Teraz jest 28 mar 2024 20:24:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Bug w programie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Bug w programie
Witam
przekonwertowałem książkę .mobi na format .rtf i pojawiła mi się odpowiednia wzmianka po prawej stronie, w polu informacji o książce (Autorzy, Formaty, Ścieżka).
Następnie wykasowałem ręcznie (z poziomu eksploratora) z katalogu plik .rtf jednak w opisie nie zniknął on, a kliknięcie na niego nie powoduje żadnej reakcji.
Podobnie plik pojawia się w grupie Formaty/RTF po lewej stronie okna, jednak jego kliknięcie powoduje otwarcie pliku .mobi.
Restart programu nic nie zmienia.


19 gru 2012 5:57:33
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Bug w programie
Pojedyncze formaty da się też usuwać za pomocą calibre.

Jeśli chcesz zgłosić błąd, to trzeba to zrobić w opisany tu sposób: http://calibre-ebook.com/bug
Niestety z tego co wiem Kovid Goyal który jest twórcą Calibre nie czyta naszego forum ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 gru 2012 13:59:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Bug w programie
To nie jest bug. Po prostu calibre nie sprawdza przy każdym uruchomieniu spójności bazy, gdyż byłoby to zbyt czasochłonne. Możesz ręcznie uruchomić taki test, kliknij 'ptaszek' przy ikonie biblioteki (to ta z ilością książek w bibliotece)->Konserwacja bibliotek->sprawdź bibliotekę.


21 gru 2012 12:38:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2012 10:12:33
Posty: 12
eCzytnik: Kindle
Post Re: Bug w programie
langolier napisał(a):
Witam
przekonwertowałem książkę .mobi na format .rtf i pojawiła mi się odpowiednia wzmianka po prawej stronie, w polu informacji o książce (Autorzy, Formaty, Ścieżka).
Następnie wykasowałem ręcznie (z poziomu eksploratora) z katalogu plik .rtf jednak w opisie nie zniknął on, a kliknięcie na niego nie powoduje żadnej reakcji.
Podobnie plik pojawia się w grupie Formaty/RTF po lewej stronie okna, jednak jego kliknięcie powoduje otwarcie pliku .mobi.
Restart programu nic nie zmienia.


Witam.
Miałem podobną sytuację z plikiem RTF. Fizycznie w folderze zawierającym daną książkę nie istniał nie mniej jednak wyświetlał się w okienku z edycją metadanych. Do wspomnianego folderu załadowałem inny RTF i z okna edycji metadanych podświetlając ten format ---> usuń wybrany format tej książki.
U mnie zadziałało.Może i Tobie pomorze.
Pozdrawiam


23 gru 2012 21:59:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Bug w programie
Działa też kliknięcie prawym przyciskiem myszy na format w informacjach o książce. W menu kontekstowym mamy "Usuń format...". Jest również "Zapisz format...", co przydaje się znacznie częściej...

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


06 kwi 2013 9:09:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron