Teraz jest 20 kwi 2024 0:37:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Etui Bluecosto z uchwytem [minirecenzja] K4 i KT 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2011 21:03:16
Posty: 69
Post Re: Problem z okładką Bluecosto - Kindle 4
@szymmon tylko uwazaj, bo jak dostanie sie cos miedzy kartke a kindle to bedzie jeszcze gorzej :) najlepiej cos miekkiego wsadzic, kawalek jakiejs szmatki albo cos


12 sty 2012 10:14:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Problem z okładką Bluecosto - Kindle 4
Nie chciałbym byc złosliwy ale moze wkładke hiegieniczna dla Pań - zawsze sucho - zawsze pewnie - :D - alez wy panowie przeginacie juz z ta okladka - zdaje sie ze ja zaczne moj czytnik wyciagac z etui i ogladac jak mi sie udzieli. ;)


12 sty 2012 10:53:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2012 14:56:33
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Problem z okładką Bluecosto - Kindle 4
To czy ktoś zwraca uwagę na te nieszczęsne plamy to sprawa indywidualna, która nie powinna być poddawana ocenie. Tak jak nie rozmawia się o gustach. Kupuje się etui z zamiarem ochrony ekranu przed zarysowaniem, zabezpieczeniem w trakcie podróży. Esteci również po to, żeby jakoś to wyglądało, a na pewno nie po to, żeby miał na sobie niezmywalne ślady, które będą działać im na nerwy.

Ja próbowałem to zmyć zmywaczem do paznokci, wodą utlenioną, a nawet wspomnianą przez innego użytkownika benzyną ekstrakcyjną. Niestety nic nie schodzi. Kojarzy ktoś może jakiś preparat, który mógłby te plamy ewentualnie zmyć?


23 lut 2012 19:24:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2011 22:15:33
Posty: 26
Post Re: Problem z okładką Bluecosto - Kindle 4
Izopropanol... później już chyba tylko nitro, ale to najpewniej bardziej zaszkodzi niż pomoże.

Ja mam tylko pytanie - jesteś pewien, że to w ogóle jest plama a nie wytarcie lakieru?


23 lut 2012 19:44:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Problem z okładką Bluecosto - Kindle 4
to nie są plamy, ale otarcia- nie da sie tego usunąć, po co zresztą...


23 lut 2012 20:44:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2012 1:15:17
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4
Post Etui Bluecosto z uchwytem [minirecenzja] K4 i KT
Ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie na temat tego wynalazku, więc postanowiłem zrobić kilka zdjęć i trochę o nim napisać :)
Jest to podróba okładki Marware Atlas, które obecnie na Amazon.com kosztuje $29.99.
Cena opisywanej tutaj podróby to 35zł + przesyłka.
Etui jest opisywane przez sprzedawcę jako pasujące do Kindle 4 oraz Kindle Touch.
Obrazek
Obrazek
Główną cechą tego etui jest pseudozamszowy, sztywny uchwyt na palce, kończący się mocnymi gumkami. Trzeba przyznać, że wyściółka całego etui jest miła w dotyku.
Obrazek
Za pomocą uchwytu, po uprzednim spięciu całej okładki gumką, Kindla możemy trzymać w powietrzu dosłownie jednym palcem.
Obrazek
Wyżej wspomniana gumka pełni dwie funkcję: zapina Kindla, gdy kończymy czytać oraz spina Kindla, gdy czytamy korzystając z uchwytu. Na zdjęciu widać rozciągliwość gumki przy podnoszeniu za nią Kindla.
Obrazek
Obrazek
Kindla w miejscu trzymają 4 gumki, które wraz z pseudozamszową wyściółką oraz antypoślizgową, tylną powłoką Kindla sprawiają że - ku mojemu zdziwieniu - Kindla nie da się ruszyć z miejsca. Bardzo pozytywne zaskoczenie.
Obrazek
Obrazek
Jak wszystkie tego typu okładki, to etui także "powiększa" nam trochę Kindla.
Obrazek
Obrazek
Całość jest bardzo kompaktowa i mobilna. Zewnętrzna powłoka to sztuczna skóra, miękka w dotyku; sama okładka jest dość sztywna. O wytrzymałości tego wynalazku jeszcze się przekonam :)
Na ten moment - mogę polecić.


11 sty 2013 22:24:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2012 20:15:47
Posty: 11
eCzytnik: kindle classic
Post Re: Etui Bluecosto z uchwytem [minirecenzja] K4 i KT
Ja niestety nie mogę do końca polecić tego etui po paru miesiącach użytkowania, ponieważ pobrudziło mi czytnik z tyłu. Kupując je nie byłam świadoma, że to Bluecosto i myślałam, że to jakiś inny producent (bo czytałam, że Bluecosto mogą brudzić czytniki).

Poza tym okładka rzeczywiście dobrze trzyma czytnik, gumki się trochę wyciągnęły i obszarpała kieszonka na notatki (poucinałam nitki, więc nie widać tego bardzo), a na zewnątrz wygląda tak jak nowa.

Niżej zdjęcia okładki. Przepraszam za jakość zdjęć, ale mam do dyspozycji tylko aparat w telefonie :)
https://www.dropbox.com/s/4w52rebczha5u ... .48.30.jpg
https://www.dropbox.com/s/huuak7laz1e1j ... .48.44.jpg
https://www.dropbox.com/s/jlkd6ug4s0xfx ... .51.42.jpg <- tutaj widać zabrudzenia
https://www.dropbox.com/s/amk6y09f9tts4 ... .49.02.jpg <- tutaj też trochę widać, ale przez lampę błyskową słabiej

W sumie zabrudzenia nie są jakieś straszne i nie przeżywam tego bardzo, bo i tak nie oglądam Kindla od tyłu ani nie zamierzam go sprzedawać, ale mimo wszystko trochę się zawiodłam :)


Btw. czy wie ktoś jak mogę pozbyć się zabrudzeń? Niestety mało inwazyjne metody nie działają, a boję się zastosować coś bardziej czyszczącego.


17 sty 2013 23:05:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2012 1:15:17
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Etui Bluecosto z uchwytem [minirecenzja] K4 i KT
Patrząc na te zdjęcia stwierdzam, że to chyba nie jest dokładnie to samo etui, choć pewnie robiły je te same chińskie ręce. Widać to zwłaszcza gdy porównać lewą stronę okładki, tę z uchwytem.

Ja po tygodniu dość intensywnego użytkowania jestem dość zadowolony. Do wad zaliczyłbym ciężki dostęp do włącznika on/off (irytuje gdy chce się to zrobić szybko) i może zbyt miękki grzbiet tej okładki. No i u mnie także wyszła jedna nitka, ale przy uchwycie (bardzo możliwe, że było tak od początku, ale jej wcześniej pod uchwytem nie zauważyłem).


18 sty 2013 9:13:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2012 20:15:47
Posty: 11
eCzytnik: kindle classic
Post Re: Etui Bluecosto z uchwytem [minirecenzja] K4 i KT
Nie jest identycznie, ale materiał wyścielający jest ten sam, co widzę po Twoich wyraźnych zdjęciach, a to niestety on jest tutaj najgorszy. Niestety nie jestem w stanie zrobić zdjęcia, żeby było to widać, bo mój telefon nie cyka tak ładnych fotek. Dlatego radzę zawczasu podłożyć pod czytnik kartkę czy coś :) u mnie się to zrobiło dopiero po paru miesiącach użytkowania.


18 sty 2013 16:14:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Etui Bluecosto z uchwytem [minirecenzja] K4 i KT
Małgo napisał(a):
Ja niestety nie mogę do końca polecić tego etui po paru miesiącach użytkowania, ponieważ pobrudziło mi czytnik z tyłu. Kupując je nie byłam świadoma, że to Bluecosto i myślałam, że to jakiś inny producent (bo czytałam, że Bluecosto mogą brudzić czytniki).

Poza tym okładka rzeczywiście dobrze trzyma czytnik, gumki się trochę wyciągnęły i obszarpała kieszonka na notatki (poucinałam nitki, więc nie widać tego bardzo), a na zewnątrz wygląda tak jak nowa.

Niżej zdjęcia okładki. Przepraszam za jakość zdjęć, ale mam do dyspozycji tylko aparat w telefonie :)
https://www.dropbox.com/s/4w52rebczha5u ... .48.30.jpg
https://www.dropbox.com/s/huuak7laz1e1j ... .48.44.jpg
https://www.dropbox.com/s/jlkd6ug4s0xfx ... .51.42.jpg <- tutaj widać zabrudzenia
https://www.dropbox.com/s/amk6y09f9tts4 ... .49.02.jpg <- tutaj też trochę widać, ale przez lampę błyskową słabiej

W sumie zabrudzenia nie są jakieś straszne i nie przeżywam tego bardzo, bo i tak nie oglądam Kindla od tyłu ani nie zamierzam go sprzedawać, ale mimo wszystko trochę się zawiodłam :)


Btw. czy wie ktoś jak mogę pozbyć się zabrudzeń? Niestety mało inwazyjne metody nie działają, a boję się zastosować coś bardziej czyszczącego.


Niestety Bluecosto syfi jak cholera tył czytnika. Jakbym wiedział to na począŧku, podkładał bym pod tył czytnika załączoną do okładki folię.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


18 sty 2013 17:44:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2012 1:15:17
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Etui Bluecosto z uchwytem [minirecenzja] K4 i KT
Mały update dotyczący zabrudzeń. Po 7 tygodniach wyciągnąłem czytnik z okładki i zrobiłem te zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Może to jakaś lepsza chińszczyzna od Bluecosto, zabrudzeń zdaje się nie zostawiać :)


16 lut 2013 13:20:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2013 22:24:05
Posty: 5
Lokalizacja: W-wa
eCzytnik: Kindle 5 & PaperWhite
Post Re: Etui Bluecosto z uchwytem [minirecenzja] K4 i KT
Jedna uwaga.

Używasz Kindle Classic 5. Czyli obudowa czytnika jest czarna.
Gdybyś miał srebrnego poprzednika, zapewne Twoje odczucia po 7 tygodniach byłyby odmienne.

P.


16 lut 2013 16:56:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron