Teraz jest 28 mar 2024 21:31:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Kopiowanie plików bez użycia PC 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2013 23:55:44
Posty: 3
eCzytnik: Boox A62
Post Kopiowanie plików bez użycia PC
pytam na forum, bo nigdzie na ten temat nic nie ma

czy w Onyx Boox A62S istnieje możliwość kopiowania z pamięci wewnętrznej na kartę SD bez pomocy komputera i jak to zrobić. Zależy mi na tym, bo z wykorzystaniem peceta przez USB 3.0 transfer wylatuje, a przez USB 1.0 i 2.0 trwa wieki (mam do przekopiowania 30 GB dokumentacji w PDF na wolną SD, a tejże karty skopiowanej na moim czytniku kart w pececie A62S nie widzi. Transfer z wewnętrznej na SD "zasuwa" przez peceta z USB 2.0 z oszałamiającą prędkością 23,4 KILOBAJTA (tak, kilobajta) na sekundę. Na pamięć wewnętrzną jest już nieco więcej 1784 kbps, ale 30 GB mi się tam nie zmieści Rozwiązania typu "kup sobie szybszą kartę" chwilowo są niemożliwe do zrealizowania)

W manu jest niby opcja "kopiuj", ale jak zaznaczę pdf-a w pamięci wewnętrznej i wskazuję rysikiem kopiuj - to czytnik się wiesza i trzeba go resetować.

Odnośnie resetu, może się komuś przyda:
najlepszy do tego celu jest mały spinacz biurowy. Odginamy i mamy narzędzie - odpowiednio sztywne i cienkie, a jednocześnie łatwe di uchwycenia


20 mar 2013 14:54:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Kopiowanie plików bez użycia PC
Masz coś nie tak - sam tak non-stop przenosze pliki i jedyne problemy były gdy plik lub karta pamięci była uszkodzona.

Kolejna sprawa to jak duże sa pliki? Przypominam, że maksymalny rozmiar pliku dla FAT32 (a najczęściej karty mają albo FAT 16 albo FAT32) to 4GB bez jednego Bajtu.

Swoją drogą 30GB na karcie pamięci? Albo Masz naprawdę SZYBKA kartę albo aniejską cierpliwość. Po za ym przy tak dużych kartach dzieją się rózne rzeczy - jesli to nie jest jedne 30 Gigowy plik :D proponuję zastosować 4 karty po 8 GB - pewniej i szybciej.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


23 mar 2013 20:03:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2013 23:55:44
Posty: 3
eCzytnik: Boox A62
Post Re: Kopiowanie plików bez użycia PC
tak, masz rację. "Nie tak" była karta. Nie pamiętam, czym była (dawno temu) formatowana. Przeformatowałem ją i "podskoczyło" do tych 1780

30 GB oczywiście nie w jednym pliku, tylko ok. 1500 PDF-ów

niemniej dalej nie wiem czemu się wiesza w przypadku kopiowania "rysikiem" (soft do A62 mam najnowszy jaki jest)


23 mar 2013 22:35:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron