Teraz jest 28 mar 2024 13:53:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Oyo II - czy warto? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Oyo II - czy warto?
Witam!
Teraz od firmy Imagic są czytniki Oyo SII w cenie 139zł z wysyłką. Zastanawiam się, czy warto. Mam kilka próśb i pytań do użytkowników:

1)Jak wypada kontrast? Wiadomo, technologia sipix ma go mniejszego niż pearl. Może jakieś zdjęcie porównawcze do Kindla?
2)Jak z ekranem odbijającym światło? Czy przez takie rozwiązanie korzystanie z lampki utrudnia czytanie? W Kindlu ekran jest matowy, tutaj podobno z połyskiem. Najgorsze zestawienie to chyba kiepski kontrast i powłoka powodująca odbicia światła na ekranie.
3)Książkowe formaty podobno czyta bez problemów? Co z PDF`ami?
4) Dla użytkowników forum firma przewiduje ewentualne rabaty? ;)

EDIT:

5) Które czytniki wykorzystują też ekrany Sipix 2? Tu mam porównanie do Sipix 1, jestem ciekawy, o ile nowsza wersja jest lepsza.
http://www.reader.bg/forum/2----/475-e-ink-pearl-vs-e-ink-vizplex-vs-sipix.html

I jeszcze Oyo I i Oyo II

Obrazek

Kontrast wydaje mi się zadowalający za te pieniądze, niestety Niemieckiego nie znam w ząb więc nie wiem, jak z prędkością działania i tym odbijaniem światła.

http://allesebook.de/testbericht/test-thalia-oyo-2-12575/viewall/


23 maja 2013 22:01:40
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Oyo II - czy warto?
Za tę cenę może być warto. Ekran będzie paskudny, ale to przecież 2x taniej niż cokolwiek z Pearlem (Nook ST z Allegro).

Jedyne zdjęcie porównawcze jakie widziałem, to Kindle Keyboard z pierwszym Oyo:

Obrazek

Sprawdzałeś translatorem?
http://translate.google.com/translate?u ... 1&ie=UTF-8
Słowo "slow" przewija się wielokrotnie... Ale za tę cenę...

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 maja 2013 22:38:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Re: Oyo II - czy warto?
Wrzuciłeś wersję I, a tutaj porównanie II z perlem:

Obrazek

Najbardziej mnie ciekawi fakt tej odbijającej powłoki, jak to wychodzi w praktyce?

Obrazek

EDIT: Czy może osoba prowadząca blog http://psujnia.mkwe.pl/ jest na forum? Podobno ten użytkownik pracuje nad jakimś custom FW, z chęcią bym z nim sobie porozmawiał na temat czytnika.


Jeszcze tak trochę BTW. Czy istnieje jakiś program na PC, który umożliwi podzielenie poszczególnych kartek komiksu na mniejsze części aby dało się komfortowo czytać na 6"?


23 maja 2013 23:54:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013 21:17:41
Posty: 40
Lokalizacja: Sulejówek
eCzytnik: OYO SII,Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: Oyo II - czy warto?
Zdjęcie z odbijającą powłoką jest tendencyjne!
Powłoka w OYO nie jest matowa ale nie jest całkowicie gładka. W zupełności nie jest to w jakiś sposób kłopotliwe. Przyjemnie czyta się zarówno w słońcu jak i lampce LED.

Co do custom firmware - to jest sporo pracy, priorytetem jest aby modyfikacje były w 100% odwracalne oraz nie stanowiły zagrożenia dla sprzętu.


24 maja 2013 19:27:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Re: Oyo II - czy warto?
A nie ma problemu z otwieraniem PDF`ów? Czytnik nie zwalnia w sposób, że nie da się tego używać?

Czyli w najbliższym czasie nie spodziewać się Twojego oprogramowania. Mógłbyś jednak temat nieco rozwinąć, co to właściwie jest? Edytujesz jakiś soft innego urządzenia (jakieś nowe funkcjonalności, poprawiona szybkość etc?) czy sam piszesz wszystko od zera?

Jeszcze się zastanowię, ale wygląda na to, że zakup tego urządzenia to nie najgorszy pomysł.


24 maja 2013 20:27:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013 21:17:41
Posty: 40
Lokalizacja: Sulejówek
eCzytnik: OYO SII,Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: Oyo II - czy warto?
Ostatecznej koncepcji jeszcze nie mam, każdy wariant ma swoje wady i zalety, ale zainteresowanie jest spore, wiec mam nadzieje że prace pójdą sprawnie.

W oryginalenej wersji pdf y są wyświetlane bardzo przyjemnie ! Niestety w bliźniaczych czytnikach jest z tym problem ;(

Czytnika do czytania da się używać bardzo przyjemnie, do przeglądania internetu niestety nie, odtwarzać mp3 nie próbowałem, a innych funkcji nie posiada ;)


24 maja 2013 21:26:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Re: Oyo II - czy warto?
To jeszcze odnośnie projektu. Podzespoły pozwalają na wprowadzenie takiej funkcji jak słownik? Planujecie coś na wzór tego z Kindla?
Tak w ogóle to powodzenia z pisaniem. Moje doświadczenie programistyczne jest takie, że czego się dotknę to zwykle przestaje się kompilować, więc raczej nie będę mógł pomóc. Za to cały czas trzymam kciuki.

Interesuje mnie jeszcze 2 kwestie:
-Oyo 2 posiada akcelerometr? I czy jest dodatkowo możliwość jego wyłączenia/włączenia na stałe trybu pionowego/poziomego.
-Z tego co napisałeś, nie ma możliwości czytania plików "obrazkowych". Wiem, że taka funkcja jest. Czy jest sens bawić się w mangi w tych formatach (tzn przez podgląd obrazów) czy raczej szukać możliwości do konwersji ePUB lub PDF?

Pozdrowionka!


24 maja 2013 21:38:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013 21:17:41
Posty: 40
Lokalizacja: Sulejówek
eCzytnik: OYO SII,Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: Oyo II - czy warto?
Akcelerometr to chyba za mocno powiedziane ;)
Jest czujnik położenia - i można sobie wybrać orientacje POZIOMA, PIONOWA, AUTOMAGICZNA - ale oczywiscie lepiej na ręcznie pionowej ;)

Jest oczywiście tryb przegladania obrazków, ale zwykłe kolorowe fotki to piękne nie robią gdy są wyświetlane w cz-b...


25 maja 2013 6:41:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013 21:17:41
Posty: 40
Lokalizacja: Sulejówek
eCzytnik: OYO SII,Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: Oyo II - czy warto?
jest wbudowany słownik niem-ang oraz niemiecki leksykon, pewnie z polskim nie będzie problemu...

posiada czujnik TILT, ale można go wyłączyć

jest przeglądarka obrazków


25 maja 2013 7:27:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Re: Oyo II - czy warto?
W sensie można by wgrać np słownik ang-pol przy obecnym dostępnym sofcie?

Ja myślałem o rozwiązaniu w stylu zaznaczeniu Angielskigo słowa w trakcie czytania i w tym momencie u dołu ekranu wyświetlenia Polskiego tłumaczenia.


25 maja 2013 11:14:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013 21:17:41
Posty: 40
Lokalizacja: Sulejówek
eCzytnik: OYO SII,Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: Oyo II - czy warto?
W poniedziałek sprawdzę jak wywołuje się słownik, bo chyba ta funkcja jest zablokowana na Polskę.


25 maja 2013 13:24:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Re: Oyo II - czy warto?
Dzięki, czytnik zamówiłem więc będę testował sam.

To była taka sugestia co do pisanego softu, taka funkcja byłaby na pewno bardzo przydatna.

Jeszcze raz dzięki za cierpliwość i odpowiedzi na moje pytania, dzięki Tobie Wrudzu jedzie do mnie pierwsze moje takie urządzenie. Z nadzieją, że dacie radę porządne oprogramowanie napisać ;)


25 maja 2013 13:47:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 kwi 2013 0:43:25
Posty: 19
eCzytnik: Thalia OYO
Post Re: Oyo II - czy warto?
piecho napisał(a):


4) Dla użytkowników forum firma przewiduje ewentualne rabaty? ;)

EDIT:

5) Które czytniki wykorzystują też ekrany Sipix 2? Tu mam porównanie do Sipix 1, jestem ciekawy, o ile nowsza wersja jest lepsza.
http://www.reader.bg/forum/2----/475-e-ink-pearl-vs-e-ink-vizplex-vs-sipix.html



Możemy zorganizować jakiś konkurs dla forumowiczów?

Ekran SIPIX2 ma dużo lepszy kontrast, różnica jest bardzo widoczna kiedy porówna się czytniki na żywo, ale ma za to wolniejsze odświeżanie od poprzedniej generacji


25 maja 2013 19:29:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2013 21:37:42
Posty: 56
eCzytnik: Oyo SII
Post Re: Oyo II - czy warto?
Rozumiem, że pytanie było retoryczne? Oczywiście, że czekamy na konkurs.


25 maja 2013 20:14:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2014 22:07:05
Posty: 1
eCzytnik: OYO II
Post Re: Oyo II - czy warto?
piecho, czy udało Ci się uruchomić słownik ang-pol na OYO II, taki jak w kindlu?


15 lut 2014 22:13:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron