Teraz jest 28 mar 2024 15:59:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
PB 611, system 16.0 i problemy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2013 1:18:56
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook 611
Post PB 611, system 16.0 i problemy
Niedawno wgrałem do PB 611 system 16.0 ze strony http://www.pocketbook.pl/wsparcie. Wcześniej miałem chyba 15.4. Trudno mi się przyzwyczaić do nowego menu – po prostu nie jest ładne ani funkcjonalne.
Problem jednak jest inny. Pliki epub (oczywiście legalnie kupione,z watermarkiem) wczytują się dziwnie. Większość otwiera się w fbreader z jakąś dziwną wąską jednoelementową czcionką. Zmiana fontu nie jest możliwa! Owszem, w menu pokazuje podgląd innego fontu ale po zatwierdzeniu zmiany nie widać. Różnie też jest z justowaniem. Raz do lewej, raz obustronnie. W Adobe Reader zmiana fontów jest możliwa. Niestety, nie mogę czytać w tej aplikacji, bo jak wiemy, nie zachowuje ona notatek tekstowych, a dla mnie to ważna funkcja.

Inna bolączka: po zmianie fbreader na Adobe reader lub odwrotnie gubi się status przeczytania książki, czyli pokazuje 0%. Bardzo to irytujące.

Nie wszystkie notatki dadzą się otworzyć i przeczytać. Wiadomo, powinno nas przenieść do właściwego miejsca.

Podsumowując: to system 16.0 panuje nade mną, a nie odwrotnie. Czy ktoś z Państwa ma podobne problemy? A może ich nie ma, a dzieje się tak tylko na moim czytniku. Bardzo proszę o podpowiedzi. Zastanawiałem się już nad downgrade systemu, ale nie wiem, czy to jest bezpieczne.
Jeden pozytyw widzę w systemie 16.0 – lepiej przygotowano nawigowanie po pdfach.

Zirytowany Maciej


28 mar 2013 15:24:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: PB 611, system 16.0 i problemy
Przy zmianie programu, którym otwierasz książki, zawsze będzie ci się gubił status przeczytania, bo ze względu na różnice w ustawieniach, możliwościach itp itd zapisywane one są w innych plikach. Tak się dzieje w każdym Pockebooku.

Co do fontu - zapewne jest to font zaszyty w pliku, a to niestety oznacza brak możliwości zmiany. Pozostaje zrobić kopię pliku na dysku i pogrzebać przy pomocy np Sigil, lub skonwertować przy pomocy Calibre.


29 mar 2013 10:35:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2013 1:18:56
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook 611
Post Re: PB 611, system 16.0 i problemy
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jednak będę się upierał, że to wina systemowa, a system 16.0 jest niedopracowany.
Dlaczego? Użytkownikiem tego modelu PB 611 jestem od ponad roku. W starszym systemie zmiana programu do czytania nie wpływała na gubienie statusu czytania – serio!
To samo dotyczy widzialności czcionek w fbreaderze. W KAŻDYM pliku mogłem dowolnie zmieniać fonty i nie było z tym żadnego problemu. Czekam więc na poprawki systemu. Oby stało się to jak najszybciej, bo bardzo lubię mój czytnik oraz lekturę na nim.

Pozdrawiam,
Maciej


29 mar 2013 12:20:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: PB 611, system 16.0 i problemy
Próbowałabym pobawić się poprzednimi wersjami softu - "najnowszy" nie zawsze znaczy najlepszy ;)

Na http://www.pocketbook-int.com/pl/support/pocketbook-basic-611 pomiędzy "twoim poprzednim "15.4" a aktualną "16" jest jeszcze "15,5", "15,7", "15,8"

Wgranie softu to kilka minut - warto sprawdzić empirycznie - co akurat nam odpowiada.


29 mar 2013 13:20:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2013 20:56:12
Posty: 4
eCzytnik: Pocketbook 611, Afterglow, Inkbook
Post Re: PB 611, system 16.0 i problemy
Ja przez kilka miesięcy miałem na swoim PB 611 soft Empiku. W gruncie rzeczy się sprawdzał ale z ciekawości zainstalowałem wersję 16.0 ze strony dystrybutora (oprócz tego dograłem CoolReadera ale na soft wpływu to raczej nie ma, chociaż prawie wyłącznie korzystam teraz z niego a nie z wbudowanych programów). Soft wgrywa się dziecinnie łatwo a jedyne zmiany jakie zauważyłem to zniknięcie sklepu empik z głównego menu (ale o dziwo pojawił się w aplikacjach), w aplikacjach pojawiła się przeglądarka (nie wiem czy działa, nie zdążyłem sprawdzić ale wcześniej jej nie było) w aplikacjach pojawił się nowy zapewne bezużyteczny bookstoren i zmieniła się ikonka wczytywania ebooka na inną klepsydrę. Szybkość softu taka sama, indeksowanie takie same także gorąco polecam.

PS. Przy zmianie z Adobe na Fb na obecnym jak i natywnym sofcie traciłem postęp.


21 sie 2013 21:29:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: