Teraz jest 16 kwi 2024 18:22:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Onyx boox angel glow - dziwny ekran czy może to normalne? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2013 22:05:21
Posty: 20
eCzytnik: i62 angel glow
Post Re: Onyx boox angel glow - dziwny ekran czy może to normalne
Duże dzięki Rhavir ;) za szczegółową odpowiedź.
Wolałbym dostać czytnik, ale moja cierpliwość na byle jakie traktowanie klienta się wyczerpuje...

_________________
Onyx Boox Angel Glow (i62hd)


04 mar 2013 19:36:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013 20:08:39
Posty: 5
Lokalizacja: Lublin
eCzytnik: Onyx i62, Onyx i62HD Angel Glow
Post Re: Onyx boox angel glow - dziwny ekran czy może to normalne
Napisałem wczoraj wiadomość na stronę A4, ale ktoś ją chyba przemoderował, bądź usunął ;)

Arta-Tech wysłała mi nowy czytnik. Nie ma żadnych martwych pikseli, spód ekranu nie ma tych smużek/rysek, nawet na obudowie nie są obecne skazy (wcześniej były ze 2, ale nie wymieniałem ich, ze względu na nieistotność) Mimo tego, że to ten sam model wydaje mi się zupełnie inaczej wykonany - przyciski chodzą z kliknięciem (wcześniej chodziły jakoś tak troszkę luźniej) obudowa nie trzeszczy przy mocniejszym dotyku, co zdarzało mi się nawet w poprzednim i62. Mam wrażenie, że po setce wykonanych do nich telefonów wybrali mi model bardzo dokładnie :P Ze względu na te wszystkie przejścia pozostaje delikatny niesmak, ale generalnie jestem BARDZO zadowolony.

Pozdrawiam i życzę Ci szybkiego i równie pomyślnego jak u mnie załatwienia tej sprawy


06 mar 2013 23:49:34
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx boox angel glow - dziwny ekran czy może to normalne
Risor napisał(a):
Napisałem wczoraj wiadomość na stronę A4, ale ktoś ją chyba przemoderował, bądź usunął ;)

Niedawno nasze forum było regularnie atakowane przez spamerów, więc wprowadziliśmy zabezpieczenie, które jednak czasem przyblokowuje posty nowych użytkowników i wymusza ich weryfikację przez moderatora. Tak się stało w Twoim przypadku. Już te posty "ujawniłem".

Przepraszam i pozdrawiam.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 mar 2013 10:47:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2013 22:05:21
Posty: 20
eCzytnik: i62 angel glow
Post Re: Onyx boox angel glow - dziwny ekran czy może to normalne
Dzięki Risor za informacje.
mój mail chyba był wstrzymany również.
Dzwoniłem do Arta-tech wczoraj znowu. Tym razem Pani mi powiedziała że mają mój czynnik od paru dni (Euro przesłało maila z moim zgłoszeniem podobno 1 marca - 6 lutego zostawiłem czytnik w sklepie Euro..... bez komentarza).

W Arta-techu mają rozpatrzyć sprawę do końca tyg. Zobaczymy co potem. 30 dni minie wieczorem w piątek.
Akurat mam L4 do końca tyg. ale nie poczytam...
Opatrzność nade mną nie czuwała gdy zamiast na allegro kupiłem w Euro....

Mam tylko nadzieję, że z początkiem tygodnia będę miał jak Ty czytnik bez wad. Jeśli nie to faktycznie pozostanie mi zerwać umowę i kupić przez allegro.

_________________
Onyx Boox Angel Glow (i62hd)


07 mar 2013 13:18:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2013 22:05:21
Posty: 20
eCzytnik: i62 angel glow
Post Re: Onyx boox angel glow - dziwny ekran czy może to normalne
Witam z "updatem"

Czytnik reklamowany poprzeż EuroRtvAgd dnia 6 lutego 2013 wrócił do sklepu (wymieniony) 19 lutego 2013....... - to jest po 1,5 miesiąca !!!!!

Zrezygnowałem ze zrywania umowy, bo: czas na odpowiedź itd. byłby na pewno w tygodniach, ustawa mówi tylko o "odpowiednim" czasie naprawy, więc na pewno nie przyspieszyłoby to sprawy, a już 12 wiedziałem że czytnik wyjechał z Arta-tech 7 marca. Podobno dotarł do Euro 12 a im zabrało tydzień dostarczenie go spod W-wy do Krakowa. O tym ile zajęło dostarczenie do Arta-techu już pewnie wspominałem...
Oczywiście dzwoniłem tam z pytaniami, ale zawsze odpowiedź zaczynała się "czasami bywa tak, że importer potrzebuje więcej czasu na sprowadzenie jakiejś części..." itp. Dopiero jak mówiłem, że wiem o terminach dostarczenia do Arta-tech, to okazywało się że oni to też widzieli na swoim ekranie.... Na pytanie o jakąś rekompensatę - może pan napisać do działu obsługi klienta (to z kim rozmawiam?). Raz nawet usłyszałem na infolinii, że oni przewidują ok. dwa tygodnie na dowiezienie towaru do serwisu i dwa na odebranie....- to chyba bryczką z końmi jest ten transport.
Niemniej zdecydowałem, że zamiast próbować zrywać umowę w końcu odbiorę czytnik i napiszę do tego działu z formularza na stronie (podobno to taki sam dokument jak złożony pisemnie w sklepie..).

No tak. Fajnie byłoby gdyby to był jedyny problem, ale mam drugi - Arta-tech wymienił mi czytnik na nowy (fajnie), ale ten ma podobny (może trochę słabszy) defekt na dole ekranu..... I tu trochę ręce mi opadły. Czytnik mi się naprawdę wydaje jednym z lepszych na rynku - gdyby nie ten dół ekranu byłoby 100% ok.

Zauważyłem, że jak się korzysta w ciemnym pomieszczeniu z podświetlenia czytnika, to wtedy akurat przy czytaniu tego nie widać, ale patrząc pod ostrym kątem na dół czytnika wyraźnie widać "ryski" ("szron" ;) na dole ekranu. I tylko tam. Chciałbym się upewnić, że można mieć (jak Ty) czytnik bez tego (d)efektu ;)

_________________
Onyx Boox Angel Glow (i62hd)


Ostatnio edytowano 09 kwi 2013 17:18:52 przez leoncio, łącznie edytowano 1 raz



20 mar 2013 23:13:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2013 22:05:21
Posty: 20
eCzytnik: i62 angel glow
Post Re: Onyx boox angel glow - dziwny ekran czy może to normalne
Mała aktualizacja

Zadzwoniłem do serwisu Arta-tech i powiedziałem o ponownym problemie z ekranem. Pan z serwisu poprosił o zdjęcia, więc przesłałem. Serwis nie miał wątpliwości, napisali że przyślą kuriera po czytnik. Napisali, że pierwszy raz coś takiego widzą, co mnie trochę zdziwiło (pierwszy czytnik wg mnie miał tylko tą wadę, a został wymieniony? - może dla świętego spokoju, co też jest ok...). Niemniej chyba za ponowny problem mam dostać mały bonus (kupon na booxsource). Generalnie jestem zadowolony z obecnego przebiegu sprawy i czekam na kolejny egzemplarz...



PS.
Natomiast sklep Euro....
Po pierwszym mailu dostałem odpowiedź, w której wniosek o nieprzyznaniu mi żadnej rekompensaty za 1,5 miesięczny czas oczekiwania w żaden sposób sensownie nie wynikał z opisanych powyżej, bądź co bądź zgodnie z prawdą, faktów. Wysłałem maila ponownie z mam nadzieję czytelnym opisem co jest problemem, licząc na logicznie sensowną odpowiedź... ;)

Ciekawe ile czekają ludzie, którzy zapłacą ekstra za ubezpieczenie (jakoś koło 1/5 wartości zakupionego towaru)..?

_________________
Onyx Boox Angel Glow (i62hd)


30 mar 2013 11:18:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2013 22:05:21
Posty: 20
eCzytnik: i62 angel glow
Post Re: Onyx boox angel glow - dziwny ekran czy może to normalne
Witam,

po 2 tyg. mam z powrotem czytnik od Arta-tech - 3 model ;)
obecnie się ładuje, nie używałem jeszcze, ale patrzyłem na ekran rzecz jasna - i wygląda na to, że jest bez skazy ;).
Kontakt z serwisem też jasny, szybki i pozytywny ;).


Co do rtveuroagd - BOK to generalnie biurokratyczne odpieranie klientów. Póki co dostałem dwa zwrotne maile mgliście powiązane z moim zażaleniem i generalnie że sklep nie ma sobie nic do zarzucenia..
Ale
za to ktoś ze sklepu wyraził zainteresowanie negatywną opinią wystawioną przeze mnie na stronie Opineo.pl.... - kto by się spodziewał ??
ciekawe co to da, widziałem, że nie jestem jedyną osobą mającą problemy z "niezwłocznym" (czyt. krótszym niż miesiąc lub dłużej) załatwieniem reklamacji.
Pozostaje też rzecznik praw konsumenta...

_________________
Onyx Boox Angel Glow (i62hd)


09 kwi 2013 17:17:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 cze 2013 3:14:17
Posty: 1
eCzytnik: Onyx i62HD Angel Glow
Post Re: Onyx boox angel glow - dziwny ekran czy może to normalne
Mam dokładnie to samo... sądziłam, że się przyzwyczaję, ale przy niektórym rodzaju oświetlenia jest to strasznie wkurzające, w dodatku jak się patrzy na ekran od dołu to pojawiają się takie śmieci

Obrazek


29 cze 2013 3:20:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2013 22:05:21
Posty: 20
eCzytnik: i62 angel glow
Post Re: Onyx boox angel glow - dziwny ekran czy może to normalne
Oj jest. Ale można wymienić- ja dostałem inny bez tego "efektu" - trochę chyba gorze (mniej jednolite) podświetlenie niż w tym ze smugami (małe cienie na samej górze) ale za to przyjemnie się czyta ;) - nie błyszczy.

PS. Fakt, przydałaby się możliwość obniżenia jasności jeszcze - choć może to by zwiększyło nierównomierność podświetlenia (ktoś tak twierdził na forum).
A Twojego załącznika nie mogę otworzyć...

_________________
Onyx Boox Angel Glow (i62hd)


06 lip 2013 23:12:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron