Teraz jest 29 mar 2024 9:56:10




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
Plugin - pobieranie metadanych z lubimyczytac.pl - zamknięty 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2012 12:10:26
Posty: 4
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
zmiany w pluginie wykonałem na szybko - poprawione parsowanie tytułu oraz oceny na stronie lubimyczytac
innych rzeczy nie sprawdzałem, ale po tej zmianie wydaje się, że plugin znowu działa (sprawdzone na calibre 0.8.39)

http://www.przeklej.pl/plik/lubimyczyta ... 434r6jp03p


12 lut 2012 12:35:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2011 23:50:00
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Witam,

koliberek napisał(a):
Też tak mam, ale nie jestem pewien, czy to nie ma związku ze zmianami na lubimyczytac.pl.

Tak - to wynik zmian w strukturze strony lubimyczytac. Plugin poprawiony. Na szczęście serwis 'ulepszył' tylko jednego tag-a.


koliberek napisał(a):
BTW autor mógłby wrzucić tę wtyczkę do oficjalnego repozytorium, żeby się aktualizowała automatycznie...

Ale wtyczka jest w oficjalnym repozytorium - tylko nie pokazuje się informacja że był update wtyczki. Natomiast jeśli instalujesz z poziomu calibre to instaluje się najnowsza wersja (możesz to zresztą sprawdzić klikając z poziomu calibre na 'version history' plugina. W kolumnie 'available' numer wersji mojego plugina to 0.5.1, natomiast jeżeli będziesz chciał go ściągnąc to dostaniesz obecnie 0.5.5.
Dlaczego tak jest? Nie mam bladego pojęcia. Wolę się nie pytać na oficjalnym forum Calibre, bo kiedy raz o coś spytałem to dostałem niezły ochrzan ze podforum w którym zadałem pytanie jest dla developerów i że nie mam prawa tam pisać.


12 lut 2012 14:55:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Ogromne dzięki - już działa.
Wszedłem we "wtyczki" (nie przez preferencje) i zrobiłem sobie update wtyczki. Numerek zmienił się z 5.4 na... 5.1
Postanowiłem ją odinstalować, otworzyłem okienko preferencji, tam wtyczki i... zobaczyłem numerek 5.5. I wtyczka zadziałała.
Czyli jest jakiś krzak z tymi numerami wersji - tu podaje inaczej, tam inaczej. Pewnie dlatego calibre nie melduje update'u.
Było nie było - wtyczka już jest równie rewelacyjna jak była, przyczyniając się do jeszcze większej wdzięczności dla autora...

Pozdrawiam wszystkich ze szczególnym uwzględnieniem jbienko1 :-)

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


13 lut 2012 18:57:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 15:39:00
Posty: 8
Lokalizacja: Szczecin
eCzytnik: Kindle Classic, HTC Sensation
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Dziala!!! Tez byl zonk z wersjami, ale po zignorowaniu i wymuszeniu aktualizacji przeskoczyl na 5.5

Dzieki :D


14 lut 2012 14:18:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2012 8:58:53
Posty: 8
Lokalizacja: Krotoszyn
eCzytnik: Onyx BOOX C65 AfterGlow
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Doskonały pomysł, jak i jego wykonanie :)

Małe zamieszanie z numeracją w przypadku aktualizacji przez Calibre, ale i tak jest ok


20 lut 2012 9:01:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2012 22:31:02
Posty: 2
eCzytnik: Asus Prime
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
MerlinEk napisał(a):
zmiany w pluginie wykonałem na szybko - poprawione parsowanie tytułu oraz oceny na stronie lubimyczytac
innych rzeczy nie sprawdzałem, ale po tej zmianie wydaje się, że plugin znowu działa (sprawdzone na calibre 0.8.39)

http://www.przeklej.pl/plik/lubimyczyta ... 434r6jp03p



Witam

Czy można prosić działający link do tej wtyczki? przeklej.pl już nie działa

Pozdrawiam


28 mar 2012 22:35:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Wtyczkę można pobrać/zaktualizować bezpośrednio z calibre - ikonka "wtyczki" w głównym pasku narzędzi, pole "filtruj listę wtyczek" ustawiamy na "Nie zainstalowany" jeśli nie mamy wtyczki lub na "uaktualnienia dostępne" jeśli robimy aktualizację. Potem klikamy prawym przyciskiem wybraną wtyczkę, z menu wybieramy i "instaluj" i - tadam - mamy wtyczkę.
Nie zwracaj uwagi na wersję w tym miejscu - coś jest pokopane. Żeby sprawdzić, którą masz rzeczywiście wersję wtyczki wejdź w "preferencje" -> "wtyczki". Tam pokazuje się poprawnie.

Miłego instalowania i owocnego używania :-)

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


29 mar 2012 11:31:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2013 21:58:47
Posty: 1
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Mam nadzieję, że "odkopywanie" starych tematów nie jest na tym forum źle widziane - jeżeli tak, to przepraszam, ale uznałam, że dla opisania mojego problemu nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Otóż po aktualizacji Calibre do wersji 0.9.19 wtyczka LubimyCzytać przestała działać. Metadane pobierane są ze wszystkich źródeł z wyjątkiem lubimyczytac.pl. Nie jest to kwestia popełnienia przeze mnie literówki w tytule książki czy nazwisku autora, gdyż problem ten nie jest jednorazowy, pojawia się za każdym razem, kiedy usiłuję pobrać metadane.
Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, jak mogłabym sobie z tym poradzić, to będę bardzo, bardzo wdzięczna za pomoc!


16 lut 2013 22:20:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Jak sama zauważyłaś pozostałe wtyczki działają, a korzystają one z tego samego API. Najpewniej więc zmiany w strukturze kodu HTML LubimyCzytać zbiegły się z aktualizacją calibre. Jak mniemam samo calibre nie ma tutaj nic do rzeczy. Przejrzałem logi dla kilku książek, które są w bazie tej strony i plugin nie 'wywala' żadnych błędów, po prostu nie znajduje szukanych pozycji, co by potwierdzało moją tezę. Możesz sprawdzić czy plugin działa ze starszą wersją, ale – jak sądzę – tak nie jest. Pozostaje czekać aż jbienko1 tj. autor wtyczki skoryguje ją do pracy z nową wersją strony, co nie powinno być szczególnie trudne (sam napisałem kilka wtyczek metadanych). Na mobileread jest wątek poświęcony temu pluginowi, jeżeli masz ochotę, tam również możesz zgłosić, że wtyczka przestała działać. Jeżeli jbienko1 będzie nieosiągalny, w przypływie wolnego czasu sam poprawię rzeczoną wtyczkę, ale mam nadzieję, że on się tym zajmie, gdyż należałoby potem dodać poprawioną wersję do repozytorium wtyczek na wspomnianym już mobileread.


17 lut 2013 13:45:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2011 23:52:16
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Wydaje mi się, że to chyba błąd wyszukiwarki lubimyczytac.pl, a nie plugina. Błąd polega na tym, że wyszukiwarka nie potrafi równocześnie sięgnąć do autora i tytułu. Samego autora, podobnie jak sam tytuł, znajduje bez problemu, ale gdy wpiszemy np. "zajdel limes inferior" nic nie znajduje... Kilka dni temu to zauważyłem, zgłosiłem, ale jak narazie nikt w lubimyczytac chyba jeszcze się za to nie zabrał.

PS
na stronach lubimyczytac.pl poprawili juz wyszukiwarkę, ale tylko częściowo... "zajdel limes" juz znajduje, natomiast odwrotnie zapisanej frazy, czyli "limes zajdel" ni cholery :)


19 lut 2013 18:29:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Niestety, wyszukiwarka lubimyczytac.pl jest od jakiegoś czasu zupełnie do bani. Nie zauważyłem żadnej poprawy, mimo ze tez zgłaszałem ten problem. Plugin w calibre w tej sytuacji jest bezużyteczny. Forma wyszukiwania wskazana przez stosioni niestety nie daje rezultatów - owszem wyszukuje jakieś książki, ale nie z lubimyczytac, tylko tak jak u mnie np. z amazona albo z google. Ogólnie lipa:(


19 lut 2013 18:51:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2009 20:56:43
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Niestety ostatnio plugin przestał działać :( nie znajduje żadnej z książek
Na pewno nie działał na wersji Calibre 0.9.19, 0.9.20 o ile to ma znaczenie.
Działa może u was?

W załączeniu log z wyszukiwania:

calibre, version 0.9.20
BŁĄD: Brak pasujących wyników: <p>Nie udało się znaleźć żadnej książki pasującej do zapytania. Spróbuj podać <b>mniej szczegółowe</b> dane. Możesz na przykład podać tylko nazwisko autora i jedno słowo z tytułu.<p>Aby zobaczyć więcej informacji kliknij przycisk Pokaż szczegóły.

Running identify query with parameters:
{u'authors': [u'Ann Goonan'], u'identifiers': {}, u'timeout': 30, u'title': u'Ko\u015bci czasu'}
Using plugins: LubimyCzytac
The log from individual plugins is below

****************************** LubimyCzytac ******************************
Request extra headers: [('User-agent', 'Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:6.0) Gecko/20110814 Firefox/6.0')]
Found 0 results
Downloading from LubimyCzytac took 2.40200018883
Querying: http://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki?p ... n_search=1
No matches found with query: u'http://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki?phrase=Kosci+czasu+Ann+Goonan&main_search=1'

********************************************************************************
The identify phase took 2.61 seconds
The longest time (2.402000) was taken by: LubimyCzytac
Merging results from different sources and finding earliest publication dates from the worldcat.org service
We have 0 merged results, merging took: 0.00 seconds

_________________
___________
Pozdrawiam
Rysiek


22 lut 2013 19:45:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Minęło trochę czasu i jbienko1 nie poprawił wtyczki. Znając życie nikt nawet się z nim nie próbował skontaktować przez wiadomość prywatną (dostaje się wtedy informację na skrzynkę email), a forum może nie czytać, ale to nieważne. Poprawiłem plugin. Nie wymagało to wielkich zmian, po prostu zakomentowałem kilka linijek kodu odpowiedzialnych za dopisanie do odnośnika autora... Nie testowałem dogłębnie wtyczki, bo i nie czułem takiej potrzeby, ale powinna działać. wtyczka


23 lut 2013 10:01:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Sprawdziłem na kilku pozycjach i wydaje się, że wszystko wreszcie jest OK:). Wielkie dzięki fenuks!


23 lut 2013 13:32:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin do Calibre - pobieranie metadanych z lubimyczytac
Witam.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć w jaki sposób i gdzie mam umieścić wtyczkę od kolegi fenuks bo plik plugin-import-name-lubimyczytac.txt jest pusty.
Z góry dzięki za pomoc.


23 lut 2013 16:27:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: