Teraz jest 28 mar 2024 12:18:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox 
Autor Wiadomość
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
czesiek777 napisał(a):
Uruchamiałem wcześniej chmurę kilkukrotnie i wszystko było Ok. Sklep działa. Ma może ktoś jakiś pomysł.
Ten problem pojawił się w niektórych czytnikach M92 w ostatnim tygodniu - szukamy przyczyny. Jak znajdziemy rozwiązanie, powinno się naprawić podczas aktualizacji programu przez WiFi.

[Edit (29.10.2012):]
Dzisiejsza aktualizacja chmury i księgarni powinna naprawić powstałe problemy.


29 paź 2012 19:47:29
Użytkownik

Dołączył(a): 05 cze 2012 18:52:00
Posty: 5
eCzytnik: i62
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
i62, najnowszy software, poza tym sprawny.
Po komunikacie "Czy chcesz zaktualizować teraz? Obecna wersja aplikacji 1.1.2" potwierdzam i dostaję komunikat:
Wystąpił błąd podczas aktualizacji.
Da się wyświetlić jakieś dokładniejsze info (debug?).

update:
Udało się ujarzmić:
- sformatowałem pamięć w czytniku
- włożyłem inna kartę pamięci (chociaż też nie pustą)
Któryś z tych kroków pomógł ;)
Po tym zabiegu oprócz komunikatu "checking for updates" miałem też "downloading application" itd.
BOOX Cloud Manager uruchamia się i księgarnia też.
Ekran logowania do Google Drive chodzi raczej tępo. Za drugim razem udało mi się wpisać e-mail.
Po chmurze spodziewałem się bardziej działania w tle - wrzucam pliki na komputerze i przez noc czytnik synchronizuje się z Google Drive.


10 lis 2012 11:12:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Skirge - i co dwa dni ładowanie :D :D Pamiętaj, że WiFi pożera prąd jak ZUS składki :D Parę godzin z WiFi to jak dwa tygodnie normalnej pracy :D Jak zostawisz WiFi na dłużej to bateria znika w oczach - ale to przypadlośc każdego sprzętu - na Kindlach i PB mialem to samo - w Smartfonie i Tablecie zresztą też :D :D

Ja bym wolal aby dopracowano WiFi - tak by po pierwsze szybciej sie uruchamialo - choć po ostatnich porawkach jest dobrze.
Chcial bym też móc samodzielnie właczyć WiFi - a dokladnie ustawić KIEDY ma się Włączyć i Wyłączyć - taki "sheduler" - przydało by mi się to w połączemu z Chmurą a przede wszystkim z rewelacyjnym ONYMAIL.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


11 lis 2012 22:16:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2013 22:37:20
Posty: 24
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
A czy SkyDrive też będzie w Chmurze dostępny?


03 lut 2013 11:57:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2012 15:58:54
Posty: 7
eCzytnik: Boox M92
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Google Drive działa w porządku.
Próba podpięcia Dropboxa kończy się na ekranie przeglądarki "Success! Your Dropbox account is now connected with Onyx BOOX Clotd Manager!". Jak to zamknę to aplikacja wyrzuca błąd, że nie udało się powiązać jej z kontem Dropbox i żeby spróbować ponownie.


23 lut 2013 21:48:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
U mnie DropBox działa znakomicie. Wgraj od nowa soft i odpal Chmurę - może coś Ci się "sypnęło" i jakieś pliki się uszkodziły.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


24 lut 2013 20:09:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2012 15:58:54
Posty: 7
eCzytnik: Boox M92
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Rhavir napisał(a):
U mnie DropBox działa znakomicie. Wgraj od nowa soft i odpal Chmurę - może coś Ci się "sypnęło" i jakieś pliki się uszkodziły.

Mam raczej przeczucie, że to błąd w obsłudze adresów e-mail (nazwa konta Dropbox) zawierających znak "+" w sobie.


01 mar 2013 18:49:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
A po JAKIEGO GRZYBA Masz + w adresie EMail ??? :? :? :?

Zrób :D sobie ZWYKŁY, normalny adres - jak Masz "krzywe" :D "znaczki" w adresie to może nie dzialać.

Na 100% działają kropki . i podkreślenie _ reszty nie próbowałem. Logujesz się EMail'em i masz z głowy problemy.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


02 mar 2013 11:09:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 10:02:18
Posty: 67
eCzytnik: sony prs-650, onyx m92, onyx lynx
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Rhavir napisał(a):
A po JAKIEGO GRZYBA Masz + w adresie EMail ??? :? :? :?

Bo można. Ja też używam do "subadresacji"


05 mar 2013 20:59:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Nie wiem czy to tymczasowy problem czy nie (dzisiaj ponownie sprawdze), ale ostatnio mialem tak, ze uzywajac chmury (google drive) wchodzilem bez problemow do chmury i widzialem pliki, ale jak probowalem jakis sciagnac, to na troche pojawial sie pasek postepu by po chwili albo zniknac i znowu pojawial sie przycisk download lub jeszcze dodatkowo zglaszalo problem z polaczeniem do serwera.

Mam nadzieje, ze to chwilowy problem nety/google drive a nie problem z chmura. Dlatego pytanie czy innym chmura google drive dziala ok?


12 mar 2013 14:49:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Około 20 dzisiaj pobierałem pliki z Google i Drop'a - wszystko dzialało. Może to jakieś chwilowe problemy. Pobrałem dwie książki jedna miała jakieś 0.5 Mega druga trochę mniej.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


12 mar 2013 21:48:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2012 15:58:54
Posty: 7
eCzytnik: Boox M92
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
kjonca napisał(a):
Rhavir napisał(a):
A po JAKIEGO GRZYBA Masz + w adresie EMail ??? :? :? :?

Bo można. Ja też używam do "subadresacji"


Dokładnie. Poza tym specyfikacja dopuszcza bardzo wiele znaków w nazwie skrzynki (nawet spacje, ale trzeba użyć cudzysłowów - "adres e-mail"@example.com to TEŻ poprawny adres), więc aplikacja musi to uwzględniać i pamiętać o odpowiednim zakodowaniu adresu e-mail przed przesłaniem go dalej. Nie raz się niestety spotkałem że "surowy" adres jest używany do generowania linków aktywacyjnych, które przez to nie działają - a wystarczy wywołanie jednej funkcji...


12 mar 2013 23:35:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Drodzy Państwo od weekendu jestem włascicielem onyxa, i dziś miałem chwilkę by zapoznac się bliżej z urządzeniem i jego tak zachwalaną chmurą.
wybór padł na dropboxa, bo używam i co nieco tam mam.
Klikam uruchamia się, pisze do mnie że jest aktualizacja, że nowa wersja to 1.1.2 - nie podał jaką mam obecnie. notrudno niech się aktualizuje.
chwila upłyneła i startuje.
Ekran logowania -z bólem przebrnąłem. widzę że jest opcja zapamiętywania - tylko że działa to tylko na login. Hasło już muszę za każdym razem wpisywać, a że ma ono dosyć duży stopień skomplikowania przez to ten etap jest czasochłonny.
ok przebrnąłem. ładuje się głowna strona z 3 czy 4 ikonkami po środku i że wita mnie onyxcloud manager i...
ze 2 lub 3 minuty tak mnie witał w końcu pokazał foldery
ok
klikam 1 folder po dłuższej chwili wchodzi w niego
ok tutaj jest kolejny podfolder klikam
po 3 minutach powtarzam bo nie wiem czy załapało że chcę wejśc w ten podfolder czy nie
Pytanie jak to działa ? na dwumlask palcem, na przytrzymanie na folderze - nie mogę obczaić - czasem kilkukrotnie pukam bo nie wiem czy załapało że chcę wejśc we wskazany folder czy nie.
po 5 minutach próbowania wejścia w ten 2 podfolder odpuszczam.
szybciej wyjdzie podłaczyć czytnik do laptopa i skopiować ten plik ręcznie niż skazywać się na taką katorgę.
Problem z łączem? raczej powątpiewam bo w między czasie z laptopa strona dropboxa śmiga jak błyskawica.


18 mar 2013 21:55:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Cytuj:
szybciej wyjdzie podłaczyć czytnik do laptopa i skopiować ten plik ręcznie niż skazywać się na taką katorgę


Kolega widać niedoinformowany. Onyxów nie kupuje się dla ich funkcjonalności, lecz by szlifowac charakter. Przed wiekami pewien buddyjski mnich poświęcił ćwierć wieku by nauczyc sie łapac przelatującą muchę w pałeczki do ryżu. Ale świat idzie z postępem, czy też , jak pisze Mistrz Stephen King " poszedł do przodu". Dlatego dziś miast pałeczek mamy BOOXy ... 8)

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


19 mar 2013 11:13:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
To coś musisz mieć nie tak, proponował bym ponownie wgrać soft.

U mnie chmura śmiga aż miło - raz wprowadzone Loginy i Hasła sa pamiętanie, kopiowanie przebiega błyskawicznie - zalezy to od szybkości WiFi i sieci - ale zakładam, że nie mamy z WiFi i siecią problemu. Jak jestem "w Chmurze" :D to wystarczy jeden dotyk - jeden - reakcja jest błyskawiczna, odświerza sie ekran i wszystko jest.

Przesadzasz Fraktal :D nie wiem czy ja mam takie szczęście czy inni pecha :D ale mam w otoczeniu kilkanaście Boox'ów i nie ma problemów - szczęście to chyba nie, bo w Totka nigdy nie wygrywam :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


19 mar 2013 14:39:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: