawieniach :?


20 maja 2013 19:32:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2013 15:35:36
Posty: 23
eCzytnik: Onyx BOOX M92
Post Re: BOOX A62S Evolution
Cytuj:
(...) przy każdym klikaniu ekran mryga na czarno -> biało i dopiero się coś ładuje? Zastanawiam się czy to normalne, czy może to jakaś wada (...)


"It's not a bug, it's a feature".

A dokładniej "feature" żółwiego, pełnego odrysowywania ekranu E-Ink. Mój typ też tak ma; w menu domyślnie przy zmianie stanu, a podczas czytania możesz ustawić np. co 3 strony w opcjach. Hm, gdybym miał dodatkowo podświetlenie - hipnoza pewna :D


20 maja 2013 22:07:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Jest to NORMALNY objaw - ekrany typu EInk - składają się z maleńkich kasułek wypełnionych Białymi i Czarnymi kulkami zalanymi cieczą. W zalezności od polaryzacji CZarne lub Biale sa na wierzchu.

CO WIECEJ po ustaniu zasilania "kulki" POZOSTAJĄ - ale przy zmianie tekstu część kulek pozostaje - i powstają "duchy" czyli "reszti" poprzedniego obrazu/tekstu - aby temu zapobiec co jakiś czas ekran MUSI być odświerzony - przez przejście cyklu Czarny - Biały.

Można ustawić CO ILE to następuje ale ZAWSZE i w KAŻDYM czytniku z ekranem EInk to wystepuje. Kindle, Kobo, PocketBook, Oyo i reszta EInk'owców też tak ma.

Proponuję ustawić odświerzanie co 5 lub 7 - a po za tym można się przyzwyczaić. :D :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


21 maja 2013 20:37:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 maja 2013 19:08:12
Posty: 2
eCzytnik: A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Witajcie,

Mam od niedawna A62S Evo i w związku z tym kilka pytań.
Po pierwsze okazalo się, że jestem jednym z tych szczęśliwców, którym działa WiFi - mimo, że nie miało go być. Przeczytałem jednak w tym wątku, że niektórzy mają oprogramowanie do czytania RSS na swoich czytnikach po upgradzie systemu. U mnie - mimo, że jest to wersja 1.8.20130111 - tej aplikacji brak. Czy można jakoś "dograć" tą aplikację do systemu? Odczyt stron WWW, mimo, że działa jest dość mozolny dla klasycznych stron, dla wersji mobilnych jest lepiej, ale nie wszystkie strony mają tą opcję. RSS byłby bardziej wygodny.

Drugie pytanie dotyczy IVONY:
Zauważyłem, że w pewnych momentach podczas czytania tekstu następuje krótki trzask - ma to miejsce zwłaszcza podczas przerwy występującej przy "myślniku", jak również podczas zmiany strony. Czy jest to taki urok tego syntezatora mowy? Czy można to jakoś wyeliminować?


27 maja 2013 19:38:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 maja 2013 11:24:05
Posty: 1
eCzytnik: Onyx A62s
Post Re: BOOX A62S Evolution
A ja mam pytanie do Panów z Arta-Tech. Czy można zareklamować łuszczącą się farbę na rysiku? Wiem, że może to i szczegół, ale irytuje mnie czarny czytnik z odstającym białym piórkiem na tylnej obudowie. Szkoda, że został wykonany z białego plastiku i pomalowany czarną (słabo trzymającą się) farbą. Dodam, że czytnik jest w moim posiadaniu od 6 dni (oczywiście kupiony jako nowy). Dodam, że cena też jest zaporowa w przypadku kupna nowego rysika (60 zł na znanym portalu aukcyjnym).


29 maja 2013 11:29:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2013 17:53:01
Posty: 5
eCzytnik: Onyx BOOX A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Omaa Kaan napisał(a):
Wielka prośba do użytkowników tego modelu - podzielcie się wrażeniami z użytkowania słowników w trakcie czytania tekstu. To dla mnie w sumie najważniejsza cecha czytnika, a nie mogę znaleźć konkretnych informacji.

Interesują mnie następujące sprawy:
1. Czy we wszystkich formatach można korzystać ze słownika (nie chodzi mi o format słownika, tylko o format czytanego tekstu, z poziomu którego wywołujemy słownik)? Ktoś pisał tu, że w epub nie bardzo działa.
2. Czy można zaznaczać słowo do tłumaczenia przy pomocy klawiszy czy tylko przez podwójne puknięcie? I czy to podwójne puknięcie nie jest "mylone" przez czytnik z komendą przewrócenia strony, jeśli wyraz jest na brzegu ekranu? Ktoś tu pisał, że miał taki problem w CoolReaderze.
3. Jaka jest szybkość działania słownika? Długo trzeba czekać od zaznaczenia do pojawienia się definicji? I jak właściwie się ona pojawia - jako osobne okienko czy w inny sposób? Nie znalazłem żadnych zdjęć czy filmów, które by to obrazowały.

Będę wdzięczny za wszelkie info. Noszę się z zamiarem kupienia A62S, ale muszę się upewnić, co do kilku cech - to ma być mój pierwszy czytnik i nie chcę zaliczyć falstartu.

Pozdrawiam Wszystkich.



ad.1 - ja korzystam ze słownika zarówno przy czytaniu w formacie epub jak i pdf i nie miałam dotąd problemów z otwarciem w nich słownika; otwieram słownik wchodząc w opcje - Narzędzia - wyszukaj w słowniku. Otwiera się osobne okienko zajmujące około 1/4 strony, i już można zaznaczać słowa do tłumaczenia;

ad.2 - po uruchomieniu słownika można zaznaczać zarówno "pukając" dane słowo jak i przeciągając po nim od pierwszej do ostatniej litery. Możemy także poznać znaczenie niewiadomego nam słowa w samej definicji w słowniku - wystarczy je dwa razy "puknąć :)
Używam do zaznaczania rysika - nie udało mi się jakoś zaznaczyć tekstu korzystając z klawiszy :/
Co do przerzucania stron w trakcie korzystania ze słownika - jeżeli słownik mam otwarty to na koleją stronę mogę przejść używając klawiszy (rysik tylko zaznacza słowa - nie zmienia mi stron), jeżeli chcę do tego użyć rysika muszę zamknąć słownik - inaczej u mnie nie chce działać...

ad.3 - szybkośc działania słownika zależy trochę od stopnia naładowania baterii :) im pełniejsza tym sprawniej wyszukuje, ale nie zauważyłam żeby to jakoś znacząco wpływało na jakość użytkowania.


29 maja 2013 21:45:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2013 12:53:13
Posty: 3
eCzytnik: Onyx BOOX A62S, Thalia OYO Sipix II
Post Re: BOOX A62S Evolution
Dziadek64 napisał(a):
Witam.
Przekopałem się przez forum , ale nie znalazłem konkretnej informacji . Oto mój problem . Dzisiaj zakupiłem urządzenko. Oczywiście się nie odpaliło . Podłączyłem do ładowania . Ładuje się już prawie 5 godzin i nadal nie można go odpalić . Podświetlone jest tylko na niebiesko środkowe kółko "OK" .
Ktoś miał taki problem? Czy wada urządzenia ? Czy jeszcze czekać bo jeszcze się ładuje ?
Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam.

Nie chcę krakać, ale u mnie przy takich objawach się skończyło wymianą czytnika.


03 cze 2013 20:34:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2013 12:27:29
Posty: 2
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: onyx boox a62s evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
Hejka, wczoraj stałam się posiadaczką czytnika Boox A62S Evolution. To mój pierwszy gadżet w życiu, jestem więc kompletnie zielona i mam kilka pytań. Czytałam, że w przypadku tego czytnika trzeba zaktualizować oprogramowanie. Na stronie onyxa ( http://onyx-ereader.pl/pl/fw-boox-a62s-evo ) teoretycznie jest jakaś instrukcja, której kompletnie nie rozumiem (no tak, jestem mało biegła w sprawach elektronicznych/komputerowych ;)). Nie wiem, jak się zabrać do tej aktualizacji, przede wszystkim dlatego, że w instrukcji jest wymieniona karta SD jako element niezbędny do aktualizacji. W ogóle tego nie rozumiem, nie posiadam takiej karty, nie ma jej przecież w zestawie czytnika. Myślałam, że wystarczy kabel USB, dzięki któremu łączymy czytnik z komputerem, a dalej jakoś już leci... Znajdzie się ktoś, kto mógłby mi to wytłumaczyć albo pokierować przez proces aktualizacji? Proooszę :D


06 cze 2013 12:40:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Na stronie Masz dokładną i protą instrukcję.

Kartę należy kupić - najlepiej w formacie Micro SD z adapterem do "pełnego" SD - format Micro SD jest STANDARTEM w Telefonach Komórkowych - większośc ma slot na micro SD.

Wydatek w granicach 10 - 20 zl - spokojnie wystarczy 2 GB - choć obecnie cięzko będzie kupić mniejsza niż 4 GB.

Opcja druga to popytać wśród - znajomych - niemal każdy posiadacz Smartfona ma kartę.

Pobieramy plik ze strony i zapisujemy na karcie - można użyć dedykowanego czytnika kart lub włożyć kartę do Boox'a lub telefonu komórkowego i podlączyć via USB do komputera.

W przypadku jak używamy Onyx'a jako czytnika to Windows (inne systemy też ) wykryja nam DWA dodatkowe dyski wymienne - jeden to Pamięć Wewnętrzna czytnia a drugi to KARTA PAMIĘCI właśnie.

Plik pobrany ze strony zapisujemy NA KARCIE PAMIĘCI.

Odłączamy czytnik od komputera - PODŁACZAMY go do ładowrarki - następnie wylączamy (nie usypiamy) - przytrzymujemy klawisz OK i TRZYMAJĄC OK włączamy czytnik.

Po pernym czasie pojawi się na dole ekranu napis :
Software update request detected, checking updates..

Puszczamy klawisz OK i czekamy - jak się zaktualizuje to czytnik dokona restartu i się sam uruchomi.

Każdy kto ma choć odrobinę obycia z komputerami da sobie radę.

OPCJA DLA CIEBIE - pochodzisz z Festung Breslau :D - jeśli nie Masz nikogo kto by Ci pomógł, a sama nie Chcesz "rydzykować" polecam wizytę w :

ArtaTech
Wrocławski Park Technologiczny
ul. Klecińska 125
54-413 Wrocław
Tel.: +48 71 723 78 54

Są dystrybutorem i serwisem Onyx'ów na Europę :D na 100% Ci pomogą - czy za darmo to inna sprawa :D ale jesli nawet to opłata nie powinna być duża.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


06 cze 2013 19:40:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2013 12:27:29
Posty: 2
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: onyx boox a62s evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
Dzięki za odpowiedź i informacje. Wychodzi na to, że nie mam nie tylko karty, ale i ładowarki. Sytuacja stała się skomplikowana :D Co do ArtaTech, dzwonię dzisiaj cały dzień i nikt nie odbiera. Mam do nich kawałek drogi i nie chcę jechać bez sensu, żeby dowiedzieć się, że mam zapłacić za usługę jakąś wygórowaną kwotę. No cóż, może na razie pożyję bez nowego oprogramowania, ewentualnie coś wymyślę :P


07 cze 2013 19:06:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Może mają wolne w soboty albo remament w "sklepie z teściami".

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


08 cze 2013 15:11:14
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron