Teraz jest 28 mar 2024 22:16:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
tani ereader czy tablet? głównie pdfy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 13:47:34
Posty: 10
Post tani ereader czy tablet? głównie pdfy
zastanawiam się nad kupnem ereadera do czytania książek.
ale jednak bardziej do czytania książek na studiach - czyli bardziej podręczników, których więcej jest w pdf (lub nawet jpg) niż np. doc.
wiadomo, czasmi jakąś książkę też bym czytał, ale głównie urządzenie byłoby do czytania podręczników.

cena ? maksymalnie 300zł

czy potrzebuję wifi androida itp. - nie. od internetu mam telefon/laptopa. jednak czytanie ksiązek na ekranie 3,5" albo na laptopie nie jest bardzo wygodne.

więc do pdf w dużej ilości, do 300zł - tablet czy ereader?
oyo ii, kobo mini, trekstor pyrus z einkiem to dobry wybór? w tej cenie dałoby się upolować.
a z tabletów do pdf?


21 lut 2013 14:13:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
PDFy dużo wygodniej czyta się na tablecie.


21 lut 2013 14:37:25
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
Jakie te pdf-y? Bo jeden drugiemu nierówny. Czy są to PDFy obrazkowe (skany książek), czy tekstowe (wydane w PDF albo pociągnięte OCR-em)? Jeśli to drugie to są jakieś szanse na odczyt przez czytnik z e-papierem, ale i tak daleko będzie do ideału. Generalnie raczej bym polecał tablet.


21 lut 2013 14:42:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 16:00:16
Posty: 9
eCzytnik: Pocketbook Pro 912
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
Nie mam jeszcze zbyt dużego doświadeczenia, ale z tego co widzę to czytniki 6" bardzo słabo radzą sobie (albo wręcz nie radzą w ogóle) z PDF, nawet jeśli ten posiada osadzony tekst (a nie w formie obrazu/skanów). Tablety do 300 to no-name'y albo "standard biedronki", ale jakość wyświetlanego tekstu mają tak pi razy drzwi - 10 razy lepszą niż e-czytnik w tej samej cenie. E-ink do 300zł to ciemność i słaby kontrast. Za 380-400zł znajdziesz nowego Kindla, który jest znacznie lepszy od tej tandety z Sipixem.

Mimo wszystko, jeśli głównym celem jest PDF i tak niska cena, to doradzałbym tablet. Tylko weź pod uwagę, że one wszystkie mają błyszczącą matrycę i przy wyświetlaniu ciemnych lub czarnych obszarów będziesz widział swoje piękne oblicze... a po dłuższym (2-3 godziny) czytaniu będą Cię prawdopodobnie bolały oczy.


21 lut 2013 14:45:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 13:47:34
Posty: 10
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
na pytanie jakie pdf - bardziej skany książki zebrane w całość. mało jest miejsc jest czarnych.

a coś takiego Vedia K7M dałoby radę do tego, czego oczekuje, czyli odtwarzanie pdfów?
czy możecie coś lepszego polecić w tej cenie?


21 lut 2013 16:42:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 16:00:16
Posty: 9
eCzytnik: Pocketbook Pro 912
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
W tej cenie polecić to nie można nic :)
Ja wiem jak to jest, kiedy się szuka najtańszej opcji, ale w tym przypadku lepiej dołożyć te kilkadziesiąt złotych, niż zaoszczędzić grosze, a potem się bujać ze sprzętem, który działa wolno, słabo reaguje, wiesza się, plastik trzeszczy i wygina itd. Bo takie są te tanie tablety, na obrazku wszystko fajnie, ale jak weźmiesz do ręki to od razu czuć biedę jakościową.


21 lut 2013 17:01:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 13:47:34
Posty: 10
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
się zastanawiam po prostu, czy jest sens wydawać więcej na tablet tylko i wyłącznie do czytania pdf'ów.
tablet jest mi zupełnie zbędny. jedyne z czego bym korzystał, to właśnie czytanie pdfów.
mając więcej do wydania, prędzej bym kupił coś jednak z e-inkiem.


21 lut 2013 17:14:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
Mając więcej do wydania kupiłbyś coś z e-inkiem... żeby czytać PDFy? Kiedy e-ink nie nadaję się do czytania PDF-ów. Sto razy bardziej wole PDFy na komórce oglądać niż na moim Kindlu.


21 lut 2013 18:39:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2012 1:15:17
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
Zapomnij o czytaniu pdfów naukowych na einku. Nie ma nic bardziej frustrującego.
Ja stałem przed podobnym wyborem i doszedłem do wniosku, że poczekam na coś sensownego w tym typie, co zastąpi przy okazji laptopa:
Obrazek
Obrazek
Tymczasem może faktycznie wystarczy jakiś supertani tablet, ale to musiałbyś osobiście obmacać w sklepie.


21 lut 2013 23:03:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2012 19:45:18
Posty: 17
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
Fibi, jestem prawie pewien, że za 300 zł nie znajdziesz solidnego tabletu :/ Dlatego ja bym się skupił na eczytniku. Pisałeś o trekstorze pyrusie, ale on ma e-ink. Jeśli chcesz czytać PDFy to polecam Ci ten poprzedni czytnik z empiku - trekstor 3.0. Zwykle w salonach był za niedużo ponad 200 zł. Teraz na empik.com jest w promocji za 170, ale tam zawsze jest trochę taniej :) W każdym razie cena na bank będzie ok. 200 zł. Oprócz pdfów oczywiście masz też epub, muzykę i zdjęcia. Zresztą najlepiej będzie jak sam rzucisz na niego okiem w salonie bo wtedy najlepiej ocenisz czy Ci pasuje :) W sumie coś w tym jest, że na studiach dobrze mieć urządzenie, na którym wygodnie się odtwarza PDFy. Sam mam sporo notatek i skanów w tym formacie, więc wiem jak to jest :)


22 lut 2013 11:11:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
Przecież trekstor to po prostu kiepski tablet.
Zdecydowanie lepiej już kupić tani, ale całkiem niezły tablet jakim jest Ainol Aurora, za 350zł (pierwsza Aurora, nie Aurora 2).


22 lut 2013 20:53:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 maja 2012 10:35:04
Posty: 14
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
"Kiepski tablet"? Pierwsze słyszę :) To, że trekstor 3.0 ma ekran LCD to nie znaczy, że nie jest czytnikiem. Najważniejsze, że jest całkiem porządny i za sensowną cenę...


23 lut 2013 21:19:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
Tabletem to bym Trekstora 3.0 nie nazwał, raczej ramką na zdjęcia.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


23 lut 2013 22:55:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 13:47:34
Posty: 10
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
skotis napisał(a):
Fibi, jestem prawie pewien, że za 300 zł nie znajdziesz solidnego tabletu :/

tak myślałem. chociaż urządzenia chińskie (jak np. lark 70.6) z androidem to też ciekawa opcja, ale jednak jak czytam nt. jego wykonania, to trochę mnie zniechęca :)


skotis napisał(a):
Dlatego ja bym się skupił na eczytniku. Pisałeś o trekstorze pyrusie, ale on ma e-ink.

napisałem o nim, bo wiele opinii mówiło o tym,że "lcd to zło, kupujcie eink" i w sumie nie zgłębiałem tego, jak to odtwarza pdfy :P
ale jednak wybiorę coś z lcd.


skotis napisał(a):
Jeśli chcesz czytać PDFy to polecam Ci ten poprzedni czytnik z empiku - trekstor 3.0. Zwykle w salonach był za niedużo ponad 200 zł. Teraz na empik.com jest w promocji za 170, ale tam zawsze jest trochę taniej :) W każdym razie cena na bank będzie ok. 200 zł. Oprócz pdfów oczywiście masz też epub, muzykę i zdjęcia. Zresztą najlepiej będzie jak sam rzucisz na niego okiem w salonie bo wtedy najlepiej ocenisz czy Ci pasuje :)

na allegro nawet za 150zł jest.
pytanie tylko - czy będzie to płynne odtwarzania pdfów (około 150mb), tak że da sie to czytać?
i jeszcze jedno pytanie do osób które go posiadały - jak jest z baterią? prawda to,że pociągnie 8 godzin przy czytaniu?

skotis napisał(a):
W sumie coś w tym jest, że na studiach dobrze mieć urządzenie, na którym wygodnie się odtwarza PDFy. Sam mam sporo notatek i skanów w tym formacie, więc wiem jak to jest :)

no właśnie o to mi chodzi ;)


23 lut 2013 23:42:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: tani ereader czy tablet? głównie pdfy
Salma napisał(a):
"Kiepski tablet"? Pierwsze słyszę :) To, że trekstor 3.0 ma ekran LCD to nie znaczy, że nie jest czytnikiem. Najważniejsze, że jest całkiem porządny i za sensowną cenę...

Ok, sorry - ani to nie jest do końca tablet (tzn. nie spełnia funkcji tabletu), ani to nie jest do końca czytnik. W czym taki trekstor jest lepszy do czytania książek od tabletu? W niczym - jest po prostu gorszy. W czym tablet jest lepszy od trekstora? Chyba we wszystkim.


28 lut 2013 19:12:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: